PDA

View Full Version : 640 prestige 06 i duke 640 05



jeremy
21/07/2009, 21:01
για ριξτε τα φωτα σας παιδια.....ενας φιλος ενδιαφερεται για την αγορα ενος απο τα 2 παραπανω μηχανακια που εχει βρει σε πολυ καλη κατασταση και τα δυο.μου φαινεται πως φορανε τον ιδιο κινητηρα ετσι δεν ειναι?τι διαφορες εχουν σε βαρος?ποιο ειναι πιο παιχνιδιαρικο κατα τη γνωμη σας?

KaTaNaS
21/07/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeremy
για ριξτε τα φωτα σας παιδια.....ενας φιλος ενδιαφερεται για την αγορα ενος απο τα 2 παραπανω μηχανακια που εχει βρει σε πολυ καλη κατασταση και τα δυο.μου φαινεται πως φορανε τον ιδιο κινητηρα ετσι δεν ειναι?τι διαφορες εχουν σε βαρος?ποιο ειναι πιο παιχνιδιαρικο κατα τη γνωμη σας?


oxi mono ton ιδιο κινητηρα, ΟΛΑ ιδια ειναι... εκτος απο την ουρα και τη μασκα...


και τα δυο απιθανα μηχανακια, ο δουκας θεωρειται πιο ομορφο αλλα για ρωτα ποσο κανει το μουτρο του και θα σου πεσουν τα μαλλια!

jeremy
21/07/2009, 22:47
ναι αυτα εχει η κτμ δυστυχως.ακομα και στο βαρος ιδια ειναι?

KaTaNaS
21/07/2009, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από jeremy
ναι αυτα εχει η κτμ δυστυχως.ακομα και στο βαρος ιδια ειναι?

οχι αυτα εχει η ΚΤΜ.... στα ανταλλακτικα γενικοτερα εχει φθηνηνει πολυ η εταιρεια τα τελευταια 2 χρονια... , στο σιγκεκριμενο μουτρο ειναι πολυ ακριβο.

και στο βαρος ιδια ναι... απλα ο δουκας φαινεται πιο κυριλε.

ειναι καθαρα υποκειμενικο ποιο θα διαλεξει... :wave2:

jeremy
21/07/2009, 23:24
ναι συμφωνω οτι οντως ο δουκας ειναι πιο κυριλε.απλα εχει γινει κατι σαν παπι και δεν μπορεις να εχεις ενα ιδιαιτερο μηχανακι οταν βλεπεις ενα ολοιδιο ας πουμε σε μια βολτα η καπου παρκαρισμενο με ιδιο χρωμα ιδιες εξατμισεις κσεκολωμενο και τα συναφη.εγω παντως του ειπα την γνωμη μου οτι θα επαιρνα το πρεστιζ πολυ απλα λογω ως κατι πιο ιδιαιτερο μηχανακι και ειναι και μια χαρα.ετσι κι αλλως το ενα δεν υπερτερει απο το αλλο σε οδηγικη ευχαριστιση πιστευω

yiannis172
31/07/2009, 20:04
συμφωνω με το οτι ειναι ιδια στα περισσοτερα σημεια τα δυο μοντελα με την διαφορα ομως οτι ο δουκας εχει πιο λεπτα ,43mm, καλαμια αντι 48 του prestige/sm.. ειχα το 640 supermoto '06 μεχρι πριν 4 μερες οπου και το εδωσα,και εχοντας οδηγησει duke φιλων παρατηρησα πως ο δουκας εχει πολυ πιο streetαδικη αισθηση. .... νιω8εις πως παταει καλύτερα και γι'αυτο ,επειδη δηλάδη ειναι τοσο πιο σταθερος σε σχεση με το αλλο , ισως να σου φανει πιο αργος...στην ουσια ομως ,πχ σε μια κοντρα ειναι ακριβως το ιδιο σε στριψιμο και επιταχυνση και η διαφορα κρινεται οπως παντα στον οδηγο...