PDA

View Full Version : Eπιτέλους το πήρα



kalant
23/04/2005, 22:19
Καλησπέρα παίδες !!! Απο χθές είμαι κάτοχος ενός DL 650 καινούριου !!! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μανέτα του συμπλέκτη είναι σε ψηλότερη θέση απο την μανέτα του φρένου με αποτέλεσμα απο τις δύο μέχρι τώρα βόλτες που έχω κάνει να κουράζεται το αριστερό μου χέρι. Πρέπει όντως να είναι έτσι ή έχει γίνει κάποιο λάθος στην συναρμολόγηση; Επίσης θέλω να μου προτείνεται μάρκες για κάγκελα μαζί με τιμές αν γνωρίζεται.

latris mixanis
23/04/2005, 22:26
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ,ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!!!!!

johnpagr
23/04/2005, 22:29
KALORIZIKO na einai ...

Kala taksidia na kanete..

Panta or8ioi na eiste ...

Nomizw (an einai opws sta oipoloipa moto) oti ryrmizete sto posw panw h' katw (katakorifa/ka8eta) se volevei...

:beer: :wave2:

adam_tsouk
23/04/2005, 22:30
Καλορίζικο




Πάντα όρθιος!




:beer: :beer:

BAD BOY
23/04/2005, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Καλησπέρα παίδες !!! Απο χθές είμαι κάτοχος ενός DL 650 καινούριου !!! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μανέτα του συμπλέκτη είναι σε ψηλότερη θέση απο την μανέτα του φρένου με αποτέλεσμα απο τις δύο μέχρι τώρα βόλτες που έχω κάνει να κουράζεται το αριστερό μου χέρι. Πρέπει όντως να είναι έτσι ή έχει γίνει κάποιο λάθος στην συναρμολόγηση; Επίσης θέλω να μου προτείνεται μάρκες για κάγκελα μαζί με τιμές αν γνωρίζεται. ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ.ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ(ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΕΝ)ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΜΑΝΕΤΑΣ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕΙ ΣΕ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΩΜΟ ,ΜΠΡΑΤΣΟ ,ΚΑΡΠΟ.ΚΑΛΑ ΧΛΜ:wave2:

grsart
23/04/2005, 23:09
καλοριζικο, καλοταξιδο και πολλα καλα χιλιομετρα.

apav
23/04/2005, 23:57
Καλοτάξιδο!

artech
24/04/2005, 08:36
Καλορίζικο, καλοτάξιδο, φίλε!!!:winka:
Πάντα όρθιος!!! :beer: :beer: :beer:

x-rider
24/04/2005, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Καλησπέρα παίδες !!! Απο χθές είμαι κάτοχος ενός DL 650 καινούριου !!! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μανέτα του συμπλέκτη είναι σε ψηλότερη θέση απο την μανέτα του φρένου με αποτέλεσμα απο τις δύο μέχρι τώρα βόλτες που έχω κάνει να κουράζεται το αριστερό μου χέρι. Πρέπει όντως να είναι έτσι ή έχει γίνει κάποιο λάθος στην συναρμολόγηση; Επίσης θέλω να μου προτείνεται μάρκες για κάγκελα μαζί με τιμές αν γνωρίζεται.


ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ

Κοιτα τιμονι,μανετες ρυθμιζονται οπως εσυ τα θες

τωρα για καγκελα εχει και κατι γερμανικα -δεν θυμαμαι ονομασια

τα εχει νομιζω το μοτοπαρκ- ειναι πιο ακριβα απο τα givi που θα

σου ελεγα να τα παρεις,γιατι εχουν μια ικανοποιητικη τιμη,

Αυτα,εγω givi εβαλα γιατι βεαριομουν να ψαχνω & πολυ!

:sun: :sun:

GTZ750
24/04/2005, 20:55
αντε καλες βολτες!!!!!:beer: :beer:
αυτο με την μανετα συγουρα ρυθμιζεται και σιγουρα δεν πρεπει να ειναι ετσι!!!:beer: :beer: :beer:

siokatas
24/04/2005, 21:06
:wave2:

καλοριζικο και καλοταξιδο φιλε.....και πανω απο ολα καλες και μεγαλες βολτες......:wacko:

Runner Ducati
24/04/2005, 21:22
Καλοριζικο και καλοταξιδο... :) :beer:

idi
24/04/2005, 22:07
μεγειες

τι χρωμα τελικα?

:beer: :smokin:

kalant
24/04/2005, 22:26
Ασημί το πήρα και τώρα που το βλέπω έκανα το καλύτερο !!! Πείτε τίποτα και για κάγκελα ρε παιδιά.Επίσης θα ήθελα ένα συστηματάκι για να έχω το πέταλο πάνω στη μηχανή, δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν βάσεις μπαγκαζιερών που έχουν θέση.

spirpat
25/04/2005, 07:26
αντε καλοταξιδη να ειναι. πονηρουλη.... διλαξες την καλυτερη εποχη!!!!!!

Tigas
25/04/2005, 08:20
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ , ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ
ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΕΧΟΥΝ 120 ΕΥΡΩΠΟΥΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ

cityfly
25/04/2005, 09:23
καλοτάξιδο


πολλά και καλά χιλιόμετρα


:lol: :wave2: :wave2:

danaos75
25/04/2005, 09:39
Καλοριζικη φιλε μου καλοταξιδη, και απ'οτι εχω ακουσει την ευχαριστιεσαι πιο καλα διπλος την μηχανη;) ;)
Ειναι η μηχανη που θελω να παρω αλλα δυστυχως θα περιμενω κανα χρονο ακομα.
Γραψε πρωτες εντυπωσεις.
:wave2:

thewhiteowl
25/04/2005, 09:40
καλοτάξιδο και καλές βόλτες και από εμένα.


Επί τη ευκαιρία, γιατί χαίρονται όλοι τόσο πολύ όταν "το παίρνουν"!! :confused: Δεν φοβουνται μην το μάθει ο Κούγιας και τους κυνηγήσει για να τους δείρει; :uplate: Εγώ τουλάχιτσον προσωπικά χαίρομαι που "το πήρα" πέρυσι, πριν ξεσπάσει αυτή η κρίση. :winka:

afrotwin
25/04/2005, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Ασημί το πήρα και τώρα που το βλέπω έκανα το καλύτερο !!! Πείτε τίποτα και για κάγκελα ρε παιδιά.Επίσης θα ήθελα ένα συστηματάκι για να έχω το πέταλο πάνω στη μηχανή, δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν βάσεις μπαγκαζιερών που έχουν θέση.

gia na min gkriniazis me ta kagkela...

ama 8a valis ke zartinieres me kamia gladiola ine enas poli kalos ston tavro 8a sou kani ena oreo strifto kagkelaki me giristo strantzaristo mourlia milame gia kali doulia ke ftiani ke siromenes portes me to idio sxesio 8a paris ke dio fota apo mia tigkelaria gia ta kolonakia 8a tous riksis ke ena petaxto mikoniatiko mourlia sketi leme


alios traviksou stin givi ke des tin se volevi
na telionoume
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
25/04/2005, 10:18
καλοριζικο,καλοταξιδο και πολλα χιλιομετρα.............

:D :D :beer: :beer:


παντα ορθιος και δυνατος για να το χαρεις :sun: :sun:

maintenance
25/04/2005, 13:32
καλοριζικο φιλε μου.....:wave2:

SF
25/04/2005, 13:58
Καλοτάξιδοοοοοοοοοοος!
:wave2:

periklisk
25/04/2005, 23:31
Με γειες! Καλοτάξιδος!:beer:

ireneepi
27/04/2005, 02:41
Καλως ηρθες

και καλοταξιδι....



οδηγιες για μανετα τις διαβασες...


καλα χλμ..!

SaraMaritis
27/04/2005, 12:08
..."σου κανει ολα τα χατηρια" φιλε kalant-μαν !!! :wave2:
:beer:

gixxerpap
27/04/2005, 18:51
πολλα, καλα και απροβληματιστα χιλιομετρα!!!

κ α λ ο ρ ι ζ ι κ ο ! ! ! !

marilaki
27/04/2005, 19:10
καλορίζικο,καλοτάξιδο και πάντα όρθιος...................................

tsikpit
27/04/2005, 23:36
KALOTAKSIDO KAI....
POLA KALA KAI ASFALEIS XILIOMETRA!!!!



YG: BALE KAI KAMIA FOTO NA TO DOYME!!!!

free rider
28/04/2005, 07:04
αντε να το χαρείς μεγια και καλορίζικο...

:beer: :beer:

kalant
28/04/2005, 19:52
Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα είναι πολύ θετικές αν και είμαι ακόμα στο τρόσιμο και δεν το ανοίγω. Το μόνο που μου έχει προκαλέσει εντύπωση είναι οτι όταν περνάω απο σαμαράκια λακούβες και λοιπές μαλ...ες ακούγεται ένας θόρυβος απο το μπροστινό σύστημα σαν να είναι κάτι χαλαρωμένο και να τραντάζεται. Αν έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι πείτε, εγώ πάντος δεν έχω εντοπίσει κάτι. Απο βδομάδα θα το πάω να το δούν. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και καλή ανάσταση !!!

siokatas
28/04/2005, 21:12
:wave2:

φιλε το μοτο μοιαζει suzuki v-strom δεν γνωριζω πιθανη συνεργασια σου στελνω ομως το ιδιο ακριβως που λες και απο εναν κατοχο v-strom

θόρυβος από το μπροστινό του v-strom 650
Έχω ένα v-strom 650 του 05.Κάθε φορά που πέφτω σε λακούβα ακούγεται ένα έντονο τακ από το μπροστινό σύστημα,σαν να είναι ξεβιδωμένα κάποια πλαστικά.Σε εξουσιοδοτημένος service που ρώτησα μου είπαν οτί έτσι χτυπάνε όλα τα v-strom 650 και οτί δεν λύνεται το πρόβλημα.Το τακ που ακούγεται δεν ξέρω αν είναι ανησυχητικό (μην μου φύγει δηλαδή κάνα κομμάτι),σίγουρα όμως είναι πολύ ενοχλητικό.Έχει κανείς υπόψιν του κάτι;Από τι μπορεί να είναι και πως διορθώνεται;Το χτύπημα ακούγεται από την πρώτη μέρα και το μηχανάκι έχει σήμερα 1200 Km.

siokatas
28/04/2005, 21:18
:wave2:


μηπως βοηθαει και αυτο?
''ola ta vstrom 650 otan peftoun mesa se kali lakouva akougetai san ena thorivos san plastiko apo mprosta... mij se anisixei ... emena malista ttora sta 10000 xlm den to akouo pia i den exo petixei tarastia lakouva... min sas anisixei katholou''. By zouzounos.


''Χμμμ...ειναι στανταρ ρουλεμαν τιμονιου και μαλιστα το ειχαν τα SV τα πρωτα, αλλα δεν περιμενα και τα V-Strom.
Κατι τετοια κανει η Σουζουκι μια ζωη βαζει κωλορουλεμαν.
Λυση υπαρχει και ειναι φθηνη, ασε τους αρχιμπιφτεξ της Σουζουκι να λενε.
Η πρωτη ειναι να πας καπου και να σφιξεις τα ρουλεμαν με δυναμοκλειδο (torque wrench) στη ροπη που οριζει ο κατασκευαστης (στα συνεργεια θα ξερουν).Αν μετα απο 500-600 χλμ αρχισουν παλι τα κλαπα-κλουπα στις λακουβες, αλλαζεις τα ρουλεμαν και βαζεις καλα κωνικα γιαπωνεζικα ρουλεμαν που θα σου πανε 3 φορες φθηνοτερα απο αυτα της Σουζουκι και δεν θα ξαναχρειαστουν σφιξιμο.
Ειναι μια μαρκα καλη που παιζει στανταρ, αλλα δεν θυμαμαι τωρα, θα μαθω και θα σου πω.'' Τώρα που το θυμήθηκα από τη suzuki μου είπαν οτί για το χτύπημα φταίνε οι πλευστοί δίσκοι,ακούγετε λέει και σε άλλα μοντέλα της suzuki.λες;

makaronachis
28/04/2005, 21:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
[B]Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα είναι πολύ θετικές αν και είμαι ακόμα στο τρόσιμο και δεν το ανοίγω. Το μόνο που μου έχει προκαλέσει εντύπωση είναι οτι όταν περνάω απο σαμαράκια λακούβες και λοιπές μαλ...ες ακούγεται ένας θόρυβος απο το μπροστινό σύστημα σαν να είναι κάτι χαλαρωμένο και να τραντάζεται. Αν έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι πείτε, εγώ πάντος δεν έχω εντοπίσει κάτι. Απο βδομάδα θα το πάω να το δούν.
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και καλή ανάσταση !!!

Καλορίζικο και καλοτάξιδο.Αν δεν με ξέρεις είμαι αυτός που διατύπωσε πρώτος την απορία που έχεις σχετικά με το γκαπ που ακούς από το μπροστινό.Ευτυχώς που το ακούς κι εσύ κι αισθανόμουν λίγο μόνος....Λοιπόν δες εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8043
Άμα βγάλεις άκρη στην Suzuki ρίξε κάνα ποστ να δούμε τι διάολο είναι τελικά.Εγώ πάντως δεν έχω βγάλει άκρη....Και πάντως είναι ενοχλητικό,isn't it?