PDA

View Full Version : ρουλεμάν τιμονιού



LiakosVstrom
17/07/2009, 11:52
μια απορία ρε παίδες....

είναι τόσο μεγάλο μανίκι για τον μάστορα να αλλάξει τα ρουλεμάν τιμονιού ώστε να μου λέει τιμή γύρω στα 100-105 ευρό? πήρα στη Suzuki και ρώτησα τιμή και μου είπαν 35 ευρό (μοντέλο χωρίς ABS) .... δηλαδή θα χρεώσει 65 ευρό εργατικά? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

sapila racing
17/07/2009, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
μια απορία ρε παίδες....

είναι τόσο μεγάλο μανίκι για τον μάστορα να αλλάξει τα ρουλεμάν τιμονιού ώστε να μου λέει τιμή γύρω στα 100-105 ευρό? πήρα στη Suzuki και ρώτησα τιμή και μου είπαν 35 ευρό (μοντέλο χωρίς ABS) .... δηλαδή θα χρεώσει 65 ευρό εργατικά? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

H τιμή που σου είπε είναι καλή. Πρέπει να βγεί τιμόνι, να βγεί τελείως το πηρούνι, οι πλάκες και ο σταυρός απο το μηχανάκι και να μείνει με τον σκελετό χωρίς μπροστινό για να καταλαβεις.
Αν σου φαίνονται πολλά κάτσε και δες πόση ώρα θα κάνει και θα καταλάβεις.

LiakosVstrom
17/07/2009, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
H τιμή που σου είπε είναι καλή. Πρέπει να βγεί τιμόνι, να βγεί τελείως το πηρούνι, οι πλάκες και ο σταυρός απο το μηχανάκι και να μείνει με τον σκελετό χωρίς μπροστινό για να καταλαβεις.
Αν σου φαίνονται πολλά κάτσε και δες πόση ώρα θα κάνει και θα καταλάβεις.


ντάξ μωρέ το κάνω και μόνος μου. :a55: :a55: :a55: :look:
























:pαλλά επειδή με πονάει το μικρό μου δαχτυλάκι θα του το πάω να το φτιάξει εκείνος. :p

PortisHead
17/07/2009, 12:45
Κιαν δεν κανω λάθος πρεπει να ειναι 2 τα ρουλεμαν του λαιμου...ενα πάνω ενα κάτω.

LiakosVstrom
17/07/2009, 13:03
βασικά είμαι λίγο άσχετος οπότε καταλαβαίνετε.
τέσπα Δευτέρα θα την πάω για να μου τα αλλάξει :)