PDA

View Full Version : Agora metaxeirismenis K1200s



boniak
03/08/2009, 16:11
Καλησπέρα σε όλους,

Πρόσφατα μετακόμισα στη Ζυρίχη για σπουδές. Στην Ελλάδα οδηγούσα ένα bandit 650 αλλά αναγκάστηκα να το πουλήσω για να καλύψω τα πρώτα έξοδα μου εδώ. Αλλά το σαράκι των μηχανών δεν λέει να με αφήσει. Εδώ λοιπόν βρήκα μια μτχ ΒΜW Κ1200S του 2005 με 72000χμ που πουλιέται 3900 ευρώ. Είναι φουλ εξοπλισμένη (ΑΒS, ESA, θερμαινόμενα γκριπς, συναγερμό, σκάρα). Πήγα στο μαγαζί και με τις λίγες γνώσεις που έχω φαινόταν και ακουγόταν σαν καινούρια. Μου είπαν ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έχει κάνει όλα τα χμ σε ταξίδια και την έδωσε για να πάρει την καινούρια Κ1300S.

Λοιπόν, θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν εμπειρία με αυτό το μοντέλο: Είναι πολλά τα 72000 γιαυτόν τον κινητήρα; Αξίζει να την αγοράσω ή θα τρέχω κάθε τόσο στα συνεργεία (που δεν είναι και τόσο φθηνά εδώ πάνω!);

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Albatros
03/08/2009, 16:53
Πάντα έχει σημασία το ΠΩΣ έγιναν αυτά τα χιλιόμετρα,νομίζω πάντως ότι 72000 χλμ δεν είναι πολλά για όλους τους σύγχρονους κινητήρες. Τα ηλεκτρικά συστήματα τώρα θέλουν έλεγχο,αλλά και πάλι 3900Ε είναι μια πολύ καλή τιμή και για Ζυρίχη μεριά.Εδώ θα πουλιόταν γύρω στα 8000Ε υποθέτω.Η μηχανή είναι πολύ καλή αν και είχε κάποια προβλήματα στα φρένα .Υπάρχουν σχετικά ποστ διαβασέτα είναι χρήσιμα.
Ελπίζω να βοήθησα.
:beer:

drade
27/08/2009, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από boniak
Καλησπέρα σε όλους,

Πρόσφατα μετακόμισα στη Ζυρίχη για σπουδές. Στην Ελλάδα οδηγούσα ένα bandit 650 αλλά αναγκάστηκα να το πουλήσω για να καλύψω τα πρώτα έξοδα μου εδώ. Αλλά το σαράκι των μηχανών δεν λέει να με αφήσει. Εδώ λοιπόν βρήκα μια μτχ ΒΜW Κ1200S του 2005 με 72000χμ που πουλιέται 3900 ευρώ. Είναι φουλ εξοπλισμένη (ΑΒS, ESA, θερμαινόμενα γκριπς, συναγερμό, σκάρα). Πήγα στο μαγαζί και με τις λίγες γνώσεις που έχω φαινόταν και ακουγόταν σαν καινούρια. Μου είπαν ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έχει κάνει όλα τα χμ σε ταξίδια και την έδωσε για να πάρει την καινούρια Κ1300S.

Λοιπόν, θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν εμπειρία με αυτό το μοντέλο: Είναι πολλά τα 72000 γιαυτόν τον κινητήρα; Αξίζει να την αγοράσω ή θα τρέχω κάθε τόσο στα συνεργεία (που δεν είναι και τόσο φθηνά εδώ πάνω!);

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

απαντάω λίγο αργά αλλά τώρα το είδα.

μακρυά από κ1200 παραγωγής 2005. έβγαλαν αρκετές ζημιές. να προτιμήσεις 2006 και μετά που είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα. επίσης ρώτα πότε και πόσο κοστίζει η αλλαγή ανάρτησης και μάλλον θα σου φύγει η όρεξη.