PDA

View Full Version : ΟΧι Συναγερμοσ Σε Gs?



tasos21
21/04/2005, 13:49
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.

ΒΕΒΑΙΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΥΠΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΠΟΛΛΗ ΘΕΩΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ BMW ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ ΟΧΙ FULL FACE ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΟ!

ΛΟΙΠΟΝ, ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ...

:wave2: :wave2: :sun: :cool:

christos34
21/04/2005, 14:01
Καλημέρα,

Τάσο δεν έχω ξανακούσει τίποτα παρόμοιο αν τουλάχιστον τοποθετήσεις συναγερμό της μάνας της και σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο.

Ισως κάποιος άλλος να μπορεί να σου πει περισσότερα.

Χρήστος

Nik0s
21/04/2005, 14:04
Υπ'όψιν οτι το GS (αν μιλάμε για καινούργιο) έχει πολύ μικρή μπαταρία (ελαφρύ δεν το θέλατε ? :lol: ) οπότε μπορεί να το έλεγε γι'αυτό ο τύπος....

tasos21
21/04/2005, 15:16
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΛΕΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ GS ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΥΠΑΘΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΟΥ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ.


:sun: :sun: :confused:

Giannis_L
21/04/2005, 20:47
Εγω που εχω συνεγερμο ειμαι μια χαρα,ποτε (ακομα) προβλημα με τη μπαταρια...δεν ξερω τι ελεγε ο φιλος σου..
αρκει να μην βαζεις μπροστα τη μηχανη για 10 μετρα και μετα παλι σβησιμο και ανοιγμα κλπ !!
Κρανος πηρα full face γιατι ειναι πιο σωστο νομιζω για ταξιδια..και εχω και το παλιο μου το ανοιγομενο για μετακινησεις στην πολη..

tasos21
22/04/2005, 14:12
ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ.ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ...
:beer: :wave2: :wave2:

SeNNinhA
20/05/2005, 10:37
Λιγο καθυστερημένη απάντηση αλλά...

Απ'ότι είδα και σε άλλο post έχεις το 650GS. Λοιπόν, στο δικό μου Dakar έχω βάλει συναγερμό της Spyball και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχω συζητήσει και με τον ηλεκτρολόγο (συστημένος από τον μάστορα του εξουσιοδοτημένου της BMW) που έχει βάλει συναγερμούς σε πάρα πολλά BMW όλων των ειδών και δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να ξέρεις την καλωδίωση και να τον βάλεις σωστά. Μάλιστα μου έβαλε και κάτι έξτρα φύσες ώστε να μπορώ να τον παρακάμψω στην ακραία περίπτωση που κολλήσει ή ακομη και χαλάσει το τηλεκοντρολ του. Η BMW έχει έτοιμη την καλωδίωση για τον δικό της συναγερμό και απλά κουμπώνεις την φύσα του αλλά μπορεί να δεχτεί και όποιον άλλο του εμπορίου.

Άρα προχώρα και τοποθέτησέ τον αλλά πήγαινε συστημένος από το service της BMW σε κάποιον που να έχει ξαναβάλει συναγερμούς σε BMW.

Καλορίζικο