PDA

View Full Version : Ποιο arai να αγοράσω;



makaronachis
23/04/2005, 18:25
Θέλω να αγοράσω arai,αλλά ποιο μοντέλο να πάρω;Τι διαφορά εκτός από την οικονομική έχουν μεταξυ τους τα astro-r,rx-7 και το condor;Οι τιμές παίζουν 720 το rx-7 520 το astro-r και 400 ευρώ το κόνδορ.Μήπως τα βρω ποιο φτηνά μέσω internet;


13322

dimitris74
23/04/2005, 21:35
την ιδια απορια ειχα και εγω και τελικα παραγγειλα το rx7 απο ιντερνετ γιατι μου καθεται στο κεφαλι καλυτερα, το astro/r εχει περιορισμενο χωρο μπροστα και δεν καθοταν καλα.
απο κει και περα απο οσο εχω διαβασει το astro .r εχει αφαιρουμενες επενδυσεις καιοπως το rx7 και λιγοτερους αεραγωγους.
παραθετω και απαντησεις απο ελληνικα καταστηματα.
σε ολα τα arai απο το φτηνοτερο ως το ακριβοτερο εχεις την ιδια ασφαλεια, αλλαζουν οι αεραγωγοι και το εσωτερικο τους.
αν δες πας πιστα και δεν εχεις μεγαλη μηχανη, δηλαδη SS,ST τοτε δεν πρεπει να παρεις RX7 γιατι.
1) δεν θα δουλευουν οι αεραγωγοι και θα κανει θορυβο
2) το ιδιο με ενα και τα βεντουρι στο πισω μερος θα κανουν ασταθες το κρανος κατω απο τα 180
3) εχει το κεντρο βαρους ετσι ωστε να εισαι σκυμενος οποτε αν δεν εχεις SS,megalo ST θα σου πιανεται ο σβερκος μετα απο 10 λεπτο.
και πολλα αλλα που θα σε αποτρεψουν απο το να το παρεις,

arxaios
24/04/2005, 10:53
Εχω ένα Fazer 04, γιά καθημερινή χρήση αλλά και ταξιδάκια. Στα ταξιδάκια πάω συνήθως χαλαρά από 80 μέχρι 180 και σπάνια παραπάνω. Ποιό από τα 3 ή μήπως ένα SHOEI XR-1000 Diabolic;;;

anco
24/04/2005, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
την ιδια απορια ειχα και εγω και τελικα παραγγειλα το rx7 απο ιντερνετ γιατι μου καθεται στο κεφαλι καλυτερα, το astro/r εχει περιορισμενο χωρο μπροστα και δεν καθοταν καλα.
απο κει και περα απο οσο εχω διαβασει το astro .r εχει αφαιρουμενες επενδυσεις καιοπως το rx7 και λιγοτερους αεραγωγους.
παραθετω και απαντησεις απο ελληνικα καταστηματα.
σε ολα τα arai απο το φτηνοτερο ως το ακριβοτερο εχεις την ιδια ασφαλεια, αλλαζουν οι αεραγωγοι και το εσωτερικο τους.
αν δες πας πιστα και δεν εχεις μεγαλη μηχανη, δηλαδη SS,ST τοτε δεν πρεπει να παρεις RX7 γιατι.
1) δεν θα δουλευουν οι αεραγωγοι και θα κανει θορυβο
2) το ιδιο με ενα και τα βεντουρι στο πισω μερος θα κανουν ασταθες το κρανος κατω απο τα 180
3) εχει το κεντρο βαρους ετσι ωστε να εισαι σκυμενος οποτε αν δεν εχεις SS,megalo ST θα σου πιανεται ο σβερκος μετα απο 10 λεπτο.
και πολλα αλλα που θα σε αποτρεψουν απο το να το παρεις,

Για το RX7 επειδη το εχω οι αεραγωγοι οντως δεν δουλευουν στις χαμηλες ταχυτητες.

Απο το Internet θα το βρεις ε πολυ καλη τιμη.

tsoukas77
24/04/2005, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
Θέλω να αγοράσω arai,αλλά ποιο μοντέλο να πάρω;Τι διαφορά εκτός από την οικονομική έχουν μεταξυ τους τα astro-r,rx-7 και το condor;Οι τιμές παίζουν 720 το rx-7 520 το astro-r και 400 ευρώ το κόνδορ.Μήπως τα βρω ποιο φτηνά μέσω internet;

Το condor το εχω εδω και δυο εβδομαδες.Δεν εχω φορεσει τα αλλα δυο.Σε σχεση με αλλα,εχω να τονισω την απιστευτη εφαρμογη του.350 ευρω μου στοιχισε.

makaronachis
24/04/2005, 23:10
350 euro???Ναι;Από που adam;

Wizard13
25/04/2005, 01:33
Δεν μπορώ να σου πω ποιό να πάρεις γιατί δεν γνωρίζω τις ανάγκες σου. Ότι και να αποφασίσεις όμως κάνε τα εξής:

1. Πήγαινε και δοκίμασέ το και βρες το νούμερό σου με ακρίβεια
2. Μπες στο Ebay.com και βρες τους χρήστες Bajaron & FlyingBrian
3. Δες αν έχουν διαθέσιμο το κράνος που θέλεις
4. Αν υπάρχει, σιγουρέψου για νούμερο και χρώμα και πάρ'το.
5. Ζήτησέ του να στο στείλει σαν δώρο (gift) ώστε να γλυτώσεις τελωνείο.

Έχω πάρει 4 Arai RX7-Corsair και μου στοίχισε το καθένα 400 ευρώ τελική τιμή ΜΑΖΙ με τα μεταφορικά. ;)

Alchimistis
26/04/2005, 00:46
Απο ποιο site ρε μαστορα?????????

apav
26/04/2005, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
2. Μπες στο Ebay.com και βρες τους χρήστες Bajaron & FlyingBrian

www.ebay.com

Giannis_L
27/04/2005, 13:28
εγω εχω το astro-r και μου φαινεται πολυ καλο και ελαφρυ για μενα

Και οι αεραγωγοι του δουλευουν λες και εχεις air-condition :wave2:

b_bong12
11/11/2005, 20:07
akousa oti ta megethi twn arai apo sira se sira diaferoun.exw perimetro kefaliou 55cm kai dokimasa to astro-r se small.to evala me psilodyskolia. To idio kai sto vgalsimo.Alla kathotan kala sto kefali.ekana kai kati psilotest pou diavasa se ena site (dokimasa diladi na to peristrepsw, evala ena daxtylo metaksy metwpou kai kranous, to traviksa apo pisw) kai mou fanike oti einai to swsto megethos gia mena.ektos tou oti(epanalamvanw) to evala kai to evgala me psilodyskolia.Fysika, tha anoiksei to kranos.
Epeidi eimai kainourgios kai auti tha einai i prwti fora pou agorazw kranos tha ithela merikes plirofories gia to megethos.mi dwsw tzamba E 600

cheers

as_pino
11/11/2005, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
εγω εχω το astro-r και μου φαινεται πολυ καλο και ελαφρυ για μενα

Και οι αεραγωγοι του δουλευουν λες και εχεις air-condition :wave2:


τα ιδια και απο εδω

ΙΠΠΕΑΣ
11/11/2005, 20:25
Arai ποιά καταστήματα πουλάνε στην Ελλάδα, για να αγοράσω ;