PDA

View Full Version : Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια



Σελίδες : [1] 2

bikas
02/08/2009, 21:07
Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

και δεν ειναι μονο αθηναιοι αλλα απο ολες τις μεγαλες πολεις αλλα στην προκειμενη περιπτωση Αθηναιοι.
και δεν λεω ΙΧδες γιατι εγω ειμαι μηχανοβιος αλλα γιατι το μεγαλυτερο ποσοστο των μοτοσυκλετιστων που επισκεπτονται την επαρχια και τους επαρχιακους δρομους πανε πολυ προσεκτικα σε αντιθεση με τους αντιστοιχους ιχδες.

λοιπον η ιστοριε εκτυλιθηκε σημερα το μεσημερι κι ενω ετοιμαζομουν να παρω το καραβι για την ηπειρωτικη ελλαδα.

Ε εγω Α αδελφος

Ε 13.30 αδελφε παμε γιατι θα χασω το καραβι
Α ναι ναι φευγουμε
Ε επειδη βιαζομαστε να οδηγησω εγω τη μηχανη (που την ξερω και καλυτερα)
Α οχι οχι δεν πειραζει

μετα απο 100 μετρα κι εχοντας εμεις στοπ πριν ακριβως την διασταυρωση βλεπουμε ενα αυτοκινητο να μπαινει χωρις να αφηνει περιθωριο σε εμας στον μολις 2 μετρα δρομο (οδηγουσε σαν αγγλος κι οχι σαν ελληνας)
ο αδελφος συνιθησμενος απο τα διπλα abs δισκοφρενα του (το μονο δικο μου δεν εχει) παταει με οση δυναμη το μπροστινο, αφου ετσι οπως τον ειδε να μπαινει εκανε την σελα καφε, κι ενω δεν ειχαμε φτασει καν στη νοητη προεκταση του στοπ ωστε να σταματησουμε.
η μηχανη με την καυτη ασφαλτο παει να κανει κατι σε εντο αλλα λογο της οχι μεγαλης ταχυτητας αποφασιζει να παει προς τα αριστερα αφηνωντας τον οδηγο αδελφο μου δεξια μπρουμυτα σερνομενο εγω απο πισω με το σακ βουαγιαζ χιαστι πισω να κανω μια κινηση γονατισματος ζειμπεκικου αφηνοντας ενα μικρο τμημα δερματος κατω ενω ο αδελφος 3 τμηματα (ομου αγκωνα γονατου) .η μηχανη αφηνε το ενα φλας κι απεκτησε κατι γρατσουνιες.
και οι 3 δεν ειχαμε περασει την προεκταση του στοπ.
Σηκωνομαι κι αφου βλεπω το αδελφο μου που ειναι καλα ακολουθει ο παρακατω διαλογος

Ο οδηγος Θ1 θειτσα 1 Θ2 θειτσα 2 (συνεπιβατησες)

Ε πας καλα?????κατεβα να δεις πως μπηκες στην στροφη
Ο παιδια τρεχατε
Ε ?????? κατεβα και δες που εισαι
Θ1 τρεχατε πολυ
Θ2 ε αφου ειστε καλα
Ο να φορατε κρανος
Ε γιατι επειδη υπαρχουν κατι μ@λ@κες σαν κ εσενα????
Ο Θ1 Θ2 παιδια να μην τρεχετε
Ε πως τρεχαμε κοιτα να δεις που ημασταν και που πεσαμε σε 1 μετρο μεσα
Ο καλα καλα να προσεχετε γεια σας
Θ1 παιδια απο εδω ειστε???
Ε ????????????
ο αδελφος μου καθ ολη την διαρκεια εξυμνουσε τα θεια αφου ειχαμε παει και το πρωι στην εκκλησια.

τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης

εστω να δεχτω οτι ετρεχα επρεπε να μας σκοτωσουν??
επειδη ο δρομος που σε εκινο το σημειο ειναι οντως στενος και δεν τυπαρχει ορατοτητα πρεπει ο καθενας να μπαινει κλειστα (στενος δρομος = μονοδρομος )?????νεος κοκ ιχ???
εαν φωναζα αστυνομια θα νοπυ ελεγαν οτι παραβιασαμε στοπ αφου δεν προλαβαμε καν να φτασουμε στο υψος του ???
εφοσον δεν υπηρχε συγκρουση με το οχημα την ζημια της μηχανης μου την πληρωνω εγω,η κανω μυνηση και αν την κερδισω σε 25 χρονια.μηπως καλυτερα να σκαγαμε πανω/???

για την καλυτερη κατανοηση σας θα στειλω και σχεδιαγραμματα

eiffel
02/08/2009, 21:14
Αν δεν υπαρχουν μαρτυρες το μονο αποτελεσματικο που μπορεις να κανεις ειναι αυτοδικια η οποια σε προειδοποιώ ειναι παρανομη. Προσωπικα προσπθω να ηρεμησω σε τετοιες περιπτωσεις για να μην κανω καμια μλκια, που εχω κανει αλλες φορες και δοξα το θεο δεν το χω πληρωσει. Περαστικα και στους δυο και στη μηχανη σου...

bikas
02/08/2009, 21:21
να ενα προχειρο σχεδιαγραμμα

bikas
02/08/2009, 21:31
υποψιν οτι σε νορμαλ συνθηκε θα περναγαμε και οι 2 , ισα ισα αλλα θα περναγαμε

και επισης ενα ευχαριστω στον καπετανιο που αφου με ειδε μου εδωσε ολα τα απαραιτητα ιατρικα


170298

SVX
02/08/2009, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas

Ο να φορατε κρανος
Ε γιατι επειδη υπαρχουν κατι μ@λ@κες σαν κ εσενα????



τωρα που ειδες οτι σε καθε στροφη σε περιμενει "ο Δικος σου Μαλακας" καλα ειναι να φορεσεις κρανος...



το κεφαλι δεν στο σιαζουν οι ασφαλιστικες...

bikas
02/08/2009, 21:42
εχεις δικιο σε αυτο συνηθως φοραω κρανος αλλα για να ειμαι ειλικρινης τις περισσοτερες φορες για τα 300 ευρω και απαραιτητως στα ταξιδια.αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης

TOLISTOLAROS
02/08/2009, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
εχεις δικιο σε αυτο συνηθως φοραω κρανος αλλα για να ειμαι ειλικρινης τις περισσοτερες φορες για τα 300 ευρω και απαραιτητως στα ταξιδια.αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης
να το μπορέσεις ακόμα και για 100 μέτρα

BLiTzER
02/08/2009, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
αλλα οταν προκειται για 1000 μετρα και καλοκαιρι κι οταν πας μεχρι το λιμανι ....ε δεν το μπορω για να ειναι ειλικρινης

Ο τελικός προορισμός σας ήταν το πλοίο ή είχατε κράνη και δερμάτινα στις βαλίτσες? Απλή απορία.

tmracing.siros
03/08/2009, 00:21
σε καταλαβενω φιλε μου....και εμενα περσι πηγε να με φαει ενας μ@λ@κ@ς γερος με μια μερσεντα του καποτε....γιατι χαζεβε,εχασε την στροφη,και οταν το πηρε χαμπαρι αποφασισε να στριψει πανω μου! και οταν πηγα να μιλησω με εβρισε κιολας! απο τοτε οταν βλεπω πινακιδα στο νησι να αρχιζει απο Υ απο Ι
κλπ που εχουν στο νομο αττικης σαν να βλεπω κοκκινο πανι...και με την πρωτη μ@λ@κια που θα κανουν....αρχιζει το γλεντι! περα απο αυτο ομως η αληθεια ειναι οτι οι ιχδες της μεγαλουπολης τραβανε οπου πανε και την νωοτροπια οτι εμεις ξερουμε να οδηγαμε και τα ''βλαχαδερα'' εδω που ηρθαμε οχι....αλλα αν τους βγαλουν τα φαναρια...τελος...δεν ξερουν που πανε τα 4...

ιχδες...αν ειναι να 'ρθετε στα νησια μας...τα αυτοκινητα στο.....γκαραζ σας η οπου αλλου....:a37: :a37: :a37: :a37: :a37:




















.

konsttanttinos
03/08/2009, 06:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια
..........................


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και γαμω τους τιτλους :lol: :lol:

Πλακα τελος.Δεν κινδυνευεις μονο απο τους αθηναιους, ολοι ειναι ετοιμοι για να πεσουν πανω σου, οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ..
Παντα ορθιος και παντα να ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ την μαλακια.

XJR_Billy
03/08/2009, 08:01
Που να δεις τους Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιους στην Αθήνα πως οδηγάνε...:mad: :mad:

guzzistas
03/08/2009, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Που να δεις τους Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιους στην Αθήνα πως οδηγάνε...:mad: :mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

posnightmist
03/08/2009, 09:38
Αυτό με τους Αθηναίους ΙΧηδές είναι μεγάλο πρόβλημα!!! Εδώ στη βοιωτία έξω από τη Θήβα στο δρόμο για Λιβαδιά έχει ένα κομμάτι φαρδύ που χωράνε τρία αυτοκίνητα δίπλα δίπλα σε κάθε ρευμα και οι αθηναίοι οδηγούν ΠΑΝΤΑ πάνω στη διαχωριστική γραμμή!!! Τους αναβείς το φλας ότι θες να προσπεράσεις και κάνουν αριστερά αντί για δεξια!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:
αν δε δεν έχει γραμμές γιατί ο δρόμος είναι υπό κατασκευή πάνε σαν Άγγλοι!!!

panagis83
03/08/2009, 10:26
Μια ερώτηση! Το αντιθετο το εχετε αντιμετωπισει στην Αθηνα να δειτε τι ωραια που ειναι; Επαρχιωτες στην Αθηνα! Που δεν μπορουν να κατσουν σωστα σε μια γραμμη ρευματος ! μη πω για το φλας που μαλλον δεν ξερουν τι ειναι και τι κανει!

και κατι αλλο δεν μαρεσει το Αθηναιος Θεσαλονικιος εχει Αθηναικες πινακιδες (ΑΜΑΝ: ο μπαμπης ο σουγιας)

Και κατι αλλο εφοσον ξέρεις οτι εκει ο δρομος ειναι στενος (συγνωμη αλλα θα γεινω Θ1) επρεπε για μενα να το περιμενεις οτι ενδεχεται 1 στο 1.000.000.000.000.000.000 να πεταχτει καποιος! και να πηγαινεις ποιο σιγα! δες τη γραφω στην υπογραφη μου κατω!

Η Αθηνα εχει καλους οδηγους και κακους αλλα και η επαρχια το ιδιο! θες να μου πεις οτι στην επαρχια δεν τρεχουν και ειναι ολοι καλοι οδηγοι και νομιμοι! δε νομιζω! Στο μονο που καταλαβαινω και ειμαι μαζι σου οτι αρκετοι οδηγοι (το δεχομαι της αθηνας) επειδη ειναι μονοδρομος απαλαγμενος απο κινηση νομιζουν οτι ειναι μονοι στο δρομο !!! αυτο ειναι που συμβαινει! πως λυνεται ; δεν ξερω ! αλλα οταν στην Αθηνα ζει η μιση Ελλαδα το ποσοστο κακων οδηγων θα ειναι μεγαλο !

Φιλικα
Παναγιωτης

Mihos4u
03/08/2009, 11:22
Προσωπικα δε συμφωνω με αυτην την νοοτροπια. Απεναντιας την θεωρω αρκετα κομπλεξικο. Εχει να κανει με την οδικη παιδεια και μυαλο του καθενα.

Κρητικος 45αρης οδηγος ΙΧ:
Ανηψιος: Ρε θειο ελα πιο δεξια να περασει η μηχανη εχει μπλεξει απο πισω μας και τυρανιεται.
Θειος: Ε ας περασει...
Ανηψιος: Ε ελα λιγο ακρη να τον βοηθησεις θα τον σκτωσεις εκει που καθεσαι αν ερθει κανεις απο την αλλη.
Θειος: εγω θα τον σκοτωσω, να μην καβαλαγε τη μαλακια να μη σκοτωθει.

Αγροτης πεταγεται απο το πουθενα στον δρομο πισω απο τις ελιες χωρις να κοιταξει (στα @@ρια του τρακτερ εχει) καρφωνεται πανω του η μηχανη με 200χλμ.
Αγροτης: Ε το κολοπαιδο ετρεχε!
Ενω αν δεν ετρεχε θα κοιταζε πριν βγει.

Χαλκιδα: Κρανος = αδερφη μαλλον ετσι τα μαθανε τα παιδια εκει. (αυτο ισχυει και για ολη την ελλαδα περα απο Αθηνα που ειτε φοβο κλησης ειτε για τους δικους τους λογους το φορανε, και ας ειναι για καποιους μαλακες)

Προσωπικα ενας οδηγος που καθημερινα τριβεται αναμεσα σε χιλιαδες αυτοκινητα και με διασταυρωση ανα 50μ. ειναι μακραν καλυτερος απο τους υπολοιπους που συναντανε τον μπαρμπα τους 2 φορες τη μερα στη πλατεια του χωριου.

Και κατι ακομη για τους γαματους οδηγους της επαρχιας. Ειστε η μονη περιπτωση που εχω ακουσει να γινεται μετοπικη με παπακια. Φυσικα ακρανωτοι και εννοειται οι περισσοτεροι 6 μετρα κατω απο τη γη.

Συμφωνουμε βεβαια στο οτι οταν η Αθηναιοι πανε καπου εκτος αθηνας και δε πιτσιρικαδες δε ξερω λογο της απλας λογο των πολυ λιγων οχηματων γυρω τους ξαφνικα νομιζουνε πως ειναι μονοι τους (βεβαια αυτο ωρες ωρες το νομιζουνε και μεσα στο χαος της Αθηνας) αλλα και εσεις οταν ερχεστε αθηνα ή σας πετυχαινω σε κατι δρομους λιγο στριφτερους με λιγη κινηση δε πατε πισω.

guzzistas
03/08/2009, 12:01
Ιδιος είναι ο Ελληνας οδηγάρας, είτε Αθηναίος είτε από την επαρχία!!

ΠΡΟΣΟΧΗ και τα μάτια σας δεκατέσσερα!!!

XJR_Billy
03/08/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Ιδιος είναι ο Ελληνας οδηγάρας, είτε Αθηναίος είτε από την επαρχία!!

ΠΡΟΣΟΧΗ και τα μάτια σας δεκατέσσερα!!!

+ ΑΠΕΙΡΟ !!!!!:mad:

EVI
03/08/2009, 12:16
κοιτα να δεις που οι ''αθηναιοι'' ειναι ολοι γεννημα θρεμα...κανεις δεν ηρθε απο την επαρχια να μεινει στην Αθηνα...και κανεις δεν γυρναει στο τοπο καταγωγης του το καλοκαιρι :rotflmao: τι αθηναιοι ρε????δικοι σας ειναι που μετακομισαν αλλου :beer: ο κακος οδηγος δεν εχει καταγωγη....

posnightmist
03/08/2009, 12:24
Κακοί οδηγοί υπάρχουν παντού!
3 χρόνια που ήμουν στην Αθήνα σαν φοιτητης και οδηγούσα παπάκι έχω δει πολλά αλλά αυτό το φαινόμενο τώρα το καλοκαίρι εδώ στη επαρχία δεν το έχω ξαναδεί! Αν θέλει ο άλλος να πάει πιο γρήγορα και να ρισκάρει το κεφάλι του είναι δικιά του δουλειά και εγώ θα του ανοίξω τον δρόμο! Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν αφήνουν κανένα να τους προσπεράσει και πάνε πολύ πιο αργά από το όριο ταχύτητας! Ειδίκα όταν ο δρόμος έχει τόσο φαρδος!

Τώρα για τα χωριά και τους παπούδες με τα τρακτέρ τι να πω? όσο κυριαρχεί η λογική του "εδώ είναι το χωριό μου πάω όπου θέλω" εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!

:beer: :beer: :beer:

zephyr1
03/08/2009, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas


τα ερωτηματα μου ειναι τα εξης

εστω να δεχτω οτι ετρεχα επρεπε να μας σκοτωσουν??
επειδη ο δρομος που σε εκινο το σημειο ειναι οντως στενος και δεν τυπαρχει ορατοτητα πρεπει ο καθενας να μπαινει κλειστα (στενος δρομος = μονοδρομος )?????νεος κοκ ιχ???
εαν φωναζα αστυνομια θα νοπυ ελεγαν οτι παραβιασαμε στοπ αφου δεν προλαβαμε καν να φτασουμε στο υψος του ???
εφοσον δεν υπηρχε συγκρουση με το οχημα την ζημια της μηχανης μου την πληρωνω εγω,η κανω μυνηση και αν την κερδισω σε 25 χρονια.μηπως καλυτερα να σκαγαμε πανω/???

για την καλυτερη κατανοηση σας θα στειλω και σχεδιαγραμματα

-Οχι

-Οχι

-Δεν θα σου ελεγαν τιποτα απλα θα καταγραφαν το σκηνικο

-Καλα να σκαγατε πανω θα ηταν σιγουρα καλυτερα , αλλα αφου εισαστε καλα και δεν κανατε τιποτα απ'τα παραπανω ,αστο να παει στην ευχη του θεου.

Χωρις εξοπλισμο ομως και εσεις, προσεξτε μην το δει κανα ανηψη της θειτσας και ανοιξει κανα θεμα μ@λ@κες βλαχοι μηχανοβοιοι παραλιγο να περασουν στοπ.:rotflmao:

:wave2:

devil's animal
03/08/2009, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια.........
μετα απο 100 μετρα κι εχοντας εμεις στοπ πριν ακριβως την διασταυρωση βλεπουμε ενα αυτοκινητο να μπαινει χωρις να αφηνει περιθωριο σε εμας στον μολις 2 μετρα δρομο.......


εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι εφοσον εχεις αδικο, γαυγιζεις κιολας...:confused:

αφου λες οτι εσεις εχετε στο στοπ επρεπε να σταματησετε.

το στοπ σημαινει ΚΟΚΚΑΛΩΝΩ το οχημα! οχι, ουτε τσουλαει με 5, ουτε τσουλαει με 2α και απλα ελεχγω, ουτε τιποτα. σταματαει εντελως σε σημειο ικανο να ελεγξεις την διασταυρωση και φυσικα να μην εξεχει και παρεμποδιζει τα οχηματα που κινουνται στον δρομο με προτεραιοτητα.

απλουστατα λοιπον, ειχατε πολυ περισσοτερη ταχυτητα απ'οτι μπορουσατε να διαχειριστειτε, χεστηκατε μολις ειδατε το κουτακι και πατησατε τα φρενακια πολυ πιο δυνατα.(η συνηθεστερη αιτια πτωσης μιας μηχανης=περισσοτερο φρενο απ'οτι μπορεις να αντεξεις)


ακομα και μπατσους να φωναζατε, τι νομιζεις οτι θα σας ελεγαν?
οτι χεστηκατε, πατησατε φρενα και πεσατε!!

αν πεφτατε και πανω στο κουτι θα φταιγατε 100% διοτι ειχατε στοπ.

ΝΑΙ οι αριστερες στροφες ΠΡΕΠΕΙ (συμφωνα με τον κ.ο.κ) να παιρνονται ανοιχτα. αλλα η παραβιαση στοπ ειναι σαν να παραβιαζεις ερυθρο σηματοδοτη,δλδ κοκκινο.

3ο σφαλμα που δεν φορουσατε κρανη.


εχεις 1000% αδικο και καλο θα ειναι να ξανασκεφτεις τι κανατε και ποιος εφταιγε πραγματικα.
:wave2:

dirtbird
03/08/2009, 13:14
Ρε devils, σε πείραξε η ζέστη?

Αφού και που έπεσαν και σύρθηκαν (αναβάτες και μηχανή), πάλι πριν το στοπ σταμάτησαν.
ΑΛΛΟ το προγραμματισμένο φρενάρισμα και ΑΛΛΟ το πανικόβλητο λόγω αυτοκινήτου πυ έρχεται κατα πάνω σου από το πουθενά....

:confused: :confused: :confused: :alien:

devil's animal
03/08/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ρε devils, σε πείραξε η ζέστη?

Αφού και που έπεσαν και σύρθηκαν (αναβάτες και μηχανή), πάλι πριν το στοπ σταμάτησαν.
ΑΛΛΟ το προγραμματισμένο φρενάρισμα και ΑΛΛΟ το πανικόβλητο λόγω αυτοκινήτου πυ έρχεται κατα πάνω σου από το πουθενά....

:confused: :confused: :confused: :alien:


μπορει να εχεις και δικιο, αφου δεν ξερουμε σε ποση αποσταση απο το στοπ εγινε οτι εγινε...
πηγαινοντας ομως τερμα δεξια δεν νομιζω να μην ειχαν περιθωρια αποφυγης.


ολο το σκηνικο εγινε λογω τρομου και απειριας φρεναρισματος.

tmracing.siros
03/08/2009, 13:45
οτι και να μου λετε οσα και να λετε....σας προκαλω! ελατε να σας βαλω να οδηγησετε οπια μερα απο Οκτωμβριο μεχρι μεσα Μαιου θελετε,και να σας βαλω και μια μερα τον Αυγουστο εδω στο νησι
να δειτε τι διαφορα εχει να οδηγουν μονο ντοπιοι και τι διαφορα οταν ερχοντε οι ''καφροτουριστες'' με τα κουβαδακια τους,πληροφοριακα ειμαστε νησι με 30.000 κατοικους,οποτε μη πειτε τιποτα χωριο και 10 ατομα....δεν λεει! Παρ'ολα αυτα εχουμε προβλημα με το κυκλοφοριακο γενικοτερα,οποτε οταν ερχοντε και οι ραλλοΙΧδες μας κανουν την ζωη δυσκολη!

Παρατηστε τα κωλοκουβαδακια σας και ελατε...νοικιαστε μια μοτο,μια γουρουνα και απολαυστε διακοπες, και την δικη μας ζωη κανετε δυσκολη και την δικη σας....δεν θελει κοπο,τροπο θελει!




:beer:

menelaos46
03/08/2009, 14:04
Ο κανονας ειναι οτι πρεπει να προβλεψεις το εντελως απροβλεπτο και αν δε μπορεις να το προβλεψεις να μπορεις να το αποφυγεις. Να εχεις δηλαδη παντα διαφυγη αυτος ειναι κανονας Νο1. Το αποτελεσμα αυτο ειναι καθαρα λογω απειριας νομιζω. Νομικα δεν ειμαι τοσο σιγουρος αλλα νομιζω πως ευθηνη θα καταλογιζοταν σε σενα. Αυτα και προσοχη....!! Και παρενθεση διαφυγη οπου μπορεις να φανταστεις αρκει να εχεις εναλακτικη, μια φορα ειχα μπει μεσα σε παρκιν σουπερ μαρκετ για να αποφυγω θεια οπως αυτη που περιγραφεις και μια αλλη το ειχα κοψει πανω στο πεζοδρομιο σε φαση εντουρο σε παρομιο περιστατικο. Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες αν αποφυγεις παρα αν φρεναρεις δυνατα.

bikas
03/08/2009, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ο τελικός προορισμός σας ήταν το πλοίο ή είχατε κράνη και δερμάτινα στις βαλίτσες? Απλή απορία.

οχι εμενα με πηγαινε ο αδελφος μου με την δικη μου μηχανη στο φερρυ για να εφευγα.δεν ειχαμε καθολου κρανη.ο αδελφος ξαναγυρισε πισω σπιτι.

και μια απαντηση στον devil

απο εκει που πεσαμε θελαμε 1 μετρο ακομα για το στοπ,οσο για την απειρια εχεις δικιο.

εναλλακτικη δεν υπηρχε μονο τοιχος δεξια κι αριστερα.

επισης ειπα πως δεν ειναι μονο αθηναιοι οι κακοι οδηγοι αλλα αυτοι εχουν μια πιο π[εριεργη συμπεριφορα.

devil's animal
03/08/2009, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
οχι εμενα με πηγαινε ο αδελφος μου με την δικη μου μηχανη στο φερρυ για να εφευγα.δεν ειχαμε καθολου κρανη.ο αδελφος ξαναγυρισε πισω σπιτι.

και μια απαντηση στον devil

απο εκει που πεσαμε θελαμε 1 μετρο ακομα για το στοπ,οσο για την απειρια εχεις δικιο.

εναλλακτικη δεν υπηρχε μονο τοιχος δεξια κι αριστερα.

επισης ειπα πως δεν ειναι μονο αθηναιοι οι κακοι οδηγοι αλλα αυτοι εχουν μια πιο π[εριεργη συμπεριφορα.

1 μετρο απο το στοπ ειναι σαν να ΕΙΣΑΙ στο στοπ.οποτε στα ποσα μετρα απο το στοπ φρεναρε ο αδερφος σου και ποσα μετρα συρθηκατε?

εχεις μηπως ιδεα ποσα μετρα καλυπτεις το δευτερολεπτο κινουμενος με 100χλμ π.χ.??

οντως η απειρια επαιξε τον ρολο της καθως και το γεγονος οτι το κουτι πηρε κλειστα την στροφη ενω οφειλε να την επαιρνε ανοιχτα...
:wave2:

bikas
03/08/2009, 15:04
το πολυ να κινουμαστε με 40 αλλα σιγουρα φρεναρε σιγα σιγα για την διασταυρωση .
πρεπει να πεσαμε γυrω στα 3 μετρα απο το στοπ αφου διασχισαμε και καποια αποσταση φρεναρισμενοι. και σταματησαμε 1 πριν.παντως δεν τρεχαμε ηταν διασταυρωση.

bikas
03/08/2009, 15:14
μια ευγενικη προσφορα των betadine kai pulvo 47


170324

XJR_Billy
03/08/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
οχι εμενα με πηγαινε ο αδελφος μου με την δικη μου μηχανη στο φερρυ για να εφευγα.δεν ειχαμε καθολου κρανη.ο αδελφος ξαναγυρισε πισω σπιτι.

και μια απαντηση στον devil

απο εκει που πεσαμε θελαμε 1 μετρο ακομα για το στοπ,οσο για την απειρια εχεις δικιο.

εναλλακτικη δεν υπηρχε μονο τοιχος δεξια κι αριστερα.

επισης ειπα πως δεν ειναι μονο αθηναιοι οι κακοι οδηγοι αλλα αυτοι εχουν μια πιο π[εριεργη συμπεριφορα.

Φίλε χωρίς παρεξήγηση, όταν οδηγάμε μηχανή, δεν ισχύουν σήματα, φανάρια κλπ.
Παντού και πάντα δίνουμε προτεραιότητα ας έχουν οι άλλοι στοπ.

Δεν κυνηγάμε το δίκιο μας μπας και καταφέρουμε να μείνουμε ζωντανοί και υγιείς με τα όργια που κυκλοφορούν ανάμεσά μας. Τι να το κάνω ότι έφταιγε ο άλλος που δεν είδε το στοπ, που δεν υπολόγισε την ταχύτητά του, που πέρασε με κόκκινο αν με διαλύσει και μένα και τη μηχανή μου?

Δεν κάνω μάθημα, απλά επισημαίνω την πραγματικότητα.
Πάντα όρθιοι παιδιά!:beer: :wave2:

LOUKILOUK
03/08/2009, 16:28
Πρωτα απο ολα περαστικα και γρηγορα, κατα 2ον παντα κρανοι ακομα και για 100 μετρα οδηγηση μεσα στη αυλη του σπιτιου σου...ποτε δεν ξερεις...ρωτα καποιους εδω μεσα να σου πουνε...
Κατα τα αλλα δεν ειναι ευκολο να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα αλλα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι με λιγη προσοχη, πειρα και ψυχραιμια παραπανω ολα θα ειχαν κυλησει ομαλα και εσυ θα ειχες βρεθει στο πλοιο αντι να σερνεσαι στην ασφαλτο...
Σχετικα με τις οδηγικες ικανοτητες Αθηναιων, Επαρχιωτων κτλ εχω να πω μονο οτι οι μαλακες ειναι παντου γυρω μας και δυστυχως η οδηγικη παιδεια δεν εχει να κανει με την καταγωγη ή τον τοπο κατοικιας...
Γεια χαρα παλικαρια

υ.γ. Μεγαλωσα στην Αθηνα και μενω 9 χρονια σχεδον σε επαρχια(Συρος)...Θα μου πει καποιος σε ποια κατηγορια ανηκω και πως οδηγαω βαση των αποψεων αυτων? αα ναι ξεχασα...για να βοηθησω... εχω πλεον μηχανη που αγοραστηκε απο ιδιωτη στην Αθηνα και εχει Πατρινες πινακιδες...:confused: :hypnotize :dizzy: η προηγουμενη ειχε Αθηναικες πινακιδες και οδηγηθηκε, απο τοτε που αγοραστηκε, στο νησι...:a4: :a42:

the who
03/08/2009, 17:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
[B]Πρωτα απο ολα περαστικα και γρηγορα, κατα 2ον παντα κρανοι ακομα και για 100 μετρα οδηγηση μεσα στη αυλη του σπιτιου σου...ποτε δεν ξερεις...ρωτα καποιους εδω μεσα να σου πουνε...
Κατα τα αλλα δεν ειναι ευκολο να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα αλλα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι με λιγη προσοχη, πειρα και ψυχραιμια παραπανω ολα θα ειχαν κυλησει ομαλα και εσυ θα ειχες βρεθει στο πλοιο αντι να σερνεσαι στην ασφαλτο...
Σχετικα με τις οδηγικες ικανοτητες Αθηναιων, Επαρχιωτων κτλ εχω να πω μονο οτι οι μαλακες ειναι παντου γυρω μας και δυστυχως η οδηγικη παιδεια δεν εχει να κανει με την καταγωγη ή τον τοπο κατοικιας...

Τα ειπες ολα.:beer:

irinia
03/08/2009, 18:00
ΕΔΩ ΕΠΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........


Πρώτα πώς οί όδηγικές έμπειρίες ένός κατοίκου τής μεγαλούπολης
όπως είπε καί κάποιος φίλος είναι πολύ περισσότερες,έντονες κ.λ.π...
ΑΛΛΑ........
καί οί τοπικοί....ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.......είδικά σέ δύσκολες όρεινές διαδρομές,
στενούς δρόμους,έπικίνδυνους κ.λ.π...
Νησιά....βουνά.......καί βάλε.
Πάνε σά νά τρέχουν είδική....
Έκεί οί τοπικοί είναι......ΚΑΜΙΚΑΖΙ.....
Όπότε όπως είπε καί ό φίλος πιό πάνω.......
ΠΑΝΩ ΑΠ'ΌΛΑ............Η ΟΔΗΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ....!!!
Άπό τρακτέρ πάντως,έχουν φύγει πολλοί......λόγω τών πολύ κακών
άντιδράσεων βέβαια τών όδηγών τρακτέρ.....
Οί άνθρωποι μόνο μέ λάχανα καί βαμβάκια έχουν νά κάνουν....
έμείς πρέπει νά τούς προσέχουμε....








:wave2:

JVR
03/08/2009, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΕΔΩ ΕΠΑΝΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ.........


Πρώτα πώς οί όδηγικές έμπειρίες ένός κατοίκου τής μεγαλούπολης
όπως είπε καί κάποιος φίλος είναι πολύ περισσότερες,έντονες κ.λ.π...
ΑΛΛΑ........
καί οί τοπικοί....ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ.......είδικά σέ δύσκολες όρεινές διαδρομές,
στενούς δρόμους,έπικίνδυνους κ.λ.π...
Νησιά....βουνά.......καί βάλε.
Πάνε σά νά τρέχουν είδική....
Έκεί οί τοπικοί είναι......ΚΑΜΙΚΑΖΙ.....
Όπότε όπως είπε καί ό φίλος πιό πάνω.......
ΠΑΝΩ ΑΠ'ΌΛΑ............Η ΟΔΗΓΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ....!!!
Άπό τρακτέρ πάντως,έχουν φύγει πολλοί......λόγω τών πολύ κακών
άντιδράσεων βέβαια τών όδηγών τρακτέρ.....
Οί άνθρωποι μόνο μέ λάχανα καί βαμβάκια έχουν νά κάνουν....
έμείς πρέπει νά τούς προσέχουμε....



Ναι ρε φιλε δικιο εχεις,εαν ερθει καποιος απο επαρχια σε καποια μεγαλη πολη κ ψαχνεται πηγαινοντας αργα σε σχεση με καποιον που μενει εκει αρχιζουν τα καντιλια,το ιδιο ατομο οταν ερθει με το κουτακι του
στα νησιά....βουνά.......καί βάλε οπως ειπες θα ,κρεμασει το χερακι του απο το παραθυρο θα γραψει στα π__ρια του τους παντες θα κανει αναστροφη οπου του κα__σει κ θα εχει κ την απαιτηση να τον σεβαστουν ολοι επειδη ειναι διακοπες κ δεν ξερει...Το χαος της μεγαλουπολης μεταφερεται κ στα νησια,σημερα μονο κοντεψαν να με πατησουν δυο φορες.Τελικα εχεις δικιο θα παρω ενα τρακτερ με χουφτα να κυκλοφορω γιατι δεν παλευεται η κατασταση




:wave2: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


170347

eiffel
03/08/2009, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
μια ευγενικη προσφορα των betadine kai pulvo 47

ασχετο αλλα η pulvo αφήνει σημαδια... Καλυτερα καμια αλλη

XJR_Billy
03/08/2009, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από eiffel
ασχετο αλλα η pulvo αφήνει σημαδια... Καλυτερα καμια αλλη

Ανακουφίζει τρομερά όμως η πουτ......:p

peskandritsos
03/08/2009, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

υ.γ. Μεγαλωσα στην Αθηνα και μενω 9 χρονια σχεδον σε επαρχια(Συρος)...Θα μου πει καποιος σε ποια κατηγορια ανηκω και πως οδηγαω βαση των αποψεων αυτων? αα ναι ξεχασα...για να βοηθησω... εχω πλεον μηχανη που αγοραστηκε απο ιδιωτη στην Αθηνα και εχει Πατρινες πινακιδες...:confused: :hypnotize :dizzy: η προηγουμενη ειχε Αθηναικες πινακιδες και οδηγηθηκε, απο τοτε που αγοραστηκε, στο νησι...:a4: :a42: Εσυ εισαι ιντερνασιοναλ!!!
:beer: :beer: :beer:

sakisvolos
03/08/2009, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
Μ@λ@κ....ες ΙΧδες Αθηναιοι στην επαρχια

Θ1 τρεχατε πολυ
Θ2 ε αφου ειστε καλα


:mad: :mad: :mad: &^$#^&^%$#$%^&^%$#%^&^%$ :mad: :mad: :mad: :mad:

JAD
04/08/2009, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Ιδιος είναι ο Ελληνας οδηγάρας, είτε Αθηναίος είτε από την επαρχία!!

ΠΡΟΣΟΧΗ και τα μάτια σας δεκατέσσερα!!!

Σωστόοοοοςς.....
Η νοοτροπία δεν αλλάζει σύμφωνα με τον τόπο καταγωγής.....

Είμουν στα Κύθηρα το προηγούμενο Σ/Κ.... οι ντόπιοι οδηγούν σαν σε ειδική στο Acropolis, με χάλια δρόμους και μηδεν φωτισμό..... άσε που είναι συνηθησμένο να σταματούν ξαφνικα και χωρίς προειδοποίηση στη μέση του δρόμου, για να μιλήσουν σε κάποιο γνωστό.....:eek:
Κατά τα άλλα το νησί, πανέμορφο!!

Σήμερα στην Αθήνα, τύπος με Μερσέντα SL κάτι, βγαίνει με όπισθεν από στενό, έρχεται κατά πάνω μου (χωρίς αλάρμ εννοείται) και μου την λέει κιόλας που δεν έριξα ταρώ, δεν συμβουλεύτηκα την κρυστάλινη μπάλα για να καταλάβω ότι θέλει να παρκάρει (άδειος ο δρόμος, ίσκιο έψαχνε...) πιο πίσω.....

Α ρε Ελληνάρα....:mad:

kokos08
04/08/2009, 16:35
Ολοι φορατε παντα κρανος βλεπω....τσσσ.....και για 100 μετρα ε? Τι λετε ρε παιδι μου? Τετοια εκπαιδευση? Μηπως φορατε και τη στολη για εκατο μετρα γιατι κι αυτη χρειαζεται αν το παρουμε ετσι...Βρε τι σωστους οδηγους εχει το φορουμ!





Ρε μας κοροιδευετε?????????????

Ποιος θα φοραγε κρανος για να παει 1000 μετρα μεχρι το λιμανι???


Πονας?? ε? πονας???:a26: :a26: :a26: Μα γιατι πονας??? Αφου φορας κρανος!!!


Εγω παντος εχθες εβγαλα την μηχανη απο το garage για να την πλυνω και δεν φορεσα κρανος!
Θα με κραξει κανεις???

zephyr1
04/08/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08

Εγω παντος εχθες εβγαλα την μηχανη απο το garage για να την πλυνω και δεν φορεσα κρανος!


Χωρις κρανος?:a53:

Ban Him!:evil:

:rotflmao:

devil's animal
04/08/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ολοι φορατε παντα κρανος βλεπω....τσσσ.....και για 100 μετρα ε? Τι λετε ρε παιδι μου? Τετοια εκπαιδευση? Μηπως φορατε και τη στολη για εκατο μετρα γιατι κι αυτη χρειαζεται αν το παρουμε ετσι...Βρε τι σωστους οδηγους εχει το φορουμ!





Ρε μας κοροιδευετε?????????????

Ποιος θα φοραγε κρανος για να παει 1000 μετρα μεχρι το λιμανι???


Πονας?? ε? πονας???:a26: :a26: :a26: Μα γιατι πονας??? Αφου φορας κρανος!!!


Εγω παντος εχθες εβγαλα την μηχανη απο το garage για να την πλυνω και δεν φορεσα κρανος!
Θα με κραξει κανεις???

μακαρι να μην χρειαστει να μαθεις με τον ασχημο τροπο οτι ακομα και στα 300μ και στα 200 και στα 100μ μπορουν να γινουν τα παντα:rolleyes:

kokos08
04/08/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μακαρι να μην χρειαστει να μαθεις με τον ασχημο τροπο οτι ακομα και στα 300μ και στα 200 και στα 100μ μπορουν να γινουν τα παντα:rolleyes:



Εχω δωσει πολλα λεφτα για εξοπλισμο και για μενα και για την κοπελα μου και τα φοραω παντα αλλα μην τρελαθουμε που ειστε ολοι τοσο τυπικοι και αρχιζετε και κραζετε τον αλλον που επεσε γιατι πηγε 2 βηματα χωρις κρανος.
Κι εγω ειμαι της γνωμης οτι ολα μπορουν να συμβουν στα 100 μετρα αλλα δεν θα το φορεσω για 100 μετρα οπως και κανενας αλλωστε.
Γιατι αν ειναι ετσι και τον αστραγαλο μπορει να σπασεις στα 100 μετρα οποτε φορα και τις μποτες,και το γονατο να φας,και τον κωλο,και τα χερια και τους ωμους οποτε φορα και την στολη! Γιατι τα χερια??? Και τα γαντια εννοειται! Αν το κανεις μαζι σου κι εγω!

Την επομενη φορα που θα πλυνω την μηχανη θα την πλυνω φορωντας την στολη και το κρανος γιατι μπορει να την τσουλησω 2 βηματα οταν θα την σκουπισω για να μην ειναι μεσα στα νερα,ποιος ξερει τι μπορει να συμβει σε 2 βηματα!!! :hypnotize

LOUKILOUK
04/08/2009, 17:20
Απαντωντας μονο για μενα, θα πω οτι φοραω κρανος ακομα και για 50 μετρα πλεον και δεν κανω καμια εξερεση. Κρανος φοραω πλεον παντα και πανω στο ποδηλατο για τις βολτες μου σε ασφαλτο ή χωμα.
Δεν φορουσα παντα κρανος και εχω περασει και εγω απο την φαση του "ελα ρε συ...υπερβολες...για μια μικρη βολτα δεν ειναι αναγκη να το φορεσεις, εδω διπλα πας αλλωστε..." Εκει διπλα λοιπον απο το σπιτι μου(λιγοτερο απο 1000 μετρα) βρεθηκα να σερνομαι στην ασφαλτο μετα απο συγκρουση με ιχ το 1996...2 βιδες στον εσω σφυρο και 5 ραμματα στο κεφαλι, ξεκρανωτος... Εβαλα μυαλο και κρανος σιγα-σιγα, και δεν μπορουσε κανεις να καταλαβει πως εκανα 12 ραμματα παλι στο κεφαλι το 2006... :confused:
-ποδηλατο τους απαντουσα και μενανε ξεροι ολοι...
απο τοτε και στο ΜΤΒ κρανος παντα...και ας ερθει οποιοσδηποτε να μου βγαλεις το κρανος απο το κεφαλι μετα απο ολα αυτα που ειδα...
Αργησα αλλα εμαθα, με ασχημο τροπο ομως...Για αυτο προσπαθω να πεισω οσους ξερω οτι πρεπει να φορανε κρανος χωρις να παθουν για να μαθουν οπως εγω.
Αυτα τα ολιγα απο μενα...
και γεια χαρα σας μαγκες...παντα ορθιοι... :beer: :wave2:

υ.γ. δεν κραζω κανενα, με ποιο δικαιωμα αλλωστε...?, αλλα δεν γουσταρω κιολας να ακουω ειρωνικα σχολια επειδη εγω επελεξα να το φοραω πριν ανεβω στην μηχανη, να το βγαζω αφου κατεβω και να αρνουμε να καβαλησω χωρις αυτο ειτε σαν οδηγος ειτε σαν συνεπιβατης....

menelaos46
04/08/2009, 17:21
Σωστος ο φιλος κι εμενα δε μ'αρεσει να οδηγο χωρις κρανος αλλα το κανω ειδικα με το παπι και ειναι επιλογη μου και εις γνωση των συνεπειων. Αλλα δε γουσταρω να μου κανουν κυρηγμα κανενας και για κανενα λογο.Θα δεχομουν να με γραψουν 350 ευρω αφου ετσι λεει ο νομος αλλα οχι κυρηγμα...

devil's animal
04/08/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχω δωσει πολλα λεφτα για εξοπλισμο και για μενα και για την κοπελα μου και τα φοραω παντα αλλα μην τρελαθουμε που ειστε ολοι τοσο τυπικοι και αρχιζετε και κραζετε τον αλλον που επεσε γιατι πηγε 2 βηματα χωρις κρανος.
Κι εγω ειμαι της γνωμης οτι ολα μπορουν να συμβουν στα 100 μετρα αλλα δεν θα το φορεσω για 100 μετρα οπως και κανενας αλλωστε.

μιλα αν θες για τον εαυτο σου και ασε τους αλλους...

Γιατι αν ειναι ετσι και τον αστραγαλο μπορει να σπασεις στα 100 μετρα οποτε φορα και τις μποτες,και το γονατο να φας,και τον κωλο,και τα χερια και τους ωμους οποτε φορα και την στολη! Γιατι τα χερια??? Και τα γαντια εννοειται! Αν το κανεις μαζι σου κι εγω!

σωστα ολα αυτα αλλα δεν πεθαινεις αν χτυπησεις τον αστραγαλο, το γονατο, τον κωλο, τα χερια και τους ωμους...


Την επομενη φορα που θα πλυνω την μηχανη θα την πλυνω φορωντας την στολη και το κρανος γιατι μπορει να την τσουλησω 2 βηματα οταν θα την σκουπισω για να μην ειναι μεσα στα νερα,ποιος ξερει τι μπορει να συμβει σε 2 βηματα!!! :hypnotize

παραλογιζεσαι και το ξερεις. ειπαμε να φοραμε παντα το κρανος γιατι μπορει να συμβει το κακο ακομα και στα 50μ απο το σπιτι μας. φυσικα μπορει και να μας γλιστρησει η μηχανη σταματημενη και να μας κοψει την κεντρικη αρτηρια του ποδιου και να πεθανουμε απο αιμοραγια αβοηθητοι σε μια απομονωμενη παραλια...αλλα ποσες πιθανοτητες εχει να συμβει αυτο??




ολα τα παραπανω φιλικα και χωρις καμια διαθεση για αντιπαραθεση...
:wave2:

blueangel
04/08/2009, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ολοι φορατε παντα κρανος βλεπω....τσσσ.....και για 100 μετρα ε? Τι λετε ρε παιδι μου? Τετοια εκπαιδευση? Μηπως φορατε και τη στολη για εκατο μετρα γιατι κι αυτη χρειαζεται αν το παρουμε ετσι...Βρε τι σωστους οδηγους εχει το φορουμ!





Ρε μας κοροιδευετε?????????????

Ποιος θα φοραγε κρανος για να παει 1000 μετρα μεχρι το λιμανι???


Πονας?? ε? πονας???:a26: :a26: :a26: Μα γιατι πονας??? Αφου φορας κρανος!!!


Εγω παντος εχθες εβγαλα την μηχανη απο το garage για να την πλυνω και δεν φορεσα κρανος!
Θα με κραξει κανεις???

Καλά κάνουν και κράζουν ρε φίλε γιατί πέρα από κάποιους θερμοκέφαλους που η μαλακία θα φύγει από το κεφάλι τους μόνο αν περάσουν την απέναντι όχθη και τότε πλέον και το κράνος θα τους είναι άχρηστο,το φόρουμ διαβάζουν και πιτσιρικάδες!!!ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ!!!Και να σου πώ και κάτι δεν το παίζω άγιος και γώ σε πολλές μαλακισμένες περιπτώσεις δεν το φορώ είτε λόγω ζέστης ή βαριεστημάρας πάρτο όπως θές...ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ είναι καθαρά ΑΠΟ ΚΟΛΟΦΑΡΔΙΑ και ΜΟΝΟ!!!
Με τη ρώσικη ρουλέτα όμως δεν παίζει κανείς πολλές φορές γιατί δεν του κάθεται!!!Και μη χρήση του κράνους ισοδυναμεί με ρώσικη ρουλέτα!!!Αυτά και φιλικά πάντα:wave2: Και για το συγκεκριμένο θέμα όσο κράζουμε υπάρχει και ελπίδα καποιοι επιτέλους να λειτουργήσουν στο θέμα συμπεριφορών με το πάνω κεφάλι!!!:wave2:

SVX
04/08/2009, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ολοι φορατε παντα κρανος βλεπω....τσσσ.....και για 100 μετρα ε? Τι λετε ρε παιδι μου? Τετοια εκπαιδευση? Μηπως φορατε και τη στολη για εκατο μετρα γιατι κι αυτη χρειαζεται αν το παρουμε ετσι...Βρε τι σωστους οδηγους εχει το φορουμ!





Ρε μας κοροιδευετε?????????????

Ποιος θα φοραγε κρανος για να παει 1000 μετρα μεχρι το λιμανι???


Πονας?? ε? πονας???:a26: :a26: :a26: Μα γιατι πονας??? Αφου φορας κρανος!!!


Εγω παντος εχθες εβγαλα την μηχανη απο το garage για να την πλυνω και δεν φορεσα κρανος!
Θα με κραξει κανεις???

το δικος σου το κρανος να το βαλεις μεζουρα .... το δικο μου εγω ΔΕΝ θα το φοραω απο εδω μεχρι την επομενη διασταυρωση.... ΑΛΛΑ ασε με να το φοραω απο το υψος του κεφαλιου ΜΕΧΡΙ την ασφαλτο..... μην τα παιρνεις στο κρανος....! :dizzy:

LOUKILOUK
04/08/2009, 17:36
Το κρανος ειναι το βασικοτερο...(αυτονοητο ετσι...?)
Απο εκει και περα ο καθενας ας κανει τα κουμαντα του και ας φοραει οτι θεωρει οτι του χρειαζεται καθε φορα... μικροτερο ρισκο...λιγοτερα ντραβαλα...
Απο την αλλη οδηγαμε μηχανη και ξερουμε ολοι τι σημαινει αυτο...αλλιως θα περναμε κουτι...:yuck:
Ο μοναδικος λογος που δεν φοραμε ολο τον προστατευτικο εξοπλισμο καθημερινα ειναι πρακτικοι λογοι και μονο... τον χειμωνα αλλωστε ολοι φορανε κατι παραπανω απο ρουχα μηχανης...δεν ειναι τυχαιο. Υπαρχουν βεβαια και αυτοι που απλα ειναι στην μοδα και φορανε μπουφαν πανακριβα με arai-shoei περασμενα σαν βραχιολια στο χερι
:confused: :sick: :nono:
Κανεις δεν σου εγγυαται οτι δεν θα σε τρακαρει καποιος την στιγμη που ξεπαρκαρεις κατω απο σπιτι σου η την στιγμη που κανεις μια χαλαρη βολτα στο τετραγωνο μετα το πλυσιμο της καλης σου...:bigcry: :eek:
ΚΡΑΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

:wave2:

XJR_Billy
04/08/2009, 17:45
@kokos & menelaos...

Ρε μάγκες σας έθιξε κανείς?
Σας ανάγκασε κανένας να το φορέσετε το ρημάδι με το ζόρι?

Γιατί νομίζεις κάποιοι μλκς εδώ πέρα σκιζόμαστε και ορυόμαστε για κράνος?
Για φιγούρα? Πουλάμε κράνη μήπως?:confused:

Ο Δάνος κι ο Ψηλός δεν είναι πια κοντά μας γιατί δεν φόραγαν κράνος...
Ο Ψηλός δε, δεν είχε ούτε αμυχή... μόνο το κεφάλι του σφήνωσε ανάμεσα σε δύο κολώνες...

Ο Κώστας είναι σαν εξωγήινος στην όψη, με μυαλό μικρού παιδιού...
Τον ταίζει η μάνα του στα 39...

Δικαίωμά σας και γούστο σας να κυκλοφορείτε ξεκράνωτοι.
Είστε για τα πανυγήρια όμως αν το διαλαλείτε και το υποστηρίζετε.

"Έλα μωρέ, 300 μέτρα είναι, σιγά μη συμβεί σε μένα"
Αυτά ελάτε να τα πείτε στη μητέρα του Κώστα...

Όσο ζω θα κράζω ανηλεώς όσους δεν φοράνε κράνος.
Ειδικά όταν γράφω σε ένα φόρουμ της τάξης του μοτο.gr που διαβάζεται από χιλιάδες κόσμο.


ΚΡΑ ΛΕΜΕ!!!! ΚΡΑ ΚΡΑ !!

Με μεγάλη όρεξη για τσακωμό...:evil:
ΣαλιγκαροΜπιλ.

guzzistas
04/08/2009, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
@kokos & menelaos...

Ρε μάγκες σας έθιξε κανείς?
Σας ανάγκασε κανένας να το φορέσετε το ρημάδι με το ζόρι?

Γιατί νομίζεις κάποιοι μλκς εδώ πέρα σκιζόμαστε και ορυόμαστε για κράνος?
Για φιγούρα? Πουλάμε κράνη μήπως?:confused:

Ο Δάνος κι ο Ψηλός δεν είναι πια κοντά μας γιατί δεν φόραγαν κράνος...
Ο Ψηλός δε, δεν είχε ούτε αμυχή... μόνο το κεφάλι του σφήνωσε ανάμεσα σε δύο κολώνες...

Ο Κώστας είναι σαν εξωγήινος στην όψη, με μυαλό μικρού παιδιού...
Τον ταίζει η μάνα του στα 39...

Δικαίωμά σας και γούστο σας να κυκλοφορείτε ξεκράνωτοι.
Είστε για τα πανυγήρια όμως αν το διαλαλείτε και το υποστηρίζετε.

"Έλα μωρέ, 300 μέτρα είναι, σιγά μη συμβεί σε μένα"
Αυτά ελάτε να τα πείτε στη μητέρα του Κώστα...

Όσο ζω θα κράζω ανηλεώς όσους δεν φοράνε κράνος.
Ειδικά όταν γράφω σε ένα φόρουμ της τάξης του μοτο.gr που διαβάζεται από χιλιάδες κόσμο.


ΚΡΑ ΛΕΜΕ!!!! ΚΡΑ ΚΡΑ !!

Με μεγάλη όρεξη για τσακωμό...:evil:
ΣαλιγκαροΜπιλ.


+100000000000000000000000000000000

κι εγώ το φοράω και για 10 μέτρα δε πα να λέτε....

είμαι εδώ μαζί σας τώρα γιατί το 1996 καλοκαίρι έπεσα με 25 χλμ όταν με έκλεισε ένας κουτάκιας, είχα ένα gsx 250 τότε... αποτέλεσμα... προσέξτε είπαμε, 25 χλμ.... ΒΑΡΙΑ ΔΙΑΣΕΙΣΗ, ΘΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ, ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ...... 1 βδομάδα στο κρεβάτι Ιούλιο μήνα με ζαλάδες και πονοκεφάλους....
Λοιπόν όποιος θέλει ας το φορέσει όποιος θέλει όχι, εγώ μιλάω για μένα......

the who
04/08/2009, 18:08
Λιγο εξω απο το Μοναχο ειναι ενα προαστιο γεματο με κεντρα αποκαταστασης τραυματιων ΕΙΔΙΚΑ απο ατυχηματα με μηχανες.Μια βολτα απο κει (προς θεου,για να δειτε μονο) ισως σας εκανε να αλλαξετε γνωμη.
Οπως και ναχει ομως μεγαλα παιδια εισαστε και αποφασιζετε για τον ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ.Αφηστε ομως τους πιτσιρικαδες που μπαινουν εδω μεσα μακρια απο τις προσωπικες σας επιλογες.
Η κορη μου οταν εμπαινε στο κουτι επρεπε να δωσω μαχη για να βαλει ζωνη.Τωρα τη βαζει μολις μπαινει κι αν δεν την εχω βαλει κι εγω (μεχρι να βγω απ το γκαραζ) μου τη λεει.

blueangel
04/08/2009, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Λιγο εξω απο το Μοναχο ειναι ενα προαστιο γεματο με κεντρα αποκαταστασης τραυματιων ΕΙΔΙΚΑ απο ατυχηματα με μηχανες.Μια βολτα απο κει (προς θεου,για να δειτε μονο) ισως σας εκανε να αλλαξετε γνωμη.
Οπως και ναχει ομως μεγαλα παιδια εισαστε και αποφασιζετε για τον ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ.Αφηστε ομως τους πιτσιρικαδες που μπαινουν εδω μεσα μακρια απο τις προσωπικες σας επιλογες.
Η κορη μου οταν εμπαινε στο κουτι επρεπε να δωσω μαχη για να βαλει ζωνη.Τωρα τη βαζει μολις μπαινει κι αν δεν την εχω βαλει κι εγω (μεχρι να βγω απ το γκαραζ) μου τη λεει.
:a18: Σωστός!!!Ετσι φίλε μου:a013:

kokos08
04/08/2009, 19:15
Ετσι μπραβο,να αναβουν λιγο τα αιματα!!!! Η υποκρισια στο φορτε της!!! Ολοι φορατε κρανος ακομα και για 10 μετρα!!! μαλιστα!!! οκ! Σαταματαω εδω εγω,μπραβο ΑΝ το κανετε αυτο παντος! Και δεν το λεω ειρωνικα! ΑΝ ομως το κανετε,μονο ΑΝ το κανετε! :beer:

XJR_Billy
04/08/2009, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ετσι μπραβο,να αναβουν λιγο τα αιματα!!!! Η υποκρισια στο φορτε της!!! Ολοι φορατε κρανος ακομα και για 10 μετρα!!! μαλιστα!!! οκ! Σαταματαω εδω εγω,μπραβο ΑΝ το κανετε αυτο παντος! Και δεν το λεω ειρωνικα! ΑΝ ομως το κανετε,μονο ΑΝ το κανετε! :beer:

Κοκέ, που βλέπεις την υποκρισία?:confused:
Γιατί προσβάλλεις άτομα που δεν ξέρεις?

Μην το παίρνεις προσωπικά το θέμα.
Σου ξαναλέω ότι το κράνος είναι αυστηρά δική σου επιλογή.
Δεν θέλεις να το φορέσεις, κακό του κεφαλιού σου κάνεις (κυριολεκτικά).

Αλλά το να συζητάμε για κράνος μου έρχεται άσχημα. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς κράνος. Νοιώθω γυμνός, ξεβράκωτος...:blush:

Τσίμπα και μία:beer: , και αχρείαστο να'ναι!!

kokos08
04/08/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Κοκέ, που βλέπεις την υποκρισία?:confused:
Γιατί προσβάλλεις άτομα που δεν ξέρεις?

Μην το παίρνεις προσωπικά το θέμα.
Σου ξαναλέω ότι το κράνος είναι αυστηρά δική σου επιλογή.
Δεν θέλεις να το φορέσεις, κακό του κεφαλιού σου κάνεις (κυριολεκτικά).

Αλλά το να συζητάμε για κράνος μου έρχεται άσχημα. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς κράνος. Νοιώθω γυμνός, ξεβράκωτος...:blush:

Τσίμπα και μία:beer: , και αχρείαστο να'ναι!!


Βρε δεν το παιρνω προσωπικα,εμπειρικα και στατιστικα το παιρνω,ουτε θελω να προσβαλω κανεναν,μια παρεα που συζηταμε ειμαστε,και ουτε εγω μπορω χωρις κρανος,νιωθω επισης γυμνος...

Εσυ βλεπω πινεις και μπυριτσες και οδηγας...χχμμμ...για να πιασουμε εσενα και να αφησουμε τα κρανοι...:lol:

XJR_Billy
04/08/2009, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Βρε δεν το παιρνω προσωπικα,εμπειρικα και στατιστικα το παιρνω,ουτε θελω να προσβαλω κανεναν,μια παρεα που συζηταμε ειμαστε,και ουτε εγω μπορω χωρις κρανος,νιωθω επισης γυμνος...

Εσυ βλεπω πινεις και μπυριτσες και οδηγας...χχμμμ...για να πιασουμε εσενα και να αφησουμε τα κρανοι...:lol:

Εντάξει, εμπειρικά και στατιστικά που λες, βλέπω τι γίνεται έξω... ειδικά το καλοκαίρι...
Η ξεκρανωτίλα που κυκλοφορεί...:yuck:

Δεν είμαστε όμως όλοι το ίδιο.
Όσες φορές έχω βγει βόλτα με παιδιά από δω δεν έχω δει ξεκράνωτο...

Το θέμα είναι να μην γίνεται πια αυτή η συζήτηση. Το κράνος να γίνει αυτονόητο σαν τη ζώνη στο αμάξι.

Στο σπίτι αραχτός είμαι και ρουφάω καφεδάκι καπνίζοντας την πίπα μου!:D :blush:

peskandritsos
04/08/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Στο σπίτι αραχτός είμαι και ρουφάω καφεδάκι καπνίζοντας την πίπα μου!:D :blush: Παλιοτσιμπουκλου!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: :smokin: :smokin:

LOUKILOUK
04/08/2009, 20:41
Bill προσεχε... δινεις δικαιωματα...
"...στην πιπα σου εσυ...." και αλλα τετοια ομορφα:winka: :evil:
Και ως γνωστον σε αυτη την χωρα μια πιπα να σε δουν παιρνεις, πουστη θα σε πουν...:confused: :rotflmao: :lol: :bigcry:

Κατα τα αλλα δεν καταλαβαινω γιατι καποιος μπορει να με θεωρει υποκριτη και ψευτη ενω δεν με ξερει καν...πιστευει οτι εχω καποιο οφελος να λεω αυτα που λεω? σιγουρα οχι...
Γιατι δηλαδη να αρνουμε να πιστεψω κατι? Μηπως μονο και μονο επειδη δεν μου αρεσει να ειναι αληθεια...? μηπως γιατι ετσι εχω μια δικαιολογια παραπανω για το λαθος που κανω...? σαν τα μικρα παιδια δηλαδη ενα πραγμα...το εκανε και εκεινος για αυτο το εκανα και εγω, δεν φταιω ... :confused: :bigcry: οχι ρε παιδια ας το παρουμε αλλιως...ολοι οσοι το φορανε για καλο το κανουν θα το φορεσω και εγω:winka:
Και επειδη εγω οντως το φοραω το κρανακι μου θα την πιω την μπυριτσα στην υγεια σου ρε κοκε, να σαι παντα καλα και να μην ανεβαζεις την κοπελια στο μηχανακι αν δεν φοραει κρανος... εσυ μην φορας αν δεν γουσταρεις αλλα αν πραγματικα νιωθεις ευθυνη για την συνεπιβατιδα σου παντα κρανος και ας τις χαλανε τα μαλλια.-
Καλο βραδυ μαγκες, παω να στρωσω τα καινουρια μου λαστιχακια :winka: :evil:
:wave2:

XJR_Billy
04/08/2009, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Παλιοτσιμπουκλου!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: :smokin: :smokin:

Εσένα θα σε φτιάξω!:evil: :evil:
Ευκαιρία δεν χάνεις ρε πστ μου!!:lol: :lol: :beer: :beer:

kokos08
04/08/2009, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
Bill προσεχε... δινεις δικαιωματα...
"...στην πιπα σου εσυ...." και αλλα τετοια ομορφα:winka: :evil:
Και ως γνωστον σε αυτη την χωρα μια πιπα να σε δουν παιρνεις, πουστη θα σε πουν...:confused: :rotflmao: :lol: :bigcry:

Κατα τα αλλα δεν καταλαβαινω γιατι καποιος μπορει να με θεωρει υποκριτη και ψευτη ενω δεν με ξερει καν...


Δεν αναφερομαι προσωπικα λεμε,στατιστικα και σε αυτα που βλεπω αναφερομαι!



να σαι παντα καλα και να μην ανεβαζεις την κοπελια στο μηχανακι αν δεν φοραει κρανος... εσυ μην φορας αν δεν γουσταρεις αλλα αν πραγματικα νιωθεις ευθυνη για την συνεπιβατιδα σου παντα κρανος και ας τις χαλανε τα μαλλια.-
Καλο βραδυ μαγκες, παω να στρωσω τα καινουρια μου λαστιχακια :winka: :evil:
:wave2:



Δεν εχω ανεβασει ποτε την κοπελα μου χωρις εξοπλισμο πανω,μα ποτε ομως! Και ουτε εγω ανεβαινω χωρις εξοπλισμο και ουτε το επικρωτω αυτο? Καταλαβαμε? Λεω οτι για 100 μετρα δεν θα βαλω κρανος,αν ειναι να γινει η μαλακια ας γινει στα 100 μετρα. Α! και μιλαω για δρομο χωρις κινηση,αν εχει κινηση θα βαλω. Αυτα,τωρα παμε για μπυρες! :beer:

SVX
04/08/2009, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
κινηση,αν εχει κινηση θα βαλω. Αυτα,τωρα παμε για μπυρες! :beer:

Μπυρες με Κρανος ΕΤΣΙ?? :beer: :cry: :cry: :cry: :cry:


170503

peskandritsos
04/08/2009, 21:07
Παντως ρε παιδες δεν νομιζω οτι αυτο που περιγραφει ο kokos απεχει και πολυ απο την πραγματικοτητα.

Και γω το εχω κανει και νομιζω οτι οι περισσοτεροι το εχουν κανει.

Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

Οχι οτι δεν μπορει να σου συμβει η κακια στιγμη και για 100 μετρα (που αν οντως ειναι 100 μετρα θα προτιμησω να περπατησω) αλλα ουκ ολιγες φορες για πολυ μικρες αποστασεις χωρις κινηση το εχω κανει και γω.
Ενταξει λαθος ειναι αλλα μην το παιζουμε και ολοι παναγιες και οτι δεν το εχουμε κανει ποτε.

"Ο αναμαρτητος πρωτος την πετρα ας ριξει"

XJR_Billy
04/08/2009, 21:13
Τι θυμήθηκα!!:rotflmao:

Θα σας φτιάξω!!:a01: :a01:

Διαφήμιση για πίπες τσιγάρου.

ΣΚΗΝΙΚΟ: Ο άντρας περπατάει στο σπίτι καπνίζοντας και πετώντας τις στάχτες του όπου να'ναι. Η γυναίκα του τρέχει πίσω του προσπαθώντας να πιάσει τις στάχτες με ένα τασάκι πριν πέσουν κάτω.

Και το σλόγκαν: "ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ, ΠΑΡΤΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΙΠΑ"
Πίπες τάδε!!

:lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl:

SVX
04/08/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy


Διαφήμιση για πίπες τσιγάρου.

ΣΚΗΝΙΚΟ: Ο άντρας περπατάει στο σπίτι καπνίζοντας και πετώντας τις στάχτες του όπου να'ναι. Η γυναίκα του τρέχει πίσω του προσπαθώντας να πιάσει τις στάχτες με ένα τασάκι πριν πέσουν κάτω.

Και το σλόγκαν: "ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ, ΠΑΡΤΕ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΙΠΑ"
Πίπες τάδε!!



ΠΙΠΕΣ Diana ...Υγεια ...Καθαριοτης...ΑΡχοντια!!! (http://www.youtube.com/watch?v=pjhYp4NQsh0) :o

XJR_Billy
04/08/2009, 21:21
SVX !!!! Είσαι πολύ γρήγορος να πάρει !!:lol: :lol:

Αυτή είναι μούφα. Η original ήταν να πεθαίνεις!!:rotflmao: :rotflmao::beer: :beer:

irinia
05/08/2009, 09:25
MAGIC LIFE..............ΧΑΡΙΖΕΙ ΖΩΗ


ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ..............πάρτε του μιά............ΠΙΠΑ....!!!



Όλοι δίκιο έχετε.........

Έδώ πού τά λέμε,βάλε στολή καί τράβα γιά καφέ.........νά δείς τί γέλιο θά πέσει.....!!!

Ένα τζινάκι όμως μέ προστασίες,μπουφανάκι καί κράνος........σού δίνουν καί στύλ....!!!

Έχασα πολλούς γνωστούς καί φίλους........άτσαλάκωτους,άπλά μέ μιά τρύπα στό κεφάλι....!!!

Καί ή τραγική είρωνία πού έπιμένει καί καλώς έπιμένει ό φίλος μας ό Λούκυ-Λούκ....

είναι ότι...........

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΜΕ ΜΟΤΟ............

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90% ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ....!!!


Καλά έξω.........γιά νά πάς χωρίς κράνος........


ΠΡΕΠΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΛΑΚΑΣ.........ΝΑΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΖΩΧΑΣ....!!!





:wave2:

the who
05/08/2009, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
MAGIC LIFE..............ΧΑΡΙΖΕΙ ΖΩΗ


ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ..............πάρτε του μιά............ΠΙΠΑ....!!!



Όλοι δίκιο έχετε.........

Έδώ πού τά λέμε,βάλε στολή καί τράβα γιά καφέ.........νά δείς τί γέλιο θά πέσει.....!!!

Ένα τζινάκι όμως μέ προστασίες,μπουφανάκι καί κράνος........σού δίνουν καί στύλ....!!!

Έχασα πολλούς γνωστούς καί φίλους........άτσαλάκωτους,άπλά μέ μιά τρύπα στό κεφάλι....!!!

Καί ή τραγική είρωνία πού έπιμένει καί καλώς έπιμένει ό φίλος μας ό Λούκυ-Λούκ....

είναι ότι...........

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΜΕ ΜΟΤΟ............

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 90% ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ....!!!


Καλά έξω.........γιά νά πάς χωρίς κράνος........


ΠΡΕΠΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΑΛΑΚΑΣ.........ΝΑΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΖΩΧΑΣ....!!!





:wave2:

Yπαρχει και μια "αρχαια" μελετη που λεει πως τα ατυχηματα (γενικα και με μοτο και με κουτια) γινονται σε ενα κυκλο 20 χλμ απο το σπιτι μας.Δλδ οσο πιο κοντα εισαι στο σπιτι σου τοσο χαλαρωνεις γιατι υποτιθεται οτι ξερεις την περιοχη κι ετσι την πατας.

TOLISTOLAROS
05/08/2009, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχω δωσει πολλα λεφτα για εξοπλισμο και για μενα και για την κοπελα μου και τα φοραω παντα αλλα μην τρελαθουμε που ειστε ολοι τοσο τυπικοι και αρχιζετε και κραζετε τον αλλον που επεσε γιατι πηγε 2 βηματα χωρις κρανος.
Κι εγω ειμαι της γνωμης οτι ολα μπορουν να συμβουν στα 100 μετρα αλλα δεν θα το φορεσω για 100 μετρα οπως και κανενας αλλωστε.
Γιατι αν ειναι ετσι και τον αστραγαλο μπορει να σπασεις στα 100 μετρα οποτε φορα και τις μποτες,και το γονατο να φας,και τον κωλο,και τα χερια και τους ωμους οποτε φορα και την στολη! Γιατι τα χερια??? Και τα γαντια εννοειται! Αν το κανεις μαζι σου κι εγω!
Κάντο τότε επειδή εγώ το κανα και σώθηκα.Κοίτα εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63368&highlight=%EA%E1%F4%E1%ED%F4%E7%F3%E5

Άμα δε φοράς εσύ εξοπλισμό δικαίωμά σου.Μή λες όμως

Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
αλλα δεν θα το φορεσω για 100 μετρα οπως και κανενας αλλωστε.
διότι να που τα φοράμε και μας σώζουν.

Mihos4u
05/08/2009, 11:07
Καλημερα δε μπηκα στη διαδικασια να διαβασω τα μυνηματα στις τελευτειαις δυο σελιδες μιας και πανω κατω το νοημα βγηκε ξεκαθαρα. Δε γινομαστε υπερβολικοι, κρανος και γαντια τα θεωρω απαραιτητα. Γαντια χειμωνα καλοκαιρι και μαλιστα αν δειτε τα χερια μου ειμαι σαν τον συγχωρεμενο τον Jackson, ασπρες παλαμες και μαυρισμα σοκολατε το υπολοιπο. Ναι μπουφαν καλοκαιρι δε φοραω μιας και ειμαι μεσα στη πολη σε χαλαρους ρυθμους καλοκαιριατικα, μποτες ειμαι αναλογα αλλα κατα 75% τις φοραω ακομη και θαλασσα να παω οσο για κρανος ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΚΑΤΟΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ ακομη και στο βενζιναδικο να παω 50μ πιο κατω, γιατι; Θα σας πω αμεσως οσοι το γελατε... γιατι ειμαι στο φαναρι ο τυπος απο πισω πιανει το μουνι της γυναικας του αυτη το λεβιε των ταχυτητων του και ο προφτλακτηρας του εκει φτασει στο καρτερ της μηχανης. Το κεφαλι μου εχει προσγειωθει στο καπο - μπαμπριζ του. Δε γαμιεται προτιμω να πεσω με το κρανος και να τον αρχισω και στις κουτουλιες απο το να το ρισκαρω να μη σηκωθω απο το καπο του. Οποιος καταλαβε καταλαβε.

Καλη μας συνεχεια και καλο μας καλοκαιρι οσοι φευγουμε για διακοπες.

Mihos4u
05/08/2009, 11:14
Και κοφτε το αυτο με το 10-100-1000 μετρα. Δε το φοραμε μονο οταν ειναι να παμε μακρυα. το φοραμε γιατι μας προσταυτει απο τους γυρω παραγοντες που μπορει να μας κανουνε ζημια. ακομη και ενα πετραδακι να φυγει ακομη και ενα μυγακι να μπει στο ματι μπορει να τα χασουμε και να πεσουμε σα σκατα κατω, και σε τελικη αναλυση γιατι το αγορασατε αφου δε το χρησιμοποιεται;

Μετα κλεγομαστε που οι αστυνομικοι μας κοβουνε κλησεις και τους βριζουμε, ε δευστηχως ο Ελληνας ετσι θελει πουτσα και ξυλο. Μονο ετσι βαζει μυαλο. Ετσι με την Τουρκοκρατια μετα απο 400 χρονια θυμηθηκαμε οτι μας χαλαει το καθεστως και επρεπε να ξεσηκωθουμε και να κανουμε κατι... ξεφυγα αλλα δε γαμιεται.

Υ.Γ. μη σωσεται το το φορεσετε και για 100μ. λιγοτερη κινηση στους δρομους για μενα. Γεια σας.

LOUKILOUK
05/08/2009, 13:00
Τελικα ολοι εδω μεσα συμφωνουμε οτι παντα κρανος, ακομα και ο κοκος οπως παραδεχτηκε ... :beer:
Δεν με νοιαζει τι λεει η στατιστικη και η εμπειρια...δεν με νοιαζει τι κανουν οι περισσοτεροι ή και ολοι....επαθα...εμαθα και κανω οτι μπορω για να μην ξαναπαθω αλλα ταυτοχρονα να πεισω και καν 'αλλο για το πως εχουν τα πραγματα...Καποτε και εγω δεν φορουσα κρανος και σιγουρα δεν ειμαι "αναμαρτητος" για να βαλλω λιθους δεξια και αριστερα, την γνωμη μου και την εμπειρια μου κατεθεσα και ο καθενας ας πορευεται οπως γουσταρει....
μπυρες και πιπες ...για ολους :beer: :rotflmao: :bigcry:
:wave2:



υ.γ.χρονια τωρα αναζητω την Ειρηνη....





γνωστη για τις πιπες τις....





εξ ου και η γνωστη φραση "η πιπα της ειρηνης..."





την γνωριζει κανεις απο εδω μεσα?





μηπως ειναι μυθος τελικα?




οποια Ειρηνη ρωτησα αν ειναι η γνωστη με τις πιπες με στραβοκοιταξε...




:confused:

the who
05/08/2009, 13:07
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
[B]
μπυρες και πιπες ...για ολους :beer: :rotflmao: :bigcry:
:wave2:


XTBilly πελατηηηηηηηηηηηηης:lol: :lol:

XJR_Billy
05/08/2009, 13:14
Με φώναξε κανείς?:smokin: :D :lol: :lol:

Να'μαστε καλά ρε μάγκες με τις πίπες:lol: , τις μπύρες μας και τα όλα μας!!

Όσο για την πίπα της ειρήνης....





































Τι να κλάσει η ειρήνη? Που πάει να τα βάλει με τους κολοσσούς?:smokin:
Εδώ κάνουμε πάνω από 10 τη μέρα άμα λάχει ναουμ!:smokin: :smokin: :D :rotflmao: :rotflmao:

blueangel
05/08/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
[B]
μπυρες και πιπες ...για ολους :beer: :rotflmao: :bigcry:
:wave2:


XTBilly πελατηηηηηηηηηηηηης:lol: :lol:

Καλά Μπιλάρα άναψες φωτιές με τις πίπες και άντε να τις σβήσεις τώρα:lol: :bigcry: :lol:

XJR_Billy
05/08/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Καλά Μπιλάρα άναψες φωτιές με τις πίπες και άντε να τις σβήσεις τώρα:lol: :bigcry: :lol:

Δε μασάω λέμε! Φέρτε μου πίπες να τις λυώσω!
Γύρω στα 5 χρόνια τώρα έχω γίνει master!:smokin:

Χωρίς πλάκα, η πίπα με έσωσε!:lol:
Από εκεί που κάπνιζα δυό πακέτα τη μέρα με ένα πακετάκι καπνό περνάω μιά εβδομάδα!

blueangel
05/08/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Δε μασάω λέμε! Φέρτε μου πίπες να τις λυώσω!
Γύρω στα 5 χρόνια τώρα έχω γίνει master!:smokin:

Χωρίς πλάκα, η πίπα με έσωσε!:lol:
Από εκεί που κάπνιζα δυό πακέτα τη μέρα με ένα πακετάκι καπνό περνάω μιά εβδομάδα!

Για τώρα άρχοντας είσαι από Φθινόπωρο και μετά που θα κρυώσει ο καιρός να δούμε που θα πηγαίνεις:lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol: Σας βλέπω όλους εσάς τους θεριακλήδες να σας χτυπά η βροχή και το αγιάζι:rotflmao:

XJR_Billy
05/08/2009, 13:31
Ευτυχώς το κράτος ενδιαφέρεται για την υγεία μας...:rolleyes: :a31:

sniper
05/08/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
..... Σας βλέπω όλους εσάς τους θεριακλήδες να σας χτυπά η βροχή και το αγιάζι:rotflmao:

Σαν να βλέπω μία δόση εμπάθειας.....

:smokin:

peskandritsos
05/08/2009, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Τι να κλάσει η ειρήνη? Που πάει να τα βάλει με τους κολοσσούς?:smokin:
Εδώ κάνουμε πάνω από 10 τη μέρα άμα λάχει ναουμ!:smokin: :smokin: :D :rotflmao: :rotflmao: Τελικα θα παμε για καφε σημερα???:blush: :blush: :evil: :evil: :lol: :lol:

blueangel
05/08/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σαν να βλέπω μία δόση εμπάθειας.....

:smokin:

εχμμμμμ όχι μωρέ:blush: μην το παίρνεις έτσι:p :rotflmao:

XJR_Billy
05/08/2009, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τελικα θα παμε για καφε σημερα???:blush: :blush: :evil: :evil: :lol: :lol:

Θα πάμε! Θα πάμε!:D :D :beer:

peskandritsos
05/08/2009, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Για τώρα άρχοντας είσαι από Φθινόπωρο και μετά που θα κρυώσει ο καιρός να δούμε που θα πηγαίνεις:lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol: Σας βλέπω όλους εσάς τους θεριακλήδες να σας χτυπά η βροχή και το αγιάζι:rotflmao: Δεν ξερω για τους αλλους, αλλα εγω εχω απαγορευσει να μπαινει ατομο στο γραφειο μου που δεν καπνιζει...:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

shoken
05/08/2009, 20:04
επι του θεματος παλι(μιας κ η κουβεντα περι κρανους ειναι αποψεις ενηλικων)οσο αφορα
τους αθηναιους-σαλονικιους ιχηδες,ναι οντως ειναι δημοσιοι κινδυνοι για εμας στην επαρχια.
(τουλαχιστον ετσι γραφει η πινακιδα των αμαξιων τους κ δη των suv τους ανεξαρτητως καταγωγης).
κ βεβαιως βεβαιως δεν ειμαι κανενα πιτσιρικι.επαγγελματιας οδηγος ακα ταριφας σε νησι τα τελευταια 17χρονια.
90% των ατυχηματων που εχω συναντησει μαζι κ θανατηφορα σε πρωινη-βραδυνη βαρδια υπαιτια ειναι ιχ κ τζιπ με αθηναιικες-σαλονικιες πινακιδες.
σαφως κ για να τελειωνω δεν εχω τπτ με αθηναιους-σαλονικιους μιας κ μεγαλωσα στο φαληρο με παπι εξαβολτο κ xr κ τα τελευταια 5 χρονια με παντρεψαν στη σαλονικη.:D

dimitrish69
06/08/2009, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
επι του θεματος παλι(μιας κ η κουβεντα περι κρανους ειναι αποψεις ενηλικων)οσο αφορα
τους αθηναιους-σαλονικιους ιχηδες,ναι οντως ειναι δημοσιοι κινδυνοι για εμας στην επαρχια.
(τουλαχιστον ετσι γραφει η πινακιδα των αμαξιων τους κ δη των suv τους ανεξαρτητως καταγωγης).
κ βεβαιως βεβαιως δεν ειμαι κανενα πιτσιρικι.επαγγελματιας οδηγος ακα ταριφας σε νησι τα τελευταια 17χρονια.
90% των ατυχηματων που εχω συναντησει μαζι κ θανατηφορα σε πρωινη-βραδυνη βαρδια υπαιτια ειναι ιχ κ τζιπ με αθηναιικες-σαλονικιες πινακιδες.
σαφως κ για να τελειωνω δεν εχω τπτ με αθηναιους-σαλονικιους μιας κ μεγαλωσα στο φαληρο με παπι εξαβολτο κ xr κ τα τελευταια 5 χρονια με παντρεψαν στη σαλονικη.:D



Ο χάρος βγήκε παγανιά

panagis83
06/08/2009, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
επι του θεματος παλι(μιας κ η κουβεντα περι κρανους ειναι αποψεις ενηλικων)οσο αφορα
τους αθηναιους-σαλονικιους ιχηδες,ναι οντως ειναι δημοσιοι κινδυνοι για εμας στην επαρχια.
(τουλαχιστον ετσι γραφει η πινακιδα των αμαξιων τους κ δη των suv τους ανεξαρτητως καταγωγης).
κ βεβαιως βεβαιως δεν ειμαι κανενα πιτσιρικι.επαγγελματιας οδηγος ακα ταριφας σε νησι τα τελευταια 17χρονια.
90% των ατυχηματων που εχω συναντησει μαζι κ θανατηφορα σε πρωινη-βραδυνη βαρδια υπαιτια ειναι ιχ κ τζιπ με αθηναιικες-σαλονικιες πινακιδες.
σαφως κ για να τελειωνω δεν εχω τπτ με αθηναιους-σαλονικιους μιας κ μεγαλωσα στο φαληρο με παπι εξαβολτο κ xr κ τα τελευταια 5 χρονια με παντρεψαν στη σαλονικη.:D

Eιναι επαγγελματιας ο συναδελφος σας στο νησι που παει με 190+ (ουτε καν 200) σε δρομο χωρις φωτα αντε με λιγο απο το φεγγαρι, που τρεχει να προλαβει να παρει πολλες κουρσες!!!!;;;;!!! θα του φταιει ο αθηναιος μετα που παει με 60 - 80 !!!! και ναι σε μια πολη των 6.000.000 Αθηνα και σε μια αλλη των 3.000.000 Θεσσαλονικη λογικο ειναι το καλοκαιρι που ολοι πανε διακοπες τα ποιο πολλα αυτοκινητα να προερχονται απο αυτες τις δυο πολεις !! και οπως προειπαν και απο πανω ολοι γεννημα θρεμα μεγαλουπολεων ειμαστε;

shoken
06/08/2009, 06:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
Eιναι επαγγελματιας ο συναδελφος σας στο νησι που παει με 190+ (ουτε καν 200) σε δρομο χωρις φωτα αντε με λιγο απο το φεγγαρι, που τρεχει να προλαβει να παρει πολλες κουρσες!!!!;;;;!!! θα του φταιει ο αθηναιος μετα που παει με 60 - 80 !!!! και ναι σε μια πολη των 6.000.000 Αθηνα και σε μια αλλη των 3.000.000 Θεσσαλονικη λογικο ειναι το καλοκαιρι που ολοι πανε διακοπες τα ποιο πολλα αυτοκινητα να προερχονται απο αυτες τις δυο πολεις !! και οπως προειπαν και απο πανω ολοι γεννημα θρεμα μεγαλουπολεων ειμαστε;
200 σε νησι δυσκολο.κ με ντιζελ ακομα πιο δυσκολο.καλα που ειδες δηλ οτι ηταν κ ταριφας.
βαριεμαι..:wave2:

shoken
06/08/2009, 06:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrish69
Ο χάρος βγήκε παγανιά
κ οι φλωροι παν για υπνο

panagis83
06/08/2009, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
200 σε νησι δυσκολο.κ με ντιζελ ακομα πιο δυσκολο.καλα που ειδες δηλ οτι ηταν κ ταριφας.
βαριεμαι..:wave2:


Λες να μην ηταν ταριφας λες να ηταν κανα διαστημοπλοιο αυτο που μπηκα!!! λες ο στρατος τοτε να με ειχε κανει να βλεπω τις μερες που μετρουσα αντι για την ταχυτητα :rotflmao:

αμα βαριεσαι μια φιλαρακι βαριεμαι 10 εγω !! αμφιβαλω αν εισαι κ επαγγελματιας οδηγος νομιζω οτι ολα ειναι στην φαντασια σου, γιατι σαν επαγγελματιας και ωριμος ανθρωπος (αν ησουν) θα εδειχνες ενα σεβασμο στον συνομιλητη σου πραγμα που δεν φαινεται απο την απαντηση σου

κ επι του θεματος πες οτι το κοντερ του μερσεντες εκλεβε και να πηγαινε με 160+ εχει διαφορα;

irinia
06/08/2009, 08:04
ΤΩΡΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ....?? ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....


Δέν έχω άφήσει βουνό γιά βουνό καί έπαρχία πού νά μή τήν έχω πατήσει.
Τελευταία μου βόλτα τά Τζουμέρκα.
Έ σάς πληροφορώ ότι σ'έκείνα τά δρομάκια τά όρεινά πού χωράει ένα αύτοκίνητο
Πράμαντα,Καλαρύτες,Συρράκο.........
οί τουρίστες δέν είχαν κανένα λόγο νά πηγαίνουν σάν τρελλοί.
Άπολαμβάναμε τή φύση,καί τά τζιπάκια καί όλοι.
Οί ....ΤΟΠΙΚΟΙ........όμως μέ τά άγροτικά ήταν μονίμως στίς 2 ρόδες....!!!!

ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙ...........


Οί Άθηναίοι μπορεί νά κουβαλάνε χίλιες δυό μαλακίες μέ τά 4Χ4 τους........
Ίσως έχεις άλλο πρόβλημα μέ αύτούς...!!!
ΟΙ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΜΩΣ...........ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ....!!!
Άφού έχεις 5 χρόνια παρτίδες μέ Θεσσαλονίκη ίσως κατάλαβες ότι καί έμείς
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΙΑ..........καί δέν έχουμε καμμιά σχέση μέ τά Καγιέν τού
Κολωνακίου.......καί γενικώς τή γκλαμουριά τής πρωτεύουσας....!!!
ΠΟΙΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΗΛΑΔΗ...???
Έκεί κάτω έχουν μαζευτεί πάνω άπό 4 μύρρια βλάχοι.........άλλά αύτό είναι άλλο
θέμα ίσως τό άναλύσουμε κάπου άλλού....!!!
Βλάχοι βεβαίως βεβαίως........όχι στήν καταγωγή γιατί αύτούς τούς άγαπάω καί έχω καί
ρίζες βλάχικες.....!!!




:wave2:

the who
06/08/2009, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΤΩΡΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ....?? ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....


Δέν έχω άφήσει βουνό γιά βουνό καί έπαρχία πού νά μή τήν έχω πατήσει.
Τελευταία μου βόλτα τά Τζουμέρκα.
Έ σάς πληροφορώ ότι σ'έκείνα τά δρομάκια τά όρεινά πού χωράει ένα αύτοκίνητο
Πράμαντα,Καλαρύτες,Συρράκο.........
οί τουρίστες δέν είχαν κανένα λόγο νά πηγαίνουν σάν τρελλοί.
Άπολαμβάναμε τή φύση,καί τά τζιπάκια καί όλοι.
Οί ....ΤΟΠΙΚΟΙ........όμως μέ τά άγροτικά ήταν μονίμως στίς 2 ρόδες....!!!!

ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙ...........


Οί Άθηναίοι μπορεί νά κουβαλάνε χίλιες δυό μαλακίες μέ τά 4Χ4 τους........
Ίσως έχεις άλλο πρόβλημα μέ αύτούς...!!!
ΟΙ ΤΟΠΙΚΟΙ ΟΜΩΣ...........ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ....!!!
Άφού έχεις 5 χρόνια παρτίδες μέ Θεσσαλονίκη ίσως κατάλαβες ότι καί έμείς
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΑΡΧΙΑ..........καί δέν έχουμε καμμιά σχέση μέ τά Καγιέν τού
Κολωνακίου.......καί γενικώς τή γκλαμουριά τής πρωτεύουσας....!!!
ΠΟΙΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΗΛΑΔΗ...???
Έκεί κάτω έχουν μαζευτεί πάνω άπό 4 μύρρια βλάχοι.........άλλά αύτό είναι άλλο
θέμα ίσως τό άναλύσουμε κάπου άλλού....!!!
Βλάχοι βεβαίως βεβαίως........όχι στήν καταγωγή γιατί αύτούς τούς άγαπάω καί έχω καί
ρίζες βλάχικες.....!!!




:wave2:

Ρε τερενς κι ολοι οι απο πανω.Ο μαλακας οδηγος δεν εχει πατριδα και χωριο.Ετσι εμαθε κι αυτο κανει.ΚΑΜΜΙΑ σημασια δεν εχει ο τοπος διαμονης η ο τοπος γεννησης.Καθε πολη η χωριο εχει το δικο της ρυθμο κινησης.Αν εχεις μαθει στον χ ρυθμο δυσκολευεσαι αν αυτος αλλαξει.Ο λογος ομως ειναι γιατι ΔΕΝ μαθαινουμε να οδηγαμε σωστα.

panagis83
06/08/2009, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Terens
ΤΩΡΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ....?? ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.....

:wave2:

Mπα κουβεντα να γινεται ! :beer:

ο φιλος με το ταξι εχει το καλσικο συνδρομο του Ελληνα να αμφισβητει τα παντα, αν δεν το δει με τα ματια του δεν το πιστευει ! το εχω και εγω !! :p


:D

irinia
06/08/2009, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
Ρε τερενς κι ολοι οι απο πανω.Ο μαλακας οδηγος δεν εχει πατριδα και χωριο.Ετσι εμαθε κι αυτο κανει.ΚΑΜΜΙΑ σημασια δεν εχει ο τοπος διαμονης η ο τοπος γεννησης.Καθε πολη η χωριο εχει το δικο της ρυθμο κινησης.Αν εχεις μαθει στον χ ρυθμο δυσκολευεσαι αν αυτος αλλαξει.Ο λογος ομως ειναι γιατι ΔΕΝ μαθαινουμε να οδηγαμε σωστα.

ΔΕ ΔΙΑΦΩΝΩ.........ΑΛΛΑ


Όταν κάποιος τόν ξέρει τό δρόμο καλά..........καί βιάζεται νά πάει στή δουλειά του...??
Έκεί θέλω νά καταλήξω...
Έχω λόγο έγώ πού άνεβαίνω νά θαυμάσω τό βουνό νά πηγαίνω μέ 1000...??
Ή λογική λέει ότι όσο μαλάκας καί νάμαι.......τουλάχιστον έκεί θάμαι χαλαρός.
Έπίσης ,τήν τριβή πού έχει κάποιος όδηγός μεγαλούπολης......δέν μπορεί νά τήν
έχει κάποιος πού συναντάει αύτοκίνητο κάθε 2 λεπτά καί νομίζει ότι όλος ό δρόμος
είναι δικός του......
Γιά βάλε έναν έπαρχιώτη όδηγό στή βαβούρα τής Άθήνας.....??
Θά χάσει τή μπάλλα...!!!
Άλλο πράμμα φυσικά ή νοοτροπία καί ή όδηγική φιλοσοφία τού καθενός.......
ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ....

Αύτά άς τά διαχωρίσουμε........ό μαλάκας μπορεί νάναι καί Άθηναίος καί Σαλονικιός
καί έπαρχιώτης.
Μέχρι έδώ μαζί σου.
Όμως οί όδηγικές ίκανότητες διαφέρουν.
Καί καλώς ή κακώς οί όδηγοί τών πόλεων είναι πολύ πιό έμπειροι.
Αύτό άν τό συνδυάσεις μέ τόν άέρα πού έχουν οί ντόπιοι ........
είδικά σέ δύσκολες διαδρομές......τούς καθιστά ....ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ....!!!
Στό Πήλιο άκου περιστατικό.
Τσαγκαράδα καί περίχωρα....
Ό δρόμος στενός καί περνάει μόνο ένας,έγώ πάω σιγά σιγά φυσικά.
Οί ντόπιοι σά τρελλοί.
Κάποια στιγμή ρωτάω ......τί γίνεται ρέ παιδιά θά περάσω...??
Καί ή άπάντηση....
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ.......ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ......:rotflmao:





:wave2:

panagis83
06/08/2009, 08:47
Τερενς ετσι ειναι οπως τα λες αλλα μερικοι "οδηγαρες" απο πολεις βλεπουν την απλα του νησιου και νομιζουν λογο της τριβης τους στις πολεις οτι το νησι ειναι σουπερ ειδικη!! μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα!! και λογο του μεγαλου αριθμου οδηγων πολεων τα χλωρα ειναι σπανια!!

Δεν υπαρχει "παιδεια" αρα και συνειδηση! πρεπει ο καθενας να κανει την δικη του προσωπικη προσπαθεια ωστε να ειναι σωστος και να παραδειγματιστει και ο διπλανος !! Μην ανυσηχητε ομως οπως λεει κ ο Λιακο ο καιρος γαρ εγγυς το 2012 ειναι κοντα οπωτε ολοι με μιας θα βαλουμε μυαλο! (ελπιζω) :wave2: :alien: (σοβαρα, μονο με θαυμα λυνεται αυτο το θεμα στην Ελλαδα.. μεχρι τοτε κουραγιο)

shoken
06/08/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
Λες να μην ηταν ταριφας λες να ηταν κανα διαστημοπλοιο αυτο που μπηκα!!! λες ο στρατος τοτε να με ειχε κανει να βλεπω τις μερες που μετρουσα αντι για την ταχυτητα :rotflmao:

αμα βαριεσαι μια φιλαρακι βαριεμαι 10 εγω !! αμφιβαλω αν εισαι κ επαγγελματιας οδηγος νομιζω οτι ολα ειναι στην φαντασια σου, γιατι σαν επαγγελματιας και ωριμος ανθρωπος (αν ησουν) θα εδειχνες ενα σεβασμο στον συνομιλητη σου πραγμα που δεν φαινεται απο την απαντηση σου

κ επι του θεματος πες οτι το κοντερ του μερσεντες εκλεβε και να πηγαινε με 160+ εχει διαφορα;
για ποιο σεβασμο ρε πιτσιρικι μιλας οταν λες δημοσια οτι οι ταριφες παν με 200 κ κατευθυνεις σε αρνητικη εντυπωσητην κοινη γνωμη για εναν κλαδο που ειναι ολη μερα στο τιμονι για να ζησει την φαμελια του?
αμε καμε τσισα παραπερα.ουρτ:rotflmao:

chr1s_86
06/08/2009, 12:35
δηλαδή για να καταλάβω: μας λες ότι η περιγραφή της εμπειρίας που είχε ο φίλος πιο πάνω δείχνει έλλειψη σεβασμού;; :confused:

ή μήπως δεν λέει αλήθεια και τα ταξί δεν πάνε ποτέ 190;

MikeG
06/08/2009, 12:36
:evil: :evil:

JVR
06/08/2009, 12:51
Φιλαρακια ειναι αληθεια εγω ειμουν...με την ταριφα,πρεπει να λυσω την σιωπη μου...


170593

dimitrish69
06/08/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
κ οι φλωροι παν για υπνο
Για κάνε το λιανά τι εννοείς?

MikeG
06/08/2009, 13:56
Αν παίξει η οποιαδήποτε αντιπαράθεση ή τσαμπουκάς το thread έχει πάει άπατο








Moto.GR Moderation Team