PDA

View Full Version : Sete - άλλη μία απώλεια στο grid



pan_ski
13/07/2009, 21:57
...The new Grupo Francisco Hernando team has withdrawn from the MotoGP World Championship after just eight rounds of the 2009 season...So why the pull out? The most likely reason is that Hernando was given to understand that his team would be competitive enough to fight for rostrums almost from the off. This patently has not been the case and there was no real sign that the situation would improve.,,Far and away the second most successful rider of the 990 era, Sete came back this year after a two-season lay off and immediately picked up the sort of shoulder injury that brought about his first retirement. It may well be that his seventh-lap crash at Laguna was his last act in bike racing.

We'll miss Sete. What we won't miss is a bike carrying the colours of one of the top six worst dictators in the world because Gruppo Hernando is trying to build a vacation complex in Equatorial Guinea, and we certainly won't miss the posse of bodyguards hanging around outside the team's paddock hospitality.

μεγαλοκατασκευαστής με άφθονα χρήματα ο hernando, απλώς κουράστηκε να είναι εκτός δεκάδας και τα παράτησε. Ο sete παρόλο που δεν έκανε την παρουσία του αισθητή, είναι κρίμα που χάνεται ακόμα ένας αγωνιζόμενος στο grid. Και πάνω που στη ducati ήλπιζαν για 6 μηχανές του χρόνου...αν δεν φτιάξουν μηχανάκι θα χάσουν και την άλλη δορυφορική...

Giorgos19
13/07/2009, 22:54
Να πω οτι λυπαμαι? Θα πω ψεματα..
Απο την αλλη, δεν μπορω παρα να δωσω συγχαρητηρια στον Sete για το come back που προσπαθησε να κανει και να παρατηρησω πως κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να ειχε ζυγισει τα πραγματα καλυτερα.
Ειναι κριμα για εναν οδηγο της κλασης του, να επιστρεφει χωρις να μπορει να ειναι καθολου ανταγωνιστικος!:sad:

pan_ski
14/07/2009, 12:02
ναι, νομίζω πως οι καλοί χρόνοι που έκανε πέρσι στο mugello σε δοκιμές έδωσαν την εντύπωση πως θα είναι ανταγωνιστικός. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον canepa ο οποίος επίσης πατώνει εκεί που στη ducati πίστευαν πως ήταν πολλά υποσχόμενος. Ο sete δεν πρόλαβε καν να τρέξει στη γερμανία όπου είχε μάλλον το highlight της καριέρας του (προσπέραση στον rossi στην τελευταία στροφή)

Giorgos19
14/07/2009, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
ναι, νομίζω πως οι καλοί χρόνοι που έκανε πέρσι στο mugello σε δοκιμές έδωσαν την εντύπωση πως θα είναι ανταγωνιστικός. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τον canepa ο οποίος επίσης πατώνει εκεί που στη ducati πίστευαν πως ήταν πολλά υποσχόμενος. Ο sete δεν πρόλαβε καν να τρέξει στη γερμανία όπου είχε μάλλον το highlight της καριέρας του (προσπέραση στον rossi στην τελευταία στροφή)


Λιγο οφ τοπικ αλλα μιας και ανεφερες ντουκατι...
Ειλικρινα, πρεπει κατι να κανουν εκει στη Μπολονια. Δεν ειναι δυνατον μονο ενας οδηγος να μπορει να παει την ντεσμο! Δεν μπορει να ειναι ευχαριστημενοι με κατι τετοιο! Μιλαμε οποιος αναβατης εκτος του Στοουνερ εχει δοκιμασει να την δαμασει, απλα τον καταπιε η μηχανη! Στο τελος δεν θα θελει κανενας να τρεχει με ντουκατι γιατι θα την φοβουνται!
Ασε που αν συνεχισουν ετσι, βλεπω τον Κεισι να τους κουναει μαντηλι...

road spirit
14/07/2009, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ειλικρινα, πρεπει κατι να κανουν εκει στο Νοαλε (σωστα το γραφω??). Δεν ειναι δυνατον μονο ενας οδηγος να μπορει να παει την ντεσμο! ...

ωχ ωχ κρύψου, έτσι και το πάρουν χαμπάρι οι ντουκατίστι ...

:lol:

Νοάλε ??? :lol:

Giorgos19
15/07/2009, 08:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ωχ ωχ κρύψου, έτσι και το πάρουν χαμπάρι οι ντουκατίστι ...

:lol:

Νοάλε ??? :lol:

Ελα μωρε τωρα και εσυ! Απλα.....μπερδεψα λιγο τις εταιριες! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παω παω να το αλλαξω μπας και την γλυτωσω, αλλα με το quote που μου εχεις κανει μαλλον στανταρακι ο εχω! :lol: :lol:

stratospr
15/07/2009, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ελα μωρε τωρα και εσυ! Απλα.....μπερδεψα λιγο τις εταιριες! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παω παω να το αλλαξω μπας και την γλυτωσω, αλλα με το quote που μου εχεις κανει μαλλον στανταρακι ο εχω! :lol: :lol:

Βλάσφημε!!!

(πρώην κάτοχος Ducati - νυν κάτοχος Aprilia) :lol: :lol: :lol: