PDA

View Full Version : Εδω σε θελω idi



darkwing
22/04/2005, 10:22
μπορει κανενας μαγκας να βρει κανα link με το προγραμμα που συνδεεται το Ζ με το laptop?:confused: :confused: :confused:

idi
22/04/2005, 10:44
ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ

αλλα τι να το κανεις?

darkwing
22/04/2005, 10:52
με ενα laptop κι ενα καλωδιο το οποιο το βρισκεις στο εμποριο μπορεις ανετα να δεις αν εχει καποιο προβλημα η μηχανη σου χωρις να δωσεις γ@μισι@τικ@ στην αντιπροσωπια.:winka:

λεμε τωρα...
να 'χουμε ασχολιες...

idi
22/04/2005, 11:03
για 2 χρονια δε το χρειαζεσαι λογικα... :D :D :D

darkwing
22/04/2005, 12:17
Οποτε εχω ολον το χρονο μπροστα μου να ψαξω:rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
22/04/2005, 12:36
Άν και δεν έχω Ζ...

Πού μπορώ να βρώ το καλώδιο;

Το πρόγραμμα μπορώ να το βρώ πολύ εύκολα.

darkwing
22/04/2005, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άν και δεν έχω Ζ...

Πού μπορώ να βρώ το καλώδιο;

Το πρόγραμμα μπορώ να το βρώ πολύ εύκολα.

Σε μαγαζια για Η/Υ,Ομονοια (Κανιγγος).Οπως βλεπεις τα Goody's στην Κανιγγος στο αριστερο σου χερι υπαρχει ενα στενο που δεν θυμαμαι πως λεγεται και οδηγει στην Πατησιων.Στο δεξι σου χερι υπαρχει μαγαζι με καλωδια κλπ.Αν οχι εκει ρωτα.Εχω να κατεβω Αθηνα :yuck: κανα χρονο οποτε δεν θυμαμαι και καλα.
Το καλωδιο μπορει και να στο φτιαξει κατα παραγγελια.Απο την μια να ειναι usb η καποια παρομοια θυρα για Η/Υ και απο την αλλη πρεπει να σηκωσεις την σελα και να δεις,δεν ξερω πως λεγεται αυτη η εξοδος.

xxxristos
22/04/2005, 13:40
Άν η θύρα του εγκεφάλου είναι κάποιου είδους ODB και χρειάζεται ειδικό καλώδιο τότε ο μόνος τρόπος για να το φτιάξεις είναι να πάρεις με κάποιο τρόπο το γνήσιο (πώς όμως;;; ) και να το αντιγράψεις.

Δεν είναι καθόλου απλή η κατασκευή ενός τέτοιου καλωδίου. Επειδή απο το πανεπιστήμιο παίρνω ό,τι λογισμικό θέλω έχω πάρει για όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα τα λογισμικά διάγνωσης του εγκεφάλου αλλά ΚΑΙ τα λογισμικά αναπρογραμματισμού του εργοστασιακού εγκεφάλου για όποια αμάξια μπορεί να γίνει (πχ SEAT).

Παρόλα αυτά καλώδιο δε μπόρεσα να βρώ πουθενά και όσες απόπειρες κι αν έκανα δεν κατέληξαν πουθενά παρα μόνο σε καμένους εγκεφάλους που ευτυχώς τους πληρώνει το πανεπιστήμιο γιαυτό ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΤΕ στη θύρα του εγκεφάλου καλώδιο που είναι αμφίβολο αν δουλεύει σωστά.

Άν βγάλεις μια καθαρή φωτο της θύρας και μου στείλεις μπορώ να σου πω αν μπορείς να φτιάξεις καλώδιο ή όχι. Μπορείς να πάρεις καλώδιο από την ΤΕΟΜΟΤΟ αν έχεις ΧΟΝΤΡΟ δόντι (το δίνουν μόνο στα εξουσιοδοτημένα). Όταν λύσεις το θέμα καλώδιο πές μου να σου στείλω και το πρόγραμμα διάγνωσης.

AFTER
22/04/2005, 19:20
Και πανω που εκανα post σε αλλο θεμα!

Αντε να το βρουμε το καλωδιακι γιατι θελω να κανω overclock στην z μου!!!!

:beer:

darkwing
23/04/2005, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Άν η θύρα του εγκεφάλου είναι κάποιου είδους ODB και χρειάζεται ειδικό καλώδιο τότε ο μόνος τρόπος για να το φτιάξεις είναι να πάρεις με κάποιο τρόπο το γνήσιο (πώς όμως;;; ) και να το αντιγράψεις.

Δεν είναι καθόλου απλή η κατασκευή ενός τέτοιου καλωδίου. Επειδή απο το πανεπιστήμιο παίρνω ό,τι λογισμικό θέλω έχω πάρει για όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα τα λογισμικά διάγνωσης του εγκεφάλου αλλά ΚΑΙ τα λογισμικά αναπρογραμματισμού του εργοστασιακού εγκεφάλου για όποια αμάξια μπορεί να γίνει (πχ SEAT).

Παρόλα αυτά καλώδιο δε μπόρεσα να βρώ πουθενά και όσες απόπειρες κι αν έκανα δεν κατέληξαν πουθενά παρα μόνο σε καμένους εγκεφάλους που ευτυχώς τους πληρώνει το πανεπιστήμιο γιαυτό ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΤΕ στη θύρα του εγκεφάλου καλώδιο που είναι αμφίβολο αν δουλεύει σωστά.

Άν βγάλεις μια καθαρή φωτο της θύρας και μου στείλεις μπορώ να σου πω αν μπορείς να φτιάξεις καλώδιο ή όχι. Μπορείς να πάρεις καλώδιο από την ΤΕΟΜΟΤΟ αν έχεις ΧΟΝΤΡΟ δόντι (το δίνουν μόνο στα εξουσιοδοτημένα). Όταν λύσεις το θέμα καλώδιο πές μου να σου στείλω και το πρόγραμμα διάγνωσης.






Οκ thanks αλλα η μηχανη ειναι συνεργειο και θα την εχω σε καμια 20αρια μερες...:bigcry: :bigcry: :bawl: :bigcry: :bigcry:
Death to Yaris!!!!:evil: :evil: :evil: :evil: