PDA

View Full Version : C.s.s 12-13/9/2009 ΣΕΡΡΕΣ



SPORAKIAS
20/07/2009, 15:07
καλησπεριζω , μετα απο αποχη διαρκειας , ολο το φορουμ....:wave2:

θα ανεβει κανεις αυτες τις ημερομηνιες ....

εχω κλεισει το λεβελ4 για κυριακη...βεβαια υπαρχει περιπτωση να το κανω και σαββατο αν υπαρχει καποια ακυρωση....

p.s. πειτε και κανα ξενοδοχειο για να κλεισω δωματιο...εχω παει αλλη μια φορα αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν.

road spirit
20/07/2009, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
καλησπεριζω , μετα απο αποχη διαρκειας , ολο το φορουμ....:wave2:

θα ανεβει κανεις αυτες τις ημερομηνιες ....

εχω κλεισει το λεβελ4 για κυριακη...βεβαια υπαρχει περιπτωση να το κανω και σαββατο αν υπαρχει καποια ακυρωση....

p.s. πειτε και κανα ξενοδοχειο για να κλεισω δωματιο...εχω παει αλλη μια φορα αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν.

http://www.alexander-hotel.gr/ :wave2:

δεν είναι μέσα στη πόλη αλλά με τη μηχανή σε 5' είσαι κέντρο


καλά να περάσεις















(οχι δεν ζηλευουμε καθόλου :bigcry: )

twat
04/08/2009, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
καλησπεριζω , μετα απο αποχη διαρκειας , ολο το φορουμ....:wave2:

θα ανεβει κανεις αυτες τις ημερομηνιες ....

εχω κλεισει το λεβελ4 για κυριακη...βεβαια υπαρχει περιπτωση να το κανω και σαββατο αν υπαρχει καποια ακυρωση....

p.s. πειτε και κανα ξενοδοχειο για να κλεισω δωματιο...εχω παει αλλη μια φορα αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν. φιλε να ρωτησω κατι, οχι πολυ ασχετο...προφανως εκανες το level3, εχω κανει τα 1 και 2 πριν πολλα χρονια με τους αγγλους εκπαιδευτες.Μπορεις να μου πεις τι περιλαμβανει το 3,και ποιοι ειναι εκπαιδευτες τωρα(ποιοι απο το 0-3οο)???

argy_kap
05/08/2009, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
καλησπεριζω , μετα απο αποχη διαρκειας , ολο το φορουμ....:wave2:

θα ανεβει κανεις αυτες τις ημερομηνιες ....

εχω κλεισει το λεβελ4 για κυριακη...βεβαια υπαρχει περιπτωση να το κανω και σαββατο αν υπαρχει καποια ακυρωση....

p.s. πειτε και κανα ξενοδοχειο για να κλεισω δωματιο...εχω παει αλλη μια φορα αλλα δεν θυμαμαι πως το λεγαν.

http://www.elpida-hotel.gr/

3 λεπτά απο πίστα, εκεί μένει και το team του 0'300, μηχανή με ασφάλεια στο πεζοδρόμιο, 5 λεπτά με τα πόδια απο το κέντρο για να περτατήσεις, να ξεπιαστείς και να μπορείς να χωνέψεις απο τα σουβλάκια στην επιστροφή! Επίσης στα θετικά του για μένα το free internet access! 2 βενζινάδικά κοντά, περίπτερο δίπλα...

:beer: :beer: :beer:

argy_kap
05/08/2009, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
φιλε να ρωτησω κατι, οχι πολυ ασχετο...προφανως εκανες το level3, εχω κανει τα 1 και 2 πριν πολλα χρονια με τους αγγλους εκπαιδευτες.Μπορεις να μου πεις τι περιλαμβανει το 3,και ποιοι ειναι εκπαιδευτες τωρα(ποιοι απο το 0-3οο)???

Έκανα ΙΙΙ Μάιο....για μένα το καλύτερο αλλά επίσης το πιο κουραστικό.....

Αντιγράφω απο www.superbikeschool.gr

Level ΙΙI (Επίπεδο Τρία)
Οι μαθητές του Level ΙΙI (Επίπεδο Τρία) καλούνται να δουλέψουν κυρίως με το σώμα τους. Κατά το Level III ( επίπεδο 3 ) ασχολούμαστε με τη σωστή θέση του σώματος του αναβάτη κατά τη στροφή, που έχει αποτέλεσμα τη σταθερότητα της μοτοσυκλέτας, τον απόλυτο έλεγχο της μοτοσυκλέτας και τη γενικότερη βελτίωση του τρόπου οδήγησης. Αναλύονται θεωρητικά και πρακτικά οι δύσκολες στροφές και αποκαλύπτονται τα μυστικά αυτών. Πιο συγκεκριμένα διδάσκεται:
1. Πώς να αλλάξετε το τόξο (στάση) του σώματός σας
χωρίς να χρειαστεί να ρυθμίσετε εκ νέου την ανάρτηση;
2. Ποιοι παράγοντες μοτοσυκλέτας/ αναβάτη είναι οι πιο
κρίσιμοι για έχετε σωστό έλεγχο;
3. Πώς επιτυγχάνετε σταθερότητα κατά τη στροφή;
4. Πώς μετακινείτε το σώμα σας από τη μία πλευρά της
σέλας στην άλλη γρήγορα και με σταθερότητα;
5. Πώς μπορείτε να επιτεθείτε σε μια σειρά από στροφές,
επιτυγχάνοντας το καλύτερο αποτέλεσμα με τη
μικρότερη δυνατή προσπάθεια;
Στο Level ΙΙI (Επίπεδο Τρία) μαθαίνετε να αξιολογείτε τη στάση και την αίσθηση που έχετε πάνω στη μοτοσυκλέτα. Για το λόγο αυτό το συγκεκριμένο επίπεδο ανοίγει στους αναβάτες νέους ορίζοντες στην οδήγηση. Εάν έχετε ποτέ νιώσει ανασφαλής ή άχαρος με τη μοτοσυκλέτα; Ξέρουμε ακριβώς πώς νιώσατε και έχουμε τον τρόπο να διορθώσουμε την αιτία.

SPORAKIAS
05/08/2009, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
φιλε να ρωτησω κατι, οχι πολυ ασχετο...προφανως εκανες το level3, εχω κανει τα 1 και 2 πριν πολλα χρονια με τους αγγλους εκπαιδευτες.Μπορεις να μου πεις τι περιλαμβανει το 3,και ποιοι ειναι εκπαιδευτες τωρα(ποιοι απο το 0-3οο)???

σου εδωσε την απαντηση ο argy_kap....;)

οσο για ποιοι ειναι οι εκπαιδευτες αμα μπεις στο site του superbike school που εδωσε απο πανω ο argy_kap εχει ενα λινκ που λεει ''ομαδα''...εκει τους αναφερει ολους...

με το καλο να κανεις και το 3 και το 4....:beer:

SPORAKIAS
05/08/2009, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
http://www.elpida-hotel.gr/

3 λεπτά απο πίστα, εκεί μένει και το team του 0'300, μηχανή με ασφάλεια στο πεζοδρόμιο, 5 λεπτά με τα πόδια απο το κέντρο για να περτατήσεις, να ξεπιαστείς και να μπορείς να χωνέψεις απο τα σουβλάκια στην επιστροφή! Επίσης στα θετικά του για μένα το free internet access! 2 βενζινάδικά κοντά, περίπτερο δίπλα...

:beer: :beer: :beer:

ευχαριστω πολυ μαν....:wave2: :beer:

twat
05/08/2009, 18:19
Eυχαριστω και τους δυο(argy kap και sporakias). το μονο που μου μενει ειναι να μαζεψω τα χρηματα...:cry: :mad: :bigcry:

Yannos
07/09/2009, 12:47
Γειά σας παιδιά. Εγώ έχω το lvl 2 την Κυριακή 13/9 και θα ξεκινήσω από Αθήνα το Σάββατο μεσημέρι. Επειδή έχω τρέιλερ 2 θέσεων σκέφτηκα να προσφέρω τη μία θέση σε όποιον έχει μάθημα την ίδια μέρα με εμένα (Κυριακή) και θα αναχωρήσει Σάββατο με σκοπό και να αποφύγει το ταξίδι με τη μοτοσυκλέτα και για να μοιραστούμε τα έξοδα διοδίων και βενζίνης. Με λένε Γιάννο, είμαι 32 χρονών, οδηγώ ήρεμα και χαλαρά με το αυτοκίνητο και έχω όλα τα χαρτιά που χρειάζονται (δίπλωμα, άδεια, άδεια για τρέιλερ). Όποιος ενδιαφέρεται ας κάνει ένα post και αν μπορέσουμε μέσα στην εβδομάδα συναντιόμαστε για ένα καφέ να τα πούμε.

PanVas
07/09/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yannos
Γειά σας παιδιά. Εγώ έχω το lvl 2 την Κυριακή 13/9 και θα ξεκινήσω από Αθήνα το Σάββατο μεσημέρι. Επειδή έχω τρέιλερ 2 θέσεων σκέφτηκα να προσφέρω τη μία θέση σε όποιον έχει μάθημα την ίδια μέρα με εμένα (Κυριακή) και θα αναχωρήσει Σάββατο με σκοπό και να αποφύγει το ταξίδι με τη μοτοσυκλέτα και για να μοιραστούμε τα έξοδα διοδίων και βενζίνης. Με λένε Γιάννο, είμαι 32 χρονών, οδηγώ ήρεμα και χαλαρά με το αυτοκίνητο και έχω όλα τα χαρτιά που χρειάζονται (δίπλωμα, άδεια, άδεια για τρέιλερ). Όποιος ενδιαφέρεται ας κάνει ένα post και αν μπορέσουμε μέσα στην εβδομάδα συναντιόμαστε για ένα καφέ να τα πούμε.


Ωραίος ο Γιάννος!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Πείτε μπράβο του ανθρώπου για την προσφορά του ρε ρεμάλια!

KaTaNaS
07/09/2009, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yannos
...


:beer: :beer: :beer:

McTalas
08/09/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yannos
...
:beer: :beer: :beer:
και απο εμενα γιατι τέτοιες ενέργειες σπανιζουν !!!

devil's animal
08/09/2009, 14:07
σωστος.
:beer: :beer: :beer:

Yannos
14/09/2009, 13:53
Παιδιά έγιναν τα μαθήματα του Css ευτυχώς γιατί υπήρχε η φοβία για βροχή. Όλα πήγαν τέλεια. Μιλάμε οι εκπευδευτές και γενικώς η οργάνωση ήταν άψογη! Άσε για την πίστα... τα σπάει, ειδικά η Κ5, Κ10-11 σου φεύγει η μαγκιά, πολύ τυχεροί όσοι μένουν κοντά εκεί :beer: Όσοι δεν έχετε οδηγήσει στις Σέρρες να το κάνετε γιατί αξίζει σαν εμπειρία όπως και τα μαθήματα του Css. Έκανα lvl2 και έμαθα πολλά. Είναι τρομερό συναίσθημα να βλέπεις βελτίωση στην οδήγηση σου! Εντάξει δεν γίνεσαι καλύτερος μέσα σε μια μέρα αλλά μέσω των μαθημάτων παίρνεις σωστές βάσεις. Εξέλιξη στα track days! Γενικώς χαίρομαι που υπάρχει τέτοιο σχολείο στην Ελλάδα που δουλεύει και σωστά και το καλό είναι οτι αν μπορεί κανείς κάποιες Τετάρτες, που συνήθως οργανώνει track days το 0-300 στα Μέγαρα, θα βρει και τους εκπευδευτές εκει.
Κατά τα άλλα στεναχωριέμαι που γύρισα πίσω γαμώτο:bigcry: Ήθελα να κάτσω εκεί και να οδηγώ όλη την εβδομάδα. :beer:

Υ.Γ Ένα παιδί εκέι μου είπε ότι υπάρχει κάποιος στην Αθήνα που αναλαμβάνει μεταφορική για τις μοτο. Τον λένε Σάκη νομίζω και χρεώνει 50euro τη μεταφορά. Μόλις έχω περισσότερα στοιχεία θα κάνω ένα post γιατί συμφέρει να ανέβεις με το τρένο αν δεν παίζει τρέιλερ.

jarv
15/09/2009, 16:28
Σάκης Κιοσές, έχω κινητό, όποιος το θέλει να στείλει PM
Ιωάννα 0-300

SPORAKIAS
16/09/2009, 09:01
μετα απο 1 και χρονο αποχη απο την πιστα ολα ηταν τελεια....:beer:

παει και το λεβελ 4 που οντως αξιζε με χιλια....τρομερη η μεταμορφωση στην οδηγηση....βεβαια μετα το λεβελ 3 δεν ειχα παει σε κανενα trackday ωστε να κανω ''προπονηση'' και ετσι ειχα μεινει λιγο πισω....

παιδες ολοι να πατε να κανετε τα μαθηματα .......:winka:

αντε τωρα θα παρω σβαρνα τα trackday....:beer:

nktR
16/09/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
φιλε να ρωτησω κατι, οχι πολυ ασχετο...προφανως εκανες το level3, εχω κανει τα 1 και 2 πριν πολλα χρονια με τους αγγλους εκπαιδευτες.Μπορεις να μου πεις τι περιλαμβανει το 3,και ποιοι ειναι εκπαιδευτες τωρα(ποιοι απο το 0-3οο)???

καλό ξενοδοχείο αλλά:
πρόσφατα ανακαινισμένο και χωρισμένο με τοίχους γυψοσανίδας με αποτέλεσμα να ακούς τα κλειδιά του διπλανού !!!
Πάρκινκ αυτοκινητου = 0 γίνεται της κακομοίρας της Πόπης :yuck:
Πάρκινκ μοτό = πεζοδρόμιο .... ασφάλεια ? :hypnotize
Πάρκινκ αυτοκινήτου και τρέιλερ gamata :uplate:

To Alexander δυστυχώς έχει αυτά που δεν έχει το Ελπίδα....και σε λόφο με φύση και θέα.

Καλά μαθήματα

R-1nas
17/09/2009, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
καλό ξενοδοχείο αλλά:
πρόσφατα ανακαινισμένο και χωρισμένο με τοίχους γυψοσανίδας με αποτέλεσμα να ακούς τα κλειδιά του διπλανού !!!
Πάρκινκ αυτοκινητου = 0 γίνεται της κακομοίρας της Πόπης :yuck:
Πάρκινκ μοτό = πεζοδρόμιο .... ασφάλεια ? :hypnotize
Πάρκινκ αυτοκινήτου και τρέιλερ gamata :uplate:

To Alexander δυστυχώς έχει αυτά που δεν έχει το Ελπίδα....και σε λόφο με φύση και θέα.

Καλά μαθήματα

Και εχει και ενα καλο μαγαζι ακριβως διπλα για αυτους που πασχουν απο αιπνιες :P χαχαχα

nasos-hyper
20/09/2009, 21:02
ηταν οντως πολυ καλα κ γενικα το ολο κλιμα αρκετα επαγγελματικο.
με μπριζωσαν φιλοι να παω αλλα σκεφτομουν τι να κανω μωρε?λεβελ 1?
πως να αναβω φλας στο μοτοσακο?:smilea:
:nono:
μεγα λαθος μου.αλλο η χουλιγκανια κ αλλο η πιστα.
τα συγχαρητηρια μου σε ολους τους εκπαιδευτες κ μη του csb.
αν κ ειμαι τυπος σαν τον φεικ μηχανοβιο με το παπι απο κορινθο που ηθελε να παρει τζισεξι
απ το γιουτιουμπ εχω να λεω μονο τα καλυτερα για τα ατομα που πλαισιωνουν το αυτο τιμ.
(εκτος απο εναν καμπριολε,χουντα φουντα το πως τον λενε που με κοιτουσε παραξενα.):smokin:
κ τα κοριτσοπουλα που δουλευαν εκει ειναι πολυ τζαμι.μου βαλανε χερι που πηγα κατα τις 8+
κ οχι 7 αλλα οκ δεν με ραπτισαν).:(
:lol:

ariona
21/09/2009, 17:08
Profanos astievese;

O Thanasis Xuntras ta spai, poli sostos ke me poli kali diathesi,
mu eixe kanei entiposi,ton eixa rotisei ja kapies apories pu eixa pano sto dialima kai
kathise kai mu eksigise.... oreos tipos!! kai ola ta pedia episeis!! :beer:

nasos-hyper
22/09/2009, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ariona
Profanos astievese;

O Thanasis Xuntras ta spai, poli sostos ke me poli kali diathesi,
mu eixe kanei entiposi,ton eixa rotisei ja kapies apories pu eixa pano sto dialima kai
kathise kai mu eksigise.... oreos tipos!! kai ola ta pedia episeis!! :beer:
ε ναι ρε..εννοειτε.:lol:

george 1981
22/09/2009, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Και εχει και ενα καλο μαγαζι ακριβως διπλα για αυτους που πασχουν απο αιπνιες :P χαχαχα

Αυτά είναι απόρρητα.Μη τους τα δίνεις στο πιάτο.
Ας τραβηχτούν Σέρρες να τα μάθουν από πρώτο χέρι.
Τελικά ο λόφος που είναι το Alexander εκτός από θέα έχει και πιο ενδιαφέροντα πράγματα.:rotflmao: