PDA

View Full Version : dunlop sportmax qualifier???



bar-code
30/07/2009, 11:52
pedia ksereis kaneis gia auta ta lastixa???
exo ena 600 k8 me xrisi pio poli touristadiki(ksero eimai floros :D ) alla tha mpo kai 1-2 fores pista...

ta fota sas pleaseeeeeeeeeee.....:beer: :beer: :beer:

devil's animal
30/07/2009, 12:21
για τουριστ φαση καλα ειναι.
για πιστα τα qualifier RR ειναι κορυφη!
:wave2:

twat
30/07/2009, 13:00
εχω τα qualifier rr στο 1000κ5 και ειμαι ευχαριστημενος αφου και η φθορα τους ειναι μικρη σχετικα και το κρατημα τους καλο σε σπορ χρηση στο δρομο...στη πιστα δεν τα δοκιμασα αλλα αν τα οικονομικα μου πανε καλα τοτε το σεπτεμβριο θα ξερω.ειχα δοκιμασει τα gp racer της dunlop στις σερρες και υπολειπονταν των diablo supercorsa.παντως σαν αξια χρηματων πιστευω οτι τα rr ειναι πολυ καλα. μην ξεχνας οτι υπαρχει νεος τυπος, τα qualifier ΙΙ τα οποια ειναι μεταξυ των απλων και των rr.

bar-code
30/07/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
εχω τα qualifier rr στο 1000κ5 και ειμαι ευχαριστημενος αφου και η φθορα τους ειναι μικρη σχετικα και το κρατημα τους καλο σε σπορ χρηση στο δρομο...στη πιστα δεν τα δοκιμασα αλλα αν τα οικονομικα μου πανε καλα τοτε το σεπτεμβριο θα ξερω.ειχα δοκιμασει τα gp racer της dunlop στις σερρες και υπολειπονταν των diablo supercorsa.παντως σαν αξια χρηματων πιστευω οτι τα rr ειναι πολυ καλα. μην ξεχνας οτι υπαρχει νεος τυπος, τα qualifier ΙΙ τα οποια ειναι μεταξυ των απλων και των rr.



kapou mperdeutika.
iparxoun ta sportmax,ta rr kai tora pia kai ta II.
ta apla einai ta sportmax?


devil's ego gia tourist ta thelo opote mallon tha mou einai tamam!:wave2:

OldMan
30/07/2009, 13:21
Ταμάμ θα γίνουν μόλις περάσουμε στα Aftermarket ... :wave2:

bar-code
30/07/2009, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ταμάμ θα γίνουν μόλις περάσουμε στα Aftermarket ... :wave2:


?

OldMan
30/07/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από bar-code
?
!

devil's animal
30/07/2009, 13:27
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

twat
30/07/2009, 13:31
ακριβως, υπαρχουν τα qyalifier, τα qualifierII, τα qyalifier rr, τα gp racer, και τα σλικ. ριξε μια ματια στο www.dunlopmotorcycle.co.uk

twat
30/07/2009, 13:33
Υ.Γ.oλα ειναι sportmax

bar-code
30/07/2009, 13:34
an eksereseis ton twat-ton opoio kai euxaristo gia ti boitheia tou-oi alloi eimaste polu omolitikoi e?????:lol: :lol: :lol:

bar-code
30/07/2009, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Υ.Γ.oλα ειναι sportmax

ara ego milao gia ta apla pou einai gia sport-touring xrisi,sosta?(roadsmart ta leei to site pou mou edoses)
ta exo brei giro sta 220, euro...

twat
30/07/2009, 13:42
Φιλε τα roadsmart ειναι αλλα.δεν εχω αλλο χρονο παω για δουλεια.αν δεν βρεις ακρη θα τα ξαναπουμε

bar-code
30/07/2009, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Φιλε τα roadsmart ειναι αλλα.δεν εχω αλλο χρονο παω για δουλεια.αν δεν βρεις ακρη θα τα ξαναπουμε


ok,thanks gia to xrono sou.otan ksanaarakseis,eksigise mou....

Drapetsoniths
30/07/2009, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
ακριβως, υπαρχουν τα qyalifier, τα qualifierII, τα qyalifier rr, τα gp racer, και τα σλικ. ριξε μια ματια στο www.dunlopmotorcycle.co.uk

Μηπως γνωριζει καποιος τις διαφορες μεταξυ τους?

McTalas
30/07/2009, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bar-code
an eksereseis ton twat-ton opoio kai euxaristo gia ti boitheia tou-oi alloi eimaste polu omolitikoi e?????:lol: :lol: :lol:
ε αμα δεν ξερουμε ρε φιλε τι να σου πουμε?

bar-code
30/07/2009, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ε αμα δεν ξερουμε ρε φιλε τι να σου πουμε?


kala nte min arpazese!gia osous kseroun leo....
(ase pou auto aforouse tin koubenta me ta simeia stiksi....!):p

val
31/07/2009, 01:22
Λοιπον το qualifier το απλο ειναι απλο πολιτικο λαστιχο, ψιλοαργει να ζεσταθει αλλα οταν ζεσταθει κραταει, στους δρομους της Αθηνας γλιστραει πολυ παντως...στην Αττικη Οδο ειναι σουπερ.
Σε ο,τι αφορα το qualifier rr: ειναι διγομο δηλαδη στο κεντρο σχετικα σκληρη γομα για λιγοτερη φθορα και στο πλάι μαλακη γομα για καλυτερη προσφυση υπο κλιση, εχει γρηγορη κορωνα κατι που σε αλλους αρεσει κ αλλους τους φοβιζει, ζεσταινεται πολυ γρηγορα και εχει σουπερ κρατημα,για σπορ οδηγηση ειναι τελειο.
Σε ο,τι αφορα το qualifier ΙΙ : ειναι διγομο, με πιο αργη κορωνα απο το ρρ αρα και φιλικοτερο προς τον χρηστη.Γνωστος μου που τα εβαλε προσφατα ειναι ικανοποιημενος.
Ελπιζω να βοηθησα.
Τσαο!

twat
31/07/2009, 11:06
πολυ σωστα περιεγραψε ο val την σειρα qualifier. σχετικα με το roadsmart ειναι και αυτο sportmax οπως π.χ. η suzuki ονομαζει gsx το hayabusa αλλα ετσι ονομαζει και το bandit και το δικο σου το 600r. γνωμη μου να μην βαλεις roadsmart γιατι gsxr εχεις, δεν εχεις tdm...(χωρις παρεξηγηση), βαλε τα qualifier rr να ευχαριστηθεις το μηχανακι σε στροφιληκι και στη πιστα οπως ειπες οτι πας! Μπαινεις στις σερρες η' στα μεγαρα?αν ερχεσαι στις σερρες πιθανων να βρεθουμε

bar-code
31/07/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
πολυ σωστα περιεγραψε ο val την σειρα qualifier. σχετικα με το roadsmart ειναι και αυτο sportmax οπως π.χ. η suzuki ονομαζει gsx το hayabusa αλλα ετσι ονομαζει και το bandit και το δικο σου το 600r. γνωμη μου να μην βαλεις roadsmart γιατι gsxr εχεις, δεν εχεις tdm...(χωρις παρεξηγηση), βαλε τα qualifier rr να ευχαριστηθεις το μηχανακι σε στροφιληκι και στη πιστα οπως ειπες οτι πας! Μπαινεις στις σερρες η' στα μεγαρα?αν ερχεσαι στις σερρες πιθανων να βρεθουμε


kat'arxin na sa euxaristiso-val kai twat-gia to xrono sas.
sas euxaristo polu loipon!!!:) :) :)

to thema einai oti to ss to exo 7 mines kai ta polla km ta kano se boltoules me allous.pista mpika 2 fores mono.itan megali k@ula alla ektos pistas eimai ligo xestis kai den polistrivo giati outos i alllos de to exo akoma.....ta mama lastixa itan ta bt-016 pou pisteuo gia ti xrisi pou kano itan ta sosta.apla ithela na do an iparxei kati paromoio se pio xamili timi...

val
31/07/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
πολυ σωστα περιεγραψε ο val την σειρα qualifier. σχετικα με το roadsmart ειναι και αυτο sportmax οπως π.χ. η suzuki ονομαζει gsx το hayabusa αλλα ετσι ονομαζει και το bandit και το δικο σου το 600r. γνωμη μου να μην βαλεις roadsmart γιατι gsxr εχεις, δεν εχεις tdm...(χωρις παρεξηγηση), βαλε τα qualifier rr να ευχαριστηθεις το μηχανακι σε στροφιληκι και στη πιστα οπως ειπες οτι πας! Μπαινεις στις σερρες η' στα μεγαρα?αν ερχεσαι στις σερρες πιθανων να βρεθουμε [COLOR=orangered]


φιλε ειμαι Η val, θηλυκο οκ;

twat
31/07/2009, 11:52
πολυ καλα και εξυπνα κανεις που δεν πιεζεις μηχανακι και εαυτο σου στο δρομο.δεν ειναι εποχες για ηρωες αλλωστε... τα 016 δεν μου αρεσουν γιατι η κορωνα τους ειναι αργη. αν δεν το ''κυνηγας'' μεσα η εξω απο την πιστα βαλε τα qualifier II αφου πιστευω τα βρηκες σε καλη τιμη ,πιθανων φθηνοτερα των bridgestone. εγω αγοραζω απο δυο καταστηματα που κανουν εισαγωγη μονοι τους και τα βρισκω σε καλες τιμες ανεξαρτητως μαρκας. τα rr τα εβαλα τον μαρτιο 320 το ζευγαρι.βρηκα καποια site καταστηματων απο αγγλια και στην επομενη αγορα θα κανω συγκριση τιμων

twat
31/07/2009, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από val
[COLOR=orangered]


φιλε ειμαι Η val, θηλυκο οκ; πολλα πολλα συγνωμη,τωρα που ξερω δεν θα ξανακανω λαθος!!!

val
31/07/2009, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
πολλα πολλα συγνωμη,τωρα που ξερω δεν θα ξανακανω λαθος!!!

σορι αν ημουν αποτομη δεν εγινε κατι ολα οκ!
:beer:

bar-code
31/07/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
πολυ καλα και εξυπνα κανεις που δεν πιεζεις μηχανακι και εαυτο σου στο δρομο.δεν ειναι εποχες για ηρωες αλλωστε... τα 016 δεν μου αρεσουν γιατι η κορωνα τους ειναι αργη. αν δεν το ''κυνηγας'' μεσα η εξω απο την πιστα βαλε τα qualifier II αφου πιστευω τα βρηκες σε καλη τιμη ,πιθανων φθηνοτερα των bridgestone. εγω αγοραζω απο δυο καταστηματα που κανουν εισαγωγη μονοι τους και τα βρισκω σε καλες τιμες ανεξαρτητως μαρκας. τα rr τα εβαλα τον μαρτιο 320 το ζευγαρι.βρηκα καποια site καταστηματων απο αγγλια και στην επομενη αγορα θα κανω συγκριση τιμων

basika sta megara mpika giati eimai apo athina.ta site pou les,an thes dimosiopoiise ta na ta doume mpas kai voleuei.ta qualifier II pos akrivos ta brisko?auta pou exo dei exoun kodiko d209 sto site apo agglia pou leo na paro.apo to site tis eterias den bgazo polu sigkekrimeni akri:eyepop:


http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_category.asp?id=1

val
31/07/2009, 12:37
sto site αυτο δεν εχει ουτε τα ρρ ουτε τα ΙΙ ουτε τα καινουρια GP D211.
Δες εδω
http://cgi.ebay.co.uk/MotorbikeTyre-Dunlop-Qualifier-II-2-120-70-17-180-55-17_W0QQitemZ400060686971QQcmdZViewItemQQptZUK_Motorcycle_Parts?hash=item5d2579a27b&_trksid=p3286.c0.m14

twat
31/07/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από bar-code
basika sta megara mpika giati eimai apo athina.ta site pou les,an thes dimosiopoiise ta na ta doume mpas kai voleuei.ta qualifier II pos akrivos ta brisko?auta pou exo dei exoun kodiko d209 sto site apo agglia pou leo na paro.apo to site tis eterias den bgazo polu sigkekrimeni akri:eyepop:


http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_category.asp?id=1 απο μεγαρα δεν εχω εμπειρια,μονο σερρες παω γιατι ειμαι κοντα(απο καβαλα).θα βρεις λαστιχα στα παρακατω,www.the visor shop.com www.demon-tweeks.co.uk www.intobikes.co.uk οταν βρω κιαλλα θα σου πω. Βασικα τα βρηκα απο διαφημισεις τους στο περιοδικο superbike magazine του οποιου ειμαι φανατικοσ αναγνωστης... ψαξε τα γιατι εχω καιρο να τα δω(ελειψη χρονου)

bar-code
31/07/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από val
σορι αν ημουν αποτομη δεν εγινε κατι ολα οκ!
:beer:



xaxaxaxaxaxa :rotflmao: :rotflmao:

pantos prepei na eisai ligo "tzein" an krino apo auto pou exeis kato apo ta grafomena(?) sou!!!!

tzein=to thiliko tou tarzan!

john74
05/05/2010, 11:40
Vrika qualifier rr gia 300euro gia hayabusa gen1 kanoune?
Thelo na min allazo lastiha kathe 6000km
thelo diarkeia
pista DEN mpaino
ti na valo
Dunlop qualifier rr me 300e
Pirelli Angel me 350e
BT-16 me 330e
???

reinmeister
05/05/2010, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
.ειχα δοκιμασει τα gp racer της dunlop στις σερρες και υπολειπονταν των diablo supercorsa

μια παρακληση...πες οτι δεν σου ταιριαξαν,οχι οτι υπολειπονται...τα supercorsa ειναι συμπαθητικα λαστιχα που συγχωρουν πολυ και ο καθενας μπορει να παει σβελτα,αλλα σε καταστασεις μεγαλης πιεσης ειναι πολυ μετρια...και απο πλευρας ομαλοτητας γλυστρηματος και απο πλευρας πληροφορησης...

τα gp racer απο την αλλη ειναι πραγματικα αγωνιστικα λαστιχα που απλως εχουν εγκριση δρομου...

λογω ομως πολυ αγριας κορονας ,δεν βοηθουν καθολου στις μετριες κλισεις και γενικοτερα στην παθητικη οδηγηση...

οι κορυφαιοι χρονοι ομως,με αυτα βγαινουν...παγκοσμιως...

reinmeister
05/05/2010, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από john74
Vrika qualifier rr gia 300euro gia hayabusa gen1 kanoune?
Thelo na min allazo lastiha kathe 6000km
thelo diarkeia
pista DEN mpaino
ti na valo
Dunlop qualifier rr me 300e
Pirelli Angel me 350e
BT-16 me 330e
???

οταν μιλας για διαρκεια σε hayabusa και το πας, τα 6.000 ειναι οριακα...κι αυτα με τσιμεντενια λαστιχα οπως τα angel...η θα εχεις κρατημα η αποδοση...

αξιολογο λαστιχο ειναι το bt-015 και απο πλευρας κρατηματος και απο πλευρας χιλ.αποδοσης...
μια καλη λυση...

μακρυα απο 016...ελεεινο και τρισαθλιο χωρις καμια πληροφορηση στην πιεση...κραταει μονο χλιαρο...

τα απλα qualifier επισης συμπαθητικα σε διαρκεια(5.000) και πολυ καλα σε κρατημα...

qualifier rr καταπληκτικο κρατημα(δρομος), με ασταθειες μετα τα 270 και αποδοση περιπου 3.000

twat
05/05/2010, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μια παρακληση...πες οτι δεν σου ταιριαξαν,οχι οτι υπολειπονται...τα supercorsa ειναι συμπαθητικα λαστιχα που συγχωρουν πολυ και ο καθενας μπορει να παει σβελτα,αλλα σε καταστασεις μεγαλης πιεσης ειναι πολυ μετρια...και απο πλευρας ομαλοτητας γλυστρηματος και απο πλευρας πληροφορησης...

τα gp racer απο την αλλη ειναι πραγματικα αγωνιστικα λαστιχα που απλως εχουν εγκριση δρομου...

λογω ομως πολυ αγριας κορονας ,δεν βοηθουν καθολου στις μετριες κλισεις και γενικοτερα στην παθητικη οδηγηση...

οι κορυφαιοι χρονοι ομως,με αυτα βγαινουν...παγκοσμιως... τα diablo supercοrsa ειναι ακριβως οτι και τα gp racer, αγωνιστικα με εγκριση δρομου. το γιατι ''υπολειπονται'' το ανακαλυψα μετα, ειχα λαθος πιεσεις... sorry που δεν το διευκρινησα αλλα το θεμα ειχε ξεχαστει... (αληθεια που το ανακαλυψες?) οταν λες παγκοσμιως, σε τι αγωνες αναφερεσε? γιατι αν δεν κανω λαθος στο παγκοσμιο με pirelli τρεχουν, μονο στο αμερικανικο τρεχουν με dunlop:) :)

reinmeister
06/05/2010, 04:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
τα diablo supercοrsa ειναι ακριβως οτι και τα gp racer, αγωνιστικα με εγκριση δρομου. το γιατι ''υπολειπονται'' το ανακαλυψα μετα, ειχα λαθος πιεσεις... sorry που δεν το διευκρινησα αλλα το θεμα ειχε ξεχαστει... (αληθεια που το ανακαλυψες?) οταν λες παγκοσμιως, σε τι αγωνες αναφερεσε? γιατι αν δεν κανω λαθος στο παγκοσμιο με pirelli τρεχουν, μονο στο αμερικανικο τρεχουν με dunlop:) :)

αλλος το ανακαλυψε...:D εγω απλως το ειδα κι εγραψα...

σαφως και ειναι αγωνιστικα με εγκριση δρομου και τα πιρελλι,απλω κακως για μενα...ειναι αρκετα πισω το λαστιχο...

δεν αναφερομαι σε αγωνες...σε χρηση πιστας απο ιδιωτες αναφερομαι μια και μιλαμε για dot λαστιχα...η dunlop στα radial λαστιχα ειχει το 50% της παγκοσμιας αγορας,κατι που μονο τυχαιο δεν ειναι...

δυστυχως στο παγκοσμιο τρεχουν με σλικς pirelli...:sad: και οι περισσοτεροι βριζουν...οταν το παγκοσμιο sbk ηταν με αληθινα μηχανακια (homologated racers) κι οχι με τις παπιες που τρεχουν τωρα,οι περισσοτεροι δουλευαν dunlop...

επισης στα 125 και 250gp μονο dunlop εδω και χρονια...

:beer: :beer:

υ.γ. τα gp racer ειτε 208 ειτε 209 ειτε 211 θελουν 23-25 ,το πολυ, psi για να αποδωσουν σωστα...σκεψου οτι στον δρομο τα δουλευα με 28-30... :lol:

twat
06/05/2010, 05:19
παπιες ??? :bigcry: :bigcry: :bigcry: να ρωτησω κατι αλλο: μηπως ξερεις ποιες οι διαφορες μεταξυ των diablo supercorsa sc2 και bsb ??? βασικα οσον αφορα την γομα και τον σκελετο τους. (τα δοκιμασα και τα δυο και προσπαθω να εξηγησω κατι):wave2: :wave2: :wave2:

reinmeister
06/05/2010, 05:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
παπιες ??? :bigcry: :bigcry: :bigcry: να ρωτησω κατι αλλο: μηπως ξερεις ποιες οι διαφορες μεταξυ των diablo supercorsa sc2 και bsb ??? βασικα οσον αφορα την γομα και τον σκελετο τους. (τα δοκιμασα και τα δυο και προσπαθω να εξηγησω κατι):wave2: :wave2: :wave2:

φανταζομαι οτι με τα sbs ειχες λιγη περισσοτερη σταθεροτητα την ωρα που ανοιγες γκαζι στην εξοδο...και αν στριβεις me trail braking το ιδιο και στην εισοδο...σωστα?

twat
07/05/2010, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
φανταζομαι οτι με τα sbs ειχες λιγη περισσοτερη σταθεροτητα την ωρα που ανοιγες γκαζι στην εξοδο...και αν στριβεις me trail braking το ιδιο και στην εισοδο...σωστα? οχι ακριβως, κατ' αρχην δεν στριβω με trail braking (ονειρο απιαστο). οκ στην εξοδο πολυ πιθανων να ειναι σταθεροτερα. το θεμα μου ειναι οτι ειχα καταληξει σε ενα σεταρισμα αναρτησεων για πιστα (σερρες) και ενα για δρομο (εκει που κινουμαι συνηθως). στην πιστα ημουν ικανοποιημενος απο αισθηση αλλα το μπροστα κουρελιαζοταν, υπερβολικη φθορα και ενδειξη λαθος ρυθμισεων...(το πισω οκ) την τελευταια φορα που πηγα στην πιστα, εβαλα 1,5 psi περισσοτερο μπροστα και δεν πειραξα τις ρυθμισεις. αποτελεσμα να γυριζω στον ιδιο χρονο αλλα το εμπρος λαστιχο να δειχνει τελειο- κανονικο δηλαδη. και ανναρωτιεμαι: ο λογος ειναι μονο οι αναρτησεις ή και η αλλαγη απο sc2 σε bsb ???

k6 black
08/05/2010, 18:19
φιλε στο busters-accessories εχει προσφορα τα rr

reinmeister
09/05/2010, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
οχι ακριβως, κατ' αρχην δεν στριβω με trail braking (ονειρο απιαστο). οκ στην εξοδο πολυ πιθανων να ειναι σταθεροτερα. το θεμα μου ειναι οτι ειχα καταληξει σε ενα σεταρισμα αναρτησεων για πιστα (σερρες) και ενα για δρομο (εκει που κινουμαι συνηθως). στην πιστα ημουν ικανοποιημενος απο αισθηση αλλα το μπροστα κουρελιαζοταν, υπερβολικη φθορα και ενδειξη λαθος ρυθμισεων...(το πισω οκ) την τελευταια φορα που πηγα στην πιστα, εβαλα 1,5 psi περισσοτερο μπροστα και δεν πειραξα τις ρυθμισεις. αποτελεσμα να γυριζω στον ιδιο χρονο αλλα το εμπρος λαστιχο να δειχνει τελειο- κανονικο δηλαδη. και ανναρωτιεμαι: ο λογος ειναι μονο οι αναρτησεις ή και η αλλαγη απο sc2 σε bsb ???

πολλα δεδομενα μαζι...
τι πιεσεις χρησιμοποιεις?
τις τσεκαρεις με ζεστα η κρυα λαστιχα?
πως στριβεις?( με μεγαλη ταχυτητα εισοδου η εξοδου?)
πως ειναι σεταρισμενες οι αναρτησεις σου απο πλευρας ελατηριων και αποσβεσεων?
τι μηχανακι εχεις?

twat
09/05/2010, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
πολλα δεδομενα μαζι...
τι πιεσεις χρησιμοποιεις?
τις τσεκαρεις με ζεστα η κρυα λαστιχα?
πως στριβεις?( με μεγαλη ταχυτητα εισοδου η εξοδου?)
πως ειναι σεταρισμενες οι αναρτησεις σου απο πλευρας ελατηριων και αποσβεσεων?
τι μηχανακι εχεις? GSXR 1000K5 30000km
31-32 psi front 29-30 rear cold
+4-5 psi hot
αναρτησεις= μανουλα μου γλυκια...
ειμαι 72 kg στεγνος και σκετος
front sag bike 26mm
bike-rider 38mm
rear sag bike 7mm
bike-rider 27mm
track set front com. 15 out
reb. 6 out
rear com 8 out
reb 4 out
road set front com17 out
reb 10 out
rear com 12 out
reb 7 out
δεν νομιζω οτι εχω μεγαλη ταχυτητα εισοδου, αλλα τραβαω το φρενο σχεδον μεχρι το apex, στην εξοδο το πιεζω αρκετα. :wave2: :wave2: :wave2:

menelaos46
09/05/2010, 09:42
οχι ακριβως, κατ' αρχην δεν στριβω με trail braking (ονειρο απιαστο)


αλλα τραβαω το φρενο σχεδον μεχρι το apex

:confused: :confused: :confused:

menelaos46
09/05/2010, 09:47
Αν και δε καταλαβαινω και πολλα πραγματα απο τα λαστιχα που φοραω θα σας βαλω μια ταξη ως αναφορα στο ποια προτιμησα με πρωτο το καλυτερο ως προς την αισθηση γενικοτερα.

1.dunlop gp211
2.pirelli
3.racetech
4.racetech interact
5.continental

μιλαω παντα για γομες και οι περισσοτερες soft medium.

Παρατηρησεις. Το dunlop μου φανηκε να γλυστραει πολυ ομαλα και χωρις να τρομαζει ενω το πιρελι μου αρεσε γιατι ενιωθα οτι δε χανει την ιδιοτητα του τοσο ευκολα ενω εχω κανει τρεις προπονησεις καθε φορε ενιωθα την ιδια εμπιστοσυνη κι ουτε κουβερτες ουτε τιποτα.

twat
09/05/2010, 09:53
Συμφωνω, οσον αφορα την εμπιστοσυνη που εμπνεει το πιρελι! οσον αφορα τα D211 εμπιστευομαι την γνωμη βρετανικων και αμερικανικων περιοδικων που τα θεωρουν κορυφαια