PDA

View Full Version : Z1000r ........ Eddie Lawson



Σελίδες : [1] 2

Zpower
22/07/2009, 17:50
η γνωστη ρεπλικα της ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Zpower
22/07/2009, 18:09
φυλαγμενο για χρονια .......


169450

Zpower
22/07/2009, 18:11
το υπογειο δεν το γλυτωσα ......


169451

Zpower
22/07/2009, 18:11
ο φυλακας ..


169452

Zpower
22/07/2009, 18:13
γμττ....μου το πηρανε τωρα με τι θα παιζω εγω ?


169453

Zpower
22/07/2009, 18:14
πριν την αναχωρηση ..για το νεο του σπιτικο


169454

Zpower
22/07/2009, 18:43
λιγα στοιχεια για το R ....απο το πλαισιο μας προκυπτει λευκο χρωμα και χρονολογια 1984 μοντελλο R2 ..εχει αρκετες επεμβασεις οπως μπροστινα και τροχους απο GPZ 900 .ψαλιδι αφτερ μαρκετ εποχης και αμορτισερ απλα .Το κυριοτερο και ετυχως το πλαισιο ειναι σε αψογη κατασταση ,ετσι εχουμε ως βαση αυτο και μονο το στοιχειο για την δημιουργεια μιας ρεπλικας μοναδικης ,αρχειο και γνωσεις υπαρχουν,αλλωστε για ενα διαστημα 3χρονων ειχα στην κατοχη μου το Ζ1100R Lawson, η νασταλγια παντα υπηρχε για το συγκεκριμενο και μαλιστα το 1000 ..ειδικα εαν ευρισκα και 1000 J ....αυτο ηταν η βαση που εστησε ο Μαζζυ για τον Εντυ ...στην πορεια θα υπαρξουν φωτο και τεχνικα κατα την διαρκεια της ανακατασκευης ...προς το παρον χρειαζομαστε ενα μπροστινο συστημα μαμισιο για να μονταρουμε τροχο ,να μετρηθουν αποστασεις φρενων ,κατασκευη δισκων .κλπ ..ΕΑΝ γνωριζετε σχετικα με ανταλλακτικα απο το 1000R η εχετε κατι ..αφηστε μηνυμα παρακαλω ..

mankam
25/08/2009, 22:41
για δες εδω: http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/199357/

μιλαμε για περιπτωση δες τις κοντινες φωτο και τους λαιμους τον εξατμισεων,ξεχασμενο στο χρονοντουλαπο!

Zpower
11/09/2009, 22:55
το απογευμα σημερα πηγαμε να δουμε ενα ακομη για ανταλλακτικα ..πληρης απογοητευση απο την κατασταση του, το γελιο ειναι οτι το μοτερ του ειχε πουληθει καποτε , και το ειχαν τοποθετησει σε αυτο που ηδη εχουμε αγορασει ....αυριο εχει επισκεψη για πραγματα απο Z1000 J mod. ( για να δουμε τι θα βρουμε)

Zpower
13/09/2009, 19:16
Τελικα ευρεθη πλαισιο 1000 J μοντ.1981 (απο το συγκεκριμενο μον.αρχισε η ιστορια του ρεπλικα ) σημερα απογευμα Κυριακης τα πρωτα δειγματα του σχεδιου ειναι εμφανη ..το αντικειμενο του παθους σε ενα ρεπλικα ELR σαφως και ειναι αυτο ...


173600

Zpower
13/09/2009, 19:19
καθως και οι τροχοι της DYMAG ,,,,,,,,


173601

Zpower
13/09/2009, 19:27
Και μια ενδεικτικη εικονα του συνολου ...


173602

Zpower
13/09/2009, 19:38
.....EDDIE LAWSON REPLICA


173603

Zpower
13/09/2009, 19:45
........


173604

Zpower
21/05/2010, 14:56
......μετα απο αρκετα χαμενα επεισοδεια ,το φωτορομαντζο συνεχιζεται ..τελικως εχθες ελαβα απο το σιτυ τα φρενα για το καβα ,μια που το κανεις καντο σωστα ..μας βγαλανε λιγο την ψυχη ,ουτε πιστωτικες δεν δεχοντουσαν ,γμτ την καταντια μας .σαν χωρα ...μονο που ο υπαληλος δεν μπορουσε να φαντασθει οτι υπηρχε μεσο με τον μπιγκ μπος ,τι εμαιλ και τηλεφ ζηταγε για να στειλει δυο κολοδαγκανες ...τηλεφ κατευθειαν στο αφεντικο ..ελοου μιστερ ειμαστε απο ελλαντα ..το και το και το ..μπαι δε γουευ ο φιλος σου ο ,,ταδε τι κανει ?? εβαλε τα γελια ο μπος ...οκ αφηστετο σε εμενα και εκπτωση και οτι θελετε ....το μπροστινο συστημα ειναι σχεδον ετοιμο ,μοντιφαρισμα στο εσωτερικο του με βαλβς ...ελατηρια ..και οτι καλυτερο μπορουσε να γινει ..ηρθαν οι δαγκανες ,παμε για αποστατες και κατασκευη δισκων τωρα ..


198627

Zpower
21/05/2010, 14:59
επανω τα νορμαλ ........κατω η μετατροπη


198628

Zpower
21/05/2010, 15:09
........


198631

Zpower
21/05/2010, 15:14
η ουσια ειναι εδω .....


198632

lspiros
21/05/2010, 15:21
καταπληκτικη βαση,ηδη το μπορω να το φανταστω τελειωμενο.καλη συνεχεια,βαλε οσες πιο πολλες φωτο μπορεις:beer:

sv9cvk
21/05/2010, 17:26
:a8: :a8: :a07:
Πηρα μπολικα (αν και παχαινουν):a014: :a014: και πηρα θεση για ιαματικο οφθαλμολουτρο

jimmis5
21/05/2010, 17:40
Απλα πανεμορφο καλη συνεχεια:beer: :wave2:

kokkinos1
08/07/2010, 10:01
:a18:

περιμενουμε νεωτερα για το καβα

Zpower
08/07/2010, 11:01
.....κατσε να βγαλουμε τα ραμματα , πρωτα με το καλο

stokos
08/07/2010, 12:05
Ψιλοάσχετο, αλλά το ΣΚ που πέρασε είδα στην Κοζάνη ένα τέτοιο

http://japantrip.tripod.com/rides/gpz550.jpg

http://motorbike-search-engine.co.uk/classic-bikes-2/GPZ550H1.jpg

.... σε κατάσταση βιτρίνας.
Μόνο που δεν θυμάμαι αν ήταν το unitrack ή είχε δύο αμορτισέρ πίσω.


(πως διάολο βάζω φωτό με το url; το img δεν πιάνει)

chr1s73
08/07/2010, 12:19
με το καλο φιλε , με ενα τετοιο εργαλειο περασα τα καλυτερα μου χρονια , το πηρα στα 17 μου και το πουλησα οταν παντρευτικα.Εχω αλλαξει πολλες μοτο αλλα το πρασινο αυτο τερατακι μου εχει χαρισει τις καλυτερες στιγμες οσο κι αν με ταλαιπωρουσε με διαφορα προβληματακια. :beer:

Zpower
08/07/2010, 16:20
και εμενα φιλε ..και εμενα ,και τοτε και τωρα που τα ξαναπιασαμε 80's Power ...γιατι τα κουρελια παντα τραγουδουν ... ομορφα..18/6/2010 .
http://www.youtube.com/watch?v=cLKw6EmbKl4&feature=related

boldor900f
08/07/2010, 17:00
με το καλό. περιμένουμε.:beer: :beer:

sv9cvk
08/07/2010, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
.....κατσε να βγαλουμε τα ραμματα , πρωτα με το καλο

Ραμματα? :confused: :sad:
Περαστικα Γιωργο:(

Οσο για το Z1000r περιμενουμε με αγωνια :beer: :beer:

siraxanz
08/07/2010, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
.....κατσε να βγαλουμε τα ραμματα , πρωτα με το καλο

ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο με τα ραμματα:wave2:

kokkinos1
08/07/2010, 18:01
περαστικα ελπιζω να μην ειναι κατι:beer: :beer:

Zpower
09/07/2010, 07:04
ευχαριστω για τα καλα σας λογια .......
Με την βοηθεια του Θεου η εξελιξη ηταν χωρις επιπλοκες και αντιμετωπισθηκε χωρις ιδιαιτερη ταλαιπωρια .το μονο η απωλεια σωματικου βαρους και γενικα αδυναμια απο το γενικο τρεξιμο σε νοσοκομεια .εξετασεις ,χειρουργεια κλπ ...σημερα εβγαλα και τα ραμματα και τα πραγματα εχουν παρει το δρομο της φυσιολογικης επανοδου ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ και ισως να ειναι και ο λογος που αναφερθηκα σε ενα προσωπικο θεμα .ειναι το οτι ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ειμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ και ειδικα στο χωρο της δημοσιας υγειας ....ειναι τρομερο το οτι μεσα σε 6 μηνες δημοσια νοσοκομεια εχουν κυριολεκτικα κτυπησει διαλυση .....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μου δεινουν εξιτηρειο λεγωντας μου ..κοιτα πρεπει να κανεις χειρουργειο !!! σε διαστημα 6 μηνων για ασχετους λογους εζησα ενα δημοσιο νοσοκ.και ειχα την εντυπωση οτι γμτ ..κατι καλο υπαρχει ακομη που αντεχει στο τοπο μας ..ολα δουλευαν ρολοι και η σχεση των ιατρων ,νοσηλ κλπ αψογη ...εκτος απο των ιδιατερων νοσοκ που χρεωνουν την μανα και τον πατερα τους δλδ 100 ευρω την ημερα συν τα κερατιατικα του σαβ εορτων κλπ ,,,,,τελος παντων το συστημα παντως δουλευε ...μεχρι εχθες
Διαπιστωση μου ειναι οτι τελικα ολοι οι καλοι Ιατροι την εχουν κανει απο το δημοσιο ,το οποιο προσπαθει με το τιποτα και χωρις εξοδα να παρασχει υγεια ..ΡΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΑ ,, 900 ευρω ...πληρωνω τεβε ,τι στο διαλο μου παρεχετε ?? και για ποιο λογο να συνεχισω να σας πληρωνω ?? μεγαλυτερη ΜΑΦΙΑ και ΦΑΣΙΣΜΟς απο εσας ΜΕΓΑΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ της κρατικης εξουσιας δεν υπαρχει..
.................................................................................................... ...............................................
στο δια ταυτα ,θεωρω τον ευτο μου πολυ τυχερο λογω του οτι .καποια στιγμη πριν 25 χρονια .εκανα μια ιδιοτικη ασφαλιση ..οτι εχω δωσει τοσα χρονια το εχω παρει πισω και πλεον ..ΑΥΤΗ Η εταιρεια με καλυψε και αυτη την φορα σε ενα κοστος ετσι με το καλημερα 15,000 ευρω ισως το τελικο να ειναι συν ... ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΦΙΛΟΥς ....οσο ειναι δυνατον αποφυγετε να πληρωνετε τον δημοσιο ληστη .εκτος και ΕΑΝ φερει ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ ...μεχρι τοτε κοιταξτε πολυ σοβαρα μα παρα πολυ σοβαρα το θεμα της ιδιοτικης καλυψης που μπορειτε να κανετε ,υποψιν οσο πιο νεαρος ειναι καποιος τα ασφαλιστρα ειναι χαμηλα ....θελω να ευχαριστησω την ΕΤΑΙΡΕΙΑ και τους ΙΑΤΡΟΥΣ του νοσοκομειου που μου παρασταθηκαν αυτες τις δυσκολες ωρες ....(δεν αναφερω ονοματα για να μην θεωρηθει δαιαφημ κλπ ...) θα επρεπε ομως ..τελος για μια φορα ακομη ευχομαι να ειστε ολοι καλα ..και μην ξεχνατε τα ρεστοριγκ ,οι πιστες .και οι καγκουριες στο δρομο ,εχουν ολα ενα γκειμ οβερ .και ξαναρχιζεις απο την αρχη , η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ δεν εχει αυτη την πολυτελεια ,εχει μονο ΤΕΛΟΣ .οπερ το μονο που ζητα απο εμας ειναι μονο ΣΕΒΑΣΜΟ ...συγνωμη εαν σας κουρασα ,,,φορατε παντα κρανος ,γαντια ,μποτες και καλες βολτες να εχετε .

lspiros
09/07/2010, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
ευχαριστω για τα καλα σας λογια .......
Με την βοηθεια του Θεου η εξελιξη ηταν χωρις επιπλοκες και αντιμετωπισθηκε χωρις ιδιαιτερη ταλαιπωρια .το μονο η απωλεια σωματικου βαρους και γενικα αδυναμια απο το γενικο τρεξιμο σε νοσοκομεια .εξετασεις ,χειρουργεια κλπ ...σημερα εβγαλα και τα ραμματα και τα πραγματα εχουν παρει το δρομο της φυσιολογικης επανοδου ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ και ισως να ειναι και ο λογος που αναφερθηκα σε ενα προσωπικο θεμα .ειναι το οτι ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΗ ειμαι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ και ειδικα στο χωρο της δημοσιας υγειας ....ειναι τρομερο το οτι μεσα σε 6 μηνες δημοσια νοσοκομεια εχουν κυριολεκτικα κτυπησει διαλυση .....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μου δεινουν εξιτηρειο λεγωντας μου ..κοιτα πρεπει να κανεις χειρουργειο !!! σε διαστημα 6 μηνων για ασχετους λογους εζησα ενα δημοσιο νοσοκ.και ειχα την εντυπωση οτι γμτ ..κατι καλο υπαρχει ακομη που αντεχει στο τοπο μας ..ολα δουλευαν ρολοι και η σχεση των ιατρων ,νοσηλ κλπ αψογη ...εκτος απο των ιδιατερων νοσοκ που χρεωνουν την μανα και τον πατερα τους δλδ 100 ευρω την ημερα συν τα κερατιατικα του σαβ εορτων κλπ ,,,,,τελος παντων το συστημα παντως δουλευε ...μεχρι εχθες
Διαπιστωση μου ειναι οτι τελικα ολοι οι καλοι Ιατροι την εχουν κανει απο το δημοσιο ,το οποιο προσπαθει με το τιποτα και χωρις εξοδα να παρασχει υγεια ..ΡΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΑ ,, 900 ευρω ...πληρωνω τεβε ,τι στο διαλο μου παρεχετε ?? και για ποιο λογο να συνεχισω να σας πληρωνω ?? μεγαλυτερη ΜΑΦΙΑ και ΦΑΣΙΣΜΟς απο εσας ΜΕΓΑΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ της κρατικης εξουσιας δεν υπαρχει..
.................................................................................................... ...............................................
στο δια ταυτα ,θεωρω τον ευτο μου πολυ τυχερο λογω του οτι .καποια στιγμη πριν 25 χρονια .εκανα μια ιδιοτικη ασφαλιση ..οτι εχω δωσει τοσα χρονια το εχω παρει πισω και πλεον ..ΑΥΤΗ Η εταιρεια με καλυψε και αυτη την φορα σε ενα κοστος ετσι με το καλημερα 15,000 ευρω ισως το τελικο να ειναι συν ... ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΤΟΥς ΦΙΛΟΥς ....οσο ειναι δυνατον αποφυγετε να πληρωνετε τον δημοσιο ληστη .εκτος και ΕΑΝ φερει ΠΙΣΩ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ ...μεχρι τοτε κοιταξτε πολυ σοβαρα μα παρα πολυ σοβαρα το θεμα της ιδιοτικης καλυψης που μπορειτε να κανετε ,υποψιν οσο πιο νεαρος ειναι καποιος τα ασφαλιστρα ειναι χαμηλα ....θελω να ευχαριστησω την ΕΤΑΙΡΕΙΑ και τους ΙΑΤΡΟΥΣ του νοσοκομειου που μου παρασταθηκαν αυτες τις δυσκολες ωρες ....(δεν αναφερω ονοματα για να μην θεωρηθει δαιαφημ κλπ ...) θα επρεπε ομως ..τελος για μια φορα ακομη ευχομαι να ειστε ολοι καλα ..και μην ξεχνατε τα ρεστοριγκ ,οι πιστες .και οι καγκουριες στο δρομο ,εχουν ολα ενα γκειμ οβερ .και ξαναρχιζεις απο την αρχη , η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ δεν εχει αυτη την πολυτελεια ,εχει μονο ΤΕΛΟΣ .οπερ το μονο που ζητα απο εμας ειναι μονο ΣΕΒΑΣΜΟ ...συγνωμη εαν σας κουρασα ,,,φορατε παντα κρανος ,γαντια ,μποτες και καλες βολτες να εχετε .

τα ειπες ολα...δεν εχω τιποτα αλλο να προσθεσω,συντομα να ξαναλερωσεις τα χερια σου με γρασα.περιμενουμε εξελιξεις και για οτι χρειαστεις σφυρα:wave2:

FRAGISCOS
09/07/2010, 08:43
Περαστικα ρε φιλαρακι,και σιδερενιος .
Με το καλο να ξαναλερωθεις:wave2: :beer:

boldor900f
10/07/2010, 12:44
Περαστικά.

Tpap
10/07/2010, 13:13
Γιώργη, καλή δύναμη σου έυχομαι σε όλα τα επίπεδα...


Με το καλό να συνεχίσεις το υπέροχο αυτό πρότζεκτ... :a012:

μάλλον το πιό αγαπημένο μου μηχανάκι έβερ. :a013:


:wave2: :beer: :beer: :beer: :beer:

ducpilot
10/07/2010, 13:23
Σιδερενιος φιλε μου,και καλη συνεχεια στο KAWA.

mankam
10/07/2010, 15:47
περαστικα φιλε μου δυστυχως η κατασταση που περιγραφεις ειναι μια πραγματικοτητα και ερχονται τα χειροτερα!

petani
12/07/2010, 02:25
Σιδερενιος ρε φιλε ...... εισαι γερο σκαρι εσυ .... :beer:

reinmeister
12/07/2010, 05:11
περαστικα αγορι και με το καλο να βγει η κουκλα στον δρομο...:beer: :beer: :beer:

Vourkoufales
29/11/2010, 15:08
Aπ...! :D


:a8:

astroman76
29/11/2010, 15:20
Μην βιαζεσε εσυ....


ΖPower Is Power :evil:

Zpower
15/07/2014, 02:49
Μετα απο 4 χρονια φαγουρας ......


Την περασμενη εβδομαδα κατι ξεθαψαμε απο τα μπαζα ....
οχι δεν εχει σχεση με το ρεπλικα ...

προκειται για τον προγονο του ....

Οποτε το θρεντ ξαναπιανει δουλεια , συγχρονως και με τα δυο μαζι ...

αυτη την εβδομαδα εχει ανοιγμα απο κουτες , και ξεσκονισματα .. να θυμηθουμε τι ακριβως υπαρχει σαν στοκ , και τι θα πρεπει να βρεθει .
επισης αφορμη και μια καλη ευκαιρια για ταυτοποιηση απο διαφορα ανταλλακτικα , που υπαρχουν δεξια και αριστερα .
να ελευθερωθει λιγο και ο χωρος οσονουπω ..ωστε να υπαρξουν και φωτο απο το ατελιε ..
μου αρεσει αυτος ο ορος ...Ατελιε
οπως επισης αρεσκονται να τον χρησιμοποιουν οι φιλοι μας τα Γαλλακια ...

Ατελιε ...χωρις εμπνευση ...δεν
Ζωη χωρις μουντζουρα επισης δεν ...

Κουφαλες τροικανοι και λιγουρια της εξουσιας ...τα @@@@ μας θα εισπραξετε παλι
η κανα κολημενο πιστονι μεσα στην καπνα ,και την μουργα ...

Ζητιανο δεν θα με καταντησετε ..

Δεν ξερω ποτε αυτος ο κοσμος που κυκλοφορει σαν ζομπι οξω , ποτε θα συνελθει ...
Αλλα οσο υπαρχουν Ζητα και κυκλοφορουν ελευθερα ...υπαρχει Ζωη τελικα

και ισως η ελπιδα να ειναι δυνατοτερη ...


πρωτες φωτο μεσα στο σαβ/κο
καλη επανοδος παιδες ..

skylaros
15/07/2014, 11:05
http://www.dinamizois.gr/ :p

Προσπαθείς να αναστήσεις, ένα από τα αγαπημένα μου μηχανάκια. Τελικά αυτά τα 80's σε μουσική, διασκέδαση και μηχανές είναι αξεπέραστα.

buckley
15/07/2014, 11:46
Μετα απο 4 χρονια φαγουρας ......


Την περασμενη εβδομαδα κατι ξεθαψαμε απο τα μπαζα ....
οχι δεν εχει σχεση με το ρεπλικα ...

προκειται για τον προγονο του ....

Οποτε το θρεντ ξαναπιανει δουλεια , συγχρονως και με τα δυο μαζι ...

αυτη την εβδομαδα εχει ανοιγμα απο κουτες , και ξεσκονισματα .. να θυμηθουμε τι ακριβως υπαρχει σαν στοκ , και τι θα πρεπει να βρεθει .
επισης αφορμη και μια καλη ευκαιρια για ταυτοποιηση απο διαφορα ανταλλακτικα , που υπαρχουν δεξια και αριστερα .
να ελευθερωθει λιγο και ο χωρος οσονουπω ..ωστε να υπαρξουν και φωτο απο το ατελιε ..
μου αρεσει αυτος ο ορος ...Ατελιε
οπως επισης αρεσκονται να τον χρησιμοποιουν οι φιλοι μας τα Γαλλακια ...

Ατελιε ...χωρις εμπνευση ...δεν
Ζωη χωρις μουντζουρα επισης δεν ...

Κουφαλες τροικανοι και λιγουρια της εξουσιας ...τα @@@@ μας θα εισπραξετε παλι
η κανα κολημενο πιστονι μεσα στην καπνα ,και την μουργα ...

Ζητιανο δεν θα με καταντησετε ..

Δεν ξερω ποτε αυτος ο κοσμος που κυκλοφορει σαν ζομπι οξω , ποτε θα συνελθει ...
Αλλα οσο υπαρχουν Ζητα και κυκλοφορουν ελευθερα ...υπαρχει Ζωη τελικα

και ισως η ελπιδα να ειναι δυνατοτερη ...


πρωτες φωτο μεσα στο σαβ/κο
καλη επανοδος παιδες ..

Μπα "επιτρέπονται" ανακατασκευές Ιούλιο μήνα ???
Καλή δύναμη μάστορα...

Zpower
15/07/2014, 18:59
http://www.dinamizois.gr/ :p

Προσπαθείς να αναστήσεις, ένα από τα αγαπημένα μου μηχανάκια. Τελικά αυτά τα 80's σε μουσική, διασκέδαση και μηχανές είναι αξεπέραστα.

το λινκ τι το εβαλες ?
πως λεμε τι σχεση εχουν οι βουρτσες με τις βουρτσες
(γμτ γμτ ..... παλι εκανα λαθος αναφωνησε ο σκαντζοχειρος και κατεβηκε απο την βουρτσα των παπουτσιων )

εκτος εαν εννοεις οτι καποιοι εχουν μεινει στα επαναστατικα φεστιβαλ και τα ταγαρια του 80 ...και ειναι ακομη κολλημενοι εκει ..

ευτυχως τα Ζητα ηταν ισχυρο αντιδοτο απο τοτε ...

θεραπεια προς πασαν μαλακιαν ..

zannisvel
16/07/2014, 10:37
To link ουτε ΄γω το καταλβα... Τι σχεση εχει η Δουρου και ο Σακελαριδης με 80s, επαναστασεις και Z?

Anyway, Αναμενω φωτογραφιες και γραψιμο με το υπολοιπο της ανακατασκευης, καποιοι απο εμας κατι πρεπει να εχουμε να διαβαζουμε Ιουλιο και Αυγουστο που δουλευουμε, ασε και που μεχρι στιγμης δεν εχει κανει και καμια τρομερη ζεστη αρα και εσυ μια χαρα θα εισαι!!!!
:beer:

nosPa21
20/07/2014, 21:16
:a014:

Zpower
20/07/2014, 21:24
...μια χαρα ειμαι

το μονο που εχω να πιασω κατσαβιδι στα χερια μου κατι χρονια και τα εχω παιξει !!!

κυρακη 9,30 βραδυ ... δυο μερες γεματες δουλειας
Και πρεπει τωρα να μαζεψω ολα τα πραγματα παλι στα κουτια τους ....αρα θα το ξενυχτησω σχετικα .
Οποτε φωτορομαντζα και λοιπα ερωτικα δραματα τα ξεχναμε για σημερα ......

μεσα στην επομενη εβδομαδα εχω προγραμματισει αρκετες δουλειες που θα μου επιτρεψουν την συνεχεια , οπως κυριως να τελειωσω με τα φρενα του , ηλεκτρικα και μονταρισμα περιφερειακων στο πλαισιο

και επισης να ανασυρω αρκετα πραγματα του , καθως και προσωπικες μνημες απο την ληθη του παρελθοντος
ενα θεμα ειναι οτι συγχρονως εχω την ευκαιρια να ξεδιαλεξω και πραγματα απο τα υπολοιπα KAWA μου , που εχουν μπερδευτει με τα του Ζητα ..
θα ελθει και αυτων η σειρα μετα το Ζ... και τελευταιο θα πιασω το Ρεπλικα
Το REPLICA παιδες ,και ειδικα στην εκδοση S1 για να τελειωσει θελει απλα μερικες χιλιαδες ευρω ακομη !!! ξεχωρα με τι μας εχει φυγει μεχρι στιγμης

ενδεικτικα να αναφερω ψαλιδι φακτορυ .και αμορτισερ πισω FOX racing .οπως και αμορτισερ πισω SW PERFOMANCE φακτορυ επισης τα βγαζει ενας απελπισμενος αμερικανος στο εμπευ με τιμες 2,000 +++ .... 1.500 .......1,900 $$$$$$$

Αι κνοου μεν .......καζινο στο φοινιξ με ολα τα εξοδα πληρωμενα !!!!
( αν τα διαβασει ο Αστρο οτι γραφω , Ας δωσει το ρεπορταζ για τον δικο μας τον JIM GIANATSIS )



αλλες εποχες ισως να τα μπουμπουναγα ...
τωρα δεν υπαρχει σαλιο ...με οτι εχουμε αυτα ειναι ...με αυτα και αυτα θα συνεχισουμε

μια δυο φωτο παιδες απο το τελευταιο 2μερο ...ετσι να παρετε μια εικονα τι προκειται να βγει

για αρχη μια χαρα ηταν ..
να συνεχισει μονο και να τελειωσει

Zpower
20/07/2014, 21:35
φωτο ....
για να δουμε τι θα βγει ??


ΓΜΤΤ ΓΜΤΤΤ ΓΜΤΤ...............

προσπαθω να ανεβασω φωτο το ,πισι πηδιεται ασυστολως

μου εχει σπασει τα νευρα

απορω πως το δουλεουν αυτο το ρημαδι ...

εστω μια θα την ανεβασω πιο αργα οταν φθασω σπιτι μου απο το δικο μου ..
συνεχιζεται

Zpower
21/07/2014, 03:10
για να δουμε τι θα βγει .....

Zpower
21/07/2014, 03:31
για παμε .........

Zpower
21/07/2014, 03:45
κανα δυο ακομη ........

Zpower
21/07/2014, 03:55
παμε για υπνο .......

byron
21/07/2014, 10:08
παμε για υπνο .......

Το παραπάνω με το μηχανάκι του τίτλου και της 1ης σελίδας δεν έχουν σχέση. Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξει άλλο θέμα?

buckley
21/07/2014, 14:01
Το παραπάνω με το μηχανάκι του τίτλου και της 1ης σελίδας δεν έχουν σχέση. Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξει άλλο θέμα?

Μας τα ψιλοέμπλεξε όντως ο Γιώργος.Ας βγάλει άκρη πρώτα ο ίδιος (νομίζω).
ΥΓ Εγώ προτιμώ πάντως αυτό με τις ακτίνες...

Zpower
21/07/2014, 15:25
Για εμενα ειναι απλα ..... οχι μπερδεμενα

Το REPLICA ειναι στην γωνια του και περιμενει ..

Το Ζε οταν με το καλο τελειωσει .,θα αποκτησει το δικο του θεμα αναλυτικα το πως και το γιατι ..
(αυτη την στιγμη το ζητουμενο ειναι να κυκλοφορησει οπως οπως ..και να με βαλει παλι στην λογικη της μουντζουρας )


υπαρχει ενα ακομη Ζε what ??? ..που μπορει να τελειωσει στα γρηγορα , γιατι ειναι ξεπουπουλιασμενο ...freek out και μαλλον θα παει Τατοι
και μετα στο δικο του θρεντ

για το Ρεπλικα , οταν υπαρξει καποιο νεο και ελπιζω συντομα ..θα ενημερωνεται εδω ....
και στο τελος ολο το πορνογραφημα ζωντανο


και μιας και μιλαμε για REPLICA παρτε μερικα καλουδια που βγαινουν στο μπεεεε-υ ....... τιμες μονο μην ρωτατε

Zpower
21/07/2014, 15:30
και απο τον ...... Johny the fox

Λευκάδιος
21/07/2014, 17:06
Μερικες αποριες:Τα Fox προοριζονται για το "απλο" Z1000R;Το εικονιζομενο ψαλιδι του S1 το εφτιαχνε ο Muzzy ή καποιος αλλος;Απ'οτι ξερω τα Works Performance προερχονται απο χωματινο μηχανακι,ισχυει αυτο;
Αυτα τα ολιγα,καλη συνεχεια με τις κουκλες σου.

Zpower
22/07/2014, 00:34
Μερικες αποριες:Τα Fox προοριζονται για το "απλο" Z1000R;Το εικονιζομενο ψαλιδι του S1 το εφτιαχνε ο Muzzy ή καποιος αλλος;Απ'οτι ξερω τα Works Performance προερχονται απο χωματινο μηχανακι,ισχυει αυτο;
Αυτα τα ολιγα,καλη συνεχεια με τις κουκλες σου.



λογικες ερωτησεις ..με τις αναλογες απαντησεις

τα Fox ηταν factory καταστασεις και οχι για κοινους θνητους .βεβαια εαν ειχες βαρυ πορτοφολι και γνωριμιες τα ειχες και στο ρεπλικα σου
υπευθυνος τοτε στην ομαδα της Φοξ εαν θυμαμαι καλα ο δικος μας ? JIM GIANATSIS
Εχω σωσμενο ενα λινκ για αυτον ...αλλα η ωρα ειναι δυσκολη



Η σημερινη work performance ....πρωην SW τοτε (εφτιαχνε ... !!!! ) τα υπολοιπα καλουδια που χρησιμοποιουσαν τα αστερια της Ντευτονα
και οχι δεν ηταν απο μχ ..ηταν καθαροαιμα σπεσιαλ παρτς ,πανακριβα και δυσευρετα ...με μια ομαδα να τα στηριζει για καθε μηχανακι
Στην κυριολεξια Κοσμηματα στα μετεπειτα S1 που πουληθηκανε σαν φορο τιμης για τον Εντυ .
( 50 κοματια σε αριθμο ..ενα απο αυτα κατα πασα πιθανοτητα διαλυθηκε εδω Ελλαδα .. )


Καποιοι στα πρωτα χρονια απλα ειχαν φορεσει μχ σοκς ..και κυριως απο Ολινς Μαικο κλπ κλπ ....Καμια σχεση φυσικα με τα ανωθεν


Tο ψαλιδι τελος ηταν κατ 'ευθειαν απο τζαπαν
Μια μικρη και αγνωστη οικοτεχνια ,που εφτιαχνε τα ψαλιδια αυτα και τα ρεζερβουαρ ( το S1 ειχε αλουμινενιο φουελ τανκ με θαλαμο και σωληνακι υπερχειλησης ) καθως και καπακια ροτορα ..μαρσιπιεδερες ..και αλλα κουφα και διαφορα μπιχλιμπιδια .

Καποια εποχη που ειχα επαφη με εναν γιαπονεζο εξαγωγεα , ανακαλυψα εναν επισης Γιαπονεζο χονδρεμπορα με αυτα τα ψαλιδια τα ειχε στον καταλογο του αλλα σαν στοκ ηταν ανυπαρκτα .και σε ερωτηση μεσω του δικου μου , απαντησαν οτι δεν γνωριζουν ποτε θα ειναι διαθεσιμα ..
τυχαια εκεινη την εποχη που το εψαχνα επεσα επανω στον κατασκευαστη , απο ενα γιαπονεζικο μπλογκ (και φυσικα στα γιαπονεζικα ..αντε βρες ακρη )
με τα πολλα , ενα σαιτ που ειχαν και πουλαγαν κατ ευθειαν στους γιαπονεζους μαζι με μια συντομη αναφορα στην ιστορια τους ..ειδικα για την προικα τοτε των εργοστασιακων καβα , και μετεπειτα των S1 ...

Για προσωπικους λογους το σταματησα ξαφνικα το Replica ..

Ψαλιδια επισης αντιγραφες αλλα οπτικα ασχετες με το πρωτοτυπο (να τολμησω οτι του εκαναν χαρακιρι ... ) εφτιαξαν και εξακολουθουν οι .. OVER ,DAYTONA . etc etc
και η μαμα καβασακι στα μετεπειτα ZRX οτι να ναι εβαλε ,φυκια για μεταξωτες κορδελες

Ο μονος που εχει κανει σοβαρη δουλεια στο θεμα ειναι ο Kipkawa στο uk . εαν χρειασθειτε κατι ενοχλειστε με ..

( ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΤΖΑΠΟΝΕΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ .....απιστευτο το τι εχουν βγαλει για το θεμα ... αλλα αντε να τους βρεις πρωτα και να συνεννοηθεις μετα με αυτους )



Περασαν χρονια και ξαναμπηκα στην πριζα ,ετυχε να κανω κουβεντα με τον Αστρομαν , oταν ηλθε Ελλαδα ,για τα ρεπλικα και μου συστησε εναν τυπα στην τζαπαν που εβγαζε πραγματα εμπευ και γενικα εστελνε εξω απο την χωρα ..
εγω τον γνωριζα απλα σαν ονομα και για τα μηχανακια που ειχε φτιαξει ..
ψαχνομασταν για ενα Ζ1R χιλια σε εντισιον SANCTUARY και ο Μoriwaki-man ειχε ενα ολινς συμβατο , οχι αναποδο μπροστιναρι για GPZ900R και υπολοιπα καλουδια ..του ειχα στειλει εμαιλ και ειχαμε μεινει εκει ..
Εκατσε και η φαση με τον Γιαννη εννοω τον Αστρομαν και τελικα μας βρηκε ο mori.... και μας εστειλε 2 συγκεκριμενα ψαλιδια που ψαχναμε για τα ρεπλικα ...
(μια βδομαδα πριν το τσουναμι ηταν .....)

μετα τα παρατησα παλι ......

Ξαναμπαινω στην πριζα ,για μια ακομη φορα , αρχιζοντας απο τα ευκολα , τα υπολοιπα οποτε τελειωσουν ....και εαν .

καλη συνεχεια ..

buckley
22/07/2014, 09:52
λογικες ερωτησεις ..με τις αναλογες απαντησεις

τα Fox ηταν factory καταστασεις και οχι για κοινους θνητους .βεβαια εαν ειχες βαρυ πορτοφολι και γνωριμιες τα ειχες και στο ρεπλικα σου
υπευθυνος τοτε στην ομαδα της Φοξ εαν θυμαμαι καλα ο δικος μας ? JIM GIANATSIS
Εχω σωσμενο ενα λινκ για αυτον ...αλλα η ωρα ειναι δυσκολη



Η σημερινη work performance ....πρωην SW τοτε (εφτιαχνε ... !!!! ) τα υπολοιπα καλουδια που χρησιμοποιουσαν τα αστερια της Ντευτονα
και οχι δεν ηταν απο μχ ..ηταν καθαροαιμα σπεσιαλ παρτς ,πανακριβα και δυσευρετα ...με μια ομαδα να τα στηριζει για καθε μηχανακι
Στην κυριολεξια Κοσμηματα στα μετεπειτα S1 που πουληθηκανε σαν φορο τιμης για τον Εντυ .
( 50 κοματια σε αριθμο ..ενα απο αυτα κατα πασα πιθανοτητα διαλυθηκε εδω Ελλαδα .. )


Καποιοι στα πρωτα χρονια απλα ειχαν φορεσει μχ σοκς ..και κυριως απο Ολινς Μαικο κλπ κλπ ....Καμια σχεση φυσικα με τα ανωθεν


Tο ψαλιδι τελος ηταν κατ 'ευθειαν απο τζαπαν
Μια μικρη και αγνωστη οικοτεχνια ,που εφτιαχνε τα ψαλιδια αυτα και τα ρεζερβουαρ ( το S1 ειχε αλουμινενιο φουελ τανκ με θαλαμο και σωληνακι υπερχειλησης ) καθως και καπακια ροτορα ..μαρσιπιεδερες ..και αλλα κουφα και διαφορα μπιχλιμπιδια .

Καποια εποχη που ειχα επαφη με εναν γιαπονεζο εξαγωγεα , ανακαλυψα εναν επισης Γιαπονεζο χονδρεμπορα με αυτα τα ψαλιδια τα ειχε στον καταλογο του αλλα σαν στοκ ηταν ανυπαρκτα .και σε ερωτηση μεσω του δικου μου , απαντησαν οτι δεν γνωριζουν ποτε θα ειναι διαθεσιμα ..
τυχαια εκεινη την εποχη που το εψαχνα επεσα επανω στον κατασκευαστη , απο ενα γιαπονεζικο μπλογκ (και φυσικα στα γιαπονεζικα ..αντε βρες ακρη )
με τα πολλα , ενα σαιτ που ειχαν και πουλαγαν κατ ευθειαν στους γιαπονεζους μαζι με μια συντομη αναφορα στην ιστορια τους ..ειδικα για την προικα τοτε των εργοστασιακων καβα , και μετεπειτα των S1 ...

Για προσωπικους λογους το σταματησα ξαφνικα το Replica ..

Ψαλιδια επισης αντιγραφες αλλα οπτικα ασχετες με το πρωτοτυπο (να τολμησω οτι του εκαναν χαρακιρι ... ) εφτιαξαν και εξακολουθουν οι .. OVER ,DAYTONA . etc etc
και η μαμα καβασακι στα μετεπειτα ZRX οτι να ναι εβαλε ,φυκια για μεταξωτες κορδελες

Ο μονος που εχει κανει σοβαρη δουλεια στο θεμα ειναι ο Kipkawa στο uk . εαν χρειασθειτε κατι ενοχλειστε με ..

( ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΤΖΑΠΟΝΕΖΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ .....απιστευτο το τι εχουν βγαλει για το θεμα ... αλλα αντε να τους βρεις πρωτα και να συνεννοηθεις μετα με αυτους )



Περασαν χρονια και ξαναμπηκα στην πριζα ,ετυχε να κανω κουβεντα με τον Αστρομαν , oταν ηλθε Ελλαδα ,για τα ρεπλικα και μου συστησε εναν τυπα στην τζαπαν που εβγαζε πραγματα εμπευ και γενικα εστελνε εξω απο την χωρα ..
εγω τον γνωριζα απλα σαν ονομα και για τα μηχανακια που ειχε φτιαξει ..
ψαχνομασταν για ενα Ζ1R χιλια σε εντισιον SANCTUARY και ο Μoriwaki-man ειχε ενα ολινς συμβατο , οχι αναποδο μπροστιναρι για GPZ900R και υπολοιπα καλουδια ..του ειχα στειλει εμαιλ και ειχαμε μεινει εκει ..
Εκατσε και η φαση με τον Γιαννη εννοω τον Αστρομαν και τελικα μας βρηκε ο mori.... και μας εστειλε 2 συγκεκριμενα ψαλιδια που ψαχναμε για τα ρεπλικα ...
(μια βδομαδα πριν το τσουναμι ηταν .....)

μετα τα παρατησα παλι ......

Ξαναμπαινω στην πριζα ,για μια ακομη φορα , αρχιζοντας απο τα ευκολα , τα υπολοιπα οποτε τελειωσουν ....και εαν .

καλη συνεχεια ..

Μάστορα καλημέρα ,μιας και πιάσατε το θέμα αμορτισέρ λύσε μου αν θες μια απορία.
Τα κομμάτια για τα οποία μιλάς είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις στο καθημερινό σου μηχανάκι ή τέτοια τα οποία αποδίδουν τα μέγιστα σε αγώνες (με όλα τα θετικά αλλά και τα αρνητικά τους) ?
Θυμίζω λίγο τα αρνητικά.
1 Στήσιμο πίστας (όπου λείπουν λακούβες-σαμαράκια κλπ ).
2 Πιθανότατα ελαφρωμένα.
3 Λύσε κάνε service δέσε κάθε ? αγώνα.
Διάρκεια ζωής ???

Takata Dome
22/07/2014, 16:46
Ποιός πέταξε S1 και δεν έβαλε μια φωνή να το μαζέψουμε; :D

Zpower
22/07/2014, 22:15
Μάστορα καλημέρα ,μιας και πιάσατε το θέμα αμορτισέρ λύσε μου αν θες μια απορία.
Τα κομμάτια για τα οποία μιλάς είναι ότι καλύτερο μπορείς να βάλεις στο καθημερινό σου μηχανάκι ή τέτοια τα οποία αποδίδουν τα μέγιστα σε αγώνες (με όλα τα θετικά αλλά και τα αρνητικά τους) ?
Θυμίζω λίγο τα αρνητικά.
1 Στήσιμο πίστας (όπου λείπουν λακούβες-σαμαράκια κλπ ).
2 Πιθανότατα ελαφρωμένα.
3 Λύσε κάνε service δέσε κάθε ? αγώνα.
Διάρκεια ζωής ???




Στο μηχανακι σου , τι θα ηθελες να ειχες επανω , τα μαμα που ειναι αχρηστα , η κατι απο αυτα ?


ΥΓ ...αυτο το (( Μαστορα )) θερμη παρακληση βγαλτε το απο την χρηση ......
απλα ετυχε να ....

ΥΓ 2 ...πριν απο λιγο εληξε δημοπρασια με ζευγαρι Fox factory στις 675 λιρες
ο πωλητης στην περιγραφη του τα εδινε 333mm , σε μηνυμα μου μου απαντησε για εξοδα αποστολης περιπου 70 λιρες ....
Το τι ψηστηρι εκανε για να τα δωσει ηταν απιστευτος.....



Try and find another pair of these ! I bought these from the USA a while ago and paid an arm and a leg. As fitted to eddies 81/82 race bike the Kawasaki factory teams did back-to-back testing with these Fox Shox compared to the Ohlins and Works Performance Shocks they were running at the time, all of the bikes were significantly quicker with their bikes handling much better on these Fox shocks. Eddie Lawson's lap times at the Washington Superbike National in 81 were nearly 1.5 seconds faster on these shocks. Eddie went on to win the National Championship again in 1982 on these.

Completely rebuilt with new seals prior to me buying, the rods etc are all as good as new. Reservoir anodising is slightly faded and the original stickers are slightly showing their age, the paint on the springs isn't 100% perfect but even with this bit of age related patina they are still stunning.....I have a new pair of correct Fox decals that I will throw in if I can find them.
On 19-Jul-14 at 21:17:09 BST, seller added the following information:
Just to answer a couple of questions:

The shocks measure approx 333mm eye to eye.
These are not brand new.......these are vintage and they are 'genuine' ex-works shocks............whilst looking very nice and working perfectly there are marks on them and the springs have bits of paint missing here and there......if you need concours buy a pair of new Ohlins.....but they will never look as cool as these.

Εαν τελικα ειναι 333χιλ κεντρο/κεντρο
οποιος τα αγορασε για ρεπλικα απλα την ηπιε .για τσοπερ μια χαρα θα ειναι
θελεις τουλαχιστον 350 mm μηκος ,εμεις ψαχνομαστε για 350+ διαφορετικα το πραγμα δεν θα στριβει με τιποτε
ανυγουευ ..670+λιρες +70 μεταφορικα =740 λιριτσες = 932 + ευροπουλα
και δουλεια δεν ..

μετα μου λενε οτι αργω να φτιαξω μηχανακι ..:lol:


τα φοξια του 333

Zpower
22/07/2014, 22:37
Ποιός πέταξε S1 και δεν έβαλε μια φωνή να το μαζέψουμε; :D

δεν πεταχθηκε , αλλα διαλυθηκε .. :cry:
8 μπουζο ....



ΥΓ ,,που να δεις ενα σκελετομενο που εχω , πως το βρηκα , και την ιστορια του ..
και να ηταν το μονο που πηγε ετσι χαμενο ?

KRS
22/07/2014, 23:18
Ο χρόνος ειναι άτιμο πράγμα....το ξέρουμε αυτό...όπως επίσης και τα τερτίπια του....
Στους περισσότερους από μας, πλέον, το μπάτζετ δεν είναι απεριόριστο..ο χρόνος ολοκλήρωσης όμως είναι..
Ξεκίνησα να παρακολουθώ το θέμα το '09 σαν επισκέπτης του forum..το '14 βλέπω ήρθε η συνέχεια..και από την προηγούμενη Τρίτη που είδα κινητικότητα ξανά, μπαίνω καθημερινά να δω τις εξελίξεις..

Προβλέπω πολύ ωραία πράγματα και αναμένω τη συνέχεια.
Καλή συνέχεια και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνεις όπως του αξίζει:a013:

Zpower
22/07/2014, 23:59
σε ευχαριστω φιλε μου

παντα σημασια εχει η διαδρομη ..αυτη μενει στο τελος
και οχι το αποτελεσμα


θα ανεβασω φωτογραφιες απο πραγματα που χρειαζομαι για να συνεχισω .
κουφο ειναι οτι τοσα χρονια δεν βρηκα FOX .. η απο WORKS PERFORMANCE στο μπεεευ ουτε για αστειο ....και εχω σεταρει προγραμμα που τα ψαχνει μονο του
καλα για ψαλιδι !!! αυτο ανηκουστο
(δεν μπορω λογω δουλειας .και δεν εχω μπει στο αμερικανικο φορουμ , να δω τι γραφουν για αυτα τα πραγματα και πως δεν κτυπηθηκαν ? )


μολις ανοιξα το θρεντ ξανα ,,,, εσκασαν μαζεμενα σημαδιακο ?
θα δουμε ...

προς το παρον αναζητησεις μεσω του ερυθρου σταυρου
εαν δειτε κατι τετοιο ριξτε συρμα ...

Ζ1000 J US mod

μονο το αμερικανικο J 1000 ειχε αυτο το ρεζερβουαρ

WANTEDDDDDDDDDDDDDDDDDD.........

Tedvj23
23/07/2014, 00:03
Εχει φτιαξει πολυ κοσμακι ο Drew jonsen και παροτι ειναι καβασακικος μου εχει πει οτι γουσταρει ενα bimota με μοτερ fzr400rr..:bawl:

Υ.γ.Καλη συνεχεια!!!:beer:

buckley
23/07/2014, 09:50
Στο μηχανακι σου , τι θα ηθελες να ειχες επανω , τα μαμα που ειναι αχρηστα , η κατι απο αυτα ?


ΥΓ ...αυτο το (( Μαστορα )) θερμη παρακληση βγαλτε το απο την χρηση ......
απλα ετυχε να ....

ΥΓ 2 ...πριν απο λιγο εληξε δημοπρασια με ζευγαρι Fox factory στις 675 λιρες
ο πωλητης στην περιγραφη του τα εδινε 333mm , σε μηνυμα μου μου απαντησε για εξοδα αποστολης περιπου 70 λιρες ....
Το τι ψηστηρι εκανε για να τα δωσει ηταν απιστευτος.....



Try and find another pair of these ! I bought these from the USA a while ago and paid an arm and a leg. As fitted to eddies 81/82 race bike the Kawasaki factory teams did back-to-back testing with these Fox Shox compared to the Ohlins and Works Performance Shocks they were running at the time, all of the bikes were significantly quicker with their bikes handling much better on these Fox shocks. Eddie Lawson's lap times at the Washington Superbike National in 81 were nearly 1.5 seconds faster on these shocks. Eddie went on to win the National Championship again in 1982 on these.

Completely rebuilt with new seals prior to me buying, the rods etc are all as good as new. Reservoir anodising is slightly faded and the original stickers are slightly showing their age, the paint on the springs isn't 100% perfect but even with this bit of age related patina they are still stunning.....I have a new pair of correct Fox decals that I will throw in if I can find them.
On 19-Jul-14 at 21:17:09 BST, seller added the following information:
Just to answer a couple of questions:

The shocks measure approx 333mm eye to eye.
These are not brand new.......these are vintage and they are 'genuine' ex-works shocks............whilst looking very nice and working perfectly there are marks on them and the springs have bits of paint missing here and there......if you need concours buy a pair of new Ohlins.....but they will never look as cool as these.

Εαν τελικα ειναι 333χιλ κεντρο/κεντρο
οποιος τα αγορασε για ρεπλικα απλα την ηπιε .για τσοπερ μια χαρα θα ειναι
θελεις τουλαχιστον 350 mm μηκος ,εμεις ψαχνομαστε για 350+ διαφορετικα το πραγμα δεν θα στριβει με τιποτε
ανυγουευ ..670+λιρες +70 μεταφορικα =740 λιριτσες = 932 + ευροπουλα
και δουλεια δεν ..

μετα μου λενε οτι αργω να φτιαξω μηχανακι ..:lol:


τα φοξια του 333

Αν έτυχε να κατάλαβες λάθος ,να μας φωτίσεις ήθελα...

buckley
23/07/2014, 14:11
δεν πεταχθηκε , αλλα διαλυθηκε .. :cry:
8 μπουζο ....



ΥΓ ,,που να δεις ενα σκελετομενο που εχω , πως το βρηκα , και την ιστορια του ..
και να ηταν το μονο που πηγε ετσι χαμενο ?

8 μπουζο μεν αλλά 8 βάλβιδο δε και με 19ρι μπροστινό ! πρέπει κάποιος Ιάπωνας να χε ορκιστεί ότι πρώτα θα συνθηκολογούσε με τους Κινέζους και μετά ο αερόψυκτος κινητήρας τους θα αποκτούσε 16βάλβιδο καπάκι...

Zpower
23/07/2014, 15:56
εεεεεε φιλοςςς .......

τα 8μπουζα ηταν 18αριαααα

και γυριζαν αυτον τον τροχο επανω τους ...( look S1 )
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=84671&p=1525528&viewfull=1#post1525528

τον οποιο και εχω ....... ο πισω εχει χαθει ( δανεισθηκε και τελικα χαθηκε ? πεταχθηκε μαζι με υπολοιπα στους παλιατζηδες ? ) και ειμαι στο ψαξιμο για ενα πισω Dymag 4x18 για να κλεισω το σετ

το τελειο θα ηταν να βρεις ενα σετ MORRIS , (τους οποιους φοραγε ο Εντυ στα πρωτα Μαζζυ , αλλα τα τελευταια κοματια απο αυτους τα εδωσε ο Αsk Henry ..ο ιδιος ειχε και ενα μπροστινο απο KAYABA RACING 36mm που φοραγαν τα MORIWAKI ( σολντ 150 $ )...δεν προλαβα τιποτε απο αυτα οι τιμες τοτε δεν ηταν ακριβες σχετικα και εβγαιναν κατα καιρους κοματια ..
τωρα δεν υπαρχει σαλιο απο δαυτα

τα λεμε
και κερναω καφε απογευμα οποτε μπορεσετε

Zpower
03/08/2014, 00:29
Και .. αυτο το σαβ/κο ....... πολυ σκονη



σκονη .. πετρες.. λασπη .... (ολη μερα στο γιαπι http://www.youtube.com/watch?v=Y5VUU09X5ew )

Zpower
21/08/2014, 10:35
καλημερες
το Replica μου ειναι απεναντι απο το Ζητα ....και το ενα καμαρωνει το αλλο
πατερας και γιος σε πληρη ανασυγκροτηση σχεδιου ολικης επαναφορας

εδω που φθασαμε επιστροφη δεν εχει
τουλαχιστον ..το ζητουμενο να βγουν στο δρομο για βολτα και τα δυο
μετα ερχονται οι λεπτομερειες και τα χαδια


στα γρηγορα μια περιγραφη στο που ειμαστε .

πλαισιο KZT1000J του 1981
μπροστινο συστημα στοκ J1000 ... modified
ψαλιδι πισω ..στοκ ( προς το παρον για να βγει βολτα ...το αλλο το καλο θα μπει στην ωρα του )
τροχοι πισω 4χ18 ... εδω θελει αποστατες κεντραρισμα πισω βαση δαγκανας κλπ (και αυτος ο τροχος προχειρος εως να βρεθει ο ζητουμενος )
τροχος εμπροσθιος Dymag 2,25 χ18 που φοραγε το μετεπειτα S1
Φρενα ...δισκοι θα ειναι αναγκαστικα ιδιοκατασκευη στα μετρα του S1
Δαγκανες ..υπαρχουν ενα σετ καινουργιες lockheed racing και πισω μια racing 2εμβολη απο παλιο γιαπονεζικο ρεισονι
ηλεκτρικα υπαρχουν τα παντα ... απλα πρεπει να φτιαχθει μια αγωνιστικη πλεξουδα στο χερι απο την αρχη

κινητηρας 2 επιλογες .... στοκ 1000J και 1100Gpz unitrac
τωρα δουλευω επανω στον 1100 προσπαθω να διορθωσω μαλακιες προηγουμενων , στα καβαλετα των εκεντροφορων

καρμπυλατερ ...3 σετ καινουργια στα κουτια τους Κειχιν ολεεεε !!!!!! μηχανικα CR RACING των 31, 33, και 35 mm
απο τα καρμπς ειχα ανεβασει φωτο παλαιοτερα σε ενα Ζ650 (και μονο που τα βλεπεις τα ρημαδια γυαλιζει το ματι σου ..)

τα υπολοιπα και ειναι πολλα δυστυχως θελουν το χρονο τους ....

σαβ/κο εαν μπορεσω θα ανεβασω φωτο

συνεχι-Ζε-ται...

Zpower
24/08/2014, 14:09
πριν απο λιγο ξυπνησα ...με ενα κορμι πιασμενο και βαρυ ασηκωτο , γεραματα γαρ
δουλευα εχθες μεχρι πολυ αργα

το μοτερ του 1000J κολλημενο , ως συνηθως ο πρωτος κυλινδρος απο την πλευρα του σταντ
το πιθανοτερο καποιος μαλακοπιτουρας !!!! αφησε το μπουζι ξεβιδωτο , ( η τα μπουζια γενικως ) και εκει κατηφοριζαν απο την κλιση του σταντ ,τα νερα μεσα στο μοτερ (πρωτος κυλινδρος γαρ )
μεχρι αργα μεταμοσονυκτια .... ξεμονταριζα κεφαλες και υπολοιπα απο μοτερ ..

αφησα το μοτερ οριζοντιομενο στην ραμπα και γεμισα τον κυλινδρο με την μαγικη φορμουλα του Ζε...

σημερα Κυριακη το απογευμα θα επιστρεψω για την συνεχεια

αργα το βραδυ θα σας εχω ενα απντειτ


παω ξανα για υπνο ..

buckley
24/08/2014, 15:59
πριν απο λιγο ξυπνησα ...με ενα κορμι πιασμενο και βαρυ ασηκωτο , γεραματα γαρ
δουλευα εχθες μεχρι πολυ αργα

το μοτερ του 1000J κολλημενο , ως συνηθως ο πρωτος κυλινδρος απο την πλευρα του σταντ
το πιθανοτερο καποιος μαλακοπιτουρας !!!! αφησε το μπουζι ξεβιδωτο , ( η τα μπουζια γενικως ) και εκει κατηφοριζαν απο την κλιση του σταντ ,τα νερα μεσα στο μοτερ (πρωτος κυλινδρος γαρ )
μεχρι αργα μεταμοσονυκτια .... ξεμονταριζα κεφαλες και υπολοιπα απο μοτερ ..

αφησα το μοτερ οριζοντιομενο στην ραμπα και γεμισα τον κυλινδρο με την μαγικη φορμουλα του Ζε...

σημερα Κυριακη το απογευμα θα επιστρεψω για την συνεχεια

αργα το βραδυ θα σας εχω ενα απντειτ


παω ξανα για υπνο ..

Εικονογράφησέ το κομματάκι ρε μπαγάσα Γιώργο...

Zpower
26/08/2014, 04:46
χμμμ......κυριακη ειχε συνεχεια σε γενικο συμμμαζεμα σε κουτες , κουτακια ..βιδες ..παπαρακια κλπ ξεδιαλεγμα και καθε πραγμα στην γωνια του ..
εχει μαζευτει ενας απιστευτος ογκος απο πραγματα ..

12,30 προς 1,00 ?? αργα μεσανυχτα παλι , τα παρατησα σημερα δευτερα ....... χθες δλδ

τωρα ξημερωνει Τριτη ... ηδη ειναι 4,30 πρωι


το μοτερ απο το J εχει λυθει τελειως ...ο κυλινδρος που ειχε το κολλημα παραδοθηκε αμαχητι
αμεσως αρχισε τα πανω κατω και σε 5 λεπτα στροφαρισε στα κοκκινα !!!

η μαγικη φορμουλα του Ζε ... εκανε το θαυμα της ξανα

Zpower
26/08/2014, 04:53
Παγκος με την λυμενη κεφαλη του 1000 J ...βλεπετε καθαρα την σκουρια στο χωρο καυσης ..και τα καινουργια μπουζια που ειχε επανω ο τελευταιος (( μαστορας ))

να τα βιδωνε τουλαχιστον ...

Zpower
26/08/2014, 05:07
καπως ετσι και χειροτερα ηταν ο χωρος στον πρωτο κυλινδρο ......συνηθως ο πρωτος τα μαζευει τα νερα σας εξηγησα το γιατι


αφου καθαρισα τα χονδραδια της σκουριας ,ευτυχως που το μοτερ ειχε (( κατσει )) στην μεση της διαδρομης και ειχα την πολυτελεια να ριξω ποσοτητα υγρου μεσα
το φουλαρα και το παρατησα στην ησυχια του

σημερα δλδ εχθες δευτερα το υγρο ειχε δουλεψει , και ειχε ποτισει και κατω απο τα ελατηρια .....ετσι ακριβως το βρηκα σημερα πριν το λυσιμο

Zpower
26/08/2014, 05:21
κυλινδρα οξω..

στροφαλος και μπιελα του Πρωτου

Zpower
26/08/2014, 05:31
το J exei λυθει τελειως ...υπολοιπες φωτο απο αυριο

εν τω μεταξυ υπαρχει και ενα θεματακι με το μοτερ απο το 1100

μεχρι να σουρωσει το J απο τα υγρα ..ξεκινησα το 1100 σιγα σιγα


εδω τα δυο μοτερ παρεα στην αναμονη

Zpower
26/08/2014, 05:52
το θεμα με το 1100 ειναι οτι
...παλι καποιος σουπερ Μαριο


κατα πρωτον ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ οπου να ναι ( ευτυχως που δεν καρφωσε βαλβιδες )
και κατα δευτερον .... αφου μπερδεψανε τις βιδες απο τα καβαλετα των εκεντροφορων .με αποτελεσμα να τιναξουν τα σπειρωματα στον αερα ...

θεωρησαν μαγκια της φυλης να περασουν Χελικοιλ σε αυτα ...

το μονο .. που εβαλαν οι μαλακες χελικοιλ κοντου σπειρωματος

τοσο καλα ...


ενταξει φτιαχνεται ..

θα το δουμε απο αυριο , βημα βημα αναλυτικα

πιθανον να ενδιαφερει αυτο το θεμα καποιους φιλους απο το φορουμ

επισης σε περιπτωση που τα τιναξουν τα Χελικοιλ ...υπαρχουν μουφες η εχτρα οβερσαιζ σπειρωματ ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ η εξωτερικη φθανει στα 8 mm + και εκει ισως στην περιπτωση των καβαλετων στις βιδες των οδηγων να εχουμε θεμα ..αλλα και αυτο λυνεται με επισης εχτρα αποστατη


κουτουλαω την κανω ...

Zpower
26/08/2014, 05:57
η ωρα πηγε σχεδον 6 ξημερωμα και την κανω για υπνο


Αυτος ο Αυγουστος για εμενα ετσι θα περασει και αυτες θα ειναι οι διακοπες μου ..
περισ.... απο αυριο

παιδες καληνυχτα απο εμενα ... η καλο σας πρωι εαν προτιματε

ενα τελευταιο απο το Replica

και συνεχιζεται ...

mankam
28/08/2014, 12:24
Η γνωστη καγκουρια της εποχης εκεινης σφιγγανε με οση δυναμη ειχαν τις βιδες στα καβαλετα με αποτελεσμα οι μισες να εχουν τιναγμενο σπειρωμα, το ιδιο προβλημα ειχα στο κεφαλαρι του Ζ750, εβαλα Helicoil και ειμαι οκ τωρα, παντα με δυναμοκλειδο στο χερι ομως!
Δεν ξερω τι εννοεις κοντου σπειρωματος,αλλα θα σου πω την δυσκολια που ειχα εγω με την τοποθετηση του helicoil μηπως και βοηθησω, ( Μ8 ηταν και οι δικες μου βιδες) , στις περιπτωσεις που δεν ειναι διαμπερες η τρυπα οπως εδω το κολαουζο δεν μπορει να περασει ολο μεσα για να ανοιξει σωστα το σπειρωμα που θα βιδωσει επανω το ελατηριο του Helicoil, αυτο εχει αποτελεσμα τα ζοριζεται στο τελειωμα η βιδα .
Μια λυση ειναι να βαθυνουμε λιγο την οπη ( με ρισκο ομως να καταληξουμε επανω στο πιστονι) ωστε να παει ποιο βαθεια το κολαουζο, επισης το ελατηριο του Helicoil το εφερα "προσωπο"δεν το πηγα ποιο βαθεια ωστε να βιδωσει στο σημειο που το σπειρωμα ειναι σωστα ανοιγμενο απο το κολαουζο (την κατω μερια του κολουζου που εχει περασει σχεδον ολη μεσα) καλα ειναι να αντικαταστησεις τις βιδες απο τα καβαλετα.
Καλη συνεχεια παρακολουθω με ενδιαφερον!!


το θεμα με το 1100 ειναι οτι
...παλι καποιος σουπερ Μαριο


κατα πρωτον ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ οπου να ναι ( ευτυχως που δεν καρφωσε βαλβιδες )
και κατα δευτερον .... αφου μπερδεψανε τις βιδες απο τα καβαλετα των εκεντροφορων .με αποτελεσμα να τιναξουν τα σπειρωματα στον αερα ...

θεωρησαν μαγκια της φυλης να περασουν Χελικοιλ σε αυτα ...

το μονο .. που εβαλαν οι μαλακες χελικοιλ κοντου σπειρωματος

τοσο καλα ...


ενταξει φτιαχνεται ..

θα το δουμε απο αυριο , βημα βημα αναλυτικα

πιθανον να ενδιαφερει αυτο το θεμα καποιους φιλους απο το φορουμ

επισης σε περιπτωση που τα τιναξουν τα Χελικοιλ ...υπαρχουν μουφες η εχτρα οβερσαιζ σπειρωματ ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ η εξωτερικη φθανει στα 8 mm + και εκει ισως στην περιπτωση των καβαλετων στις βιδες των οδηγων να εχουμε θεμα ..αλλα και αυτο λυνεται με επισης εχτρα αποστατη


κουτουλαω την κανω ...

Zpower
28/08/2014, 16:43
καποιο λαθος εχεις μα΄λλον γραψει αθελα σου

οι βιδες απο τα καβαλετα των εκεντροφορων ειναι 6μμ και οχι 8 χιλ


καθε καβαλετο εχει 4 βιδες ιδιες σε μηκος .......στην περιπτωση μου ειχαν βιδωσει οτι να ναι

μακρυες και κοντες



προσοχη θελει να μην μπερδευτουν οι βιδες του καπακιου ΗΤΑ με τις βιδες των καβαλετων

τα δυο χελικοιλ των καβαλετων καθονται προσωπο
τα υπολοιπα δυο που εχουν τους οδηγους αυτων, πρεπει να μπουν πιο μεσα για να χωρεσουν οι οδηγοι στην θεση τους

στα τυφλα οπως αναφερεσαι ...δουλευεις ενα τροχισμενο κολαουζο χελικοιλ , δλδ πιο κοντο για να (καθαριζει ) μεχρι τελους το σπειρωμα
απαγορευεται γρασσο στο κολαουζο για να μαζευει επανω του γρεζια κλπ
θελουμε την επιφανεια τελειως στεγνη και καθαρη απο λιπη λαδια κλπ...
σε αντιθεση με τα κοινα κολαουζα που δημιουργουν η επαναφερουν σπειρωματα εκει στο τελος δουλευουμε με λαδι σπειρωματων το τελικο φινιρισμα

εδω χρησιμοποιεις την εξης πατεντα (φυσητηρας φωτο αργοτερα ...)


Οσο για το πιστονι αυτο δεν το καταλαβα ?
εαν τοποθετησεις δραπανο στις βιδες των καβαλλετων δεν φτανεις στο εμβολο .... αλλα κανεις την κεφαλη σου ευηλια και διαμπερη γκαρσονιερα , ελαιοψυκτη δε απο τα λαδια που θα σκορπας στο περασμα σου ..

οι βιδες των καβαλλετων ειναι 6 μμ και δεν μπορεις να τις αλλαξεις σε 8 μμ ( το γιατι στον επομενο γκονγκκ )


Τελος ...για να εχεις επιγνωση του τι ακριβως κανεις , χρειαζεται να εχεις λυμενη την κεφαλη απο εκεντροφορους στην αρχη ωστε να δουλευεις τα καβαλλετα στον αερα
και μετα τους εκεντροφορους καβαλετα ολα μονταρισμενα αλλα χωρις βαλβιδες .ωστε να εχεις αισθηση εαν μαζευει στο παραμικρο σφιξιμο
αρκετες φορες εαν γυρισεις τα καβαλετα αναποδα θα παρατησησεις απο την πλευρα που εδραζονται επι της κεφαλης ,ενα αναπαισθητο φουσκωμα προς τα εξω αυτο δηλωνει οτι τα καβαλετα ζορισθηκαν κατα πολυ η σφιχτηκαν υπερβολικα ,,η δουλεψαν τελειως λασκα απο τιναγμενα σπειρωματα
οποτε ο τελειος κυκλος και οι ανοχες τους ...υπαρχουν στην ιστορια και μονο

σε μια αδεια κεφαλη απο βαλβιδες ,εαν υπαρχει θεμα με αυτα , θα καταλαβεις οτι σφιγοντας τα καβαλετα σιγα σιγα προς στα επιτρεπτα ορια του κατασκευαστη ..οι εκεντροφορει εχουν μαγκωσει και δεν γυρνανε !!!
και μια βιδα απο ενα καβαλετο ειναι ικανη να σφιξει τον εκεντροφορο παπαλα .στον αερα .και χωρις φορτιο

ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΙΣ 10,000 ΣΤΡΟΦΕΣ σε μονταρισμενο μοτερ με πληρες φορτιο ΤΙ ΖΟΡΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ...

και φυσικα δεν βγαζουμε τα κουζινετα των καβαλετων και κεφαλης σε ενα κουτι μεσα ....αχταρμα
το καθε πραγμα στην θεση του ..
διαφορετικα οι ανοχες ...εχουν γινει οικοι ανοχης ..κατα τα κοινως μπορντελο

ο εκεντροφορoς σε μια κεφαλη στον αερα πρεπει να γυρναει και να στροφαρει βιδωμενος στην θεση του με το χερι χωρις την παραμικρη αισθηση αντιστασης .

σε κομπλε μοτερ αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις ,εαν δεν εχεις μια σχετικη εμπειρια

ΚΑΝΟΝΑΣ και ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ εκθεσης

Απαγορευεται δια ροπαλου το δοκιμαζειν και στριβειν κινητηραν με ΜΙΖΑ ( ειδικως τα μαλλα εαν ταυτη φερουσα μπουστερ ) κατοπιν εξαγωγης και επανατοποθετησης εκεντρων η λοιπων εξαρτηματων αυτου

με δεουσα προσοχη και πληρης νηφαλιοτητος ..( απαγορευεται το πινω μπυρες και ρεμβαζω τον απο πισω της γειτονισας )
Ο τελικος ελεγχος να γινεται παντα με απαλα χερια και ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ...εαν η ωρα βιαζει αφηστε το την επομενη μην πατε γυρευωντας ..

εαν ολα καλα μετα το χαντ-τσεκ-ποιντ τοτε ... BAR and PARTY IS OPEN


συνεχ.. Ζε.. ται .

Zpower
08/09/2014, 20:41
Περιμενω μια κουτα με πραγματα που ειναι καθ οδον για ελλαδα
λογικα σε 10 μερουλες θα ειναι στα χερια μας

τα υπολοιπα εχουν προχωρησει οχι οπως θα ηθελα αλλα κατι ειναι και αυτο ..
Προσπαθω να οργανωσω πρωτιστως το χωρο εργασιας μου ,και να ξεδιαλεξω/ταυτοποιησω ανταλλακτικα που εχουν συγκεντρωθει εδω και δεκαετιες

υπαρχει μια σκεψη να ανοιξω ενα θρεντ στο ρεστοριγκ ( ανακατασκευες ) αποκλειστικα και μονο απο ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ Γιαπονεζικα ανταλλακτικα δεκαετιας 60s, 70s, 80s που δεν προκειται να χρησιμοποιησω στα δικα μου μοτο .
υπαρχουν καινουργια και μετχ ,ισως αυτο να βοηθησει φιλους απο το φορουμ στα μαστορεματα τους ..
και οι τιμες θα ειναι φιλικες ..για τα μελη του φορουμ

Εαν υπαρχει ενδιαφερον για να το συνεχισω ..ενημερωστε με
Μερικες ενδεικτικες φωτο

Zpower
08/09/2014, 20:58
συνεχεια

ΕΠΙΣΗΣ μεγαλος αριθμος απο βιβλια service και ανταλλακτικων

σελλες καινουργιες GIULLARI

Julius
09/09/2014, 11:08
συνεχεια

ΕΠΙΣΗΣ μεγαλος αριθμος απο βιβλια service και ανταλλακτικων

σελλες καινουργιες GIULLARI

Ναι υπάρχει και ΘΑ υπάρχει ενδιαφέρων για τα ανταλλακτικα, αλλά μην τα κάνεις αχταρμα εδώ μέσα αδελφέ.

Άνοιξε ένα thread στις αγγελίες καλύτερα, ενημέρωνε το με κάθε αλλαγή και άστο να υπάρχει (εγώ θα το περιμένω πώς και πώς πάντως :D).

:beer:

Zpower
09/09/2014, 11:52
αυτο εγραψα και εγω πιο επανω ενα Θρεντ αποκλειστικα και μονο για τα συγκεκριμενα ανταλλακτικα ..
αλλα καλυτερα να ειναι στο ρεστοριγκ ....γιατι αφορα αυτα τα μοτο και μονο

στα γενικα ανταλλακτικα θα ειναι χαμενο
θα μπορειτε επισης και εσεις να σχολιαζετε ,διορθωνετε , ενημερωνετε και για την συμβατοτητα περιφερειακων και ανταλλακτικων σχετικα με τα μοντελα και κατασκευαστες ..

παρακληση ενημερωστε με με πμ
για να μην χαλασει το θεμα με τις ρεπλικες ...( στην συνεχεια θα γινει επεξεργασια και θα καθαρισει απο τις ανω φωτο ...ευχαριστω πολυ )

Zpower
12/09/2014, 18:47
μολις τελειωσαν τα μοτο .....την εκανα ελαφρως απο Τατοι διακριτικα και με το κεφαλι σκυμενο

Διαβαζω τα σχολια σχετικα με το Τατοι εδω μεσα ...

τωρα καταλαβα γιατι ειχα το κεφαλι σκυφτο



τεσπα ....

οσο για αυτους που ονειρευονται να γινουν σπενσερ και λαουντα και εγω δεν ξερω τι στα γεραματα ..
αφιερομενο εξαιρετικα

http://www.youtube.com/watch?v=LpIOmZM-4U4

buckley
12/09/2014, 20:54
μολις τελειωσαν τα μοτο .....την εκανα ελαφρως απο Τατοι διακριτικα και με το κεφαλι σκυμενο

Διαβαζω τα σχολια σχετικα με το Τατοι εδω μεσα ...

τωρα καταλαβα γιατι ειχα το κεφαλι σκυφτο



τεσπα ....

οσο για αυτους που ονειρευονται να γινουν σπενσερ και λαουντα και εγω δεν ξερω τι στα γεραματα ..
αφιερομενο εξαιρετικα

http://www.youtube.com/watch?v=LpIOmZM-4U4

Πήγες τελικά και δεν βρεθήκαμε...

https://www.youtube.com/watch?v=HqiBVFBdgco (όσες φορές και να το έχω δει δεν το βαριέμαι...)

sapila racing
12/09/2014, 21:46
μολις τελειωσαν τα μοτο .....την εκανα ελαφρως απο Τατοι διακριτικα και με το κεφαλι σκυμενο

Διαβαζω τα σχολια σχετικα με το Τατοι εδω μεσα ...

τωρα καταλαβα γιατι ειχα το κεφαλι σκυφτο



τεσπα ....

οσο για αυτους που ονειρευονται να γινουν σπενσερ και λαουντα και εγω δεν ξερω τι στα γεραματα ..
αφιερομενο εξαιρετικα

http://www.youtube.com/watch?v=LpIOmZM-4U4

Καλή συνέχεια Γιώργο με τα Z!
Εγώ πάντως πήγα τέρμα στο τατόι και το φχαριστήθηκα.


Πήγες τελικά και δεν βρεθήκαμε...

https://www.youtube.com/watch?v=HqiBVFBdgco (όσες φορές και να το έχω δει δεν το βαριέμαι...)

Eίναι απο τα καλύτερα video, το έχω δεί πολλές φορές Πάνο και μακάρι να είχαμε στην Rijeka σε 10 μέρες καποιον να τραβήξει τόσο ωραία τετοιες εικόνες.
Τους ζήλευα και μπριζώθηκα, τώρα έφτασε η ώρα όμως να παμε κι εμείς!
:beer:

Zpower
13/09/2014, 02:41
τωρα μολις εφθασα σπιτι ..
εως τωρα σχεδον δουλευα στο ρεπλικα .. πολυ λουκι για να ταιριαξω το πισω ψαλιδι ...το βλεπεις και δεν το πιστευεις οτι εχει τοση δουλεια ...

εαν υπηρχαν φραγκα εδινες σχεδον 2000 ευρωπουλα συ κατι κατοσταρικα ψιλα .. και ειχες με μια κινηση το ψαλιδι στην θεση του

εδω καταντια ...ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει



Πανο αυτο ακριβως ειναι το νοημα του Τατοιου ...ολα τα υπολοιπα φιλολογικα μπαρμπουτσαλα
θενκς για το βιντεο ..
να το βλεπεις .. ξανα και ξανα ατελειωτο
να το ακους ...ουδεν σχολιο .... ο ενας και μοναδικος πατριαρχης


Γιαννη .... σε εβλεπα πως πηγαινες !!!!
το ασχημο μονο οτι δεν μπορεσα να βγαλω σωστες φωτο ..γιατι τρεχατε πολυ (χαχαχαχααχα ) βγηκαν ολες γρηγορες
ηθελε τηλεφακο απο εκει που ημουν
εαν σωσω καμια θα ανεβασω (ενα 900 Ζ μονο βγηκε καπως καλη )

αυριο και την κυριακη θα εχει συνεχεια ..θα εχω και επισκεψεις και κρυες μπυρες
ενας φιλος απο τα παλια , τον ψηνω να τρεξει την Σαυρα του χρονου Τατοι ( εαν την τρεξει καποιος θα ειναι αυτος ,το δικαιουται ετσι και αλιως )


οποτε θελετε και εσεις ελατε να τα πουμε απο κοντα ( ιταλιανικος καφες οριτζιναλε και παγομενες μπυρες παντα διαθεσιμα )

καλη συνεχεια

μια και περασε η ωρα ..... https://www.youtube.com/watch?v=-ir5Ud_shp8

mankam
14/09/2014, 00:30
εαν υπηρχαν φραγκα εδινες σχεδον 2000 ευρωπουλα συ κατι κατοσταρικα ψιλα .. και ειχες με μια κινηση το ψαλιδι στην θεση του

εδω καταντια ...ελπιζω το αποτελεσμα να με δικαιωσει
φραγκα ποιος εχει? εκει ειναι η γλυκα ομως, αν στο χαριζανε και το εβαζες με μια κινηση οπως λες τι θα θυμοσουν μετα?? βαζε καμια φωτο να βλεπουμε μας εχεις εξαψει την φαντασια!

Zpower
16/09/2014, 14:14
πριν 5 λεπτα παρελαβα την κουτα στα χερια μου ...

κουστουμι απο 1000J US mod , και σετ μαρσιπιεδερες

GFawkes
16/09/2014, 14:43
ωραια πραματα!!!!

astroman76
17/09/2014, 00:50
Γιωργο που χαθηκες? χαχαχαχχα που το βρηκες το δακρι ρε? και ποσο?

Zpower
17/09/2014, 12:11
ψαχνω καμια δεκαρια χρονια να το βρω ....

Γιαννη αναλαβε τα αυτοκολλητα .. ξερεις εσυ


εχθες τελειωσα μετα τις 1,00 τα μεσανυκτα

λυσε- δεσε , μετρα αποστασεις , και ξανα λυσε -δεσε , εχουν εκπαιδευτει αριστα ...στο τελος θα τους μιλαω και θα μονταρονται απο μονα τους .


ροκιες στα 80ς .. απο αυριο θα εχει και μπερμπον κεντακυ κλεαρ-γουοτερ ( τερμα οι καφεδοκοκες και οι μπυρες πια ) το ριξαμε στα σκληρα πλεον ..επιστροφη στις καλες ημερες


Υπομονη λιγο ... να βρω και ενα λαστιχο της προκοπης για τον πισω τροχο ωστε να σταθει το πραγμα στην γη και να βγουν μερικες φωτο να παρετε μια ιδεα ..

προχειραντζα ετσι ?

μην περιμενετε τον EL να βαζει υπογραφες

notakos600
17/09/2014, 12:17
Σε πάω γιατί είσαι ατόφιος και θα το κάνεις κούκλα το 1000.

323061

GFawkes
17/09/2014, 12:35
Z

οταν βαλεις τις ροκιες να ερθω και γω να μοιραστουμε το μπερμπον....

χαζι θα κανω μονο...

GFawkes
17/09/2014, 12:41
Υ.Γ.

Μια μικρη εμπειρια απο μοτερακια την εχω...
323062

buckley
17/09/2014, 12:47
Υ.Γ.

Μια μικρη εμπειρια απο μοτερακια την εχω...
323062

Στη σειρά μάγκες πάρτε πρώτα νουμεράκι...

Zpower
17/09/2014, 12:48
εχεις τα καρτερ ....εγω τον στροφαλο


αντε να δεσουμε το μισο μοτερ


γουελ καμ