PDA

View Full Version : προβλημα cbr 600rr 05 (φώτα, διακόπτης)



wannaplay
29/07/2009, 13:26
καλησπερα παιδες θελω τα φωτα σας γιατι τα δικα μου δεν αναβουνε οταν γυρναω τον διακοπτη στο ον,αναβουνε ομως οταν πατααω το σινιαλο δουλευουν κ οι οι δυο σκαλες μεγαλη μονο η κ οι δυο αναμμενες,δε μπορω να βρω τι φταιει ασφαλειες ολα καλα {εκτος αν εχει κ πουθενα αλλου}πηνια δε πιστευω το μονο που μενει να εχει κοψει κανενα καλωδιο ειχε κανενας το ιδιο προβλημα?το επαθε μετα απο 3 ωρες συνεχης λειτουργειας κ αν θυμαμαι σε αλλαγη απο μεγαλη σε μικρη σκαλα,κ κατι αλλο δε ξερω αν παιζει ρολο σβηστο το μηχανακι με πρωτη κουμπωμενη σκαω μιζα κ παει να παρει χωρις τον συμπλεκτη πατημενο.ευχαριστω για τον χρονο σας.{να βαλω κσενον κατευθειαν απο τη μπαταρια θα χς προβλημα??}αμα γνωριζει κανενας ας μπει στον κοπο εχω παει σε δυο μαστορες αλλα δεν επαρχια δεν εχει πολλες επιλογες το μοτο εχει σχεδον 30,000χλμ

road spirit
29/07/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από wannaplay
καλησπερα παιδες θελω τα φωτα σας γιατι τα δικα μου δεν αναβουνε οταν γυρναω τον διακοπτη στο ον,αναβουνε ομως οταν πατααω το σινιαλο δουλευουν κ οι οι δυο σκαλες μεγαλη μονο η κ οι δυο αναμμενες έτσι όπως το γράφεις δε νομίζω να καταλάβουμε και πολλά, πάρ'το απο την αρχή, βάλε κόμματα, τελείες κλπ γιατί νόημα δε βγαίνει

sapila racing
29/07/2009, 14:09
Κοίτα εδω πως θα λύσεις το πρόβλημα ευκολα και φτηνά αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου. :wave2:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=67670&highlight=black+out

wannaplay
29/07/2009, 19:38
φιλε μου εχεις απολυτο δικαιο το ελυσα τωρα οντως το μαυρο καλωδιο εχει ξεκολησει τελειως απο πανω,τωρα να δω με τι θα το κολησσω το πολυ πολυ να το παω ετσι λυμενο σε εναν ηλεκτρολογο.χιλια ευχαριστω χρωσταω κερασμα αν ποτε περασεις στειλε πμ

sapila racing
30/07/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από wannaplay
φιλε μου εχεις απολυτο δικαιο το ελυσα τωρα οντως το μαυρο καλωδιο εχει ξεκολησει τελειως απο πανω,τωρα να δω με τι θα το κολησσω το πολυ πολυ να το παω ετσι λυμενο σε εναν ηλεκτρολογο.χιλια ευχαριστω χρωσταω κερασμα αν ποτε περασεις στειλε πμ

Χαίρομαι που βοήθησα! Για πες απο πού να περάσω για το κέρασμα :lol:

Aν εχεις κολλητήρι και καλάι είναι εύκολο να το κάνεις και μόνος σου. :wave2:

wannaplay
30/07/2009, 13:33
χαχα απο φωκιδα ξερεις στειλε κ θα τη βρουμε την ακρη μη πω δημοσιως,ναι καλαι κ κολητηρι εχω τριτο χερι δεν εχω θα βαλω τον παππου μου