PDA

View Full Version : Πρόβλημα ένδειξης βενζίνης!!! (CBF-250)



ON_THE_RIDE
27/07/2009, 22:19
Σήμερα πήρα στα χέρια μου το CBF 250 όμως ακόμα δεν το πήρα μου παρουσίασε κάτι και θα ήθελα την γνώμη σας μήπως και κάποιος ξέρει να με διαφωτίσει!!! Να σημειώσω ότι η μηχανή είναι 10ος του 2007 και το πήρα με 1479χλμ (είναι ακόμα σε εγγύηση)!! Πηγαίνοντας λοιπόν για το σπίτι ενώ η ένδειξη της βενζίνης είχε 1 γραμμή που αναβόσβηνε είπα στο πρώτο βενζινάδικο που θα βρώ να το γεμίσω.....40 μέτρα πρίν έκανε κάτι διακοπές και έσβησε (δεν το γύρισα ρεζέρβα γιατί σχεδόν είχα μπει στο βενζινάδικο) είπα του τύπου λοιπόν να το γεμίσει με super αμόλυβδη συγκεκριμένα, κλείνω την τάπα ανοίγω τον διακόπτη κάνει το check και βλέπω μετά ότι είχαν χαθεί οι γραμμές στην ψηφιακή οθόνη όμως τα γραμματάκια F και Ε φαινόντουσαν κανονικά........!!! Μέχρι και τώρα που μπήκα σπίτι και το παρακολούθησα από την ώρα που το πείρα στα χέρια μου δυστυχώς η ένδειξη είναι ακόμα αόρατη....!! Τι να φταίει??? Μήπως επειδή του έβαλα λίγο παραπάνω από το Full του? Παρακαλώ τα φώτα σας!!! Πάντως κατά τα άλλα είναι απίστευτο!!!