PDA

View Full Version : arythmisto fcr mx



nicky22
18/07/2009, 18:16
Χαιρετω ολο το φορουμ.Σας διαβαζω πολυ καιρο με ενδιαφερον και χρειαζομαι την βοηθεια σας για το ρημαδι το καρμπ.

Το πρωτο προβλημα που μου δημιουργει ειναι οτι η μηχανη ,χειμωνα καλοκαιρι, για να παρει μπρος χρειαζεται το τσοκ αλλα κυριως οτι μολις παρει ,ανεβαζει πολυ ψηλα το ρελαντι,ουρλιαζει.


Προκειται για να ενα ΚΤΜ 660 smc(μονο μανιβελα) με akrapovic και keihin fcr mx 41

VIDAS
18/07/2009, 22:00
Το οτι θελει τσοκ δεν ειναι και κατι περιεργο , αυτο που κραταει ψηλο ρελαντι ειναι λιγο θεμα...
'η απο καπου τραβαει αερα 'η εχει σπασει το πλακακι απο το σλαιντ του καρμπ. Να ευχεσαι να ειναι το πρωτο .
Μηπως εχει κι αυτο το συστημα που βαζει αερα στα καυσαερια για να περνει εγκριση πινακιδας και εχει ξεβιδωσει κατι απο εκει και μπαζει ????

nicky22
18/07/2009, 22:16
Πριν αρχισει να κανει τα κουλα,το καλοκαιρι επερνε μπρος χωρις τσοκ και το χειμωνα χρειαζοταν το τσοκ οταν ειχε οντως πολυ κρυο.
Για τα συστηματα που λες, εννοεις το sls και το epc.Αυτα τα 2 τα φορανε τα μοντελα υστερα απο το 2004,στο δικο μου δεν υπαρχουν.

Για σλαιντ και αερα τα χει τσεκαρει ο μηχανικος και ειπε οτι ειναι οκ.Οχι μονο ενας κιολας.
Μου χει σπασει τα νευρα.Αναρωτιεμαι αν μπορει να ειναι το σταρτερ τζετ η` η φλογερα,διαβαζοντας το ποστ του ολντμαν.

Το τοσο ψηλο ρελαντι δεν μπορει να σημαινει πολυ πλουσιο μιγμα?το οτι δεν περνει μπρος με ζεστο καιρο δεν μπορει επισης να σημενει φτωχο μιγμα κατα την εκκινηση??βγαινει ακρη?

KaTaNaS
18/07/2009, 22:23
πηγαινε απο τον οικονομου hellinstore 009 να σου λυσει το προβλημα... 210-5910568


:wave2:

nicky22
18/07/2009, 22:27
Ρε κατανα εχω φαει ηδη 2 κρυαδες.Προσπαθω να καταλαβω τουλαχιστον τι γινετε πριν φαω και την τριτη.