PDA

View Full Version : Ρεζερβα!!!!!!!!!!!!



skous
23/04/2005, 14:26
Ρε έχουμε ρεζέρβα για βενζίνη;;; Ειδικότερα το multistrada;;
Η μήπως τα έχει μόνο ο γιαπωνέζος

GST
25/04/2005, 00:53
οχι δεν εχουμε ρεζερβα εχουμε ενα κιτρινο φωτακι που αναβει.....και οχι δυστηχως οταν πρεπει......το ρεζερβουαρ περνει 20 λιτρα και η ρεζερβα ειναι για 6 αν δεν κανω λαθος.......η αυτονομια χωρις το κιτ της εξατμησης ξεπερνα τα 240χλμ ομως το λαμπακι κανει την εμφανιση του απο τα 120 στο δικο μου:mad: οποτε η μονη πληροφοριση που μπορεις να εχεις ειναι απο το ολικο χιλιομετρητη.....αρκει να το μηδενιζεις καθε φορα που γεμιζεις:lol:

το προβλημα ειναι γνωστο και οφειλετε στο σχεδιασμο που εχει το τεποζιτο που εκτεινετε μεχρι κατω απο την σελα ....μερικοι εχουν αλλαξει την βαλβιδα που ενεργοποιει το φωτακι και καποιοι εχουν δει αποτελεσμα ....οπως και να εχει θα το συνηθησεις:p :wave2:

skous
25/04/2005, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οχι δεν εχουμε ρεζερβα εχουμε ενα κιτρινο φωτακι που αναβει.....και οχι δυστηχως οταν πρεπει......το ρεζερβουαρ περνει 20 λιτρα και η ρεζερβα ειναι για 6 αν δεν κανω λαθος.......


Κάτσε λίγο. Έχουμε ή δεν έχουμε; Διότι στην αρχή λές όχι και μετά λές ότι είανι 6 λίτρα! Μήπως εννοείς είναι 6 λίτρα απο την στιγμή που θα ανάψει το φωτάκι;;



η αυτονομια χωρις το κιτ της εξατμησης ξεπερνα τα 240χλμ ομως το λαμπακι κανει την εμφανιση του απο τα 120 στο δικο μου:mad: οποτε η μονη πληροφοριση που μπορεις να εχεις ειναι απο το ολικο χιλιομετρητη.....αρκει να το μηδενιζεις καθε φορα που γεμιζεις:lol:


Γαμώτο εμένα 150 χλμ περίπου στην πόλη έχει αυτονομία (σίγουρα γιατί έμεινα προχτές!). Μήπως φταίει το ότι είανι στο στρώσιμο ακόμα;;;

GST
25/04/2005, 14:39
ωραια παμε απο αρχη ρεζερβα εχουμε λαθοε εκφραση δικη μου....επηρεασμενος απο το ρουμπινετο που δεν εχουμε......το φωτακι επρεπε να αναβει κανονικα στα 6 ομως αναβει πολυ νωριτερα και σου εξηγησα γιατι..........στο προφιλ σου διαβασα οτι εχεις το 1000 ...λοιπον εγω με το κιτ της εξατμησης που εχει αυξησει την καταναλωση και φουλ τεποζιτο μεσα στη πολη γραφω 220χλμ και οταν παω να ξαναγεμισω εχω 3-4 λιτρα στο ρεζερβουαρ ......οταν λεω μεσα στη πολη ενοω εθνικη οδο και τα βραδια κηφησιας και τετοια .....τωρα τη να σου πω ρε φιλε μαλλον καποιο λαθος κανεις μηπως δεν το γεμιζεις φουλ το ρεζερβουαρ:confused: πολλα καις και ας το σρωνεις το γλεντι γινεται μετα τις 5500στροφες.....παντως στο γεμισμα αφηνετο 10 δευτερολεπτα να κατεβει η βενζινη ..γιατι περνει τουλαχιστον 2 λιτρα ακομα...

καλο στρωσημο ...το s πηρες η το απλο , τι χρωμα ;:wave2:

skous
25/04/2005, 15:01
620 dark έχω αλλά στο προφίλ δεν έχει επιλογή για 620 οπότε διάλεξα το 1000 :)

GST
25/04/2005, 15:11
πεστο ρε αδερφε ...και ψαχνομαι πως ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο:eek: ....το δικο σου εχει 18λιτρο τεποζιτο αν δεν κανω λαθως τωρα ποση ειναι η ρεζερβα δεν ξερω δες στο μανιουαλ....αλλα λογω σχεδιασμου που εχει το τεποζιτο ισως να εχεις το ιδιο προβλημα ....................ακου τι θα κανεις ..θα πας και θα το φουλαρεις οποτε θεωρητικα εχεις 18 μεσα....μολις αναψει λαμπακι πας στο πλησιεστερο βενζιναδικο και γεμιζεις βλεποντας ποσα λιτρα εβαλες.....οποτε καταλαβαινεις αν η ρεζερβα δουλευει σωστα η οχι:smilea: :wave2:


α και στειλε ενα pm στο hornet να βαλει και το 620 στη λιστα γιατι θα με τρελανετε:dizzy: :lol:

skous
25/04/2005, 15:20
ok! i will do that and i will report

skor-billys
25/09/2006, 11:47
GST ti balbida einai auth?
To idio problhma exo kai go. anabei opote 8elei. Apo ta 140-150 menei anamenei emena. kai otan koitao thn mesh katanalosh, apo ekei upologizo posa km exo akoma.
To exeis kanei esu auto me thn balbida? Kanei doulei h 8a anabei pali opote to 8umatai? Poso kostizei auto to pragma kai ergatika?


P.Skordakis

GST
25/09/2006, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από skor-billys
GST ti balbida einai auth?
To idio problhma exo kai go. anabei opote 8elei. Apo ta 140-150 menei anamenei emena. kai otan koitao thn mesh katanalosh, apo ekei upologizo posa km exo akoma.
To exeis kanei esu auto me thn balbida? Kanei doulei h 8a anabei pali opote to 8umatai? Poso kostizei auto to pragma kai ergatika?


P.Skordakis

την αλλαζουν εντος εγγυησης σε μεγαλο σερβις γιατι πρεπει να βγει το τεποζιτο οποτε δεν ξερω για τιμη ...εγω δεν την αλλαξα γιατι μετα απο γκαλοπ:p εμαθα οτι σε αλλους δουλευε καπως καλυτερα και σε αλλους χειροτερα απο τη υπαρχουσα κατασταση οποτε συμβιβαστηκα ...

mesh
25/09/2006, 19:31
Νομιζω οτι το προβλημα λυθηκε στο 1100......τωρα οσο αναφορα εμας τους παλιους......μηδενισμα σε κα8ε φουλαρισμα που γραφει και ο GST.......Αν και μια φορα εμεινα γαμωτ.......:sick:

skor-billys
25/09/2006, 19:45
ase file kai ego thn exo pathsei mia fora kai h m@l@ki@ einai oti eimoun kai me kopela. sta 170 km to mhxanaki emeine., Eimoun se ta3idi, tou eixa piei to aima goustare kai h allh mhxanes taxhthta klp kai se ena aniforiko kommati mou sbinei. Eblepa ta lampakia na exoun trela8ei apo ta 130km alla elega oti 8a einai kapio problhma ston ais8hthra. Auta pou les. 8a ma8op perissotrera kai gia ton ais8hthra pou leei o filos GST kai gia Termignoni kit kai ta leme pali.