PDA

View Full Version : Zhteitai ΣΥΝΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΓΙΑ 31\7!!!!



Aparadektos
20/07/2009, 21:07
....για τις 31 Ιουλιου 2009 και ωρα εκκινησης 3:00 το πρωι, για τη διαδρομη Θεσσαλονικη-Πειραια.

Δεν μπορει ρε παιδια ολο κ καποιος θα κατεβαινει, ισως για να παρει και το ιδιο βαπορι για Ηρακλειο...

Το πλοιο φευγει στις 10 το πρωι, οποτε ξεκιναμε χαλαρα κατα τις 3:00 και με 120χμ/ω γυρω στις 7-8 ειμαστε Αθηνα. Το θεμα ειναι οτι εκεινη τη μερα (πεφτει ξημερωμα Παρασκευης) κυκλοφορουν φορτηγα στην εθνικη και θα γινεται λιγο χαμος αλλα δε μασαμε.

Το τηλ μου ειναι 6936566168 καλεστε απογευματινες ωρες (Σταυρος)

blackbusa
21/07/2009, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aparadektos
....για τις 31 Ιουλιου 2009 και ωρα εκκινησης 3:00 το πρωι, για τη διαδρομη Θεσσαλονικη-Πειραια.

Δεν μπορει ρε παιδια ολο κ καποιος θα κατεβαινει, ισως για να παρει και το ιδιο βαπορι για Ηρακλειο...

Το πλοιο φευγει στις 10 το πρωι, οποτε ξεκιναμε χαλαρα κατα τις 3:00 και με 120χμ/ω γυρω στις 7-8 ειμαστε Αθηνα. Το θεμα ειναι οτι εκεινη τη μερα (πεφτει ξημερωμα Παρασκευης) κυκλοφορουν φορτηγα στην εθνικη και θα γινεται λιγο χαμος αλλα δε μασαμε.

Το τηλ μου ειναι 6936566168 καλεστε απογευματινες ωρες (Σταυρος)

Χμμμμμμμμμ....κατεβηκα απο Σαλλονικα σημερα τα ξημερωματα....απο Καστρο (110χλμ απο Αθηνα) και μετα εχουνε εργα....απο 3 λωριδες γινετε μια....σε αρκετα κομματια....και αν μπλεξεις πισω απο καμμια νταλικα την εκατσες....και οταν λες 120 κοντερισια δεν ειναι ποτε πραγματικη μεση ωριαια μαζι με τις στασεις για βενζινα/ξεμουδιασμα/τσιγαρο....Βαλε και τα Τεμπη και την Στυλιδα....συν οτι στον Πειραια κατα τις 8 γινετε ενας ψιλοπανικος....θα σε συμβουλευα κατα τις 2 μαξ 2.30 να εχεις ξεκινησει απο Μαλγαρα....

:wave2:

υ.γ. τωρα ειδα οτι εχεις busa...εγω το εκανα απο Πλαγιαρι μεχρι κεντρο Αθηνα 4.30 ωρες με περιπου συνολικα μισαωρη σταση....

thou-vou
21/07/2009, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εγω το εκανα απο Πλαγιαρι μεχρι κεντρο Αθηνα 4.30 ωρες με περιπου συνολικα μισαωρη σταση....
σωστός φίλε μου αλλά δεν είναι καλό να τρέχεις έτσι χαράματα στην κ@λοεθνική... :bigcry: αλλα έχεις δίκιο ότι είναι σωστό να ξεκινήσεις νωρίτερα το παλικάρι.

καλό ταξίδι κ με προσοχή...
:wave2:

h_m_akis
21/07/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
να τρέχεις έτσι


ποιος θανασης??? :wacko:

transalpblack
21/07/2009, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Χμμμμμμμμμ....κατεβηκα απο Σαλλονικα σημερα τα ξημερωματα....απο Καστρο (110χλμ απο Αθηνα) και μετα εχουνε εργα....απο 3 λωριδες γινετε μια....σε αρκετα κομματια....και αν μπλεξεις πισω απο καμμια νταλικα την εκατσες....και οταν λες 120 κοντερισια δεν ειναι ποτε πραγματικη μεση ωριαια μαζι με τις στασεις για βενζινα/ξεμουδιασμα/τσιγαρο....Βαλε και τα Τεμπη και την Στυλιδα....συν οτι στον Πειραια κατα τις 8 γινετε ενας ψιλοπανικος....θα σε συμβουλευα κατα τις 2 μαξ 2.30 να εχεις ξεκινησει απο Μαλγαρα....

:wave2:

υ.γ. τωρα ειδα οτι εχεις busa...εγω το εκανα απο Πλαγιαρι μεχρι κεντρο Αθηνα 4.30 ωρες με περιπου συνολικα μισαωρη σταση....


σιγα ρε παιδια!!!!!! πως το οδηγειτε δηλαδη εσεις το εργαλειο ετσι ωστε για να εισαι 9 στον πειραια να πρεπει να ξεκινησεις στις 2??? 7 ωρες δεν καναμε ουτα παλιοτερα. θα κανουμε τωρα που ο μαλιακος και η στυλιδα ειναι ετοιμοι???
λιγο ελεος!!!!!!!!
αν ξεκινησεις με την μηχανη στις 4(!!!!)ανετα θα εισαι κατω στις 9. και με 2 στασεις για βενζινη. και με hayabusa???ακομα πιο ανετα. εγω με το αμαξι (mitsubishi colt, 1300 cc) kai ekana 4.30 χαλαρα. εχει φτιαξει παρα πολυ ο δρομος σε πολλα σημεια και εκεινη την περιοδο δεν εχει και κινηση. ασε που σκας αμεσως λιμανι απο την εθνικη τερμα κατω στο σεφ. μια ευθεια ειναι. για μενα ξεκινα φιλε στις 4. αν θες να νοιωσεις πιο ανετος, ξεκινα στις 3. αλλα οχι στις 2 ειναι αμαρτια και δε λεει. ειναι χασιμο χρονου έναρξης, χασιμο χρονου αφιξης και αναμονης και χασιμο μιας ωρας υπνου-χαλαρωσης πριν το ταξιδι. αυτα...

transalpblack
21/07/2009, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
σωστός φίλε μου αλλά δεν είναι καλό να τρέχεις έτσι χαράματα στην κ@λοεθνικη

στην συγκεκριμενη εθνικη και τετοιες ωρες τρεχεις οσο και οπως θες (σε λογικα πλαισια, που για μενα με τετοιες μηχανες ειναι ανετα τα 150-160) και εχεις και ολο το δρομο δικο σου χωρις αυτοκινητα και με μεγαλη σκαλα στα φωτα.

devil's animal
21/07/2009, 15:50
εγω δεν ξερω...


πηγα την Τριτη το βραδυ Θεσσαλονικη σε 3:30 ωρες. για την ακριβεια εκανα 3:45 λεπτα μεχρι Ν.Μηχανιωνα.

και γυρισα παλι με αμαξι την Κυριακη το βραδυ σε 7 ωρες.

με μηχανακι με τον κο Κουλο....εε....συγνωμη με το κο blackbusa ηθελα να πω, το καναμε απο Χαλκιδικη-Σιθωνια 9 ωρες γιατι καναμε μια στασουλα 1:30 ωρα στον Κορινο...μετα αλλη μια στον Λεβεντη (πριν γινουν τα εργα σε Μαλιακο) 1 ωριτσα...μετα δεν ειχαμε βενζινη και μπηκαμε σε κατι χωρια...

να'χαμε να λεγαμε.
:wave2:

blackbusa
21/07/2009, 16:35
δηλαδη τα εργα μονο εγω τα ειδα???οτι ναναι λεμε....

φιλε μου Παρασκευη πρωι (απο τις 6 ) και απο Χαλκιδα και μετα ιδιος γινετε τις πουτανας απο κινηση....απο Καστρο μεχρι την Χαλκιδα υπαρχουν πολλα κομματια που εχεις μονο μια λωριδα κυκλοφοριας λογω εργων (μειλαμε για μια αποσταση 50 χλμ περιπου)....στην Στυλιδα περνας ακομα απο το κεντρο της πολης και συναντας το φαναρι....τα Τεμπη ειναι ακομα μια λωριδα κυκοφοριας....για να μην πω και απο πριν.......τα μοναδικα βενζιναδικα που θα βρεις ανοιχτα ειναι στον Κορινο στα Τεμπη στην Λαμια...

ξαναλεω...απο Πλαγιαρι μεχρι κεντρο Αθηνας (560 χλμ περιπου) εκανα 4.30 με τις στασεις (περιπου 4 καθαρος χρονος)....δεν βρηκα σχεδον καθολου κινηση....οσπου να φτασω στο Καστρο που αρχισε η κινηση....με το που τελειωσαν τα εργα και μπηκα Αθηνα δεν ειχα μπακαζια μαζι μου (φανταζομαι οτι θα εχεις σαμαρια μαζι σου) εφτασα σχετικα γρηγορα σπιτι μου...μπορουσα να κανω ευκολα διηθηση....απο την Λεωφορο Αθηνων και μετα (εγω εκει εστριψα αριστερα) προς Πειραια ειδα αυτοκινητα σταματημενα...στο Λιμανι τετοια μερα θα ειναι ακομα χειροτερα φανταζομαι...ολο το ταξιδι εγινε βραδυ οπου η ορατοτητα ειναι πολυ μειωμενη και δεν μπορεις να πιασεις διαστημικες ταχυτητες....απλα προσπαθουσα να μην πεσω απο τα 180-200 στα ανοιχτα κομματια....εσυ αποφασιζεις....εγω δεν ειχα να παρω κανενα πλοιο....

υ.γ.Σταυροοοοοοοοοοοο....αυτην την Τριτη ξαναπηγαινε Σαλλονικα....θα ειμαι μαζι σου στην εκκινησηστο σπιτι σου....με το που βαζεις μπρος βαζω το χρονομετρο και σε 3.45 περιμενω τηλεφωνημα απο το σπιτι της Ματας...αν το κανεις θα κατσω να με γαμησεις....ολα αυτα με αυτοκινητο λεμε....

:wave2:

blackbusa
21/07/2009, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
σιγα ρε παιδια!!!!!! πως το οδηγειτε δηλαδη εσεις το εργαλειο ετσι ωστε για να εισαι 9 στον πειραια να πρεπει να ξεκινησεις στις 2??? 7 ωρες δεν καναμε ουτα παλιοτερα. θα κανουμε τωρα που ο μαλιακος και η στυλιδα ειναι ετοιμοι???
λιγο ελεος!!!!!!!!
αν ξεκινησεις με την μηχανη στις 4(!!!!)ανετα θα εισαι κατω στις 9. και με 2 στασεις για βενζινη. και με hayabusa???ακομα πιο ανετα. εγω με το αμαξι (mitsubishi colt, 1300 cc) kai ekana 4.30 χαλαρα. εχει φτιαξει παρα πολυ ο δρομος σε πολλα σημεια και εκεινη την περιοδο δεν εχει και κινηση. ασε που σκας αμεσως λιμανι απο την εθνικη τερμα κατω στο σεφ. μια ευθεια ειναι. για μενα ξεκινα φιλε στις 4. αν θες να νοιωσεις πιο ανετος, ξεκινα στις 3. αλλα οχι στις 2 ειναι αμαρτια και δε λεει. ειναι χασιμο χρονου έναρξης, χασιμο χρονου αφιξης και αναμονης και χασιμο μιας ωρας υπνου-χαλαρωσης πριν το ταξιδι. αυτα...

το υστερογραφο δεν το διαβασες οκ....τα 120 χλμ που εγραψε ο αλλος δεν το ειδες???120 κοντερ ειναι 80-100 (Νpatttttttttttt????) μεση ωριαια...αρα στην καλυτερη λεμε 5 ωρες....


:wave2:

blackbusa
21/07/2009, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εγω δεν ξερω...


πηγα την Τριτη το βραδυ Θεσσαλονικη σε 3:30 ωρες. για την ακριβεια εκανα 3:45 λεπτα μεχρι Ν.Μηχανιωνα.

και γυρισα παλι με αμαξι την Κυριακη το βραδυ σε 7 ωρες.

με μηχανακι με τον κο Κουλο....εε....συγνωμη με το κο blackbusa ηθελα να πω, το καναμε απο Χαλκιδικη-Σιθωνια 9 ωρες γιατι καναμε μια στασουλα 1:30 ωρα στον Κορινο...μετα αλλη μια στον Λεβεντη (πριν γινουν τα εργα σε Μαλιακο) 1 ωριτσα...μετα δεν ειχαμε βενζινη και μπηκαμε σε κατι χωρια...

να'χαμε να λεγαμε.
:wave2:

ξεχασες να πεις το μισαωρω που σε περιμεναμε στα Μαλγαρα γιατι κοιταζες τα γκομενακια και μπηκες στο Κεντρο της Θεσσαλονικης....στον Κορινο κατσαμε 1 ωρα...στον Λεβεντη κατσαμε τοση ωρα γιατι ηθελες να φας αν θυμαμαι καλα...και αμελησες παλι να πεις τα παρακαλια σε κατι γκομενες για κανα 20 λεπτακι 5-10?χλμ πριν τον Λεβεντη....κλπ κλπ

:wave2:

devil's animal
21/07/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
υ.γ.Σταυροοοοοοοοοοοο....αυτην την Τριτη ξαναπηγαινε Σαλλονικα....θα ειμαι μαζι σου στην εκκινησηστο σπιτι σου....με το που βαζεις μπρος βαζω το χρονομετρο και σε 3.45 περιμενω τηλεφωνημα απο το σπιτι της Ματας...αν το κανεις θα κατσω να με γαμησεις....ολα αυτα με αυτοκινητο λεμε....

:wave2:


πανουλη μην βαζεις στοιχηματα γιατι θα τα χασεις. και οχι τιποτα αλλο μπορει να σου αρεσει αλλα εγω ειμαι δεσμευμενος.:lol:


χωρις στασεις και με γρηγορο αμαξι (μιλαμε για πανω απο 200ps) χωρις κινηση, γινετε ευκολα 3:45. μαζι μου ηταν η Χρυσα. την εχεις γνωρισει. μπορει να στο επιβεβαιωσει.

:wave2:

blackbusa
21/07/2009, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πανουλη μην βαζεις στοιχηματα γιατι θα τα χασεις. και οχι τιποτα αλλο μπορει να σου αρεσει αλλα εγω ειμαι δεσμευμενος.:lol:


χωρις στασεις και με γρηγορο αμαξι (μιλαμε για πανω απο 200ps) χωρις κινηση, γινετε ευκολα 3:45. μαζι μου ηταν η Χρυσα. την εχεις γνωρισει. μπορει να στο επιβεβαιωσει.

:wave2:

α οκ...εχει 300 λιτρα ντεποζιτο...και στα διοδια παταγατε το turbo boost και περναγατε απο πανω....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειπαμε...απο το σπιτι σου παταω κουμπακι και σταματαω κουμπακι οταν δω τον αριθμο της Ματας....

:wave2:

υ.γ. κριμα η κοπελλα...δεν εμαθε ακομα ε???:sad: :sad: :sad: φροντισε μαλακα....φροντισε....και το λεω πολυ φιλικα αυτο....

blueangel
21/07/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
υ.γ. κριμα η κοπελλα...δεν εμαθε ακομα ε???:sad: :sad: :sad: φροντισε μαλακα....φροντισε....και το λεω πολυ φιλικα αυτο....

Τι να φροντίσει μόνο από την ταχύτητα του avatar καταλαβαίνεις:lol: Ο επόμενος στόχος είναι να κάνει τις 3.30 ώρες 2.30:rotflmao: :smilea:
Χωρίς πλάκα τώρα προσοχή ρε γαμώτο μην τις πίνετε ετσι το αίμα τουλάχιστον εκτός πίστας:wave2:

h_m_akis
21/07/2009, 22:14
μαλακιας το αναγνωσμα :sick:

EVI
21/07/2009, 22:20
re busa ... μεχρι και με αμαξι κανουν πιο γρηγορα :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :lol:

devil's animal
22/07/2009, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
α οκ...εχει 300 λιτρα ντεποζιτο...και στα διοδια παταγατε το turbo boost και περναγατε απο πανω....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειπαμε...απο το σπιτι σου παταω κουμπακι και σταματαω κουμπακι οταν δω τον αριθμο της Ματας....

:wave2:

υ.γ. κριμα η κοπελλα...δεν εμαθε ακομα ε???:sad: :sad: :sad: φροντισε μαλακα....φροντισε....και το λεω πολυ φιλικα αυτο....

το ντεποζιτο εφτασε ισα ισα. (αναψε λαμπακι ρεζερβας απο τερμα γεματο λιγο μετα τα μαλγαρα)

ειπαμε δυνατο κουτι με >200 αλογα μαμα, χωρις πειραγματα.

στα διοδια ειμασταν πρωτοι, αντε να πετυχαμε σε 1-2 αλλο ενα αμαξι μπροστα. πληρωναμε-φευγαμε. Τριτη βραδυ επαναλαμβανω.

αν δεν σταματας για βενζινη οπως με τα μηχανακια κανεις καλη μεση ωριαια.

το στοιχημα παει μονο και μονο για να σου αποδειξω οτι εισαι μ@λακακος και κουλαδι.:D


αν χασεις πληρωνεις βενζινη πηγαινε-ελα, τις οποιες κλησεις και εναν καφε!
:wave2:

blackbusa
22/07/2009, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
το ντεποζιτο εφτασε ισα ισα. (αναψε λαμπακι ρεζερβας απο τερμα γεματο λιγο μετα τα μαλγαρα)

ειπαμε δυνατο κουτι με >200 αλογα μαμα, χωρις πειραγματα.

στα διοδια ειμασταν πρωτοι, αντε να πετυχαμε σε 1-2 αλλο ενα αμαξι μπροστα. πληρωναμε-φευγαμε. Τριτη βραδυ επαναλαμβανω.

αν δεν σταματας για βενζινη οπως με τα μηχανακια κανεις καλη μεση ωριαια.

το στοιχημα παει μονο και μονο για να σου αποδειξω οτι εισαι μ@λακακος και κουλαδι.:D


αν χασεις πληρωνεις βενζινη πηγαινε-ελα, τις οποιες κλησεις και εναν καφε!
:wave2:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μαλακα βρες μου αμαξι μαμα 200+ ιππων που να εχει αυτονομια 500 χλμ πηγαινοντας με 180-200χλμ ???σταθερα με ενα ντεποζιτο και θα σου παρω και πιπα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υ.γ. σορρυ για το σπαμ αλλα αλλος το ξεκινησε και καποια πραγματα δεν πεφτουν κατω....

devil's animal
22/07/2009, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μαλακα βρες μου αμαξι μαμα 200+ ιππων που να εχει αυτονομια 500 χλμ πηγαινοντας με 180-200χλμ ???σταθερα με ενα ντεποζιτο και θα σου παρω και πιπα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

υ.γ. σορρυ για το σπαμ αλλα αλλος το ξεκινησε και καποια πραγματα δεν πεφτουν κατω....

επειδη εισαι και χαζουλης να το παρουμε αλλιως.

διαιρεσε το 500 με το 150. ποσο κανει?

ασε μην κουραζεσαι. 3,3333...

που σημαινει οτι με μια μεση ωριαια της ταξης των 150 χλμ/ωρα κανεις τα 500χλμ σε 3,33 ωρες.


μεση ωριαια τι σημαινει? οτι καποια στιγμη πιανω 200 και καποια αλλη στιγμη πιανω 100.

αν λοιπον καποιες στιγμες επιανα πανω απο 200 ας πουμε και καποιες αλλες λογω εργων και διοδιων επεφτα στα 70-80 ή και σταματαγα για 1 λεπτο, η μεση ωριαια των 150 ερχεται ευκολα.


και σου ξαναλεω. ασε τα μαθηματικα.

το εκανα στην πραξη. δεν το περιμενα, ομως συνεβη.

και μου το ειχε πει και φιλος με παρομοιο αμαξι και δεν το πιστευα. νομιζα ή οτι πηγαινε ολο το δρομο κολλα με 240 ή δεν θα του εφτανε το ντεποζιτο..

και ομως δεν χρειαζεται να πηγαινεις ολο το δρομο με τοσα (καποιες φορες ομως μπορεις να τα πιασεις και να καλυψεις χλμ) και το ντεποζιτο σε βγαζει ισα ισα καιγοντας και απο ρεζερβα.

blackbusa
22/07/2009, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
επειδη εισαι και χαζουλης να το παρουμε αλλιως.

διαιρεσε το 500 με το 150. ποσο κανει?

ασε μην κουραζεσαι. 3,3333...

που σημαινει οτι με μια μεση ωριαια της ταξης των 150 χλμ/ωρα κανεις τα 500χλμ σε 3,33 ωρες.


μεση ωριαια τι σημαινει? οτι καποια στιγμη πιανω 200 και καποια αλλη στιγμη πιανω 100.

αν λοιπον καποιες στιγμες επιανα πανω απο 200 ας πουμε και καποιες αλλες λογω εργων και διοδιων επεφτα στα 70-80 ή και σταματαγα για 1 λεπτο, η μεση ωριαια των 150 ερχεται ευκολα.


και σου ξαναλεω. ασε τα μαθηματικα.

το εκανα στην πραξη. δεν το περιμενα, ομως συνεβη.

και μου το ειχε πει και φιλος με παρομοιο αμαξι και δεν το πιστευα. νομιζα ή οτι πηγαινε ολο το δρομο κολλα με 240 ή δεν θα του εφτανε το ντεποζιτο..

και ομως δεν χρειαζεται να πηγαινεις ολο το δρομο με τοσα (καποιες φορες ομως μπορεις να τα πιασεις και να καλυψεις χλμ) και το ντεποζιτο σε βγαζει ισα ισα καιγοντας και απο ρεζερβα.

ρε φιλαρακι η Νεα Μηχανιονα ειναι ακομα 40-50 χλμ απο τα Μαλγαρα....και μεχρι να φτασεις Θεσσαλονικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ βενζιναδικο....refueling εκανες ετσι??? (http://www.youtube.com/watch?v=hcVb7reouzE) :lol: :lol: :lol: και βεβαια δεν συναντησες ΚΑΝΕΝΑ αυτοκινητο ουτε στα πρωτα εργα που μεχρι την Χαλκιδα σε παει καροτσακι....ουτε στα Τεμπη...

αν ειναι το αυτοκινητο που νομιζω και ειναι και turbo....σκατα 500 χλμ εχεις αυτονομια....

:wave2:

EVI
22/07/2009, 01:42
δε πατε σε κανα ξενοδοχειο λεω εγω θα περασετε καλυτερα και δε θα μας ζαλιζετε και τα...τον ερωτα θελω να πω :rotflmao: :lol:

devil's animal
22/07/2009, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ρε φιλαρακι η Νεα Μηχανιονα ειναι ακομα 40-50 χλμ απο τα Μαλγαρα....και μεχρι να φτασεις Θεσσαλονικη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ βενζιναδικο....refueling εκανες ετσι??? (http://www.youtube.com/watch?v=hcVb7reouzE) :lol: :lol: :lol: και βεβαια δεν συναντησες ΚΑΝΕΝΑ αυτοκινητο ουτε στα πρωτα εργα που μεχρι την Χαλκιδα σε παει καροτσακι....ουτε στα Τεμπη...

αν ειναι το αυτοκινητο που νομιζω και ειναι και turbo....σκατα 500 χλμ εχεις αυτονομια....

:wave2:


ειπαμε, η βενζινη εφτασε ισα ισα. καποια στιγμη (επειδη ηταν και 1+ το βραδυ) και δεν βρηκαμε ουτε απο αεροδρομιο και μετα βενζιναδικο, πηγαινα με 70χλμ, 6η και 1800χιλ στροφες και νομιζαμε οτι θα μεινουμε.

1-2 αυτοκινητα συναντησα στα εργα αλλα ειμασταν με καλη ταχυτητα 100-120...μολις ανοιγε ο δρομος προσπερναγα.

στα τεμπη επαιζα με ενα corsaκι opc αφου ηταν αδειος ο δρομος.. :D

το αυτοκινητο ειναι αυτο που νομιζεις με εργοστασακο turbo (το λεω γιατι μια μοντα με after market turbo και ανεβασμενη πιεση θα ανεβαζε οντως την καταναλωση)

μην το πιεζεις αλλο.
γινετε.

ρωτα και αλλους.
:wave2:

dim40
22/07/2009, 10:43
θα μας πεις τελικα με ποιο αυτοκινητο εκανες τη διαδρομη;

africanos31
22/07/2009, 11:08
Eiναι γεματη καμερες(π.χ μαλιακος) Βαλε αυτοκολητο στην πινακιδα γιατι ειναι αδυνατον να πας στα ορια αυτα
Εχε υποψη οτι τη νυχτα θα σαι λιγο κουρασμενος (μονο η ετοιμασια για τις διακοπες φθανει...) και τη νυχτα οταν οδηγας κουραζεσε ευκολοτερα....) Εχε υπθψη σου οτι ασχετα με τα φωτα η ανθρωπινη οραση τη νυχτα μειωνεται κατα 80%!!!
Το θετικο ειναι οτι δεν θα καεις απο τη ζεστη :)

devil's animal
22/07/2009, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dim40
θα μας πεις τελικα με ποιο αυτοκινητο εκανες τη διαδρομη;

ναι, γιατι οχι?
δεν ειναι κρυφο.

με το προηγουμενο ΤΤ quattro με τα 225ps

blackbusa
22/07/2009, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ειπαμε, η βενζινη εφτασε ισα ισα. καποια στιγμη (επειδη ηταν και 1+ το βραδυ) και δεν βρηκαμε ουτε απο αεροδρομιο και μετα βενζιναδικο, πηγαινα με 70χλμ, 6η και 1800χιλ στροφες και νομιζαμε οτι θα μεινουμε.

1-2 αυτοκινητα συναντησα στα εργα αλλα ειμασταν με καλη ταχυτητα 100-120...μολις ανοιγε ο δρομος προσπερναγα.

στα τεμπη επαιζα με ενα corsaκι opc αφου ηταν αδειος ο δρομος.. :D

το αυτοκινητο ειναι αυτο που νομιζεις με εργοστασακο turbo (το λεω γιατι μια μοντα με after market turbo και ανεβασμενη πιεση θα ανεβαζε οντως την καταναλωση)

μην το πιεζεις αλλο.
γινετε.

ρωτα και αλλους.
:wave2:

Ειχα αυτοκινητο με turbo και με μονιμη τετρακινηση...και ξερω τι καταναλωση ειχε...και μου λες οτι εκανες απο το σπιτι σου (Περιστερι) μεχρι το σπιτι της Χρυσας(Ν.Μηχανιονα) περιπου 640-650χλμ σε 3.45......και για πε ρε Στεφανακ......ασε που το δικο μου ειχε και 5 λιτρα παραπανω ντεποζιτο....και ποση πιεση bar εχει ενα 1800αρι για να εχει 225ps???το διλιτρο που ειχα εγω για 215αλογατα ειχε 0,8 με 1,2 overboost....
ξανακαντο λεμε τωρα που τα ο δρομος ειναι πουτανα και ειπαμε...αντε γεια τωρα....

υ.γ. και παλι sorry για το σπαμ και το off topic αλλα καποια πραγματα ειναι για γελια....

:wave2:

devil's animal
22/07/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Ειχα αυτοκινητο με turbo και με μονιμη τετρακινηση...και ξερω τι καταναλωση ειχε...και μου λες οτι εκανες απο το σπιτι σου (Περιστερι) μεχρι το σπιτι της Χρυσας(Ν.Μηχανιονα) περιπου 640-650χλμ σε 3.45......και για πε ρε Στεφανακ......ασε που το δικο μου ειχε και 5 λιτρα παραπανω ντεποζιτο....και ποση πιεση bar εχει ενα 1800αρι για να εχει 225ps???το διλιτρο που ειχα εγω για 215αλογατα ειχε 0,8 με 1,2 overboost....
ξανακαντο λεμε τωρα που τα ο δρομος ειναι πουτανα και ειπαμε...αντε γεια τωρα....

υ.γ. και παλι sorry για το σπαμ και το off topic αλλα καποια πραγματα ειναι για γελια....

:wave2:


Πανουλη το δικο σου αμαξι ηταν παλιας τεχνολογιας. που σημαινει οτι εκαιγε περισσοτερη βενζινη. (δεν ξερω αν ειχε καν ψεκασμο)

το σπιτι της Χρυσας απο την Θεσσαλονικη ειναι 30χλμ. συνολο 530. (καμια σχεση με τα 640-650 που λες)

σε λιγο σε παιρνει η Χρυσα για να στο επιβεβαιωσει που ηταν μαζι.

αν και παλι δεν πειστεις μενει μονο να κανουμε το πειραμα καποια στιγμη.

αυτα και τελος απο εμενα γιατι οντως κατανταει γελοιο και εχουμε γ@μησει και το thread του παιδιου.

υ.γ.: αρχηγε που θες να ταξιδεψεις, ξεκινα 2 απο Θεσσαλονικη αν θες να πηγαινεις με 100-120. επισης δεν ξερεις ποσα βενζιναδικα και που θα ειναι ανοιχτα εκεινες τις ωρες...
καλυτερα να μην το ρισκαρεις (παντα παιζουν απροβλεπτοι παραγοντες οπως σκασιμο ελαστικου κ.λ.π., κ.λ.π.)

:wave2:

blackbusa
22/07/2009, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Πανουλη το δικο σου αμαξι ηταν παλιας τεχνολογιας. που σημαινει οτι εκαιγε περισσοτερη βενζινη. (δεν ξερω αν ειχε καν ψεκασμο)

το σπιτι της Χρυσας απο την Θεσσαλονικη ειναι 30χλμ. συνολο 530. (καμια σχεση με τα 640-650 που λες)

σε λιγο σε παιρνει η Χρυσα για να στο επιβεβαιωσει που ηταν μαζι.

αν και παλι δεν πειστεις μενει μονο να κανουμε το πειραμα καποια στιγμη.

αυτα και τελος απο εμενα γιατι οντως κατανταει γελοιο και εχουμε γ@μησει και το thread του παιδιου.

υ.γ.: αρχηγε που θες να ταξιδεψεις, ξεκινα 2 απο Θεσσαλονικη αν θες να πηγαινεις με 100-120. επισης δεν ξερεις ποσα βενζιναδικα και που θα ειναι ανοιχτα εκεινες τις ωρες...
καλυτερα να μην το ρισκαρεις (παντα παιζουν απροβλεπτοι παραγοντες οπως σκασιμο ελαστικου κ.λ.π., κ.λ.π.)

:wave2:

τυπογραφικο λαθος 540-550 εννοουσα....οχι μονο δεν ειχε ψεκασμο αλλα δουλευε και με καρβουνο....:lol: :lol: :lol: εγω μειλαω με τα τωρινα δεδομενα και πως ειναι ο δρομος τωρα...και οπως τον εχουν κανει χαλια...

:wave2:

thou-vou
22/07/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
υ.γ.: αρχηγε που θες να ταξιδεψεις, ξεκινα 2 απο Θεσσαλονικη αν θες να πηγαινεις με 100-120. επισης δεν ξερεις ποσα βενζιναδικα και που θα ειναι ανοιχτα εκεινες τις ωρες...
καλυτερα να μην το ρισκαρεις (παντα παιζουν απροβλεπτοι παραγοντες οπως σκασιμο ελαστικου κ.λ.π., κ.λ.π.)

:wave2:

κρατάμε αυτό κ φτάνει νταξ???? Ειναι γνωστό ότι το busa δεν συγκρινεται -στην εθνική ιδίως- με το zxr... Και ναι ο πάνος είναι ήρεμος οδηγός αλλα (δυστυχώς) όχι πάντα...
next...

transalpblack
22/07/2009, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
το υστερογραφο δεν το διαβασες οκ....τα 120 χλμ που εγραψε ο αλλος δεν το ειδες???120 κοντερ ειναι 80-100 (Νpatttttttttttt????) μεση ωριαια...αρα στην καλυτερη λεμε 5 ωρες....


:wave2:

τετοιο ταξιδι αδερφε, τετοιες ωρες και με τετοιες μηχανες δεν το κανεις με 80-100.
παρε καλυτερα ενα ποδηλατο και αστο να παει. ουτως η αλλως απο σαλονικα αθηνα κατηφορα ειναι. ε που θα παει θα τα πιασει τα 100 το ποδηλατο, δεν θα τα πιασει?

sniper
22/07/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
τετοιο ταξιδι αδερφε, τετοιες ωρες και με τετοιες μηχανες δεν το κανεις με 80-100.
παρε καλυτερα ενα ποδηλατο και αστο να παει. ουτως η αλλως απο σαλονικα αθηνα κατηφορα ειναι. ε που θα παει θα τα πιασει τα 100 το ποδηλατο, δεν θα τα πιασει?


Einai wraia stin Yliki h ston theologo nyxta xwris fwta dromoy me 200+


Epishs h diadromi einai 2,5 writses me V-strom :lol: :lol:

gcrook
22/07/2009, 15:59
Καλεεεεε....ουουυυυυυ:blush:
Εδω ειναι το θρεντ που μετραμε τις ψωλες μας;:blush: :D :eek: :look:

h_m_akis
22/07/2009, 16:22
:a8: :a8: :a8:

sniper
22/07/2009, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλεεεεε....ουουυυυυυ:blush:
Εδω ειναι το θρεντ που μετραμε τις ψωλες μας;:blush: :D :eek: :look:

paizei na mpoyn kai fwto dld? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Prostyxe :blush: :lol: :lol: