PDA

View Full Version : Ξέρω ότι τα έχουμε ξαναπεί(dr650)...



Ζεύκας
11/07/2009, 20:03
...αλλά επειδή ΕΥΡΕΣΗ με τη λέξη *dr* δεν γίνεται να κάνω...

για πείτε γνώμες για το dr 650.

Το θέλω για το νησί.Πιστεύω οτι θα μου είναι ο,τι καλύτερο για συνθήκες νησιού μέσου μεγέθους.
Θέλω να ξεκινήσω δειλά-δειλά κ χώμα.Ξέρω ότι είναι σχετικά βαρύ αλλά δεν θα κάνω κ hard enduro!

κ κάτι σημαντικό: μίζα έχει? :D


:beer: :beer:

maintenance
11/07/2009, 20:12
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=37551&highlight=dr650

αν λες αυτο, εχει μιζα....

τιμιο μοτοσακο και θα το βρεις σε καλη τιμη.:beer:

mpompas
11/07/2009, 20:15
http://www.google.gr/search?hl=el&q=dr+650+site%3Amoto.gr&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά δες αυτό

Gandalf dr685sm
11/07/2009, 20:19
η ερώτηση είναι ... ποιό DR;.. το SE ή το RS;;;

το SE όσο το είχα, ήταν σκύλος μαύρος και πήγαινε και enduro απο άνθρωπο μη χερά (ο γραφών). Απλά κάθε πτώση είχε επιπτώσεις στο μεταλικό reservoir του.

Σκύλος, μονοκύλινδρο γαρ... όσο το φροντίζεις δεν πρόκειται να σε αφήσει ποτέ.

Στα τελευταία στάδια του , το είχα μετατρέψει σε S/M και δεν είχε κάνει κιχ. Στα 100.000ΚΜ μου απεβίωσε απο δική μαλακία που απέφερε ράγισμα στον κύλινδρο. Το είχα επί κοντά 10ετία και πραγματικά θα έλεγα οτι ήταν μια μηχανή που δεν λυπήθηκα καθόλου τα χρήματα που είχα δώσει για αυτήν.

Ταξίδι μακρινό δεν πάει εκτός και αν ο πισινός έχει μεταλλική επένδυση. Ευκολοδήγητο, δεν καίει τίποτα.

Προβλήματα....χμμμ... αν σου πω οτι δεν θυμάμαι κανένα, θα πείς οτι λέω ψέματα;... α... ναι... στα 75.000 κομπλέρ μίζας. Αυτό ήταν. Για τα αναλώσιμα δεν το συζητώ, γιατί αυτά είναι σε κάθε μηχανή.

Αν βρείς το SE και το θες για να το έχεις για βόλτες, πάρτο... δεν θα πληρώσεις τίποτα για αυτά που μπορεί να σου δώσει. Αν είναι καθαρό απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και αντέχεις τον Σφακιανάκη (το μελανό σημείο της SUZUKI) μην το σκέφτεσαι.

Τι μου θύμισες ρε γμτ τώρα.. φοβερές αναμνήσεις με το συγκεκριμένο μηχανάκι. Κόμματι μου είχε γίνει.

Υ.Γ. α.. μίζα έχει!!!!


168506

Ζεύκας
11/07/2009, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
η ερώτηση είναι ... ποιό DR;.. το SE ή το RS;;;


δν ξέρω ρε μάγε! για πε διαφορές!

SVX
11/07/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
δν ξέρω ρε μάγε! για πε διαφορές!


Αυτο ειναι το RS (το χω κι εγω στα υπ'οψη μου αφου το BIG Δεν μας καθησε)


παιζει κατηγορια Dominator , KLE , TENERE( Παλιο)


τα πολυ παλια ειναι μονο μανιβελα... αν ψαξεις στο Youtube ειναι Adventure μηχανακια .,....για χωματοδρομο και βολτες στο δασος ειναι καλο (ελαφρυ και καλη αποσταση απο το εδαφος)


168507