PDA

View Full Version : Παπαγαλος



the who
10/07/2009, 20:50
Στις 16 Αυγουστου 2008 βρηκα ενα παπαγαλακι κοκατιλ σε ψιλοαθλια κατασταση.Το συμμαζεψα και το πηγα σε γιατρο.Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν θα αντεχε για πολυ μονος του και η θα τον ετρωγε καμμια γατα η θα πεθαινε απο ηλιαση.Ηταν πολυ εξαντλημενος και αδυνατος.
Ενα χρονο μετα ο Ταζ (ειναι αυστραλος το πουλακι μου :lol: ) ειναι μια χαρα.Τρωει,πινει και καμμια φορα σφυραει το "μπατσοι γουρουνια παληοχαρακτηρες".Καμμια φορα κανει και τον ηχο του τηλεφωνου :lol: .
Ολα καλα λοιπον ομως φετος δεν εχω που να τον αφησω.Θα λειψω απο τις 2 ως τις 10 Αυγουστου και δεν υπαρχει κανεις να τον προσεχει.Να τον παρω μαζι δεν παιζει.Η μανα μου θα λειπει,η πεθερα μου φροντιζει ηδη μια γατα,τρια σκυλια κι ενα καναρινι.
Υπαρχει κανεις παπαγαλοφιλος για baby sitting?

Akatanomastos
10/07/2009, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400

Υπαρχει κανεις παπαγαλοφιλος για baby sitting?

θα τον παρω εγω..


η γατουλα μου εχει καιρο να παιξει με πετουμενα:D

TassosK
10/07/2009, 21:03
περιοχη?

the who
10/07/2009, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
θα τον παρω εγω..


η γατουλα μου εχει καιρο να παιξει με πετουμενα:D

Πρωτα :a016: και μετα :a021: και σενα και τη γατουλα σου.

:rotflmao: :rotflmao:
Κατω τα χερια απο το πουλι μου ρε.

the who
10/07/2009, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
περιοχη?

Αθηνα ειμαι.

Akatanomastos
10/07/2009, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Πρωτα :a016: και μετα :a021: και σενα και τη γατουλα σου.

:rotflmao: :rotflmao:
Κατω τα χερια απο το πουλι μου ρε.

μην εισαι τεχνοκρατης ρε!!!

ασε την φυση να κανει την δουλεια της:rotflmao:

παντως ενταξυ, αν επιμενεις θα το αφησω ησυχο το πουλι σου:blush:
μην μας πεις οτι σε κανουμε και σεξουαλικης παρενοχλησης :look:

the who
10/07/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
μην εισαι τεχνοκρατης ρε!!!

ασε την φυση να κανει την δουλεια της:rotflmao:

παντως ενταξυ, αν επιμενεις θα το αφησω ησυχο το πουλι σου:blush:
μην μας πεις οτι σε κανουμε και σεξουαλικης παρενοχλησης :look:

Τοπιασες το υπονοουμενο βλεπω.:rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
10/07/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Τοπιασες το υπονοουμενο βλεπω.:rotflmao: :rotflmao:

την εχω ξαναπαθει και εμαθα:blush: :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

powerman95
10/07/2009, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
την εχω ξαναπαθει και εμαθα:blush: :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:a5: :a5: :a5: :a5: :a5: :a5: :a5: :a5: :a5:

motaba
10/07/2009, 21:47
Τον κρατάω εγώ Χρήστο!!!

Θα πιάσω κι ένα περιστέρι από το Σύνταγμα και θα το βάψω μπλέ-ασημί σαν το Tenere μήπως και ξεγελαστεί ο δικό σου να κάνουνε παρέα!! :lol:

Χωρίς πλάκα.. τον κρατάω :wacko:


:wave2:

marulis
10/07/2009, 22:40
Εύκολα αναλαμβάνω τη φροντίδα του
Αν θες στείλε ΠΜ για αλλαγή τηλ. Έτσι κι αλλιώς θα είμαι Αθήνα τον Αύγουστο
Περιοχή Περιστέρι

:beer: :beer: :wave2:

vagtav
10/07/2009, 22:52
Μπορώ και εγώ, αρκεί να φιλοξενήσεις εσύ τα δικά μου από τις 15-30 Αυγούστου.
Δεν είναι πολλά. 9 κοκατίλ, 4 lovebirds, 2 ringnecks, 1 κονούρα, 5 καρδερίνες, 4 παραδείσια και 1 πίτμπουλ !!
Δέχεσαι ?

castoras
10/07/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Μπορώ και εγώ, αρκεί να φιλοξενήσεις εσύ τα δικά μου από τις 15-30 Αυγούστου.
Δεν είναι πολλά. 9 κοκατίλ, 4 lovebirds, 2 ringnecks, 1 κονούρα, 5 καρδερίνες, 4 παραδείσια και 1 πίτμπουλ !!
Δέχεσαι ?

:eyepop: :eyepop:
Ούτε στο Αττικό πάρκο δεν τα δέχοντε όλα αυτά!!!
Φτιάξε κιβωτό καλύτερα και πάρτα μαζί!!!:lol: :lol:

the who
11/07/2009, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Μπορώ και εγώ, αρκεί να φιλοξενήσεις εσύ τα δικά μου από τις 15-30 Αυγούστου.
Δεν είναι πολλά. 9 κοκατίλ, 4 lovebirds, 2 ringnecks, 1 κονούρα, 5 καρδερίνες, 4 παραδείσια και 1 πίτμπουλ !!
Δέχεσαι ?


Μονο αυτα ειναι?Κανενα προβλημα.Προλαβαινω να κτισω ενα δωματιο.:rotflmao: :rotflmao:
Αν δεν κανεις πλακα τοτε εχεις μπλεξει χοντρα.:beer: :beer:

Η κονουρα τι ειναι ακριβως?:confused:

vagtav
11/07/2009, 10:38
Κάνω πλάκα όσον αφορά το να μου κρατήσεις εσύ τα δικά μου :rotflmao: :rotflmao:
Κατα τα άλλα, επειδή δεν μεταφέρονται τόσα ζώα, έχω φροντίσει να βρω φίλους που θα ήθελαν να κάνουν διακοπές στο σπίτι μου για λίγες μέρες, με ανταλλαγή την φροντίδα τους.
Εχει πολλά καλά, άμα μένεις κοντά στη θάλασσα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν θέλεις πάντως μου το φέρνεις, το βάζουμε στην κλούβα με τα άλλα και βρίσκει και παρέα για λίγες μέρες.

Η κονούρα είναι αυτή.


168490

700_Thespieis
11/07/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
:eyepop: :eyepop:
Ούτε στο Αττικό πάρκο δεν τα δέχοντε όλα αυτά!!!
Φτιάξε κιβωτό καλύτερα και πάρτα μαζί!!!:lol: :lol:


:lol:

the who
11/07/2009, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
Κάνω πλάκα όσον αφορά το να μου κρατήσεις εσύ τα δικά μου :rotflmao: :rotflmao:
Κατα τα άλλα, επειδή δεν μεταφέρονται τόσα ζώα, έχω φροντίσει να βρω φίλους που θα ήθελαν να κάνουν διακοπές στο σπίτι μου για λίγες μέρες, με ανταλλαγή την φροντίδα τους.
Εχει πολλά καλά, άμα μένεις κοντά στη θάλασσα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αν θέλεις πάντως μου το φέρνεις, το βάζουμε στην κλούβα με τα άλλα και βρίσκει και παρέα για λίγες μέρες.

Η κονούρα είναι αυτή.

Φτου φτου και παλι φτου.Τι ΚΟΥΚΛΙ ειναι αυτο?:eyepop: :eyepop: :eyepop: Κα-τα-πλη-κτι-κο παπαγαλι.
Ευχαριστω πολυ για την προσφορα και σενα και τους αλλους δυο συναδελφους.Θα τσεκαρω οριστικες ημερομηνιες γιατι τα δρομολογια για Καλυμνο ψιλογ@μιουνται και θα τα πουμε.
Παντως αν ενα ακομη κοκατιλ δεν θα σηταν βαρος θα μου αρεσε πολυ να εχει και παρεα.Ετσι κι αλλιως σκεφτομουν να παρω αλλο ενα γιατι ο τυπος μολις ακουει πουλι να κελαιδαει τρελαινεται.
Καλημερες σε ολους.
:sun:

SVX
11/07/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
:a021: και σενα και τη γατουλα σου.

:rotflmao: :rotflmao:
Κατω τα χερια απο το πουλι μου ρε.


μετα θα λεει οτι βαζουμε λογια που δεν ειπε ( εχεΧΕΧΕΧΕ) paparazzi του forum θα γινω


ΠΡΟΣΟΧΗ: Δυναται να χρησιμοποιηθει σε μελλοντικες καταστασεις-εκβιασμους :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
11/07/2009, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μετα θα λεει οτι βαζουμε λογια που δεν ειπε ( εχεΧΕΧΕΧΕ) paparazzi του forum θα γινω


ΠΡΟΣΟΧΗ: Δυναται να χρησιμοποιηθει σε μελλοντικες καταστασεις-εκβιασμους :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αυτο το εγραψα για τον ακατονομαστο γιατι ειναι παληοχαρακτηρας.Αν ενδιαφερεσαι εσυ για το πουλι μου τοτε το θεμα αλλαζει :D
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fantacid
12/07/2009, 00:38
ο δικος μου την εσκασε πριν εκανα χροο,
ηταν ελευθερος στο δωματιο κ οταν βρηκε μισανοιχτο το πατζουρι απο το διπλα δωματιο -που ποτε δεν ειχε μπει- την εκανε τη μλκια του :(

αν ησουν σαλονικα θα ελπιζα να τον ειχες βρει εσυ παρα καμια γατα της περιοχης μου....

παντως ειχε επισκευθει την πρωτευουσα, αρα τον δρομο τον ηξερε!!!

βρε λες??

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

the who
12/07/2009, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ο δικος μου την εσκασε πριν εκανα χροο,
ηταν ελευθερος στο δωματιο κ οταν βρηκε μισανοιχτο το πατζουρι απο το διπλα δωματιο -που ποτε δεν ειχε μπει- την εκανε τη μλκια του :(

αν ησουν σαλονικα θα ελπιζα να τον ειχες βρει εσυ παρα καμια γατα της περιοχης μου....

παντως ειχε επισκευθει την πρωτευουσα, αρα τον δρομο τον ηξερε!!!

βρε λες??

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καπως ετσι πρεπει να την εκανε κι ο δικος μου.Κι εγω τον αφηνω να πεταει μεσα στο σπιτι για να ξεμουδιαζει.Την πρωτη φορα που τον εβγαλα πηγε κι εσκασε πανω στο τζαμι:uplate: .Απο τοτε τραβαω τις κουρτινες γιατι ο τυπος ειναι δραπετης.Πεταλουδα επρεπε να τον βγαλω κι οχι Ταζ.
Τωρα για να εκανε 500 χλμ χλωμο εως αδυνατο.Παντως εδω υπαρχουν σμηνη παπαγαλων που την εχουν κανει απο σπιτια.Φιλος που ασχολειται πολυ με τα τρελοπουλα μου εχει πει ιστοριες για παπαγαλια που ενω ηταν ελευθερα για χρονια σε σπιτια την εκαναν οταν πεταξε το σμηνος στη γειτονια τους.:wave2:

hidefnick
12/07/2009, 09:25
ΣΤο Μαρούσι, και συγκεκριμένα στο Αμαλείο, αράζει ένα σμήνος από 5-6 ΜΕΓΑΛΟΥΣ γκρι παπαγάλους. Και κάνουν και φασαρία τα μαμημένα. Αν θέλει και ξέρει κανείς πως, έχουμε πρόσβαση στην δίπλα πολυκατοικία :wave2: :wave2: :wave2:

Akatanomastos
12/07/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Αυτο το εγραψα για τον ακατονομαστο γιατι ειναι παληοχαρακτηρας.Αν ενδιαφερεσαι εσυ για το πουλι μου τοτε το θεμα αλλαζει :D
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οκ οκ καταλαβα..

οι αλλοι να παιζουν, εγω οχι:(

the who
12/07/2009, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
οκ οκ καταλαβα..

οι αλλοι να παιζουν, εγω οχι:(

Οχι ρε,να φυγεις,να πας αλλου.Κι εμεις ειχαμε γατα αλλα δεν ηταν ηλεκτρικη.:rotflmao: :rotflmao:
Αληθεια ειχα μια Σιαμεζα απιστευτη.Γεμιζα την μπανιερα να κανω μπανιο κι αυτη εκανε βουτιες και κολυμπαγε:eyepop: .:wave2:

Akatanomastos
12/07/2009, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400

Αληθεια ειχα μια Σιαμεζα απιστευτη.την μπανιερα να κανω μπανιο κι αυτη εκανε βουτιες και κολυμπαγε:eyepop: .:wave2:

απο τι εχω καταλαβει ειναι πως θα τα μαθεις απο μικρα..

η γατα μας που ειναι κεραμιδογατα, μικρη την εβαζα στην ακρη της μπανιερας και ψιλοβρεχοταν, της επλενα τις πατουσες κλπ κλπ και τωρα που μεγαλωσε αγαπησε το νερο με αποτελεσμα να βουταει μονη στην μπανιερα και να τρωει ολα τα νερα :rotflmao:

the who
12/07/2009, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
απο τι εχω καταλαβει ειναι πως θα τα μαθεις απο μικρα..

η γατα μας που ειναι κεραμιδογατα, μικρη την εβαζα στην ακρη της μπανιερας και ψιλοβρεχοταν, της επλενα τις πατουσες κλπ κλπ και τωρα που μεγαλωσε αγαπησε το νερο με αποτελεσμα να βουταει μονη στην μπανιερα και να τρωει ολα τα νερα :rotflmao:

Ετσι ειναι αλλα εχουν και χαρακτηρα τα ζωακια.Ο πρωτος γατος που ειχα δεν ακουμπαγε φαγητο που δεν ηταν στο πιατο του.Εβλεπε ψαρια πανω στο τραπεζι και καθοταν και περιμενε ποτε θα του βαλω σδικο του πιατο να φαει.Κανα δυο φορες προσπαθησαν να τον ταισουν καποιοι φιλοι του πατερα μου.Ο αλητης(ετσι τον ελεγα)γυρναγε τη μουρη του απο την αλλη σαν να μην υπηρχαν λαχταριστα μπιφτεκακια διπλα του.:lol:
Ειναι μεγαλο σχολειο τα ζωα.Καπως σαν τις μηχανες.Οση αγαπη τους δωσεις θα στην δωσουν πισω στο πολλαπλασιο.:beer: :beer:

Akatanomastos
12/07/2009, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Οση αγαπη τους δωσεις θα στην δωσουν πισω στο πολλαπλασιο.:beer: :beer:

+

και οπως ελεγε ενας φιλος,

at the end, the love you take is equal the love you give

Tpap
13/07/2009, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Πεταλουδα επρεπε να τον βγαλω κι οχι Ταζ.

:a013: Έτσι..!