PDA

View Full Version : Εχει η Αγγλια Καλαματα???



kokos08
27/07/2009, 15:53
Εχθες το πρωι στην Εθνικη οδο Τριπολεως στο ρευμα προς Τριπολη λιγες στροφες πριν την συραγγα και σε μια τυφλη αριστερη μπαινοντας με πολυ λογικα χιλιομετρα στην αριστερη λωριδα τι λετε οτι βλεπω??? Οτι πιο φυσιολογικο! Ενα αυτοκινητο να ερχεται κατα πανω μου! Και ομως συνεβη!
Ευτυχως δεν πανικοβληθηκα καθολου και εκοψα αμεσως δεξια κουνωντας χερια ποδια κανοντας νοηματα να γυρισει με καποιο τροπο πισω αλλα αυτη συνεχιζε και πηγαινε!!!:hypnotize
Ελπιζω να μην εγινε τιποτα χειροτερο!

makis206
27/07/2009, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχει η Αγγλια Καλαματα???

Θά'θελε πολύ να έχει τ'αγγούρια της πάντως...!:D

dirtbird
27/07/2009, 18:05
Μήπως θυμάσαι μάρκα-χρώμα-μέγεθος? :confused: :confused:

kokos08
27/07/2009, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μήπως θυμάσαι μάρκα-χρώμα-μέγεθος? :confused: :confused:


Ασημι ηταν,πολυ μικρο και παλιο...ή κανενα cuore ή εβγαζε η rover παλια ενα,metro το ελεγαν?
Κατι τετοιο παντος...
Γιατι? Εχουμε κανενα νεο?

dirtbird
27/07/2009, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ασημι ηταν,πολυ μικρο και παλιο...ή κανενα cuore ή εβγαζε η rover παλια ενα,metro το ελεγαν?
Κατι τετοιο παντος...
Γιατι? Εχουμε κανενα νεο?

Κάτι είχα υπόψιν αλλά με καινούργιο τουτού.

Πάντως και αυτό που είδες συμπληρώνει το προφίλ ...... μπορεί να ήταν και δεξιοτίμονο :winka:

castoras
27/07/2009, 20:18
Καλά,εκεί δεν υπάρχει διάζωμα???Από που βγήκε????:confused:

kokos08
27/07/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Καλά,εκεί δεν υπάρχει διάζωμα???Από που βγήκε????:confused:


Μετα την συραγγα εχει γυρω στα 20 μετρα ενα κενο,και ομως....για προσοχη εσεις που ξυνετε γονατακια εκει περα....μου εχουν τυχει και αλλες περιπτωσεις σε αλλους δρομους,τι να πεις...

chris_honda
27/07/2009, 20:32
Ιδιο ακριβως περιστατικο....στην μεγαλη ευθεία της Τρίπολης πηγα'ινοντας για Καλαμάτα...
2005 αν θυμάμαι καλλα....Οκτωβρης...ψιλόβροχο...μου παίζει τα φώτα μία...σταματάω κάτω απο τη γέφυρα και με ρωτά πως πάνε για το Ναυπλιο....Χριστιανή μου...πάς αντίθετα...ακολούθησε με μέχρι την Τρίπολη και έχει κόμβο να γυρίσεις πίσω....ολα καλλα όλα ωραία....μπαινω στο αμάξι την προσπαιρνάω ....κοιτάω τον καθρέφτη και έχει κάνει επιτόπου αναστροφή η π......α....!!!!!!!!!! εεε περιτό να σας πω....φρένα κόρνες...ευτυχώς παρόλο που τρέχουν όλοι εκεί δεν έγινε το κακό....
Κάνω όπισθεν...την αρχίζω στα μπινελίκια...να σου και ένα ασφαλίτικο.....Τώρα λέω τη γα.....σα...
Να του λέει του αστυνομικού ρώτησα το παιδί...εξήγω στον αστυνομικό...δείχνω και ταυτότητα....
υπηρεσιακη...ε την μάζεψε... και έφυγαν...από τότε λεω δεν σταματάω για κανέναν...μόνο αν κρίνω οτί ο άλλος έχει ανάγκη.....

the big boy
28/07/2009, 12:21
φιλε μου σημερα πεταω για αγγλια
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
αν εχει θα στειλω μηνυμα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
28/07/2009, 12:24
:eek: :eek: :eek:

εγκληματιες ρπμ!!:a023:

Draculas-GR
03/08/2009, 13:31
Καλαμάτα ειμαι...
αλλα Αγγλία δε βλέπω!


παρόμοιο περιστατικο μου έτυχε στον επαρχιακό για Μάνη, μετά απο μια στροφή ειδα το λεωφορείο του ΚΤΕΛ μπροστά μου.. (ειχε βγει αναποδα για να μη κόψει στη στροφη!)
απο τότε αποφάσισα οτι τελικά η γνώμη που είχα για τους οδηγούς του ΚΤΕΛ, είναι όντως σωστη... (το λεω ΚΑΙ σαν επιβάτης... :winka: )

ermiss
03/08/2009, 14:27
έχει συμβεί 5-6 φορές την τελευταία διετία στον Ισθμό (ΠΕΟ Κορίνθου Πατρών) κάτι παπούδες να βγαίνουν στο αντίθετο ρεύμα και να συνεχίζουν.

Εννοείτε πως έχει νησίδα..
Απλά σε διασταύρωση έκοψαν αμέσως αριστερά αντί να περάσουν την νησίδα και μετά να στρίψουν...

billismatador
03/08/2009, 16:28
δεν είναι η πρώτη φόρα, εχει γινει και ατύχημα με τους αχρηστους !!! είμαι από Τρίπολη και εχω δει και εγω βλάκα να έρχεται ανάποδα…..:bawl: :bawl:

sotpag
10/08/2009, 22:55
πρεπει γιατι σε μια ταινα με τον Βουτσα που εκανε τον Αγγλο ....Καλαματα ελεγε η ταυτοτητα του

FestoNero
11/08/2009, 00:10
Μου'χει τύχει στη Κατεχάκη..:a01: :cry:

blackbusa
28/09/2009, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θά'θελε πολύ να έχει τ'αγγούρια της πάντως...!:D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
28/09/2009, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μήπως θυμάσαι μάρκα-χρώμα-μέγεθος? :confused: :confused:

εσυ μην ακουσεις για αγγουρι....αμεσως....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mikes
26/11/2009, 18:39
μου ειχε τυχει και μενα στο κερατσινι! ημουν με το φορτηγο της δουλειας και οταν σταματησα κυριολεκτικα στον προφυλακτηρα του με αρχισε στα μπινελικια και μου ελεγε οτι για να πηγαινει στο αντιθετο ρευμα υπηρχε λογος και επρεπε να κανω στην ακρη να περασει αφου μου επεξε τα φωτα (τοσο θρασος ειχε!!!). μολις του απαντησα αναλογα και αρνηθηκα να κανω στην ακρη αρχισε να μου κανει τσαμπουκαδες και να μου κλωτσαει το αμαξι! αφου αρπαξα ενα στυλιαρι που ειχα προχειρο και εκανα μερικες αναφορες στη μανα την κορη την αδερφη και τη γυναικα του το θεμα εληξε ομορφα και ωραια και ο καθενας πηγε στη δουλεια του!

sabayam
29/11/2009, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
μου ειχε τυχει και μενα στο κερατσινι! ημουν με το φορτηγο της δουλειας και οταν σταματησα κυριολεκτικα στον προφυλακτηρα του με αρχισε στα μπινελικια και μου ελεγε οτι για να πηγαινει στο αντιθετο ρευμα υπηρχε λογος και επρεπε να κανω στην ακρη να περασει αφου μου επεξε τα φωτα (τοσο θρασος ειχε!!!). μολις του απαντησα αναλογα και αρνηθηκα να κανω στην ακρη αρχισε να μου κανει τσαμπουκαδες και να μου κλωτσαει το αμαξι! αφου αρπαξα ενα στυλιαρι που ειχα προχειρο και εκανα μερικες αναφορες στη μανα την κορη την αδερφη και τη γυναικα του το θεμα εληξε ομορφα και ωραια και ο καθενας πηγε στη δουλεια του!

να υποθεσω οτι το λυσατε ειρινικα το θεμα δλδ ο τυπος στη ασφαλτο με μερικα πα'ιδια σπασμενα--σπασμενο κεφαλι και εσυ με ενα χαμογελο στα χειλη.....
ωραια πραγματα μετα πως να μη πας χαρουμενος για δουλεια.......
παντα τετοια:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
εχει συμβει στη τελευταια αριστερη παρατεταμενη- τυφλη στροφη περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση προς μαρκοπουλο να ερχεται στην αριστερη λωριδα αυτοκινητο καταπανω μου....σκεψου με τη μηχανη να στριβεις και με 150-160 πλαγιασμενος...:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ευτυχως ημουν μς αυτοκινητο και πηγαινα χαλαρα αλλιως να ειχαμε συνεργασια κωλος-μουρη αυτοκινητου απο διαφορετικες μαρκες........

jimtarasxt660x
29/11/2009, 21:58
Γνωστή μου πήγαινε για Τρίπολη από Άργος και μπήκε στο ρεύμα για Κόρινθο, αφού κατάλαβε την μαλακία της αγχώθηκε και στούκαρε μόνη της.....ακόμα να καταλάβω το πως:confused:

chris_honda
29/11/2009, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Γνωστή μου πήγαινε για Τρίπολη από Άργος και μπήκε στο ρεύμα για Κόρινθο, αφού κατάλαβε την μαλακία της αγχώθηκε και στούκαρε μόνη της.....ακόμα να καταλάβω το πως:confused:




:dizzy:

jimtarasxt660x
29/11/2009, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
:dizzy:


Μόνο ένα έβαλες??? πολλά θέλει....:dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: