PDA

View Full Version : 2ο SERVICE



wrenchfzr
21/04/2005, 22:04
Ρε παιδια με τα Ζ750 και 1000.ακουσα τις προαλλες πως για τοservice των6000 κμ με λαδια φιτρο χωρισ κανενα προβλημα η παραπονο απο τον πελατη για την λειτουργια περνουν τα εξουσιοδοτιμενα 110-120 ευρω γιατι τα βαζουν στον εγκεφαλο (και τα λεφτα στην τσεπη)η μηχανη αυτη εχει αυτοδιαγνωση;αν εχει τι στο διαλο κανουν με τον εγκεφαλο τους τα καλοπαιδα που νομιζουν πως οποιος πηρε το ρημαδι τους(δεν ενοω τα kawa) εκανε την τσεπη του συγκοινονουντα δοχεια με την αντιπροσωπεια.και του ειπαν πως αν δεν βαλει το shell δεν
ισχυει η εγγυηση και η αντιπροσωπεια τον καλυψε τον εξουσιοδοτημενο της ξερουν πως ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ με ευρωπαικη νορμα να σου υπαγορευουν τα λαδια που θα χρησιμοποιησης.αν καποιος ξερει το fax η το email της μαμας kawa θα ηθελα για να το ακουσω απο τους ιδιους κατα ποσο συμφωνουν με τις εδω αντιπροσωπειες.η ΕΓΓΥΗΣΗ δεν ειναι δεσμευτικη απο τα λαδια.δηλαδη αν βαλω το δικο τους δεν θα χαλαση ο εκκεντροφορος.γιατι εγω στα KLR και GPZ που τραγανιζαν για πρωινο τους εκκεντροφορους τους και τα κοκκορακια ηξερα πως δεν γινεται να εβαζαν ολοι λαθος λαδια

darkwing
21/04/2005, 22:22
Γκουντουφας 2ο servis δωρεαν (49 euros τα λαδια) και μου εβαλε Valvoline Χωρις check up. Κερκυρα για να το συνδεσει με το laptop 10 euros.Τeomoto τηλ:2103410684. :wave2:

idi
22/04/2005, 09:38
παραμυθια

μονο λαδια αλλαζουν στα 6000!!!





:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

darkwing
22/04/2005, 10:20
Για το laptop εγω του ειπα για να δω κατι.Δεν ειχε καμια σχεση με το servce:beer:

adam_tsouk
22/04/2005, 16:46
Ποιες 6000?????


Εγώ μίλησα με τον μηχανικό και είπαμε εκτός από τις αλλαγές στα λάδια που αποφάσισα να τις κάνω κάθε 3000-4000 χλμ ( ενώ τα λάδια είναι για 5000 χλμ) το σέρβις είναι κάθε 12000 χλμ!!!!

Και απ'ότι κατάλαβα ε, θα είναι λίγο τσιμπιμένη η τιμή....

AFTER
22/04/2005, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkwing
Για το laptop εγω του ειπα για να δω κατι.Δεν ειχε καμια σχεση με το servce:beer:

Τι ηθελες να δεις με το laptop?

Υπαρχει κανενα προγραμμα που ελεγχει κατι?
Εχω και εγω φορητο και ελεγα μηπως μπορω να το εκμεταλευτω!

BAD BOY
22/04/2005, 20:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]παραμυθια

μονο λαδια αλλαζουν στα 6000!!!





AΠO ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΜΑΝΟΥΑΛ ΟΥΤΕ ΛΑΔΙΑ.ΛΕΕΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΣΤΑ 1000 ΣΤΑ 12000 ΣΤΑ 24000ΚΛΠ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕ 6000 ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ.ΤΑ ΣΕΛ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.55-60 ΕΥΡΩ ΤΑ 4 ΛΙΤΡΑ:wave2:

darkwing
23/04/2005, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι ηθελες να δεις με το laptop?

Υπαρχει κανενα προγραμμα που ελεγχει κατι?
Εχω και εγω φορητο και ελεγα μηπως μπορω να το εκμεταλευτω!


Αν συνδεθει οποιοδηποτε προβλημα και να εχει η μηχανη σου λεει που υπαρχει.(π.χ. για δυο μηνες δεν ειχα κοντερ,το laptop ανιχνευσε οτι ελειπε το κοντερ κοντα στις 140 φορες :eek: οσες ηταν και οι εκκινησεις που εκανα στην μηχανη).Δειχνει ατμοσφαιρικη πιεση του αερα που εισερχεται στην μηχανη κλπ κλπ.Τα παντα!!! :winka:
Το θεμα ειναι πως θα το βγαλουμε απο την αντιπροσωπια:confused: :confused:

wrenchfzr
23/04/2005, 13:03
δεν καταλαβατε καλα προχθες τους τηλεφωνισα (αντιπροσωπεια)και τους ρωτησα αν παυει η εγγυηση με αλλαγη απο SHELL σε καποια αλλη μαρκα και ειπαν ναι,δηλαδη απολυτη εξαρτηση.εγω αν γινω εξαρτιμενος απο ναρκωτικα ειμαι υπολογος στον νομο.ο εμπορος που πουλα την εξαρτηση παει φυλακη.Η αντιπροσωπεια δεν ειναι εμπορος που με κανει εξαρτιμενο ατομο;Σας αρεσε η αλληλοσυνδεση;δεν την ονομαζω αλληγορια γιατι δεν ειναι.παιδια μας δουλευουν κανονικα.47 ,50 ,60 η122 ειναι η τιμη του 2ου.η μηχανη ειναι ενος φιλου και οταν ακουσα την τιμη ανατριχιασα νομισα πως ειχα PORSCHE.εγω με τοfzr τα γλυτωνω προς το παρον αλλα αν αλλαξω θα τους πυροβολησω.δεν μπορω τις εξερτησεις ουτε τις "μπαλασκες"

BAD BOY
23/04/2005, 15:16
ΚΑΛΑ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΧ Η ΔΕΞΙΑ ΤΣΙΜΟΥΧΑ?ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.ΤΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕΛ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΟΥΛ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ:wave2:

adam_tsouk
23/04/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από wrenchfzr
δεν καταλαβατε καλα προχθες τους τηλεφωνισα (αντιπροσωπεια)και τους ρωτησα αν παυει η εγγυηση με αλλαγη απο SHELL σε καποια αλλη μαρκα και ειπαν ναι,δηλαδη απολυτη εξαρτηση.εγω αν γινω εξαρτιμενος απο ναρκωτικα ειμαι υπολογος στον νομο.ο εμπορος που πουλα την εξαρτηση παει φυλακη.Η αντιπροσωπεια δεν ειναι εμπορος που με κανει εξαρτιμενο ατομο;Σας αρεσε η αλληλοσυνδεση;δεν την ονομαζω αλληγορια γιατι δεν ειναι.παιδια μας δουλευουν κανονικα.47 ,50 ,60 η122 ειναι η τιμη του 2ου.η μηχανη ειναι ενος φιλου και οταν ακουσα την τιμη ανατριχιασα νομισα πως ειχα PORSCHE.εγω με τοfzr τα γλυτωνω προς το παρον αλλα αν αλλαξω θα τους πυροβολησω.δεν μπορω τις εξερτησεις ουτε τις "μπαλασκες"


Ρε πάτε καλά;

Εγώ πχ δεν βάζω shell και ούτε μου είπε τπτ ο μηχανικός (ενώ μου τα πρότεινε)!

Σιγά, τπτ από όλα αυτά δεν ισχύει εκτός και αν πας και βάλεις σπορέλαιο! :eyepop:



Δεν έχουν το δικαίωμα!

GTZ750
24/04/2005, 10:34
εγω παντως βαζω τα agip συνθετικα και τα αλλαζω καθε 3500 χιλιομετρα οχι γιατι ετσι λεει ο κατασκευαστης αλλα για το καλο της μηχανης μου!!!και για την αλλαγη μαζι με φιλτρο μου ερχεται 75 ευρο!!!!:D :D

adam_tsouk
24/04/2005, 19:03
Ναι ρε.
Η Kawasaki συνηστά και καύσιμα shell, τι να λέει; Θα βάζουμε μόνο shell; Μην τρελαθούμε!

Αρκεί να κάνεις σωστά και λίγο νωρίτερα τις αλλαγές....

makaronachis
24/04/2005, 22:14
H kawasaki συνιστά shell;ή μήμως ή teomoto;Λέω τώρα εγώ...κι αν τα συνιστά η teomoto η kawasaki το ξέρει;

idi
24/04/2005, 22:19
η kawasaki ουτε καν το ξερει.... :smokin:

ρε μην ακουτε τους απατεωνες :wave2:

wrenchfzr
24/04/2005, 22:34
ωραια.και λεω ,αν η μαμα δεν τα ξερει αυτα που κανει η κορη της και αφου η κορη της δεν διαβαζει email των πελατων της μηπως θα επρεπε να το πουμε εμεις σαν καλα παιδια και να παψουμε να απασχολουμε το internet για αστειακια (δεν λεω καλα ειναι και αυτα)και να το χρησιμοποιουμε σαν οπλο, που τετοιο ειναι.Καποτε μερικοι ανοιξαν την οδο οταν οι αντιπροσωποι δουλευαν σαν να τους ειμαστε υποχρεωμενοι για την μπακατελα τους και οχι σαν καποιοι που τους τα αγοραζαν και ειχαν υποχρεωσεις απεναντι τους αυτοι λοιπον εστελναν γραμματα στις εταιρειες και τους εξηγουσαν τι γινοταν εδω στην ΕΛΛΑΔΑ.και το περιεργο ηταν πως παντα δικαιονονταν,γιατι ηταν τοσες οι αυθερεσιες των αντιπροσωπωνπου οι εταιρειες τους ξεχεζαν και μετα ελεγαν .Μα ηταν αναγκη να τα πειτε στη εταιρεια;πως εμεις δεν τα μαθαμε; ετσι εκανα και γω καποτε και οταν ειδα την ανταποκριση εγινε πια δευτερος λογος προς την εταιρεια.δοκιμαστε εχει πλακα που οι ανενδοτοι μετα αλλαζουν

AFTER
25/04/2005, 00:38
:uplate: