PDA

View Full Version : Βελτιωση zx-9r



metaltheo
12/07/2009, 14:36
Ας ξεκινησουμε λοιπον, ειμαι κατοχος ενος ninja με 70+ χιλιαδες χιλιομετρα. Επιδει εχω φαει κολλημα
με την μηχανη μου δεν σκοπευω να τη αλλαξω για αρκετο καιρο ακομα. σκεφτομουν λοιπον τα παρακατω και θελω την γνωμη σας λοιπον αλλα και δικες σας ιδεες.

1)Αλλαγμα τα πιστονια(wiseco,je κατι αλλο ισως)
2)μπιελες(τι προτεινετε)
3)ροικη
4)καρμπυρατερ fcr
5)απο εκκεντροφορους υπαρχει κατι?
6)με τις βαλβιδεσ τι γινεται
εσεις τι αλλο σκεφτεστε?

δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να τα κανω ολα μαζι για αυτο μιλαμε σε βαθος χρονου.
ΔΕΝ θελω αλλη μηχανη θελω να μιλησουμε πανω στο θεμα.

:beer:

TROOPER
12/07/2009, 19:39
πεταμα.

:lol: :lol: :lol:

LsKostas
13/07/2009, 00:50
1.Kανε ροικη εξελιξη και βαλε kit dynojet

2.Bαλε τελικο για να παρεις δυναμη ψηλα
και λαιμους αγωνιστικους + χταποδι για να παρει και χαμηλα(οχι οτι δε εχει 900cc ειναι αυτα)
3.Για να αφηνεις τις πρωτες ταχυτητες κατω 1 δοντι κοντυτερο γραναζι μπροστα.
προαιρετικα ομως δεν στο συνιστω θα εχεις πολυ μπαμ και αποτομη συμπεριφορα


Το μηχανακι σου ειναι θεριο και οσα χρονια και να περασουν θα εχει respect :beer: :beer: :beer:


υγ Θοδωρη κρανακι μπουφανακι μποτακι και υστερα στο 1 ε ??? :wave2:

metaltheo
13/07/2009, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
1.Kανε ροικη εξελιξη και βαλε kit dynojet

2.Bαλε τελικο για να παρεις δυναμη ψηλα
και λαιμους αγωνιστικους + χταποδι για να παρει και χαμηλα(οχι οτι δε εχει 900cc ειναι αυτα)
3.Για να αφηνεις τις πρωτες ταχυτητες κατω 1 δοντι κοντυτερο γραναζι μπροστα.
προαιρετικα ομως δεν στο συνιστω θα εχεις πολυ μπαμ και αποτομη συμπεριφορα


Το μηχανακι σου ειναι θεριο και οσα χρονια και να περασουν θα εχει respect :beer: :beer: :beer:


υγ Θοδωρη κρανακι μπουφανακι μποτακι και υστερα στο 1 ε ??? :wave2:

Δεν ειναι οτι δεν ειναι αρκετα αυτα που μου δινει,(εχω ολοσωμη και dynojet) σε καμια περιπτωση δε λεω κατι τετοιο, ουτε οτι εχει καποιο προβλημα, απλως θεωρω οτι τα 70 και βαλε χιλιαδες χιλιομετρα ειναι πολλα, ποσο μαλλον οταν τη χρησημοποιω καθε μερα, και κανω και καμια 300 χιλιομετρα τη βδομαδα σε ταξιδι πανω κατω.

υγ το μποτακι δε με βολευει αν και χρειαζεται, το κρανος και το μπουφαν ειναι το στανταρ:beer:

cartman
13/07/2009, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
Δεν ειναι οτι δεν ειναι αρκετα αυτα που μου δινει,(εχω ολοσωμη και dynojet) σε καμια περιπτωση δε λεω κατι τετοιο, ουτε οτι εχει καποιο προβλημα, απλως θεωρω οτι τα 70 και βαλε χιλιαδες χιλιομετρα ειναι πολλα, ποσο μαλλον οταν τη χρησημοποιω καθε μερα, και κανω και καμια 300 χιλιομετρα τη βδομαδα σε ταξιδι πανω κατω.

υγ το μποτακι δε με βολευει αν και χρειαζεται, το κρανος και το μπουφαν ειναι το στανταρ:beer:

Ωραίος!! Έτσι να χαίρεσαι το μηχανάκι σου! :beer: :beer:

(σόρυ για το σπαμ :look: )

metaltheo
13/07/2009, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ωραίος!! Έτσι να χαίρεσαι το μηχανάκι σου! :beer: :beer:

(σόρυ για το σπαμ :look: )
:beer: Σε ευχαριστω φιλε

LsKostas
13/07/2009, 17:56
Αφου κανεις σιδεροκωλα ταξιδια ξεχνα το το γραναζι μπροστα...
Θα εχεις και αυξημενη καταναλωση πραγμα απαγορευτικο

Θα ρωτησω ενα φιλαρακι με το 9 και θα επαναελθω αν βρω κατι που δεν ειναι ραδιο αρβυλα
ΚΑΙ το εχει δει βελτιωση στην πραξη :wacko:

για μποτα ΔΕΝ το συζητω...πας σφαιρα και αγοραζεις φιλε:wave2:

metaltheo
14/07/2009, 02:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Αφου κανεις σιδεροκωλα ταξιδια ξεχνα το το γραναζι μπροστα...
Θα εχεις και αυξημενη καταναλωση πραγμα απαγορευτικο

Θα ρωτησω ενα φιλαρακι με το 9 και θα επαναελθω αν βρω κατι που δεν ειναι ραδιο αρβυλα
ΚΑΙ το εχει δει βελτιωση στην πραξη :wacko:

για μποτα ΔΕΝ το συζητω...πας σφαιρα και αγοραζεις φιλε:wave2:

φιλε πραγματικα ευχαριστω. θα περιμενω νεα:D

pektis
14/07/2009, 11:52
Δε νομίζω να έχει πρόβλημα από τα 70.000χλμ., γιατί να το πειράξεις αφού είσαι ευχαριστημένος??:beer:

metaltheo
14/07/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Δε νομίζω να έχει πρόβλημα από τα 70.000χλμ., γιατί να το πειράξεις αφού είσαι ευχαριστημένος??:beer:

αυτη η συζητηση γινεται γιατι το 70000 θα αυξηθουν πολυ γρηγορα σε μικρο χρονικο διαστημα.
και λογο αυτου θελω να κανω μια ολικη ανακατασκευη(καποια στιγμη) ας πουμε:)

Lazio
14/07/2009, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
αυτη η συζητηση γινεται γιατι το 70000 θα αυξηθουν πολυ γρηγορα σε μικρο χρονικο διαστημα.
και λογο αυτου θελω να κανω μια ολικη ανακατασκευη(καποια στιγμη) ας πουμε:)





Ειναι πολυ λιγα τα χλμ για Καβα ωστε να χρειαζετε να μπεις σε τετοια ιστορια :wave2:

jorgevaldano
14/07/2009, 18:44
νομίζω πως οι σχεδόν όλοι καταλαβαίνουμε πως τα 70.000χλμ δεν είναι παρά μια πρόφαση για τη βελτίωση

πράγμα που δεν είναι καθόλου κακό ;)

metaltheo
15/07/2009, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
νομίζω πως οι σχεδόν όλοι καταλαβαίνουμε πως τα 70.000χλμ δεν είναι παρά μια πρόφαση για τη βελτίωση

πράγμα που δεν είναι καθόλου κακό ;)

ειναι και προφαση αλλα οχι μονο:p

metaltheo
16/07/2009, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από metaltheo
Ας ξεκινησουμε λοιπον, ειμαι κατοχος ενος ninja με 70+ χιλιαδες χιλιομετρα. Επιδει εχω φαει κολλημα
με την μηχανη μου δεν σκοπευω να τη αλλαξω για αρκετο καιρο ακομα. σκεφτομουν λοιπον τα παρακατω και θελω την γνωμη σας λοιπον αλλα και δικες σας ιδεες.

1)Αλλαγμα τα πιστονια(wiseco,je κατι αλλο ισως)
2)μπιελες(τι προτεινετε)
3)ροικη
4)καρμπυρατερ fcr
5)απο εκκεντροφορους υπαρχει κατι?
6)με τις βαλβιδεσ τι γινεται
εσεις τι αλλο σκεφτεστε?

δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να τα κανω ολα μαζι για αυτο μιλαμε σε βαθος χρονου.
ΔΕΝ θελω αλλη μηχανη θελω να μιλησουμε πανω στο θεμα.

:beer:

5)απο εκκεντροφορους βγαζει η web το θεμα ειναι απο που μπορουμε να τους προμηθευτουμε εδω στο ελλαδα, και κατα ποσο ειναι ευκολη η εγκατασταση τους, ξερει κανεις?