PDA

View Full Version : Αλλο ενα παραδοξο στην Ελλαδα...



LsKostas
09/07/2009, 15:48
Διπλα μας ενω εμεις τσακωνομαστε για το ποια μηχανη ειναι καλυτερη,για το αν ο mJ αξιζε σαν καλλιτεχνης ή για το αν θα βρουμε επιτελους το jean που θελουμε φθηνο υπαρχουν καποιες ψυχες που πραγματικα περνανε δυσκολα...

Η δικηγόρος Χρύσα Πετσιμέρη κάνει μια έκκληση για την Χριστίνα Κυριμοπούλου που φυλακίστηκε για πρώτη φορά στα 13 της χρόνια και από τα 15 της συνεχίζει να είναι στις φυλακές - σήμερα είναι 20 ετών.


Υπογραφές για την απελευθέρωση της Χριστίνας Κυριμοπούλου συλλέγονται στο e-mail:
christina_kyrimopoulou@yahoo.gr
(Γράφετε όνομα, επάγγελμα και περιοχή)



ΕΛΕΟΣ με αυτο το κωλοκρατος που αφηνει ελευθερους ΕΦΡΑΙΜ ,Βουλγαρακηδες και Κουμπαρους και εξαντλει την αυστηροτητα του ΕΔΩ...

Δειτε και κρινετε

http://www.youtube.com/watch?v=AaE7lSCSEHg&eurl=http%3A%2F%2Fpitsirikos%2Eblogspot%2Ecom%2F&feature=player_embedded

makis206
09/07/2009, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
ΕΛΕΟΣ με αυτο το κωλοκρατος που αφηνει ελευθερους ΕΦΡΑΙΜ ,Βουλγαρακηδες και Κουμπαρους και εξαντλει την αυστηροτητα του ΕΔΩ...

Eμ βέβαια, γιατί αυτό το κωλοκράτος συντηρείται από δαύτους ενώ δυνατότητα να επανεντάξει ένα κορίτσι στη δύσμοιρη και φτωχή αυτή κοινωνία δεν έχει...:yuck:

Αποφεύγω να είμαι μωρόπιστος, αν τα πράγματα έχουν έτσι με τη Χριστίνα όμως ντρέπομαι γι'ακόμα μια φορά που γεννήθηκα Έλληνας και που με σταυρωμένα τα χέρια παρακολουθώ απ'την καναπεδάρα του σπιτιού μου την κατρακύλα που μας τραβάει κάθε μέρα και πιο κάτω.. ντροπή. Που μέρα με τη μέρα δυναμώνει.. :(


Μακάρι να δικαιωθούν το συντομότερο δυνατόν..

Dimos35
10/07/2009, 09:20
Αυτή είναι η κοινωνία μας, να τη χαιρόμαστε.:sad: :sad: :sad:

BELZEBOYLIS
10/07/2009, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Αυτή είναι η κοινωνία μας, να τη χαιρόμαστε.:sad: :sad: :sad:


μην είσαι υπερβολικός , η κοινωνία μας είχε πάει για μπάνιο και δεν γνώριζε !!! :wave2:

+Arxiereas+
10/07/2009, 10:08
Ακούγοντας για ένα άτομο που φυλακίζεται από τα 13 του (πιστέψτε με, ΔΕΝ βάζουν εύκολα στη φυλακή ανήλικο ειδικά για κλοπές), καταπίνει βελόνες (δεν είναι 1η φορά που το κάνει) και η ίδια η δικηγόρος δηλώνει ότι είναι ψυχικά ασθενής, θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός για το τι ακριβώς συμβαίνει με αυτήν την κοπέλα...
Ξέρω πολλά αλλά δεν θέλω να πω τίποτα δημόσια. Ας πράξει ο καθένας όπως αισθάνεται.

Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas

ΕΛΕΟΣ με αυτο το κωλοκρατος που αφηνει ελευθερους ΕΦΡΑΙΜ ,Βουλγαρακηδες και Κουμπαρους και εξαντλει την αυστηροτητα του ΕΔΩ...
+ 1000
Αν κάνανε την αδικία σπορ η Ελλάδα θα ήταν ο πρωταθλητής...

Εχετλαίος
10/07/2009, 10:11
Κωλάδικο του κερατά...
:mad:

alximistis
10/07/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Ακούγοντας για ένα άτομο που φυλακίζεται από τα 13 του (πιστέψτε με, ΔΕΝ βάζουν εύκολα στη φυλακή ανήλικο ειδικά για κλοπές), καταπίνει βελόνες (δεν είναι 1η φορά που το κάνει) και η ίδια η δικηγόρος δηλώνει ότι είναι ψυχικά ασθενής, θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός για το τι ακριβώς συμβαίνει με αυτήν την κοπέλα...
Ξέρω πολλά αλλά δεν θέλω να πω τίποτα δημόσια. Ας πράξει ο καθένας όπως αισθάνεται.

+ 1000
Αν κάνανε την αδικία σπορ η Ελλάδα θα ήταν ο πρωταθλητής...




Θα συμφωνήσω μαζί σου. Από όσο γνωρίζω δεν βάζουν στη φυλακή έτσι έναν ανήλικο είναι αρκετά προσεκτικοί ή μάλλον για να είμαι πιο σωστός ήταν γιατί το τελευταίο διάστημα έχουν ξεφύγει! όσο για τα υπόλοιπα... τι να λέμε τώρα, Η δικαιοσύνη φίλε μου δεν είναι καθόλου μα καθόλου τυφλή. Έχει κάτι ματάρες ΝΑ και λειτουργεί βέβαια αναλόγως! :( :(

BELZEBOYLIS
10/07/2009, 13:10
Βασάνιζαν ηλικιωμένους - Επιβραβεύονται από την Πολιτεία (http://www.tvxs.gr/v16050)



όχι παίζουμε ....

+Arxiereas+
10/07/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Βασάνιζαν ηλικιωμένους - Επιβραβεύονται από την Πολιτεία (http://www.tvxs.gr/v16050)



όχι παίζουμε ....

Αυτό δεν είναι παράλογο, είναι έγκλημα!

Akatanomastos
10/07/2009, 14:11
συγχαρητηρια ελλαδα..

να ζησεις να σε χαιρομαστε..

αηδια μονο νιωθω..


αλλη μια ζωη που καταστρεψαν..

και ποσες αλλες με το γαντι..

alximistis
10/07/2009, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Βασάνιζαν ηλικιωμένους - Επιβραβεύονται από την Πολιτεία (http://www.tvxs.gr/v16050)



όχι παίζουμε ....


και μη χειρότερα... :(

sergiosm
10/07/2009, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Διπλα μας ενω εμεις τσακωνομαστε για το ποια μηχανη ειναι καλυτερη,για το αν ο mJ αξιζε σαν καλλιτεχνης ή για το αν θα βρουμε επιτελους το jean που θελουμε φθηνο υπαρχουν καποιες ψυχες που πραγματικα περνανε δυσκολα...

Η δικηγόρος Χρύσα Πετσιμέρη κάνει μια έκκληση για την Χριστίνα Κυριμοπούλου που φυλακίστηκε για πρώτη φορά στα 13 της χρόνια και από τα 15 της συνεχίζει να είναι στις φυλακές - σήμερα είναι 20 ετών.


Υπογραφές για την απελευθέρωση της Χριστίνας Κυριμοπούλου συλλέγονται στο e-mail:
christina_kyrimopoulou@yahoo.gr
(Γράφετε όνομα, επάγγελμα και περιοχή)



ΕΛΕΟΣ με αυτο το κωλοκρατος που αφηνει ελευθερους ΕΦΡΑΙΜ ,Βουλγαρακηδες και Κουμπαρους και εξαντλει την αυστηροτητα του ΕΔΩ...

Δειτε και κρινετε

http://www.youtube.com/watch?v=AaE7lSCSEHg&eurl=http%3A%2F%2Fpitsirikos%2Eblogspot%2Ecom%2F&feature=player_embedded


Αν προσέξατε όμως, η δικηγόρος της:
α) ΔΕΝ λέει ούτε για ποια (και πόσα) αδικήματα καταδικάστηκε
β) ΔΕΝ αμφισβητεί τις ποινές που της επιβλήθηκαν.
Άρα, σωστά καταδικάστηκε.

Το πρόβλημα, λοιπόν ΔΕΝ είναι οι ποινές που έφαγε, ούτε αν καλώς ή κακώς δεν αποφυλακίζεται και μάλιστα πριν την εξέτιση όλη της ποινής (άλλωστε, αν προσέξετε στο τέλος λέει ότι "προέκυψε και άλλη μία ποινή", αν άκουσα καλά 4 μηνών για κλοπές, γεγονός που εμποδίζει την αποφυλάκισή της αν δεν πληρωθεί).

Το πρόβλημα είναι το ίδιο που αντιμετωπίζουν όλοι οι κρατούμενοι:

οι φυλακές δεν λειτουργούν ως ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΑ καταστήματα, όπως υποτίθεται ότι θα έπρεπε να λειτουργούν, αλλά απλά και μόνο ως χώροι ΚΡΑΤΗΣΗΣ.

Με αποτέλεσμα, όχι μόνο να μην σωφρονίζεται ο κρατούμενος, αλλά στην πράξη να βγαίνει με "πτυχίο" στο έγκλημα.

Η περίπτωση της κοπελιάς είναι μια τέτοια κλασσική περίπτωση.
Μπήκε στα 13 για κάποιο αδίκημα (που δεν είπε ποιο ήταν, με πιο πιθανό να ήταν κλοπές, χωρίς αυτό να έχει σημασία) και τί κατάφερε το σύστημα;;;;;

Τίποτα.
Ένα χρόνο μετά την αποφυλάκισή της γύρισε. Και μάλιστα με πολυ μεγαλύτερη ποινή.

Αυτό είναι το πρόβλημα.
Και αυτό πρέπει να αντιμετωπίσει η πολιτεία.
Αλλιώς οι περιπτώσεις σαν αυτές θα συνεχίσουν να είναι καθημερινό φαινόμενο.

:wave2:

LsKostas
10/07/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

:wave2:


Δεν νομιζω οτι το συστημα ποτε δουλεψε σωστα στην Ελλαδα ωστε να πω οτι αξιζει να πολεμησει κανεις να το φτιαξει.

Πιστευεις οτι απ την ολη ιστορια αξιζει να βγει αυτο σαν συμπερασμα? Εγω οχι

Το συστημα στην Ελλαδα δεν αναδιοργανωνεται,μονο καταστρεφεται ολοσχερως

Απο εκει και περα αρχιζουμε να συζηταμε το πως θα σωφρονιστουν οι κρατουντες?

Αληθεια ποιοι κρατουντες ???

Αυτοι που φυλακιζονται για μικροποσα ? 35-34% του συνολου των κρατουμενων :rolleyes:

κι ο ΕΦΡΑΙΜ ελευθερος ο πουσ$%@ με mercedes θωρακισμενη???


Δεν μ ενδιαφερει τι εκανε η κοπελα,ειλικρινα.Σε τετοια ηλικια και να εκλεψε σιγουρα
αυτοι που θα επρεπε να τιμωρηθουν ειναι οι γονεις της κι οχι αυτη.

Ελπιζω σε γρηγορη αποφυλακιση της και σε γρηγορη καταστροφη / ανατροπη του συστηματος
που τιμωρει κατα βουληση οπως και ο τελευταιος εγκληματιας...χωρις ιχνος συνειδησης

:wave2:

Akatanomastos
10/07/2009, 17:40
ρε παιδια εγω δεν μπορω να μπω στην λογικη καλα μπηκε φιυλακη εφου εκανε αδικηματα..

για σκεφτειτε λιγο τους εαυτους σας στα 13 εως 18 χρονων.
ειναι δυνατον σε αυτην την ηλικια να μπεις φυλακη?

ΠΑΕΙ καταστραφηκε η ζωη σου!!! ισως η ποιο σημαντικη περιοδος της ζωης του ανθρωπου..

θα πρεπε να υπαρχει αλος τροπος αναμορφωσης των νεων και φυσικα αμεσως μετα διαρκης βοηθεια και καθοδηγηση ωστε να ενταχθεις καπως καπου!!!

ργω και μονο που σκεφτομαι ποσο κατεστραμενος μπορει να βγει ενας νεος ανθρωπος απο εκει μεσα ανατριχιαζω

powerman95
10/07/2009, 21:37
Εγω συμφωνω κατα καποιο τροπο με τον sergiosm,αν δεν ξερεις τις κατηγοριες κοπελας,πως μπορεις να λες οτι το συστημα τις Ελλαδας ειναι αδικο????:wave2: :wave2:

BELZEBOYLIS
10/07/2009, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
Εγω συμφωνω κατα καποιο τροπο με τον sergiosm,αν δεν ξερεις τις κατηγοριες κοπελας,πως μπορεις να λες οτι το συστημα τις Ελλαδας ειναι αδικο????:wave2: :wave2:




ήταν βοηθός πιστολάκι κομμώτριας .....και καλά της κάνανε λοιπόν ,γιατί από αυτά ξεκινάνε και μετά πιάνουν τα 45αρια.....:wave2:

powerman95
10/07/2009, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ήταν βοηθός πιστολάκι κομμώτριας .....και καλά της κάνανε λοιπόν ,γιατί από αυτά ξεκινάνε και μετά πιάνουν τα 45αρια.....:wave2:

Eιδες που μπορουμε να μιλησουμε σαν πολιτισμενοι ανθρωποι??????

vagtav
10/07/2009, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
....αν δεν ξερεις τις κατηγοριες κοπελας,πως μπορεις να λες οτι το συστημα τις Ελλαδας ειναι αδικο????:wave2: :wave2:


Από την περίπτωση της κοπέλας, περιμένεις να κρίνεις το δίκαιον του συστήματος?
Τουρίστας είσαι ή μένεις μόνιμα στο Ελλάντα?

Η αυστηρότητα του κωλοσυστήματος εξαντλείται στους μικρούς και αδύναμους, ενώ αν οφείλεις 5 μύρια σε κάποιο ασφαλιστικό ταμείο, σχεδόν ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πας φυλακή. Αυτό και αν είναι κλοπή.

Ας έχουν αυτοί οι μικροί και αδύναμοι τουλάχιστον την κατανόησή μας, αν όχι την έμπρακτη συμπαράστασή μας.
Πόσες κλοπές μπορεί να έκανε αυτό το παιδί (13 χρονών είσαι ΠΑΙΔΙ) ώστε να ζήσει τα σημαντικότερα χρόνια του στη φυλακή?
Πόσο μικρόψυχοι πρέπει να είμαστε για να ξερνάμε τον καθωσπρεπισμό μας σε ένα κοριτσάκι?
Πόσο άδικο είναι ένα σύστημα που αντί να βοηθήσει ένα παιδί να μπει στον σωστό δρόμο, το βυθίζει ακόμα παραμέσα?
Κρίμα....

powerman95
10/07/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Από την περίπτωση της κοπέλας, περιμένεις να κρίνεις το δίκαιον του συστήματος?
Τουρίστας είσαι ή μένεις μόνιμα στο Ελλάντα?

Η αυστηρότητα του κωλοσυστήματος εξαντλείται στους μικρούς και αδύναμους, ενώ αν οφείλεις 5 μύρια σε κάποιο ασφαλιστικό ταμείο, σχεδόν ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πας φυλακή. Αυτό και αν είναι κλοπή.

Ας έχουν αυτοί οι μικροί και αδύναμοι τουλάχιστον την κατανόησή μας, αν όχι την έμπρακτη συμπαράστασή μας.
Πόσες κλοπές μπορεί να έκανε αυτό το παιδί (13 χρονών είσαι ΠΑΙΔΙ) ώστε να ζήσει τα σημαντικότερα χρόνια του στη φυλακή?
Πόσο μικρόψυχοι πρέπει να είμαστε για να ξερνάμε τον καθωσπρεπισμό μας σε ένα κοριτσάκι?
Πόσο άδικο είναι ένα σύστημα που αντί να βοηθήσει ένα παιδί να μπει στον σωστό δρόμο, το βυθίζει ακόμα παραμέσα?
Κρίμα....


Βασικα το συστημα στην Ελλαδα ειναι αδικο,αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν μπορεις να πεις κατι αν δεν ξερεις σαφεις κατηγοριες.
Και στο κατω κατω αν αυτο το παιδι δεν πηγαινε φυλακη,θα πηγαινε αναμορφωτηριο

EVI
10/07/2009, 23:20
συμφωνω με ολους η μητερα μου που εκανε εθελοντικη εργασια στις φυλακες με τον Ερυθρο σταυτο (καποτε)μπορει να επιβεβεωσει αυτα που λετε ολοι οτι δεν υπαρχει σωφρονιστικο συστημα αυτη ειναι η μια πλευρα αλλα το νομισμα εχει δυο. Εγω πρωσοπικα ξερω παιδια (ηταν καποτε παιδια τωρα μεγαλωσαν)που κλεβαν μαχαιρωναν σπαγαν περιουσιες καιγαν δερναν ............ ΠΑΙΔΙΑ που ειχαν αδελφια που ΔΕΝ τα καναν αυτα και πηγαν αναμωρφοτηρια και μετα φυλακες σαν ενηλικες.ΠΑΙΔΙΑ 13-14-15 χρονων που τα ξερω μεναν στην γειτονια μου και πηγαιναμε (για λιγο εστω γιατι το παραταγαν)στο ιδιο σχολειο ... και δεν φταιγαν παντα οι γονεις (τα υπολοιπα παιδια της οικογενειας δεν ηταν ετσι) και δεν εφταιγε το σχολειο η πολη (και εγω στο ιδιο σχολειο και στην ιδια πολη μεγαλωσα) υπηρχε καποιο προβλημα που εγω δε μπορω να το ονομασω

δυστηχως ειναι εγκληματικες φυσιογνωμιες ασχετος την ηλικια τους

δυστηχως ΔΕΝ ειναι ικανοι οι δημοσιοι φορεις να προσπαθησουν εστω να επιλυσουν το προβλημα τους

και αυτο θα συνεχιζετε...:(

ετσι λοιπον συμφωνω με ολους που εχετε γραψει εδω μεσα γιατι ολα υσχιουν.

*δε μιλαω για το κοριτσακι αυτο γιατι δε ξερω τπτ για αυτην αλλα γενικα

vagtav
10/07/2009, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
..............
δυστηχως ειναι εγκληματικες φυσιογνωμιες ασχετος την ηλικια τους

...........
*δε μιλαω για το κοριτσακι αυτο γιατι δε ξερω τπτ για αυτην αλλα γενικα

Δυστυχώς Εύη μιλάς ειδικά... Και επειδή μιλάς ειδικά, άσε αυτούς τους χαρακτηρισμούς περί εγληματικής φυσιογνωμίας για κάποιον ειδικό. Αυτός λέγεται ψυχολόγος, ψυχίατρος, ακόμα και ιερέας αν θες (για κάποιους μπορεί να είναι) , πάντως όχι δεσμοφύλακας.
Η ώρα είναι προχωρημένη, το θέμα δύσκολο και το πληκτρολόγιο άχαρο για τέτοιες κουβέντες.

powerman95
10/07/2009, 23:42
Nαι μωρε σιγα εχουμε και καλυτερα πραματα να κανουμε απο το να αναλυουμε το συστημα της Ελλαδας:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

EVI
10/07/2009, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Δυστυχώς Εύη μιλάς ειδικά... Και επειδή μιλάς ειδικά, άσε αυτούς τους χαρακτηρισμούς περί εγληματικής φυσιογνωμίας για κάποιον ειδικό. Αυτός λέγεται ψυχολόγος, ψυχίατρος, ακόμα και ιερέας αν θες (για κάποιους μπορεί να είναι) , πάντως όχι δεσμοφύλακας.
Η ώρα είναι προχωρημένη, το θέμα δύσκολο και το πληκτρολόγιο άχαρο για τέτοιες κουβέντες.

το περιμενα οτι καποιος θα απομωνονε απο ολο μου το κειμενο οτι τον συνεφερε για το κεφαλι του :sad:

βγαζοντας αυτο που ειδε αυτος και οχι αυτο που εγραψα εγω

γιατι εγω εγραψα για ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ που ΔΕΝ ΜΠΡΩ να ΟΝΟΜΑΣΩ ΕΓΩ μην παιζουμε με τις λεξεις απλα για να τσακωθουμε (ασε που ειμαι καλυτερη απο σενα στους τσακωμους μεγαλυτερη εμπειρια)

και μετα θελετε η πολιτεια (που ειναι κατι αλλο και οχι ολοι εμεις) να αλλαξει κεφαλι???εδω ΡΕ μεσα σε ενα ΓΑΜΩΦΟΡΟΥΜ και ειστε/ειμαι προκατηλημενοι μεταξυ μας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ να γνωριζομαστε ,για πολυ γελιο που τολμαμε να κρινουμε τι γινετε κει ''εξω''

τες πα

vagtav
11/07/2009, 00:09
Τα περί του κεφαλιού μου με αφήνουν αδιάφορο....

Το ότι χαρακτηρίζεις παιδιά 13 ετών, εγκληματικές φυσιογνωμίες είναι λάθος σου. Επειδή ξέρεις τα αδέρφια τους και το σχολείο τους, πιστεύεις ότι γνωρίζεις αρκετά ώστε να τα κρίνεις? Κρίνεις και εσύ εκ του αποτελέσματος, και αυτό είναι ειδικότητα.... καφενείου.
Σίγουρα κάποιοι έχουν την προδιάθεση για παραβατικότητα από παιδιά. Το γιατί όμως βρίσκουν πρόσφορο έδαφος να την εκδηλώσουν, είναι μεγάλη κουβέντα και δεν σηκώνει βιαστικούς χαρακτηρισμούς.
Σε αυτό σου απάντησα, γιατί αυτό ήταν το νόημα των γραφόμενών σου.
Προκατάληψη? Σε τί?

EVI
11/07/2009, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Τα περί του κεφαλιού μου με αφήνουν αδιάφορο....

Το ότι χαρακτηρίζεις παιδιά 13 ετών, εγκληματικές φυσιογνωμίες είναι λάθος σου. Επειδή ξέρεις τα αδέρφια τους και το σχολείο τους, πιστεύεις ότι γνωρίζεις αρκετά ώστε να τα κρίνεις? Κρίνεις και εσύ εκ του αποτελέσματος, και αυτό είναι ειδικότητα.... καφενείου.
Σίγουρα κάποιοι έχουν την προδιάθεση για παραβατικότητα από παιδιά. Το γιατί όμως βρίσκουν πρόσφορο έδαφος να την εκδηλώσουν, είναι μεγάλη κουβέντα και δεν σηκώνει βιαστικούς χαρακτηρισμούς.
Σε αυτό σου απάντησα, γιατί αυτό ήταν το νόημα των γραφόμενών σου.
Προκατάληψη? Σε τί?

πως να χαρακτηρισω καποιον που καταστρεφει ΧΩΡΙΣ λογο???γιατι το να βαλει φωτια πχ στην μοτοσυκλετα σου για πλακα(εχει συμβει και αυτοι που το εκαναν-παιδακια ηταν 15 χρονων γελαγαν με το κατορθωμα τους ) ειναι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ πως να τον πω?????με το φτωχο μου -ομολογουμενος- λεξιλογιο????? τιθετε ενα θεμα και ζητητε η κριση του καθενος ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ που θα πει ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΛΑΘΟΣ????ΠΟΙΑ ειμαι ΕΓΩ να πω την δικια σου???? εσυ εισαι εσυ και εγω ειμαι εγω ξεκινησα το ποστ μου οτι συμφωνω με ολους πως γινετε λοιπον να βρισκεις κατι να πεις????γιατι εισαι προκατειλημενος με λεξεις/ανθρωπους/κλπ


εμενα με αφηνει παγερα αδιαφορη οτι και να λες αλλα σου απαντω ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ επι ματαιο να κανουμε και καλα διαλογο πρωσπαθοντας ο ενας να εκμηδενισει την αποψη του αλλουνου


ανθρωπινο οκ δε θα τσακωθω και εδω που συμφωνω δλδ του ελεους

καληνυχτα



:beer:

vagtav
11/07/2009, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
πως να χαρακτηρισω καποιον που καταστρεφει ΧΩΡΙΣ λογο???

- Δεν βλέπεις τον λόγο, αλλά δεν γνωρίζεις και την αιτία. Αυτό προσπαθω να σου πώ επειδή μιλάμε για παιδιά.


γιατι το να βαλει φωτια πχ στην μοτοσυκλετα σου για πλακα(εχει συμβει και αυτοι που το εκαναν-παιδακια ηταν 15 χρονων γελαγαν με το κατορθωμα τους ) ειναι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ πως να τον πω?????

- Το επιχείρημα με την δική μας μοτοσυκλέτα είναι πλέον πολύ φορεμένο. Κατα τα άλλα ισχύει κατ'εμέ αυτό που σου έγραψα παραπάνω.



ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ που θα πει ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΛΑΘΟΣ????ΠΟΙΑ ειμαι ΕΓΩ να πω την δικια σου???? εσυ εισαι εσυ και εγω ειμαι εγω


- Εγώ είμαι ο Βαγγέλης και είμαι καλά. Το αυτό επιθυμώ και δι υμάς. Αφού διαφωνούμε ρε Εύη, πως γίνεται να μην θεωρούμε ο ένας την άποψη του άλλου ως λάθος? Στην αντίθετη περίπτωση θα συμφωνούσαμε.


ξεκινησα το ποστ μου οτι συμφωνω με ολους πως γινετε λοιπον να βρισκεις κατι να πεις????γιατι εισαι προκατειλημενος με λεξεις/ανθρωπους/κλπ


- Δεν γίνεται και δεν πρέπει να συμφωνούμε με όλους. Εγώ διαφωνώ για παράδειγμα με τους χαρακτηρισμούς και τα συμπεράσματά σου.



ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ επι ματαιο να κανουμε και καλα διαλογο πρωσπαθοντας ο ενας να εκμηδενισει την αποψη του αλλουνου



- Εγώ δεν κάνω ποτέ "και καλά διάλογο". Απλά πίστευα ότι δεν το ήθελες και εσύ. Το ότι σε αφήνουν παγερά αδιάφορη ό,τι και αν λέω (ενώ εγώ σου έγραψα ότι με αφήνουν αδιάφορο τα περί του κεφαλιού μου που έγραψες και μόνον), τα κεφαλαία γράμματα που υποδηλώνουν ύψωμα φωνής, εκφράσεις τύπου "γαμωφόρουμ" κ.λ.π. φανερώνουν ποιος από τους δύο είχε διάθεση για διάλογο ή και καλά διάλογο.




Καληνύχτα.

EVI
11/07/2009, 01:22
ok εχεις δικιο :wave2:

rsp
11/07/2009, 01:38
Καθε περιπτωση ξεχωριστη, καθε αναφορα σε αυτη μονοπλευρη...

Οποιος εχει δει κελι, ξερει οτι δεν ειναι μερος για κανεναν...Αλλα ελα που πρεπει να υπαρχει!

Δεν ξερω τι συμπερασμα να βγαλω απο αυτη την τοσο μονοπλευρα παρουσιασμενη περιπτωση, μπορει να εκλεψε τα τελευταια ευρο μιας οικογενειας, μπορει και να μην εκανε τιποτα...
Το ζουμι ειναι οτι τα κελια δεν αναμορφωνουν αλλα πλητουν και απο εκει περα καμια σχεση αν ο καθε Βουλγαρακης ειναι εξω, ειναι εξω γιατι εσεις, εγω, ολος ο Ελληνικος λαος τους εδωσε την δυναμη να ειναι!:wave2:

nikos force
11/07/2009, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
καθε Βουλγαρακης ειναι εξω, ειναι εξω γιατι εσεις, εγω, ολος ο Ελληνικος λαος τους εδωσε την δυναμη να ειναι!:wave2: +1111111

nikos force
11/07/2009, 08:19
γνωριζω και εγω ενα πιτσιρικι ...κοριτσακι στα 14...15 πλεον ... εδερνε τα πιτσιρικια και τους επιαρνε τα 2ευρα που ειχαν στο σχολειο...κατ επαναληψη ... και οταν ο αδερφος ενος πιτσιρικα, συνομιλος της πιτσιρικας , της αναψε μια αναποδη ... η πιτσιρικα γυρισε την επομενη μερα και μαχαιρωσε τον μικρο ...

ολα αυτα γιατι οταν η μικρη ξρκινησε την καριερα της ... πεταχτηκαν ολοι οι καλοθελητες και ειπαν ...''ελα μωρε που θα στειλεις τη πιτσιρικα φυλακη ... τραβα της λιγο το αυτι και θα στρωσει ''


να που δεν εστρωσε ... να που καμια 30-40αρια 7-8χρονα τρομοκρατηθηκαν και ενα απο αυτα κατεληξε με ενα σουγιαδακι στο κωλο ...

Albatros
11/07/2009, 08:35
Το κορίτσι πρέπει να βγεί άμεσα και όσοι ενδιαφέρονται γιαυτήν να συνεχίσουν μετά την αποφυλάκιση για να μην ξαναγυρίσει εκεί.

GAS NICK
11/07/2009, 10:19
υπαρχει,ολοι το εχουμε νοιωσει, το αναλγητο κρατος
υπαρχουν ,ομως, και αρκετοι που υπερασπιζουν
τις πρακτικες του,εμεσα η αμεσα, για λογους ωχαδερφισμου
η φοβου απωλειας προσωπικης περιουσιας.....
τι να κανουμε εχουμε διαφορετικη θεωρηση των πραγματων!!!!!!!
Μηπως ομως οι υποστηρικτες ειναι ο ορισμος της ΑΝΑΛΓΗΣΙΑΣ:(


ΥΓ.αναλγητος=ο ασυγκινητος απο τον πονο των αλλων

BELZEBOYLIS
11/07/2009, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
γνωριζω και εγω ενα πιτσιρικι ...κοριτσακι στα 14...15 πλεον ... εδερνε τα πιτσιρικια και τους επιαρνε τα 2ευρα που ειχαν στο σχολειο...κατ επαναληψη ... και οταν ο αδερφος ενος πιτσιρικα, συνομιλος της πιτσιρικας , της αναψε μια αναποδη ... η πιτσιρικα γυρισε την επομενη μερα και μαχαιρωσε τον μικρο ...
...


Εγώ ξέρω ενα κοριτσάκι 13,5 που αποπλανούσε αγοράκια και τους έκλεβε το νεφρό για να τα πουλήσει στην μαύρη αγορά .....



...θα μας καταστρέψουν τα κωλόπαιδα....:lol: :wave2: