PDA

View Full Version : Να μεινω απο βενζινη πριν ξεκινησω το ταξιδι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!



γιωργος ΧΧ
31/07/2009, 17:26
Την βοηθεια σας, 28/8 ξεκιναω το ταξιδι μου απο Δραμα για Ηγουμενιτσα με προορισμο Βαρκελονη.Λοιπον το καραβι φευγει το πρωι κατα τις 8 ετσι πρεπει να ταξιδεψω νυχτα,το πρωτο βενζιναδικο 200χλμ απο Δραμα ειναι εξω απο βεροια κληνει στις 2 την νυχτα,θα ειμαι εκει 2παρα ολα ΟΚ.ΜΕΤΑ. Μενουν αλλα 280 χλμ περιπου και ειμαι στα ορια (Βlackbird ,διπλος.βαλιτσες ) Εχω δει ενα shell βενζιναδικο διπλα απο την Εγνατια απο αυτα τα καινουργια τα μεγαλα αρκετα μετα την βεροια αλλα δεν γνωριζω αν δουλευει 24ωρο αν γνωριζει καποιος κατι θα μου ηταν πολυ μεγαλη βοηθεια. Ευχαριστω εκ των προτερων.

hks300
31/07/2009, 18:03
Φϊλε μου υποθέτω ότι στη Βέροια εννοείς το ΒΡ έτσι?Μετά τη Βέροια αν δεν προλάβεις κάνοντας μια μικρή παράκαμψη και μπαίνοντας Κοζάνη έχει δύο αυτόματα πρατήρια, στην είσοδο της πολης(νομίζω απο ανατολικά) και μπορείς να βάλεις ότι ώρα και να είναι.Μετά την Κοζάνη δεν ξέρω το Shell που λες και δεν θυμάμαι κανένα μέχρι καστοριά τουλάχιστον που να είναι πάνω στον δρόμο ή έστω λίγο πιο έξω και να είναι όλο το βράδυ ανοιχτό. Αν σκεφτώ κάτι θα σου πω. Ελπίζω να βοήθησα:)

miraze
31/07/2009, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από γιωργος ΧΧ
Την βοηθεια σας, 28/8 ξεκιναω το ταξιδι μου απο Δραμα για Ηγουμενιτσα με προορισμο Βαρκελονη.Λοιπον το καραβι φευγει το πρωι κατα τις 8 ετσι πρεπει να ταξιδεψω νυχτα,το πρωτο βενζιναδικο 200χλμ απο Δραμα ειναι εξω απο βεροια κληνει στις 2 την νυχτα,θα ειμαι εκει 2παρα ολα ΟΚ.ΜΕΤΑ. Μενουν αλλα 280 χλμ περιπου και ειμαι στα ορια (Βlackbird ,διπλος.βαλιτσες ) Εχω δει ενα shell βενζιναδικο διπλα απο την Εγνατια απο αυτα τα καινουργια τα μεγαλα αρκετα μετα την βεροια αλλα δεν γνωριζω αν δουλευει 24ωρο αν γνωριζει καποιος κατι θα μου ηταν πολυ μεγαλη βοηθεια. Ευχαριστω εκ των προτερων.

To Βενζινάδικο που αναφέρεσαι δίπλα στην Εγνατία είναι μια Shell στην 3η έξοδο των Γρεβενών (έξοδος προς Βασιλίτσα).

Προσωπικά δεν την έχω δεί ΠΟΤΕ ανοιχτή το βράδυ.

Βέροια - Γιάννενα είναι 190 χλμ πλεον και στην έξοδο των Ιωαννίνων θα βρεί ένα ανοιχτό βενζινάδικο να διανυκτερεύει. Το πρόβλημα είναι ότι μπορεί να είναι σε ακτίνα 10 χλμ είτε προς την πόλη είτε προς την Αρτα. Αυτό ειναι πρόβλημα γιατί θα πρέπει να το ψάξεις.

Πάντως..............το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι.........να φύγεις πιό νωρίς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

:wave2:


Τ' άντερά του πίνει ρε γιώργο :rotflmao:

γιωργος ΧΧ
31/07/2009, 21:54
Παιδια ευχαριστω πολυ βλεπω οτι εχω εναλλακτικες λυσεις και εφοσων θα ξεκινησω νωρις (κατα τις 11) θα φουλαρω Βεροια μετα θα παω Κοζανη να ξαναφουλαρω και μετα συμφωνα με τον mirage θα κανω το τελευταιο γεμισμα στα Ιωαννινα .Μεχρι Ηγουμενιτσα μας παει :smokin: .Χρονο για βολτες εχουμε μεχρι το πρωι Ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες,(με βοηθησατε πολυ). Καλα χιλιομετρα σε ολους :beer: :beer: :beer:

hks300
01/08/2009, 07:33
Καλό ταξίδι φίλε μου και καλά να περάσετε:) :)

thalasinos
01/08/2009, 09:20
Την ιδια διαδρομη εκανα και εγω,και την ιδια ωρα, ομως απο ξανθη.
φουλαρω θεσ/νικη μολις πιανης κατηφορα λαγγαδα δεξια, απο εκει γεμιζω γρεβενα και πηγα μεχρι ηγουμενιτσα. Καλο ειναι να φουλαρης πριν ανεβης στο καραβι στην ηγουμενιτσα επειδη στην ιταλια ειναι ακριβη η βενζινη.

Καλο δρομο και καλα να περασετε!
:beer:

transalpblack
03/08/2009, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από γιωργος ΧΧ
Την βοηθεια σας, 28/8 ξεκιναω το ταξιδι μου απο Δραμα για Ηγουμενιτσα με προορισμο Βαρκελονη.Λοιπον το καραβι φευγει το πρωι κατα τις 8 ετσι πρεπει να ταξιδεψω νυχτα,το πρωτο βενζιναδικο 200χλμ απο Δραμα ειναι εξω απο βεροια κληνει στις 2 την νυχτα,θα ειμαι εκει 2παρα ολα ΟΚ.ΜΕΤΑ. Μενουν αλλα 280 χλμ περιπου και ειμαι στα ορια (Βlackbird ,διπλος.βαλιτσες ) Εχω δει ενα shell βενζιναδικο διπλα απο την Εγνατια απο αυτα τα καινουργια τα μεγαλα αρκετα μετα την βεροια αλλα δεν γνωριζω αν δουλευει 24ωρο αν γνωριζει καποιος κατι θα μου ηταν πολυ μεγαλη βοηθεια. Ευχαριστω εκ των προτερων.

πηγα να σου δωσ ω και εγω μια συμβουλη με την σειρα μου αλλα μετα ειδα τις ημερομηνιες αναχωρησης οποτε θα ηταν δωρων αδωρων. ελπιζω να εφτασες καλα...

transalpblack
04/08/2009, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
πηγα να σου δωσ ω και εγω μια συμβουλη με την σειρα μου αλλα μετα ειδα τις ημερομηνιες αναχωρησης οποτε θα ηταν δωρων αδωρων. ελπιζω να εφτασες καλα...

αδερφε μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
εχεις δικιο. κολλησα στο 28 και δεν ειδα το υπολοιπο 8.
εγω θα σε συμβουλευα να φυγεις την ωρα που λες και να φουλαρεις καπου στα 100-120 και οχι στα 200 οπως λες. διαφορετικα, ή φεύγεις νωριτερα ή παίρνεις μαζί σου κανα 4κιλο βενζινη. εγω κατι τετοιο θα εκανα στη θεση σου.