PDA

View Full Version : Ερωτηση σχετικα με μητρικη καρτα σε Υπολογιστη.



Kotsis23
18/07/2009, 16:10
Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
Ενυμπαντι?

:rotflmao: :rotflmao:

Gares'
18/07/2009, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
Ενυμπαντι?

:rotflmao: :rotflmao:

Ούτε τα βιβλιαράκια δεν έχεις?Έχει ένα και η μαδερμπορντ που λέει τα πάντα για αυτήν

Kotsis23
18/07/2009, 16:14
Μπα τιποτες.Σκεψου εναν υπολογιστη που ειναι Λαθρομεταναστης..Ουτε χαρτια ουτε "διαβατηρια" ουτε τιποτα

:lol: :eyepop:

jorgevaldano
18/07/2009, 16:33
πάνω στην μητρική είναι γραμμένο το μοντέλο της, άνοιξε και ψάξε προσεκτικά, θα το βρεις

αν το μηχάνημα παίζει, κατέβασε και τρέξε το sisoft sandra, το οποίο θα σου πει με κάθε λεπτομέρεια τι hardware έχει το πισί σου

lamoun
18/07/2009, 17:00
http://eu.msi.com/index.php?func=downloadindex :look:

epp1640
18/07/2009, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
πάνω στην μητρική είναι γραμμένο το μοντέλο της, άνοιξε και ψάξε προσεκτικά, θα το βρεις

αν το μηχάνημα παίζει, κατέβασε και τρέξε το sisoft sandra, το οποίο θα σου πει με κάθε λεπτομέρεια τι hardware έχει το πισί σου

+125..

με κάποιο προγραμματάκι που κάνει αυτοψία όπως το παραπάνω, αλλιώς ανοίγεις το κουτί :beer:

(κάρτες ήχουν είναι 2-3 μόνο, με συνηθισμένη μία της Realtek, οπότε το πιο πιθανό είναι και άλλης μητρικής drivers να κατεβάσεις αυτή να παίξει σωστά :winka:

trigger
18/07/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
+125..

με κάποιο προγραμματάκι που κάνει αυτοψία όπως το παραπάνω, αλλιώς ανοίγεις το κουτί :beer:

(κάρτες ήχουν είναι 2-3 μόνο, με συνηθισμένη μία της Realtek, οπότε το πιο πιθανό είναι και άλλης μητρικής drivers να κατεβάσεις αυτή να παίξει σωστά :winka:
+1 μην ζορίζεσαι... έτσι όπως σου τα είπαν είναι

Kotsis23
18/07/2009, 17:55
Ευχαριστω παιδες!Τωρα κατεβαζω το προγραμματακι και αν δεν την δει που δεν νομιζω θα την βγαλω.

:beer: :beer: :beer:

epp1640
18/07/2009, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Ευχαριστω παιδες!Τωρα κατεβαζω το προγραμματακι και αν δεν την δει που δεν νομιζω θα την βγαλω.

:beer: :beer: :beer:

εννοείς θα ανοίξεις το κουτί.. μην βγάλεις τπτ.. :beer: :wave2:

kalgeorge
19/07/2009, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Ρε παιδες εχω ενα προβληματακι στον υπολογιστη μου.Εκανα φορματ και μετα απο αυτο διαπιστωσα οτι δεν εχω τα Σιντια που με ειχαν δωσει με τον υπολογιστη.Ανοιξα λοιπον το κουτι και βρηκα τι καρτα γραφικων ειχα κατεβασα ντραιβερς και ολα μια χαρα.Αλλα η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη στην μαδερμπορντ και δεν πεζει ηχο.Πως να δω ποια ειναι ρε παιδια ι μαδερμπορντ?Το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι ΜSI!
Ενυμπαντι?

:rotflmao: :rotflmao:

βαλε να ψαξει στο ιντερνετ μονο του, και θα τα βρει

n00b
19/07/2009, 23:23
Αγαπητέ φίλε καλησπέρα !

Ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιείται πολύ από sysadmins για να βλέπουν τα χαρακτηριστικά μηχανημάτων είναι το System Info For Windows, το κατεβάζεις από εδώ : http://www.gtopala.com/download/siw.exe

Το πρόγραμμα κάνει μία "ακτινογραφία" στο σύστημα σου και βλέπεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ, μητρική, κάρτα ήχου με κωδικούς εκδόσεις firmware κτλ. Είναι καταπληκτικό!


Αν σε περίπτωση δεν βρεις drivers των συσκευών που ψάχνεις στείλε μου με ένα Pm τα χαρακτηρηστικά της συσκευής και θα σου τα βρώ εγώ,

Φιλικά,

Ανδρέας.