PDA

View Full Version : όλα σε ένα...ή αλλιώς,όσα φέρνει η ώρα...(άουτς)



nassosxlvbros
25/07/2009, 17:25
Σήμερις είχε επισκεπτήριο η κατασκήνωση...καβαλάω το λοιπόν το Χαρίδημο (CRM 250) και πετάγομαι μέχρι το Σούνιο να δω τα τέκνα... όλα καλά παίξαμε στο λιοπύρι για λίγο,αράξαμε,μου φάγαν τα σκασμένα και από καμια 15αριά ?,μάζεψα τα άπλυτα,χαιρετηθήκαμαν και πίσω...στην επιστροφή όλα ρολάρουν υπέροχα ο Χαρίδημος έχει αρχίσει και στρώνει,νιώθω το μοτέρ να ανοίγει διγά-σιγά...ξάφνου στο δρόμο τι βλέπω!!!
.........
ένα πορτοφόλι...
ανοίγω,500+? μέσα... μένω μαλάκας...κάρτες,ταυτότητες διπλώματα κλπ α! να κι ένα τηλέφωνο.Το σηκώνει ο τύπος τα λέμε και δίνουμε ραντεβού για τη παράδοση...(αν κι απ'το τηλέφωνο,ένιωσα ότι ο τύπος πρέπει να ήταν άσπρος από την αγωνία)...βάζω βενζίνη στο Λαύριο (μη ξεχνάμε ότι ο Χαρίδημος είναι μεγάλος μπέκρος...)και ξεκινάω για επιστροφή...στην Αττική οδό και με ταχύτητα 80-90 κμ (είπαμε το στρώνω ακόμα)στρίβω στη διασταύρωση για Παγκράτι...που να στρίψει ο Χαρίδημος!...ρε αμάν ρε ζαμάν κοσκινίζει μπροστα σα τρελο...ε,με τα πολλά ζικ-ζακ σκαω στο πεζοδρόμιο με καμια 30αρια κμ...πάρτον κάτωωωω...παρόλο που είχα και καιρό να πέσω (ακούει ο ΄Αλεξ ; ) το mode τούμπα λειτούργησε καλά...βέβαια ΑΝ φόραγα και γω μπουφάν δεν δα είχα γρατζουνίσει τα στιβαρά μου μπράτσα...καβαλάω και κατηφορίζω σιγά-σιγά..
είναι αυτό που λέει:" όλα τα πάντα" σήμερα μέσα σε 2 ώρες...
παρατηρήσεις-παραλειπόμενα:
-στα εντουροειδή μηχανάκια βάζουμε πάντοτε μοτοκροσάδικες σαμπρέλες χοντρές τούμπανο και όχι από ποδήλατο...(ο Μάνος ακούει; ) -η σαμπρέλα έκοψε τη βαλβίδα από τη ρίζα!!!ευτυχώς που ο Μπούκης ήταν ανοιχτός και τις άλλαξα και τις 2...
-ούτε ένας πούστης είτε 2τροχος είτε τετράτροχος δε σταμάτησε...
-στάμάτησε πάντως ένα λαμόγιο μόλις με είδε και μάζευα το πορτοφόλι να τα "μοιραστούμε"...ύστερα λέμε αλβανοί πακιστανοί και σία... ολοκαίνουργια μπεμπα είχε ο αρχίδης...
αυτά τα ολίγα,και τεσπάν,τέλος καλό όλα καλά...

αυτά και με τις υγείες μου!
προσοχή εκεί έξω!!! μόνοι μας είμαστε....
:wave2:

nassosxlvbros
25/07/2009, 17:28
μερικοί από εδώ μέσα ξέρουν...με πάει τρίπτυχο σε αυτά...: κλήση τούμπα κλπ...

the who
25/07/2009, 17:38
Κανεις το καλο και .σκαει το μπροστινο:lol: :lol: Περαστικα ρε φιλε.500 ευρωπουλα,αδειες,διπλωματα κλπ ειναι λιγο ζορι.Πως να μην ασπρισει ο ανθρωπος.:beer: :beer:

camen
25/07/2009, 18:38
Σου πληρωσε τουλαχιστον τις σαμπρελες ο κυριος με το χαμενο πρτοφολι???????!!!!!!!!!:lol:


Παλι καλα που δεν χτυπησες να λες:beer: :beer:
Ενα μπραβο κ για την πραξη σου να επιστρεψεις το πορτοφολι:beer: :beer:

JAD
25/07/2009, 18:58
:a18: :a19:
Αφού είσαι καλά.....

:beer: :beer: :beer: :beer:

mivvo
25/07/2009, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
τα πολλά ζικ-ζακ σκαω στο πεζοδρόμιο με καμια 30αρια κμ...πάρτον κάτωωωω...παρόλο που είχα και καιρό να πέσω (ακούει ο ΄Αλεξ ; ) το mode τούμπα λειτούργησε καλά...βέβαια ΑΝ φόραγα και γω μπουφάν δεν δα είχα γρατζουνίσει τα στιβαρά μου μπράτσα...καβαλάω και
:wave2:


Παντως με τετοια ζεστη το οδοστρωμα πραγματικα γλυστραει παρα πολυ.

nassosxlvbros
25/07/2009, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mivvo
Παντως με τετοια ζεστη το οδοστρωμα πραγματικα γλυστραει παρα πολυ.
Μα πέραν του φυσιολογικού γλυστρήματος της ελληνικής ασφάλτου,που λίγο πολύ το παλεύουμε είχα να κάνω με ΑΚΑΡΙΑΙΟ ΚΛΑΤΑΡΙΣΜΑ! όταν έβγαλε τη ρόδα η βαλβίδα είχε κοπει από τη ρίζα...:bigcry: οπότε η τούμπα ήταν αναπόφευκτη...και απλά από το να στουκάρω στο πεζοδρόμιο προτίμησα να το "ριξω" και να χρησιμοποιήσω το πεζοδρομιάκι σαν "μπερμ" παρά να σκάσω πάνω του ...ε,και απλά σύρθηκα με πολύ λίγα...ευτυχώς που είναι αλαφρύ το εργαλείο,και στα φρένα "ακούει" καλά το καημένο....

goumis hornet
26/07/2009, 00:07
Τι λες ρε συ;
Και μιλησαμε στο τηλεφωνο το πρωι.
Να ξερεις δεν εχω καμια σχεση με τουτον

:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:


169646

chris_honda
26/07/2009, 00:19
Μόνο και μόνο που τον πόσταρες...:lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν οδηγάω αύριο:rotflmao: :rotflmao:

@ngelos
26/07/2009, 15:11
Συγχαρητήρια για την πράξη σου και περαστικά στα στιβαρά σου μπράτσα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ελπίζω να άξιζε τον κόπο σου και να μην ήταν κανένας μαλάκας αυτός που το έχασε.Είχα βρεί μια φορά ένα Laptop ξεχασμένο και ούτε ευχαριιστώ δεν άκουσα που έκανα τον κόπο να τον ψάξω να του το δώσω λες και ήμου υποχρεμένος.Θα μου πεις ο τύπος ξέχασε σε αμφιθέατρο ολόκληρο laptop ,δεν έπρεπε να περιμένω να έχει περισσότερο μυαλό.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περαστικά σου και πάλι φίλε μου:beer:

nassosxlvbros
26/07/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
Συγχαρητήρια για την πράξη σου και περαστικά στα στιβαρά σου μπράτσα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ελπίζω να άξιζε τον κόπο σου και να μην ήταν κανένας μαλάκας αυτός που το έχασε.Είχα βρεί μια φορά ένα Laptop ξεχασμένο και ούτε ευχαριιστώ δεν άκουσα που έκανα τον κόπο να τον ψάξω να του το δώσω λες και ήμου υποχρεμένος.Θα μου πεις ο τύπος ξέχασε σε αμφιθέατρο ολόκληρο laptop ,δεν έπρεπε να περιμένω να έχει περισσότερο μυαλό.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Περαστικά σου και πάλι φίλε μου:beer:

Όχι ευτυχώς,ο άνθρωπος ήταν Κύριος με κάπα κεφαλαίο...εδώ επέμενε να μου δώσει όλα τα χρήματα,και φυσικά δεν δέχτηκα με τίποτα!...ε,στο τέλος με το ζόρι πήρα ένα συμβολικό ποσό "για τα παιδιά"...μάλιστα μου έδωσε και την κάρτα του,ανταλλάξαμε τηλέφωνα για ό,τι χρειαστώ...:)

LARISEOS
26/07/2009, 18:35
mpravooooooo.......

kerasaki
26/07/2009, 21:32
to συμβολικο ποσο των...450ευρω??!!:rotflmao:
περα απο την πλακα, μπραβο στα ψυχικα σου αποθεματα(και για το πορτοφολι και για την τουμπα)
συγχαρητηρια(για το πορτοφολι) και να προσεχεις(για την τουμπα)
:wave2:

devil's animal
26/07/2009, 21:53
:beer: :beer: :beer: :beer:

ωραιος για την κινηση της ευρεσης!!
περαστικα στα μπρατσα και στον Χαριδημο!
:wave2:

KaTaNaS
26/07/2009, 22:03
mia xara ola!

η σαμπρελα λογικα ηταν απο τον καιρο του Νωε!

οι μοτοκροσσαδικες heavy duty της bridgestone (πολυ καλυτερες απο τις μισελεν) ειναι απαραιτητες στο χωμα, για χρηση στην ασφαλτο δεν εχουν προβλημα οι απλες :wave2:

Fastmike78
28/07/2009, 13:26
Xαίρομαι που είσαι καλά...

Μπράβο που επέστρεψες τα λεφτά . Είναι προς τιμή σου .....

Εντυπωσιάστηκα με το λαμόγιο με τη μπέμπα ...Ρε τον π****η .... Πως σκέφτονται έτσι μερικοί ...!

yannis24
28/07/2009, 13:52
Συγχαρητηρια για την πραξη συ και περαστικα απο την μινι-τουμπα.....

το ιδανικο σεναριο βεβαια θα ηταν να εβρισκες μονο τα €500+ χωρις κανενα πορτοφολι και τα σχετικα και να τα κραταγες χωρις τυψεις και αγχος να τα επιστρεψεις......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: