PDA

View Full Version : Κουτι



the who
22/07/2009, 09:44
Οκ εδω μιλαμε για μοτο αλλα επειδη πολλοι απο εμας καβαλαμε και τουτου επεται ερωτησις.
Μενετε απο βλαβη με το κουτι και σταματατε δεξια.Τι κοιτατε πρωτα?

McGyver
22/07/2009, 09:54
Αν έχουμε σταματήσει σωστά και που θα βάλουμε το τρίγωνο...

mikros boudas
22/07/2009, 09:54
τριγωνο (και αποσταση αυτου απο το αμαξι αναλογως τον δρομο) και αλαρμ.αν εχω μεσα παιδια η ηλικιωμενους τους απομακρυνω απο τον δρομο.μετα τσεκαρω για ο,τι προβλημα υπαρχει.βεβαια προσεχω να μην ειμαι σε τυφλο σημειο/στροφη η μεσα στην λωριδα...

the who
22/07/2009, 10:06
Μπραβο ρε παιδια.Το γ@μημενο το τριγωνο ειναι το θεμα.Την περασμενη βδομαδα ειδα τρια κουτια σταματημενα σε λωριδα κυκλοφοριας ΧΩΡΙΣ τριγωνο.
Ο ενας απο αυτους τους δολοφονους το ειχε αφησει σε δεξια τυφλη στροφη σε δρομο με δυο λωριδες κυκλοφοριας,βραδυ,χωρις αλαρμ.:evil:
Ημουνα με το κουτι και τα παιδια μεσα οποτε πηγαινα χαλαρα με 50-60 χλμ.Φανταστειτε να εισαστε με την μηχανη και να πηγαινετε με τα ιδια,οχι με παραπανω,και να δειτε "παρκαρισμενο" τον τριμαλακα μεσα στη στροφη.
Ο λογος που ανοιξα το θεμα ειναι γιατι συζητωντας με τους πιτσιρικαδες στη δουλεια(κουτακηδες οι περισσοτεροι) δεν βρεθηκε ουτε ΕΝΑΣ να πει για το τριγωνο.Ακουσα οτι π@π@ρια θελετε για ρευματα,μπουζι,βενζινες,καρμπιρατερ αλλα για τριγωνο κουβεντα.

mikros boudas
22/07/2009, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Μπραβο ρε παιδια.Το γ@μημενο το τριγωνο ειναι το θεμα.Την περασμενη βδομαδα ειδα τρια κουτια σταματημενα σε λωριδα κυκλοφοριας ΧΩΡΙΣ τριγωνο.
Ο ενας απο αυτους τους δολοφονους το ειχε αφησει σε δεξια τυφλη στροφη σε δρομο με δυο λωριδες κυκλοφοριας,βραδυ,χωρις αλαρμ.:evil:
Ημουνα με το κουτι και τα παιδια μεσα οποτε πηγαινα χαλαρα με 50-60 χλμ.Φανταστειτε να εισαστε με την μηχανη και να πηγαινετε με τα ιδια,οχι με παραπανω,και να δειτε "παρκαρισμενο" τον τριμαλακα μεσα στη στροφη.
Ο λογος που ανοιξα το θεμα ειναι γιατι συζητωντας με τους πιτσιρικαδες στη δουλεια(κουτακηδες οι περισσοτεροι) δεν βρεθηκε ουτε ΕΝΑΣ να πει για το τριγωνο.Ακουσα οτι π@π@ρια θελετε για ρευματα,μπουζι,βενζινες,καρμπιρατερ αλλα για τριγωνο κουβεντα. ναι γιατι ολοι ειναι μαστορες:rotflmao: :rotflmao:
την εχω παθει εγω με τετοια φαση σε επαρχιακο.τυπακος σταματησε για βλαβη και το τριγωνο το εβγαλε και το εβαλε 15 ποντους απο το αμαξι του...σε στροφη επανω....και μετα σου λεει Λεμπ και Ροσσι και CSS!!!

posnightmist
22/07/2009, 11:38
Ακου και αυτό: πριν δυο εβδομάδες ένας τύπος έχει σταματήσει δεξιά 500 μέτρα από τα διόδια χωρίς τρίγωνο έχει ανοίξει καπό και ψαχουλευει το κουτί με το παιδί του (~5 ετών περίπου) να παίζει με το αυτοκινητάκι του ακριβώς δίπλα στον πατέρα του και όλα αυτά στη ΛΕΑ!!!!!!!! Η αστυνομία βέβαια έβλεπε αλλά έκανε πολύ ζέστη για να σχοληθεί!!!

p@nos
22/07/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400

Ο λογος που ανοιξα το θεμα ειναι γιατι συζητωντας με τους πιτσιρικαδες στη δουλεια(κουτακηδες οι περισσοτεροι) δεν βρεθηκε ουτε ΕΝΑΣ να πει για το τριγωνο.Ακουσα οτι π@π@ρια θελετε για ρευματα,μπουζι,βενζινες,καρμπιρατερ αλλα για τριγωνο κουβεντα.



αμα τους ρωτησες τι θα κοιταγαν πρωτα, λογικο να σου πουν αυτα που σου ειπαν...η σωστη ερωτηση ειναι ποιο ειναι το πρωτο πραγμα που κανεις:winka:

τουλαχιστον εγω το θεωρω αυτονοητο να βγαλω το τριγωνο, και το εχω κανει μαλιστα οταν εμεινε το αμαξι μεσα σε κινηση μαλιστα στο κεντρο...το ωραιο ειναι οτι ειχα αναμενα τα αλαρμ, τρινωνο, και επειδη ηδη ηταν πιχτρα ο δρομος απο την κινηση, περναγαν πολλοι και με εβριζαν:eyepop: του τον κατεβαζεις εκει τον καθρεπτη η του τον αφηνεις?:evil: :evil: :evil:

the who
22/07/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
αμα τους ρωτησες τι θα κοιταγαν πρωτα, λογικο να σου πουν αυτα που σου ειπαν...η σωστη ερωτηση ειναι ποιο ειναι το πρωτο πραγμα που κανεις:winka:

τουλαχιστον εγω το θεωρω αυτονοητο να βγαλω το τριγωνο, και το εχω κανει μαλιστα οταν εμεινε το αμαξι μεσα σε κινηση μαλιστα στο κεντρο...το ωραιο ειναι οτι ειχα αναμενα τα αλαρμ, τρινωνο, και επειδη ηδη ηταν πιχτρα ο δρομος απο την κινηση, περναγαν πολλοι και με εβριζαν:eyepop: του τον κατεβαζεις εκει τον καθρεπτη η του τον αφηνεις?:evil: :evil: :evil:

Οπως λογικο θα ηταν και να μου πουν οσα ειπαν ο McGyver και ο mikros boudas.Ειναι παγιδα η ερωτηση αλλα ειναι ουσιας κι οχι πονηριας.:winka:
Λειπει η οδηγικη εκπαιδευση κι αυτο φαινεται καθε μερα δυστυχως.

LsKostas
22/07/2009, 17:48
σε οδο ταχειας κυκλοφοριας τουλαχιστον 100 μετρα το τριγωνο

Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση αρκετα μακρυα ωστε να προλαβουμε καμια μηχανη που πηγαινει αρκετα γρηγορα :wave2:


Τι εγινε ρε Χρηστο :beer:

Εμεινε το χρεπι??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

the who
22/07/2009, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
σε οδο ταχειας κυκλοφοριας τουλαχιστον 100 μετρα το τριγωνο

Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση αρκετα μακρυα ωστε να προλαβουμε καμια μηχανη που πηγαινει αρκετα γρηγορα :wave2:


Τι εγινε ρε Χρηστο :beer:

Εμεινε το χρεπι??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Το χρεπι παει παντου και δεν μενει ποτε.Μια φορα μονο ειχε μεινει απο ιμαντα κι αυτο απο μλκ του μηχανικου.:lol: :beer: :beer:

LsKostas
22/07/2009, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Το χρεπι παει παντου και δεν μενει ποτε.Μια φορα μονο ειχε μεινει απο ιμαντα κι αυτο απο μλκ του μηχανικου.:lol: :beer: :beer:

Ιμαντα χρονισμου ε?


Αντε καλα ... δεν ειναι χρεπι :D


:wave2: