PDA

View Full Version : Τι οργανωση πια αυτο το κρατος...



greekgenius
27/07/2009, 08:37
Γυρναω απο Βεροια Θεσσαλονικη με τι?με το 50αρι παπι μου.Σταματαω στα διοδια και παω να φυγω μου λενε ενα ευρω και λεω εκπληκτος μα ειναι 50αρι!!Η γκομενιτσα στα διοδια κοιτουσε λες και της μιλουσα αλλη γλωσσα!!Βασικα δεν παιζει να καταλαβε τιποτα με το 50αρι.Και πληρωσα που λετε 1 ευρω διοδια.Η πλακα ειναι οτι τα 50αρια απαγορευονται στην εγνατια!!!Δηλαδη πληρωσα διοδιο παρολο που απαγορευετε να περνω απο εκει ακου ρε.Δηλαδη οργανωση ρε παιδι μου φαντασου αυτοι θα σου τα παρουν τα χρηματα ετσι και αλλιως δεκαρα δεν δινουν αν θα πρεπε να εισουν εκει η οχι.Τι να πω πειτε εσεις τη γνωμη σας.Εντωμεταξυ οταν πηγαινα δεν ειχε κανεναν στα διοδια στη δεξια μερια και περασε ολοκληρη νταλικα χωρις να πληρωσει και ποσα ιχ εκτος απο εμενα.Ωραιο κρατος...

Εχετλαίος
27/07/2009, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Ωραιο κρατος...

Που το είδες το κράτος; :confused:

jorgevaldano
27/07/2009, 09:21
δηλαδή κακίζεις την τύπισσα στα διόδια...

εσύ που μπήκες στην εγνατία ενώ απαγορεύεται;

αν σου απαγόρευε να μπεις, θα έγραφες σήμερα "μπράβο της που δεν με άφησε!!";;

twat
27/07/2009, 09:35
συμφωνω με τον jorgevaldano, και να συμπληρωσω οτι οι λαοι ειναι αξιοι των κυβερνησεων τους, απλα μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα.Βεβαιως δεν υπονοω τιποτα κομματικο με τα παραπανω

Gandalf dr685sm
27/07/2009, 09:45
δηλαδή για να καταλάβω... αντί να πείς ευχαριστώ που σε αφήσαν μέσα στην Εγνατία με ενα "επικίνδυνο μηχανάκι" για τα δεδομένα του δρόμου, λες και οτι κακώς σε έβαλαν να πληρώσεις κιόλας;

ρε γμτ βρεγμένη σανίδα που θέλουμε όλοι μας.

Gandalf

XJR_Billy
27/07/2009, 09:55
Η απαγόρευση της κίνησης 50αριών σε δρόμους ταχείας κυκλοφορίας έχει λογική.
Το κλείσιμο μιάς λωρίδας από ένα όχημα που κινείται πχ με 50.
Ο τρομερός κίνδυνος που διατρέχει ο οδηγός του παπιού να τον αγνοήσει ή να μην τον δει κάποιος που κινείται είτε πολύ γρήγορα είτε με το όριο του αυτοκινητόδρομου.

Βλέπω κάθε μέρα κάθε λογής μικρό μηχανάκι να κινείται στην Αττική Οδό με 40-50..

Αυτοί οι άνθρωποι όχι απλά παίζουν το κεφάλι τους, είναι σίγουρο με μαθηματική ακρίβεια ότι κάποια στιγμή θα την πατήσουν... και άσχημα...

Για την πληρωμή των διοδίων απλά δεν θα σχολιάσω...:mad:

super_toto
27/07/2009, 10:05
Φοβερό thread!

Συμπυκνωμένη όλη η Νεοελληνική φιλοσοφία.

Για όλα φταίει το κράτος, λες και εμείς δεν είμαστε το κράτος.

sergiosm
27/07/2009, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Γυρναω απο Βεροια Θεσσαλονικη με τι?με το 50αρι παπι μου.Σταματαω στα διοδια και παω να φυγω μου λενε ενα ευρω και λεω εκπληκτος μα ειναι 50αρι!!Η γκομενιτσα στα διοδια κοιτουσε λες και της μιλουσα αλλη γλωσσα!!Βασικα δεν παιζει να καταλαβε τιποτα με το 50αρι.Και πληρωσα που λετε 1 ευρω διοδια.Η πλακα ειναι οτι τα 50αρια απαγορευονται στην εγνατια!!!Δηλαδη πληρωσα διοδιο παρολο που απαγορευετε να περνω απο εκει ακου ρε.Δηλαδη οργανωση ρε παιδι μου φαντασου αυτοι θα σου τα παρουν τα χρηματα ετσι και αλλιως δεκαρα δεν δινουν αν θα πρεπε να εισουν εκει η οχι.Τι να πω πειτε εσεις τη γνωμη σας.Εντωμεταξυ οταν πηγαινα δεν ειχε κανεναν στα διοδια στη δεξια μερια και περασε ολοκληρη νταλικα χωρις να πληρωσει και ποσα ιχ εκτος απο εμενα.Ωραιο κρατος...

Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις τον τίτλο σε:

Τί νοοτροπία πια αυτοί οι Έλληνες...

jorgevaldano
27/07/2009, 10:08
το "εμείς είμαστε το κράτος" σηκώνει ίσως κάποια συζήτηση

πάντως σε πολλούς από μας αυτό το φαύλο κράτος ταιριάζει γάντι, απλά δεν το έχουμε καταλάβει

super_toto
27/07/2009, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
το "εμείς είμαστε το κράτος" σηκώνει ίσως κάποια συζήτηση

πάντως σε πολλούς από μας αυτό το φαύλο κράτος ταιριάζει γάντι, απλά δεν το έχουμε καταλάβει

Κοίτα , θέλοντας και μη όλοι εμεις είμαστε το κράτος. Το ότι κάποιοι από εμάς λειτουργούν σκέπτονται και πράττουν διαφορετικά είναι γεγονός. Αλλά πνίγονται μέσα στην πλειοψηφία που συντηρεί το κράτος ακριβώς όπως είναι.

LsKostas
27/07/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Κοίτα , θέλοντας και μη όλοι εμεις είμαστε το κράτος. Το ότι κάποιοι από εμάς λειτουργούν σκέπτονται και πράττουν διαφορετικά είναι γεγονός. Αλλά πνίγονται μέσα στην πλειοψηφία που συντηρεί το κράτος ακριβώς όπως είναι.

+1

Κατα τ αλλα το αξιοσημειωτο του θρεντ ειναι το θαρρος του φιλου που μπηκε

σε οδο ταχειας με 50cc. Πραγματικα μια πραξη θαρρους και απιστευτης υπερβασης των δυνατοτητων ενος ανθρωπου...

Η κοπελίτσα ενταξυ ηταν ασχετη και το κρατος πιο απων δεν γινεται...Εσυ φιλε μου γιατι θετεις σε κινδυνο τον εαυτο σου?
:(

kokos08
27/07/2009, 16:45
Επρεπε να περασεις με το 50αρι χωρις να πληρωσεις και να εφευγες σουζα με την αστυνομια να σε κυνηγαει πισω σου και να μην εχει καμια ελπιδα να σε φτασει! Τι τα εχουμε τα 50αρια!! τσ τσ τσ....

greekgenius
28/07/2009, 13:05
Κοιταξτε λιγο θα σας απαντησω ολους.Οκ δεν λεω μαλακια με το 50αρι σε ταχειας αλλα ολοι κανουμε μαλακιες η κανω λαθος??οποιος δεν εχει κανει μαλακια με τη μηχανη του να μου πει.Επισης το μηχανακι δεν παει 50 αλλα παει 70 με 75 και εκτος αυτου δεν πιανω λωριδα ειμαι τερμα δεξια μονος μου και δεν εμποδιζω κανεναν στην λωριδα αναγκης.Επικυνδινοτητα δεν υπαρχει καμια καθως ειμαι μονος σε μια ολοκληρη λωριδα και εχω κανεις πολλες φορες ψιλοταξιδακια ετσι και ουτε μια δεν πηγε να συμβει κατι ολα νορμαλ.Και οκ δεν λεω,ευχαριστω που με αφησαν αλλα η δουλεια τους ειναι να μην με αφηνουν και αυτο θελω να θιξω οτι κανεις δεν κανει σωστα τη δουλεια του.

sapila racing
28/07/2009, 13:14
O ορισμός του οτιναναι post, αλλά πραγματικά το νικ σου ταιριάζει.....:sick:

Sabre
28/07/2009, 13:18
[i]Και οκ δεν λεω,ευχαριστω που με αφησαν αλλα η δουλεια τους ειναι να μην με αφηνουν [/B]

:sad: τα λεφτά μας πίσω

jorgevaldano
28/07/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
O ορισμός του οτιναναι post, αλλά πραγματικά το νικ σου ταιριάζει.....:sick:

ακριβώς έτσι

kokos08
28/07/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
οποιος δεν εχει κανει μαλακια με τη μηχανη του να μου πει.

Εγω! Εγω! Εγω! Να! Ορκιζομαι! Σημερα δεν εχω κανει ουτε μια μαλακια! :D

Ρε μην ακους κανεναν,καλα κανεις και αναρωτιεσαι για το μπουρδελοκρατος!
Εξαλλου ολοι αυτοι που σε κραζουν ειναι αυτοι που περνανε τα διοδια αερα πατερα και δεν πληρωνουν καν (οπως κι εγω αλλωστε).... Μην εχεις τυψεις,και ναι,δεν κυνδυνευεις στην εθνικη τερμα δεξια με 70 χιλιομετρα,αυτοι που λενε οτι κυνδυνευεις ειναι αυτοι που πανε με 300 στην εθνικη (οπως κι εγω αλλωστε).... Μονο που εγω δεν σε κραζω!!!!
Αφηστε το παιδι,καλα λεει,εξαλλου τι σκατε? Αυτον θα τον πατησουν στην εθνικη οδο γιατι παει αργα κι εμεις δεν θα προλαβουμε να φρεναρουμε γιατι παμε γρηγορα,ολοι πανω κατω με τον ιδιο τροπο θα παμε. :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
28/07/2009, 14:11
Ότι θες διαβάζεις εδώ μέσα...:sick:

Βίβα λα ρεβολουσιόν !!!:lol: :lol: :lol:

jorgevaldano
28/07/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ότι θες διαβάζεις εδώ μέσα...:sick:

Βίβα λα ρεβολουθιόν !!!:lol: :lol: :lol:

χάριν ορθότητας και καλύτερου εφέ

:smokin:

XJR_Billy
28/07/2009, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
χάριν ορθότητας και καλύτερου εφέ

:smokin:

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

blueangel
28/07/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
χάριν ορθότητας και καλύτερου εφέ

:smokin:

ρεβολουσιόν φίλε ΟΡΘΟΤΑΤΟ είναι!!!:winka: Με το θ μιλάνε από όλους τους λατίνους μόνο οι Μαδριλέζοι εξού και το ιδίωμά τους λέγεται καστεγιάνικα:smilea: Στα εσπανιόλ όπως και σε όλη τη λατινική αμερική από όπου και προέρχεται το απόφθεγμα είναι με "σ":beer: Για τα υπόλοιπα του Post δεν πρόκειται να σχολιάσω!Τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες και με βρίσκουν ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνο!Σε αυτή τη χώρα είσαι ό,τι δηλώσεις και κανείς κάνει ό,τι του κ@βλώσει δυστυχώς:cry:

XJR_Billy
28/07/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
ρεβολουσιόν φίλε ΟΡΘΟΤΑΤΟ είναι!!!:winka: Με το θ μιλάνε από όλους τους λατίνους μόνο οι Μαδριλέζοι εξού και το ιδίωμά τους λέγεται καστεγιάνικα:smilea: Στα εσπανιόλ όπως και σε όλη τη λατινική αμερική από όπου και προέρχεται το απόφθεγμα είναι με "σ":beer: Για τα υπόλοιπα του Post δεν πρόκειται να σχολιάσω!Τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες και με βρίσκουν ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνο!Σε αυτή τη χώρα είσαι ό,τι δηλώσεις και κανείς κάνει ό,τι του κ@βλώσει δυστυχώς:cry:

Σενιόρ σε βρίσκω εξαιρετικά ενημερωμένο!!:beer:

Α ρε και να ρίχναμε και καμιά μεσημεριανή σιέστα σε καμιά παραλία...:D

jorgevaldano
28/07/2009, 14:40
σωστά είναι και τα δύο το ξέρω, απλά το Θ είναι πιο χαβαλετζίδικο και πιο "ισπανικό"

άλλο να λες σαραγόσα κι άλλο θαραγόθα

blueangel
28/07/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Σενιόρ σε βρίσκω εξαιρετικά ενημερωμένο!!:beer:

Α ρε και να ρίχναμε και καμιά μεσημεριανή σιέστα σε καμιά παραλία...:D

Πες το ψέματα ρε Μπιλάρα:beer: :beer: :beer: :a025: :a025: Οσον αφορά την ενημέρωση αν έχεις περάσει τα ωραιότερα χρόνια της ζωής σου (3-4) με πολύμηνες παραμονές σε όλη την ισπανική επικράτεια πλέον πέρα από την γλώσσα ξέρεις και την κουλτούρα τους:winka:

blueangel
28/07/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano


άλλο να λες σαραγόσα κι άλλο θαραγόθα

Εξαρτάται πού το λές φιλαράκι:lol: Αν το πείς στους Καταλάνους θα γυρίσει το μάτι τους:D

trigger
28/07/2009, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Και πληρωσα που λετε 1 ευρω διοδια.Η πλακα ειναι οτι τα 50αρια απαγορευονται στην εγνατια!!!Δηλαδη πληρωσα διοδιο παρολο που απαγορευετε να περνω απο εκει ακου ρε. :rolleyes:

Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Επισης το μηχανακι δεν παει 50 αλλα παει 70 με 75 και εκτος αυτου δεν πιανω λωριδα ειμαι τερμα δεξια μονος μου και δεν εμποδιζω κανεναν στην λωριδα αναγκης.
:rolleyes:

Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Και οκ δεν λεω,ευχαριστω που με αφησαν αλλα η δουλεια τους ειναι να μην με αφηνουν και αυτο θελω να θιξω οτι κανεις δεν κανει σωστα τη δουλεια του.
To τελευταίο το λαμβάνω σαν κατάθεση ψυχής... :yuck:

sergiosm
29/07/2009, 09:06
Ενημρωτικά πάντως:
Ο ΚΟΚ στο άρθρο 29 προβλέπει ότι σε δρόμους όπως η εγνατία απαγορεύεται η κίνηση οχημάτων που δεν μπορούν να αναπτύξουν σε οριζόντια οδό ταχύτητα μεγαλύτερη των 50 χιλιομέτρων την ώρα

Άρα τυπικά δεν απαγορεύεται η κίνηση με το 50άρι του όπως λέει πάει με 70-75.

Όμως ρε φίλε, αφού και εσύ λες.


Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Οκ δεν λεω μαλακια με το 50αρι σε ταχειας
τότε γιατί την κάνεις;;

Επειδή;

Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
ολοι κανουμε μαλακιες η κανω λαθος??

Ωραίο ... άλλοθι βρήκες.
Το κάνουν όλοι, ας το κάνω και εγώ...


Άσε που το

Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
δεν πιανω λωριδα ειμαι τερμα δεξια μονος μου και δεν εμποδιζω κανεναν στην λωριδα αναγκης. Επικυνδινοτητα δεν υπαρχει καμια καθως ειμαι μονος σε μια ολοκληρη λωριδα και εχω κανεις πολλες φορες ψιλοταξιδακια ετσι και ουτε μια δεν πηγε να συμβει κατι ολα νορμαλ.
είναι εντελώς λάθος.
Άσε που ΑΥΤΟ ειδικά είναι και ΠΑΡΑΝΟΜΟ, γιατί τέρμα δεξιά είναι η Λωρίδα Έκτακτης Ανάγκης, η οποία (άρθρο 29 παρ. 9 ΚΟΚ):
προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για την κίνηση οχημάτων άμεσης ανάγκης και οχημάτων συντήρησης των αρμόδιων κρατικών υπηρεσιών ή των εταιρειών που, κατά παραχώρηση από το Δημόσιο, λειτουργούν, συντηρούν και εκμεταλλεύονται αυτοκινητόδρομο ή οδό ταχείας κυκλοφορίας, για την αντιμετώπιση έκτακτων γεγονότων, περιστατικών ή άλλων αναγκών. Οποιαδήποτε άλλη χρήση των λωρίδων έκτακτης ανάγκης, εξαιρουμένων των περιπτώσεων της παραγράφου 3 του άρθρου αυτού, απαγορεύεται



Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
Και οκ δεν λεω,ευχαριστω που με αφησαν αλλα η δουλεια τους ειναι να μην με αφηνουν και αυτο θελω να θιξω οτι κανεις δεν κανει σωστα τη δουλεια του.

Για να καταλάβω, το πρόβλημα σου τελικά πιο είναι:
Που σε άφησαν
ή μήπως
πού σε έβαλαν να πληρώσεις;;
γιατί αν έχω καταλάβει καλά, όλες τις άλλες φορές σε άφηναν τζάμπα ή όχι;;;

cartman
29/07/2009, 09:27
Ρε παιδιά τι απαντάτε με αποσπάσματα του Κ.Ο.Κ? Αφού όλοι παρανομούμε στους Ελληνικούς δρόμους, παντού και πάντα! :rolleyes:

Το λάθος σου φίλε με το αρχικό ποστ είναι ότι πηγαίνοντας πολύ αργά σε λωρίδα ταχείας κυκλοφορίας βασίζεσαι στις δυνατότητες των άλλων οδηγών που θα σε προσπεράσουν, π.χ. αν ο άλλος είναι αφηρημένος η αλλάζει κανα cd και δεν σε προσέξει, η αν την είδε Σούμαχερ και πάει με 200 με το αμάξι και δεν προλάβει να σε αποφύγει και άλλα 1000 που μπορώ να σκεφτώ έτσι χαλαρά. Όπως φαντάζεσαι φίλε δεν είναι ότι καλύτερο να βασίζεσαι στους άλλους!

Ακόμα αν το σκεφτούμε λίγο, αυτό που έκανες είναι πιο επικύνδυνο από το να πηγαίνεις γρήγορα ακόμα και εκτός Κ.Ο.Κ π.χ. 160-180 επειδή με τις ταχύτητες αυτές έχεις πολύ καλύτερη ενεργητικη ασφάλεια και ελέγχεις καλύτερα το περιβάλλον σου! Τελικά το κεφάλι σου προσπάθησε να σώσεις φίλε και άστα προστήματα και τα κράτη κατά μέρος :beer:

@ngelos
29/07/2009, 13:11
Άλλο ένα thread όλα τα λεφτά...:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl::rotflmao:

Ωραίος όμως και ο Σέργιος σε όλα όσα είπε.
Δίκιο έχεις να κατακρίνεις την ελειπή αστυνόμευση εκεί που πραγματικά λείπει,αλλά για σταθείτε ρε σεις...Γιατί ο Έλληνας γκρινιάζει απλά για να γκρινιάξει...Λίγο μέτρο σε όλα.Ας φροντίσει ο καθένας πρώτα να είναι σωστός και να τα έχει καλά και με τον εαυτό του και ας κράζει μετά ελεύθερα ακόμη και το μικρότερο παραστράτημα των άλλων.
Οφείλουμε να ΜΗΝ κάνουμε καθόλου λάθη.Γιατί το ίδιο άσχημη εντύπωση θα έχει για σένα και η κοπέλα στα διόδια και με το δίκιο της θα λέει:"Δεν φτάνει που ήταν παράνομος,ζητούσε και τα ρέστα γιατί τον βάλαμε να πληρώσει διόδια και δεν τον μπαγλαρώσαμε..."
Ας σκεφτόμαστε λοιπόν περισσότερο και την άλλη πλευρά πριν αρχίσουμε να εκτοξεύουμε ευθύνες προς όλες τις κατευθύνσεις την επόμενη φορά...
:wave2:

greekgenius
29/07/2009, 13:21
loipon sergiosm poli kala ton kses ton kodika mallon kalutera apo tous batsous tous idious mias kai prin mia dio meres pigame apo thessaloniki kalikratia kai paravikame kai ta dio arthra pou diavases kai imastan 2 50aria(me ti diafora oti to allo itan 110 allo moter forouse) kai mas stamatise batsos stin lorida anagis kai pia itan i proti tou protasi:akouo ti den exete!!!! den kano plaka proi proi 9 i ora ti den exete -emeis:ola ta xoume kai meta leei -kai diploma??nai.tou ta deixnoume fevgoume kai kouventa gia 50aria gia lorides gia tis eksatmiseis pou xame gia to kranos pou den eixe o piso mou kai gia olokliro alagmeno moter pou o gavos den eide.to moter leei honda kai to mixanaki sta xartia einai daytona alla autos pou..Meta mou lete malakies...

jorgevaldano
29/07/2009, 13:24
να δεις που τελικά ο μικρός θα βγει κι από πάνω!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
29/07/2009, 13:27
Κατι τετοια θρεαντ σε κανουν να δεις ποσο οξυμορα ειναι καποια νικ εδω μεσα.... :look:

Και σε τετοια θεματα δε ξερω αν ειναι για :lol: η για :bawl: ... :sick:

gcrook
29/07/2009, 17:19
Το θρεντ να στικαριστει με bold χαρακτηρες σε ολες τις κατηγοριες.:D :D

@ngelos
29/07/2009, 17:19
Κρίμα ρε Κώστα γιατί μετά από όσα σου έχουμε πει εδώ μέσα εσύ συνεχίζεις το βιολί σου...
Κάνε όπως νομίζεις,αλλά...κάποια στιγμή θα πρέπει και να μεγαλώσεις.:rolleyes:

greekgenius
30/07/2009, 13:05
καλα ρε παιδια εσεις τα ξερετε ολα οκ οτι πειτε απο υπολογιστη καλα τα λετε αλλα να σας δω εσας στο δρομο πως οδηγατε γιατι τους περισσοτερους που βλεπω με μεγαλες μηχανες θα τους χαρακτηριζα στοκους αλλα οτι πειτε.Και 17 χρονων ειμαι δεν ειμαι μικρος παντως εσεις αν ειχατε μηχανη στην ηλικια μου θα ξερατε πως ειναι.Οταν εχεις ενα μηχανακι πρεπει να συμβιβαστεις με αυτο και να κανεις με αυτο οτι θελεις.Ξερω ατομα 40 χρονων που εχουν πια μεγαλες μηχανες αλλα θυμουνται να μου πουνε οτι οταν ηταν πιτσιρικαδες πηγαν διακοπες θασο με τα παπια.Εγω αυτο εχω και μου αρεσει και αν θελετε κατακριντε με αλλα βλεπω και εγω μεγαλους στο δρομο και κατακρινω.Και το nickname αυτο το χρησιμοποιω απο παλια για αυτο το βαζω οχι για να δειξω κατι ok?

@ngelos
30/07/2009, 13:09
Κοίτα και κανα προφίλ.Και εμείς δεν είμαστε και πολύ μεγαλυτεροί σου...:wave2:

Gandalf dr685sm
30/07/2009, 13:17
Λοιπόν ...

Ξεκίνησες κατηγορώντας το κράτος γιατί δεν σε εμπόδισε (παρεπιπτόντως τα διόδια δεν είναι κρατικά... αλλά ας τα λέμε και έτσι) επειδή εσύ έτσι και αλλιώς θα την έκανες την κουτουράδα.

Συνεχίζεις και λες οτι κακώς πλήρωσες (αυτό απο που προέκυψε; ) μιας και είσαι 50αρι κτλ κτλ...

Επαναλαμβάνεις οτι αφού κάνουν μαλακίες οι άλλοι θα τις κάνω και εγώ.. .κλασσικό μιμητικό όλων των Ελληναράδων ανεξαρτήτου ηλικίας.

Μετά πάς να βγείς και απο πάνω , οτι δήθεν καλά έκανες και οτι οι μπάτσοι δεν σε έγραψαν γιατί είχε κάτι παράνομο στο μηχανάκι σου εσύ και ο φίλος σου. Άρα φταίνε οι αστυνομικοί και πάλι που εσύ είσαι παράνομος και δεν σε έγραψαν..

Το μόνο που θα πω για να μην γίνει καμιά έκρηξη αντιπαράθεσης , είναι πως το μυαλο σου συμβαδίζει με την κοινή λογική δυστυχώς των περισσότερων νεο-Ελλήνων... και ευτυχώς που είσαι μικρός και υπάρχει ( ;;;; ) και μια μικρή ελπίδα να αλλάξεις.

Τώρα το τι κάνουν οι άλλοι ... απλό παράδειγμα... όλοι παίρνουν φόρα και στουκάρουν. Θα τους ακολουθήσεις;... παπαριά είναι και αυτό.. παπαριά είναι και ο μιμητισμός της παρανομίας τους.




Δεν έχει σωτηρία ο τόπος αυτός ..

το thread ας μείνει sticky για να δείξει τι βλακεία μας δέρνει απο μικρούς και θεωρούμε οτι είμαστε και σωστοί... και το δυστυχές είναι οτι οι περισσότεροι συνεχίζουμε και σκεφτόμαστε έτσι.

Gandalf

XJR_Billy
30/07/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekgenius
καλα ρε παιδια εσεις τα ξερετε ολα οκ οτι πειτε απο υπολογιστη καλα τα λετε αλλα να σας δω εσας στο δρομο πως οδηγατε γιατι τους περισσοτερους που βλεπω με μεγαλες μηχανες θα τους χαρακτηριζα στοκους αλλα οτι πειτε.Και 17 χρονων ειμαι δεν ειμαι μικρος παντως εσεις αν ειχατε μηχανη στην ηλικια μου θα ξερατε πως ειναι.Οταν εχεις ενα μηχανακι πρεπει να συμβιβαστεις με αυτο και να κανεις με αυτο οτι θελεις.Ξερω ατομα 40 χρονων που εχουν πια μεγαλες μηχανες αλλα θυμουνται να μου πουνε οτι οταν ηταν πιτσιρικαδες πηγαν διακοπες θασο με τα παπια.Εγω αυτο εχω και μου αρεσει και αν θελετε κατακριντε με αλλα βλεπω και εγω μεγαλους στο δρομο και κατακρινω.Και το nickname αυτο το χρησιμοποιω απο παλια για αυτο το βαζω οχι για να δειξω κατι ok?

Η ασφάλειά σου είναι δική σου υπόθεση. Εσύ πρέπει να ανησυχείς.
Τα παιδιά που σου γράφουν είναι πολύ πιθανό να έχουν κάνει τα ίδια με σένα και να την έχουν πατήσει. Όταν έχεις "καεί", και διαβάζεις ένα ποστ ενός μικρού σε ηλικία συναδέλφου, προσπαθείς να τον αποτρέψεις να πάθει τα ίδια που έπαθες εσύ.

Δεν είναι όλα επίδειξη ικανοτήτων και γνώσεων όπως μπορεί να σου φαίνεται.
Εγώ έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα από ανθρώπους σχεδόν με τη μισή μου ηλικία...

Το τελευταίο ποστ σου ήταν όμορφο, φυσικά και κράζουμε τους ελεεινούς κάθε ηλικίας όταν κάνουν λακαμείες στους δρόμους. Σαν πιο παλιός,:a024: :lol: ένα έχω να σου πω.
ΚΑΘΕ χρόνο η οδήγηση μοτοσυκλέτας γίνεται και πιο επικίνδυνη.

Μην συγκρίνεις την κίνηση και τους οδηγούς πριν από 20 χρόνια με τους οδηγούς του σήμερα, όπου ο καθένας μπορεί να αγοράσει δίπλωμα και ένα τανκ 2 τόνων.
Τώρα, αυτός που δεν έχει αυτοκίνητο είναι αυτός που δεν θέλει αυτοκίνητο...

Να προσέχεις φίλε.:beer: :wave2:

irinia
31/07/2009, 05:02
ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ...........




17 χρονών είναι τό παιδάκι.....!!!!



Όλοι οί ξύπνιοι έδώ μέσα πέσατε...????



Κάνε τίς βόλτες σου λεβέντη μου,φόραγε τό κράνος σου καί μάζευε έμπειρίες.

Έγώ στήν ήλικία σου μέ ποδήλατο τά έκανα αύτά πού λές..



ΚΑΙ............πρόσεχε........



Η ΖΩΗ.........ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΗ ΓΛΥΚΙΑ





:wave2:

irinia
31/07/2009, 05:13
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΥΦΟΣ..........ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ



Θά κάνω όμως μιά παρατήρηση........


Δέν μπορείς νά πείσεις κανέναν νά κόψει τό τσιγάρο........ΑΝ

ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ..........έκτός ίσως

άν σέ δεί ό άλλος στήν έντατική νά φεύγεις άπό καρκίνο τού πνεύμονα....!!!!




:beer: :wave2:

bikas
13/08/2009, 20:27
ρε εδω στα διοδια στα μαλγαρα εχει αντιτιμο για τρακτερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

που αυτα κι αν απαγορευονται κι εσυ λες για παπακι

shoken
13/08/2009, 21:47
στα μαλγαρα με κοιτανε.τους κοιταω.
κ φευγω διπλα με τον ιχ που πληρωνει το τσιφλικι του καραμανλη.
αλλα..
μια μερα θελω να τους την κανω.
να βγαλω γαντακι με αργους ρυθμους εφοσον πρωτα πρωτα για λογους
ασφαλειας να στανταρω μηχανη.
να βγαλω κρανος κ να πω καλημερα.
να ανοιξω διαλογο ψαχνοντας ενα ευρω στα ρεισινγκ νται-κινεζε που δεν εχουν τσεπη.
να μιλησουμε για για τον καιρο κ την χαλαζοπτωση στην λαρισα.
να ανακαλυψω οτι το μικρο πορτοφολι τλκ το εχω στην καλτσα κ να βγαζω τις σπιντυ.
κ στο καπακι να με παιρνει τηλ το γκομενακι κ να λεω μισο..
κ ολα αυτα για ενα ευρω ενω στα ματια του πισω οικογενειαρχη ιχη να σχολιαζει στο γυναικακι του
για τον ακομα ενα ναρκομανη κλεφτρονι μηχανοβιο.
ελλας......

Tomahawk
14/08/2009, 00:10
Μπράβο ιδιοφυία!!!

Όταν θα πάρεις κανέναν στο λαιμό σου να δω τι θα πεις, αλλα η στρβή μια φορά γίνεται
και μετά κάνεις την κότα.
Εδώ είναι επικύνδυνο να βγεις στο Κιφησό με 50αρι και εσύ βγαίνεις Εθνική...
Και σε πείραξε που έπρεπε να πληρώσεις διόδια...
:rolleyes:

Αν κοιτάξεις στη λίστα με τις αντιστοιχίες οχήματος-αντιτίμου που πρέπει να πληρώσεις έχει και τη μοτοσυκλέτα δε λέει μοτοσυκλέτα >50cc - 1,90....

Υπόψην ε, είμαι 20 και μέχρι πριν 9 μήνες οδηγούσα 50αρι...


Shoken πως περνάς χωρίς να πληρώσεις εφόσον σε βλέπουν δίπλα απο το αμάξι?
Παρόλο που βλέπουν πως είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις ανεβάζουν τη μπάρα?

Πως γλυτώνετε τα διόδια, πείτε μου κι εμένα! :lol:
(Με πμ εννοείται :D )

shoken
15/08/2009, 11:54
καθαρα κ μονο για ιδεολογικους κ προσωπικους λογους φιλε τομαχοουκ δεν πληρωνω διοδια.
τωρα για το πως περναω ειναι απλο.διπλωνω στον ιχη.
απ την αλλη να δουμε κ λειτουργικα τον υπαλληλο θα το σκεφτει να την κατεβασει.
οι περισσοτεροι σιγουρα λενε απο μεσα τους κ καλα κανεις φιλε..

μη ξεχνας οτι το κρανος η κ η στολη κρυβει παρουσιαστικο κ ισως ο υπαλληλος
να σκεφτει μη φαει καμια πιστολια αν σου κατεβασει την μπαρα.βλ.ισως οικογενειαρχης
κ αυξηση εγκληματικοτητας κατα τα μμε.

κ οσο για το πιστολι μου ετυχε περιπτωση στον φοινικα θεσ/νικης 10 το πρωι εξω απ το τεβε
να πεφτει τυπος με gs κ με το που βγαινει ιχης να βοηθησει το βγαζει κ του λεει φυγε τωρα..:eyepop:

epp1640
15/08/2009, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
κ οσο για το πιστολι μου ετυχε περιπτωση στον φοινικα θεσ/νικης 10 το πρωι εξω απ το τεβε
να πεφτει τυπος με gs κ με το που βγαινει ιχης να βοηθησει το βγαζει κ του λεει φυγε τωρα..:eyepop:

:yuck: :uplate:

Pappios
15/08/2009, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
καθαρα κ μονο για ιδεολογικους κ προσωπικους λογους φιλε τομαχοουκ δεν πληρωνω διοδια.
τωρα για το πως περναω ειναι απλο.διπλωνω στον ιχη.
απ την αλλη να δουμε κ λειτουργικα τον υπαλληλο θα το σκεφτει να την κατεβασει.
οι περισσοτεροι σιγουρα λενε απο μεσα τους κ καλα κανεις φιλε..

μη ξεχνας οτι το κρανος η κ η στολη κρυβει παρουσιαστικο κ ισως ο υπαλληλος
να σκεφτει μη φαει καμια πιστολια αν σου κατεβασει την μπαρα.βλ.ισως οικογενειαρχης
κ αυξηση εγκληματικοτητας κατα τα μμε.

κ οσο για το πιστολι μου ετυχε περιπτωση στον φοινικα θεσ/νικης 10 το πρωι εξω απ το τεβε
να πεφτει τυπος με gs κ με το που βγαινει ιχης να βοηθησει το βγαζει κ του λεει φυγε τωρα..:eyepop:


"ιχης" τι ακριβως ειναι?

epp1640
15/08/2009, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pappios
"ιχης" τι ακριβως ειναι?

ΙΧης

shoken
15/08/2009, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
ΙΧης
:lol: συντομια του σειχης :lol:
ασχετο βεβα,αλλα ετσι οπως οδηγανε..:smilea:

George20vt
16/09/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
μια μερα θελω να τους την κανω.
να βγαλω γαντακι με αργους ρυθμους εφοσον πρωτα πρωτα για λογους
ασφαλειας να στανταρω μηχανη.
να βγαλω κρανος κ να πω καλημερα.
να ανοιξω διαλογο ψαχνοντας ενα ευρω στα ρεισινγκ νται-κινεζε που δεν εχουν τσεπη.
να μιλησουμε για για τον καιρο κ την χαλαζοπτωση στην λαρισα.
να ανακαλυψω οτι το μικρο πορτοφολι τλκ το εχω στην καλτσα κ να βγαζω τις σπιντυ.
κ στο καπακι να με παιρνει τηλ το γκομενακι κ να λεω μισο..
κ ολα αυτα για ενα ευρω ενω στα ματια του πισω οικογενειαρχη ιχη να σχολιαζει στο γυναικακι του
για τον ακομα ενα ναρκομανη κλεφτρονι μηχανοβιο.
ελλας......

Ήθελα και να'ξερα σε ποιόν πιστεύεις ότι πραγματικά "θα τους την κάνεις"...

Θα ιδρώσει μήπως το αυτάκι της/του εισπράκτορα?
Μήπως δε θα πληρωθεί και το μεροκάματο αν εσύ κάνεις πικ νικ μπροστά στα διόδια?

Εκτός αν εννοείς όσους προσπαθούν να πάνε στη δουλειά τους και θα περιμένουν από πίσω, άν και όλοι βέβαια εμπίπτουν στην κατηγορία "αλήτες ΙΧήδες" φαντάζομαι οπότε καλά να πάθουν.
Οδηγείς ΙΧ κύριος; Περίμενε να κάνω του εισπράκτορα τα μούτρα κρέας και μετά πλέρωνε... Άλλωστε το να σπάμε τα νεύρα του κάθε υπαλλήλου ή οδηγού είναι απόλυτα θεμιτό προκειμένου να διαμαρτυρηθούμε για το "κωλοκράτος", για την τρύπα του όζοντος και για την εξαφάνιση της καρέτα-καρέτα...!!

latris mixanis
16/09/2009, 11:52
:a53: :uplate: :sick: :look: :rolleyes: :sad: :a018:

:a56:

bentouza
17/09/2009, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
O ορισμός του οτιναναι post,

πραγματικα...

kokos08
17/09/2009, 12:21
Να αυξηθουν τα διοδια! Εγω αυτο εχω να πω,να πανε 20 ευρω για τις μηχανες! Βαρεθηκα να το σκαω για 1,90 ευρω!
Μας λενε και γυφτους! Ε οχι!

sergiosm
18/09/2009, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
οι περισσοτεροι σιγουρα λενε απο μεσα τους κ καλα κανεις φιλε..


Από που προκύπτει αυτό;;;



Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
μη ξεχνας οτι το κρανος η κ η στολη κρυβει παρουσιαστικο κ ισως ο υπαλληλος
να σκεφτει μη φαει καμια πιστολια αν σου κατεβασει την μπαρα.βλ.ισως οικογενειαρχης
κ αυξηση εγκληματικοτητας κατα τα μμε.


αυτό πάλι;;
δηλαδή οδηγός μηχανής ("μηχανόβιος" sic) = δολοφόνος;;

el_hymador
18/09/2009, 20:49
Εγω τις προαλες επαθα το αλλο...

Αλλαξοπιστισα και εγινα φανατικος μουσουλμανος, μαλιστα μπηκα στην οργανωση "μαρτυρες του Μουσταφα - Φαταχ - αλι - Μπουγιουρντι" και μαθαινοντας για τη τζιχαντ, αποφασισα να θυσιαστω για το Ισλαμ...

...φτιαχνω που λετε μια βομβα με 35 κιλα TNT, τη χωνω σε μια βαλιτσα και παω στο αεροδρομιο...παω να περασω στο check - in και η υπαλληλος της αεροπορικης εταιρειας μου λεει "οι αποσκευες σας ειναι υπερβαρες και πρεπει να πληρωσετε τοσα ευρω παραπανω" ...

ε οχι ρε πουστη μου!!
τι νταβατζλικι ειναι αυτο;
τι σκατα κανει το κρατος;...εχει αφησει της πολυεθνικες που καπηλευονται την επιβατικη αεροπλοϊα να κανουν οτι θελουν;

τους σιχτιρισα και εφυγα...τη βομβα τη κρατησα για την ανασταση να κανω εφε, αλλα πρεπει να γινω ξανα χριστιανος ορθοδοξος...σκατα... :mad:

castoras
18/09/2009, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εγω τις προαλες επαθα το αλλο...

Αλλαξοπιστισα και εγινα φανατικος μουσουλμανος, μαλιστα μπηκα στην οργανωση "μαρτυρες του Μουσταφα - Φαταχ - αλι - Μπουγιουρντι" και μαθαινοντας για τη τζιχαντ, αποφασισα να θυσιαστω για το Ισλαμ...

...φτιαχνω που λετε μια βομβα με 35 κιλα TNT, τη χωνω σε μια βαλιτσα και παω στο αεροδρομιο...παω να περασω στο check - in και η υπαλληλος της αεροπορικης εταιρειας μου λεει "οι αποσκευες σας ειναι υπερβαρες και πρεπει να πληρωσετε τοσα ευρω παραπανω" ...

ε οχι ρε πουστη μου!!
τι νταβατζλικι ειναι αυτο;
τι σκατα κανει το κρατος;...εχει αφησει της πολυεθνικες που καπηλευονται την επιβατικη αεροπλοϊα να κανουν οτι θελουν;

τους σιχτιρισα και εφυγα...τη βομβα τη κρατησα για την ανασταση να κανω εφε, αλλα πρεπει να γινω ξανα χριστιανος ορθοδοξος...σκατα... :mad:

Ε, καλά, μη σκας!!!!!!!!:lol: :lol:

TheFace
18/09/2009, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
ρεβολουσιόν φίλε ΟΡΘΟΤΑΤΟ είναι!!!:winka: Με το θ μιλάνε από όλους τους λατίνους μόνο οι Μαδριλέζοι εξού και το ιδίωμά τους λέγεται καστεγιάνικα:smilea: Στα εσπανιόλ όπως και σε όλη τη λατινική αμερική από όπου και προέρχεται το απόφθεγμα είναι με "σ":beer:

Σωστος!:beer: