PDA

View Full Version : Αλλαγη σελας



Giannis_L
19/04/2005, 22:54
Λογω του "φονια βαφεα" http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8263

θα πω αυριο στον τυπο να μου πληρωσει τη σελα και τα δυο κομματια ...αρα εχουμε και λεμε τις μαμας ειναι στα 435 €..αλλα σκεφτομαι οτι αφου θα αλλαξω που θα αλλαξω (και μαλλον θα κρατησω και τισ παλιες) μηπως παρειγγελνα τις Touratech σε ενα κομματι,την μακρυα που φαινεται καλη και για το 2ο ατομο (δεν χωριζει,οποτε λογικα ειναι πιο ανετη,εμπειρια απο το Varadero)

H γνωμη σας ???

nikoskkk
19/04/2005, 22:57
Καλά τόσο πολύ σου την έβαψε???????
Άλλαξε μόνο το κάλυμμα σε ταπετσιέρη
:wacko:

xxxristos
19/04/2005, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Καλά τόσο πολύ σου την έβαψε???????
Άλλαξε μόνο το κάλυμμα σε ταπετσιέρη
:wacko:

Ε δε καταλαβαίνεις; Τώρα που βρίκαμε παπά ας θάψουμε 5-6 που λέει και ο λαός...

Δηλαδή ας βγάλουμε από τη ζημιά κέρδος τώρα που πληρώνει άλλος..........

Άσε που με ένα ύφασμα ποτισμένο σε διαλυτικό ή ασετόν λύνεται το πρόβλημα αλλά και σε περίπτωση που δε λύνεται, μια αλλαγή καλύματος και τελειώνει η ιστορία...

Giannis_L
19/04/2005, 23:21
γιατι προτρεχετε ???? :nono: :nono:

πρωτον, δεν υπαρχει στη BMW καλυμα σελας,μονο σελα και
δευτερον,εσεις στις 2 μηνων μηχανες σας θα πηγαινατε σε ταπετσερη να σας αλλαξει το καλυμα με τι ???? δεν ειναι καναπες...
συν οτι,ποιος σου εγγυαται οτι η δουλεια του θα ειναι καλη ?

το βασικο ειναι οτι δεν υπαρχει καλυμμα...

οποτε...μηπως τρεξατε πολυ ??:wave2: :wave2:

xxxristos
20/04/2005, 01:07
Υπάρχουν aftermarket universal καλύματα πολύ καλύτερα από το εργοστασιακό (πχ αντιολισθητικά Τecnosel) και σαφώς φθηνότερα από ολόκληρη σέλα!!!

Δεν έχει σημασία που η μηχανή είναι 2 μηνών, μπορεί να γίνει άψογη δουλειά από κάποιον ταπετσέρη που δεν ειδικεύεται στους καναπέδες αλλά στα καλύματα σελών (και σαλονιών αυτοκινήτων).

Εφόσον αυτός που προκάλεσε τη ζημιά είχε την καλή διάθεση να πληρώσει δεν ειναι ανάγκη να του πιείς το μεδούλι. Άν μπορούσε με ευκολία να βγάλει 500+ ευρώ από την τσέπη του δεν θα ήταν ελαιοχρωματιστής αλλά βιομήχανος.

Επιμένω οτι η μπογιά καθαρίζει από το κάλυμα της σέλας.

Giannis_L
20/04/2005, 08:05
Καλημερα βασικα. Η μπογια πλεον δεν καθαριζεται με τιποτα..
Απο κει και περα δεν ξερω αν θα τα πληρωσει ο βαφεας η ο ιδιοκτητς,εμενα δεν με ενδιαφερει.Οποτε θα δουμε..

:wave2:
αντε καλες δουλειες

BMW1150
25/04/2005, 20:32
Αν τελικα αλλαξεις καλυμα και οχι ολοκληρη την σελα εχει εναν καλο ο Παναγιωτοπουλος ρωτησε τον....αλλαξα εγω την μπροστινη σελα και επαθα την πλακα μου απο αποψη δουλειας......105 ευρω.

dvamv
25/04/2005, 20:46
Καλησπερα,

Αλλαξα και εγω ταπετσαρια και τις δυο σελλες στο RT (τις εστειλε ο Αντωνης στον δικο του ταπετσερη)
Πολυ καλή δουλεια και κοστισε και για τις δυο 110,00

Giannis_L
25/04/2005, 23:40
ευχαριστω πολυ !

μου ειπε ενας με κατι χρωματα οτι θα φυγει σιγα σιγα μονο του,ετσι εδωσα περι8ωριο 1 μηνα στον "φονια" . Αν τυχον μεχρι τοτε δεν εχει γινει τιποτα,αρχιζουν οι διαδικασιες.

Ευχαριστω και παλι .

Τα καλυμματα που βαλατε ειναι καλυτερα απο το αρχικο ??

BMW1150
26/04/2005, 20:59
Οσο παραξενο και να σου φανει το καλυμα που μου εβαλε ηταν καλυτερο απο το original.......ο τυπος σου ειπα δεν παιζεται....πρεπει να εχει μεγαλη ποικιλια υφασματων.....μαθε διευθυνση και πηγαινε να δεις......εγω την παραγγειλα μεσω τηλεφωνου οχι σ' αυτον στον Παναγιωτοπουλο...