PDA

View Full Version : Μια βόλτα μόνος μου...



project.breeze
19/07/2009, 13:39
Δουλεία δεν είχα το Σ/Κ,οι ξαδέρφες μου όπως κάθε καλοκαίρι παραθερίζουν στο Πευκή στην Βόρεια Εύβοια,ευκαιρία για χιλιόμετρα έψαχνα κι εγώ και λέω δεν πάω ένα τριημεράκι να χαλαρώσω και να γουστάρω;Η διαδρομή γνωστή στους Θεσσαλούς Λάρισα-Γλυφα και από κει καραβάκι για τον Αγιόκαμπο Ευβοίας,από κει το Πευκή είναι 20 λεπτά μόλις...




Εδώ στην Γλύφα απολαμβάνω τον απογευματινό μου καφέ περιμένοντας να φορτώσουμε στο πλοίο


169189

project.breeze
19/07/2009, 13:41
Καλλιτεχνικές ανησυχίες ρε π*** μου να 'ουμ:bigcry:


169190

project.breeze
19/07/2009, 13:42
Αφήνω πίσω την Γλύφα,για να περάσει απέναντι το Φέρυ (παντόφλα) κάνει περίπου 25 λεπτά...


169191

project.breeze
19/07/2009, 13:49
Εδώ στον γυρισμό που αποφάσισα να κάνω λίγο rerouting μιας και δεν πήγα Αγιόκαμπο-Γλύφα αλλά κατέβηκα μέχρι Αιδηψό και πέρασα απέναντι με το φέρυ στην Αρκίτσα απ' όπου η Λάρισα είναι 200+ χιλιόμετρα (Λάρισα-Γλύφα είναι μόλις 102κμ)



Ρε παιδιά τί παιδαράς είναι αυτός;;:a8: :a8: :a6:


169192

project.breeze
19/07/2009, 13:50
Κι εδώ αφήνοντας πίσω την Αιδηψό και πηγαίνοντας για Αρκίτσα...Καλά μας ταξίδια:beer:


169193

harris_x
19/07/2009, 14:29
Very nice!

:beer: :beer: :beer:

tzeronymo
19/07/2009, 15:23
πολυ καλο σε βρισκω φιλαρακι παντα τετοια φιλικα

Elle
19/07/2009, 19:04
Πολύ όμορφες εικόνες φίλε Ηρακλή! :beer: :beer:
Ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεσαι μαζί με όλους
εμάς λίγες από τις στιγμές σου. :wacko:

Επισκέπτομαι τα μέρη αυτά πάρα πολύ συχνά...
Αν μας είχες ειδοποιήσει, θα μπορούσαμε να έλθουμε
κι εμείς μαζί. Την επόμενη φορά θα το κανονίσουμε!
:beer:

Στείλε μου σε πμ το email σου, για να σου στείλω τις
φωτογραφίες μας. Ξέρεις εκείνες που σου χρωστάω!

:wave2:

Aggelos_SV
19/07/2009, 19:46
Ωραίος!!:winka:

...αχ αυτή η Γλύφα ...και οι στροφές της προς Βόλο...:bawl: :bawl:

project.breeze
19/07/2009, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Πολύ όμορφες εικόνες φίλε Ηρακλή! :beer: :beer:
Ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεσαι μαζί με όλους
εμάς λίγες από τις στιγμές σου. :wacko:

Επισκέπτομαι τα μέρη αυτά πάρα πολύ συχνά...
Αν μας είχες ειδοποιήσει, θα μπορούσαμε να έλθουμε
κι εμείς μαζί. Την επόμενη φορά θα το κανονίσουμε!
:beer:

Στείλε μου σε πμ το email σου, για να σου στείλω τις
φωτογραφίες μας. Ξέρεις εκείνες που σου χρωστάω!

:wave2:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=64208&perpage=15&pagenumber=92



Είχα ενημερώσει πως αρχικά θα πήγαινα Χαλκίδα αλλά τελικά δεν προέκυψε η Χαλκίδα και πήγα κατευθείαν Πευκί:beer:

PortisHead
20/07/2009, 09:12
Very Nice !!!
:wave2:

Garfield
10/08/2009, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Εδώ στον γυρισμό που αποφάσισα να κάνω λίγο rerouting μιας και δεν πήγα Αγιόκαμπο-Γλύφα αλλά κατέβηκα μέχρι Αιδηψό και πέρασα απέναντι με το φέρυ στην Αρκίτσα απ' όπου η Λάρισα είναι 200+ χιλιόμετρα (Λάρισα-Γλύφα είναι μόλις 102κμ)



Ρε παιδιά τί παιδαράς είναι αυτός;;:a8: :a8: :a6:

Sorry για το :a6: αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Από τις φώτο βλέπω ότι όλη αυτή την εκδρομή την έκανες με το GSR σου. Επειδή σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να αποκτήσω αυτό το μοντέλο και επειδή οι πιο πολλοί μου λένε ότι λόγω naked μοτοσυκλέτας δεν θα μπορώ να κάνω ταξίδια θα ήθελα να ακούσω την αποψη σου.

megatim
10/08/2009, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Garfield
Sorry για το :a6: αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι. Από τις φώτο βλέπω ότι όλη αυτή την εκδρομή την έκανες με το GSR σου. Επειδή σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να αποκτήσω αυτό το μοντέλο και επειδή οι πιο πολλοί μου λένε ότι λόγω naked μοτοσυκλέτας δεν θα μπορώ να κάνω ταξίδια θα ήθελα να ακούσω την αποψη σου.

Μια χαρά ταξίδια κάνεις και πιο ξεκούραστα από SS γιατί δεν χρειάζεται να είσαι συνέχεια αγωνιστικά σκυμμένος. Εγώ με Ζ χωρίς φαίρινγκ δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε ρυθμούς ταξιδιού (μέχρι 150). Σημασία έχει και το κράνος πάντως. Στα πολλά χλμ ένα αεροδυναμικό κράνος σου κουράζει το σβέρκο λιγότερο από ένα μη-αεροδυναμικό (αν υπάρχει κάτι τέτοιο), αλλά you get the point ... Θα έχεις ένα θέμα με το φόρτωμα βαλιτσών βέβαια ....

mparmpanik
11/08/2009, 10:45
καλημερα..

που λετε, κρανακι, μπουφανακι και ανευ γκομενακι κινησα για γιαννενα.
αθηνων-πατρων και σταση στα μακ κοντα στο ξυλοκαστρο που αναθεμα αν ξερω γιατι σταματησα εκει στο κεντρο της ξεραιλας.
ενταξει, τις κανω τις παπαριες μου κι εγω, δεν λεω, αλλα μικρο παιδι ειμαι, αμα μεγαλωσω θα διορθωθω.

επομενη σταση αντιρριο, μετα την γεφυρα.
εκει εχει μια υπεροχη ξεραιλα, και θα την κανω ταιρι με την πρωτη.

οπως ειπαμε ομως, μικρο παιδι ειμαι κι εκτος αυτου ειμαι κι αφηρημενος..
κι εκει που πηγαινα, ξεχασα να σταματησω..

θα σταματησω παρακατω λεω, αν δεν με αφησει απο βενζινη το τρανσαλπ.

καμμια 20αρια χιλιομετρα απο το αντιρριο ειδα την Νταμπελα..

EDEM

ειχα ακουσει οτι ο παραδεισος εκτος απο καφε διαθετει και ουρι (ξανθα ή μελαχρινα δεν εγραφε)
και λεω ας σταματησω..

σε θηλυκο το μονο που βρηκα εκει ηταν δυο γατακια, (και γι αυτα το γενος ελεγχεται)
παραδεισος ηταν και μαλιστα εν τω μεσω της εθνικης οδου..

αν περασετε απο κει, αξιζει..


170893

mparmpanik
11/08/2009, 10:46
κι ας μην εισαι δικαβαλος..


170894

mparmpanik
11/08/2009, 10:48
και να σκεφτειτε οτι απ εξω περναει η εθνικη οδος..


170895