PDA

View Full Version : KillSwitch



DeusEx
10/07/2009, 14:25
Μετα απο αρκετα ψαξιμο,

το kill switch του fz6n '05 μου, τα εφτυσε ..

Ποσο κοστιζει ενα καινουργιο ξερει κανεις ?

:(

blueangel
10/07/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Μετα απο αρκετα ψαξιμο,

το kill switch του fz6n '05 μου, τα εφτυσε ..

Ποσο κοστιζει ενα καινουργιο ξερει κανεις ?

:(

Πώς τάφτυσε δηλαδή ρε φιλαράκι:confused:

arxaios
10/07/2009, 14:36
πριν κάνεις έξοδα ............ πήγαινε να το ανοίξεις και να καθαρίσεις τις επαφές .............

STOYBI
10/07/2009, 14:48
Και προτου το ανοιξεις ριχτου ενα λουσιμο με το συγκεκριμενο ( για επαφες ) σπρευ της φιλιπς ...

:wave2:

DeusEx
10/07/2009, 14:49
Απο την πολυ χρηση λογικα . Ειναι του 05 μοντελο κ την εσβηνα παντα απο το kill switch . Την μηχανη την χρησιμοποιω καθε μερα , χειμωνα καλοκαιρι, οποτε φανταζομαι οτι ειναι απο την χρηση

:(

Μου ξεκινησε πριν κανενα μηνα , ενα αποτομο σβησιμο . Μετα εγιναν μερικα ακομα . Το υποψιαστικα κ πηρα ενα σπρει contact cleaner κ εριξα απο επανω . Σταματησε να το κανει για καμμια εβδομαδα . Μετα πηγα διακοπες κ μου το εκανε ακομα χειροτερα . 3-4 φορες ανα ωρα !

Γυρησα στην γιαμαχα κ μου εριξε κ αυτος ενα σπρει contact cleaner κ δεν μου το εχει ξανακανει μεχρι τωρα . Αλλα υποψιζομαι οτι θα αρχησει παλι να το κανει

:mad:

Μαλλον χρειαζεται καινουργιο

THEOD
10/07/2009, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Απο την πολυ χρηση λογικα . Ειναι του 05 μοντελο κ την εσβηνα παντα απο το kill switch .

Για αυτό λέμε ότι το Κιλλ είναι διακόπτης ανάγκης και δεν είναι φτιαγμένος για συνεχή χρήση....

Σβήσιμο ΜΟΝΟ από τον κεντρικό διακόπτη... ειδικά στο Φέιζερ εκτός των άλλων προστατεύεις και την μπαταρία σου έτσι...

arxaios
10/07/2009, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx

Μαλλον χρειαζεται καινουργιο

Aμα ακούσεις τιμή .................... θα ενώσεις τα καλώδια ............... :eyepop: :eyepop: :eyepop:

DeusEx
10/07/2009, 15:02
απο ebay μεταχειρω βγαινει γυρω στα 50ε απο Αμερικα..

blueangel
10/07/2009, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Aμα ακούσεις τιμή .................... θα ενώσεις τα καλώδια ............... :eyepop: :eyepop: :eyepop:

:lol: :lol: :lol: Βαλτός είσαι και συ με τέτοια ζέστη μεσημεριάτικα του λές τέτοια:smilea:

DeusEx
10/07/2009, 15:19
Λες να με πειραξε η ζεστη ???

Γιατι κ γω το σκεφτηκα να το ανοιξω κ να βραχυκυκλωσω τα καλωδια ωστε να μην δουλευει το kill switch και ναναι παντα στο on.

:smilea:

blueangel
10/07/2009, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Λες να με πειραξε η ζεστη ???

Γιατι κ γω το σκεφτηκα να το ανοιξω κ να βραχυκυκλωσω τα καλωδια ωστε να μην δουλευει το kill switch και ναναι παντα στο on.

:smilea:

Φιλε μου όπως είπε και ο Θανάσης πρίν το kill switch είναι ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για χρήση ανάγκης όπως λέει και το όνομά του!!!Μην παίζεις με αυτά τα πράγματα γιατί μια στις τόσες να σου γίνει μια στραβή και χρειαστεί να σβήσεις την μηχανή αν το αχρηστεύσεις μετά χαιρετίσματα:beer:

DeusEx
10/07/2009, 15:43
Που ειναι η japanese quality ? yamaha ?

στο παλιο μου το honda xr125 '03 που ειχα ποτε δεν ειχα προβλημα κ παντα απο κει το κλεινα κ ακομα δουλευει , οπως κ τα περισσοτερα ατομα που ξερω ...

This suckz

trigger
10/07/2009, 16:09
Στο συγκεκριμένο μοντέλο έχει τύχει να βρεθώ στο συνεργείο την ώρα που το συζητούσαν με τον πελάτη που το είχε πάθει και του είπαν οτι έιχε συμβεί σε αρκετά και καλό θα ήαν να αποφεύγουμε τη χρήση του.

noe13
10/07/2009, 16:23
Κι εγω που νομιζα οτι θα ερθουν οι killswitch για συναυλια διαβαζοντας τον τιτλο

DeusEx
10/07/2009, 16:42
κ θα τοχα βαλλει στα Ανταλλακτικα-Βελτιωσεις-aftermarket ?!

:confused:

Τι απο τα 3 ειναι ?

:bigcry:

noe13
10/07/2009, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
κ θα τοχα βαλλει στα Ανταλλακτικα-Βελτιωσεις-aftermarket ?!

:confused:

Τι απο τα 3 ειναι ?

:bigcry: Νομιζω στις βελτιωσεις ταιριαζει καλυτερα!:lol:

camen
12/07/2009, 16:36
Παντως, πουλανε aftermarket διακοπτακια killswitch αν θες να γλιτωσεις τα λεφτα.
Απλα θα παρακαμψεις το υπαρχον...

Αλλα γνωμη μου,ρωτα πρωτα ποσο εχει και αν δεν ειναι εξωφρενικη τιμη παρε το μαμα...
Υπαρχει ξεχωριστα μονο το διακοπτακι ή παει σετ ολο το δεξι χειριστηριο?!

Αααααα,ψαξε και ebay ή στις αγγελιες μηπως πουλαει κανεις κομπλε χειριστηριο απο τρακαρισμενο κλπ.....


:beer: :wave2: