PDA

View Full Version : YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50cc



pavlaras1
24/04/2005, 04:57
GEIA SAS.
EXW ENA MHXANAKI YAMAHA AEROX ROSSI REPLICA 50cc EDW KAI ENAN XRONO TO OPOIO MOY PAROYSIAZEI DIAFORA PROBLHMATA.
MIA FORA THN EBDOMADA TO EXW STO SERVICE GIA DIAFORETIKO LOGO.
KAI GIAYTO 8ELW NA RWTHSW ESAS POY EXETE TO IDIO H' PAROMOIO MONTELO AN EXETE KAI ESEIS TETOIA PROBLHMATA SAN TA DIKA MOY OPWS HLEKTRONIKH,MPOYZI,ELATHRIO PISTONIOY,PISTONI,MPATARIA,ASFALIA,LAMPTHRAS.
EINAI FYSIOLOGIKO NA PAROYSIAZOYN PROBLHMA OLA AYTA SE LIGOTERO APO ENAN XRONO?
GIA NA SAS DWSW NA KATALABETE EXW ALAKSEI MEXRI TWRA 3 MPOYZI KAI TO EXW KANEI 3 GENIKA SERVICE KAI PARAPANW APO 3000 XILIOMETRA DEN TO EXW KANEI AKOMH.
TI MPOREI NA FTAEI?
YPARXEI PERIPTWSH NA MOY LENE MALAKIES STO SERVICE KAI NA MOY TRONE TSAMPOYKALIDIKA LEFTA?
PWS 8A MPOROYSA NA TO KANW EKSAKRIBWSH KAI TI PROTASEIS EXETE NA MOY KANETE?
YPARXOYN HLEKTRONIKES POY DEN KAIGONTAI?
YPARXEI HLEKTRONIKH POY OTAN PA8AINEI YPER8ERMANSH NA MHN DOYLEYEI KAI MOLIS KRYWSEI NA KSANA DOYLEYEI?
PERIMENW MHNYMA TA SAS.
EYXARISTW KATARXAS GIA TON XRON POY MOY AFIERWSATE GIA NA DIABASETE TO MHNYMA MOY.


13366

Rezeguet
24/04/2005, 19:17
φιλε το εχεις ξαναγραψει στις γενικες. Δεν ειναι αναγκη να το ξαναβαλεις εδω (η εικονα που κολαει ρε αδερφε?) σου εχω απαντησει εκει.


Mods πιαστε δουλεια!

gRim
25/04/2005, 11:28
Μόνο στα ανέκδοτα δεν το έχει βάλει ακόμα...

pavlaras1
26/04/2005, 02:05
Geia sou file mou Rezeguet.
Thn fotografia thn ebala epeidh epsaxna gia lyshs gia to mhxanaki mou kai kapoios mou eipe gia ta mpouzi iridiou pou ta xrhsimopoioun gia extreme sports.
kai sto pinakaki deixnei thn diafora me ta alla eidh mpouzi pou kykloforoun sto emporio.
Ta leme.

Rezeguet
26/04/2005, 12:26
χρυσο μπουζι? Καλα ενταξει ισως αλλα και πλατινενιο? Τι λε ρε φιλε?

pavlaras1
16/06/2005, 16:53
Επιτελους μετα απο μηνες και πολλες προσπαθειες τηλεφωνικες και μεσω email καταφερα να επικοινωνησω με καποιον Διευθυντη Τεχνικου Τμηματος και να κοιταξει να με βοηθησει.
:)
Ελπιζω οτι βρισκομαι σε καλο και ευχαριστω δρομο.
:)
Μου ζητησε να παω το μηχανακι μου σε ενα απο τα 3 σερβις που θα μπορει να εχει καλυτερη επικοινωνια απο αυτο που ηδη το εχω.
:)
Το αστειο ειναι ο αντιπροσωπος αυτος που το εχει στο σερβις του δεν μου το δινει να το παω εγω αλλα λεει οτι θα το παει ο ιδιος.
:(
Τον ρωτησα σε ποιον απο αυτους θα το πας και μου λεει θα δω.
:(
Ωραια ενημερωσε με για να ξερω που θα βρισκεται, ποτε θα παει ή πηγε και για ποσο καιρο θα το εχουν εκει περιπου.
:(
Απο τοτε δεν ξανα επικοινωνησε μαζι μου και αν δεν τον περνω τηλεφωνο ή δεν πηγαινω συνεχεια απο εκει δεν προκειται να επικοινωνησει ποτε μαζι μου.
:(
Αφου τον περνω τηλεφωνο και τον ρωταω τι εγινε και μου λεει δεν καταφερα να επικοινωνησω μαζι του και ολο καθε φορα μια διαφορετικη δικαιολογια μου παρουσιαζει.
:(
Δηλαδι Ψεματα και δικαιολογιες με το τσουβαλι απο εργα μηδεν μου θυμιζει κατι με πολιτικο.
:(
Ακουω αλλους τροπους προσεγγισεις.
:(
Τι αλλο μπορειτε να μου προτεινετε για να κανω?
:(


17088

pavlaras1
22/06/2005, 01:55
Πηρα τελικα το μηχανακι απο αυτον τον ασχετο και μου ζητησε να τον πληρωσω οπως και τον πληρωσα.

Τον ρωτησα τι εφταιγε και μου λεει ρωτοντας.

Εβαζες Super Unleaded?

Τον απανταω ναι.

Μου λεει αυτο εφταιγε επρεπε να βαζεις αμολυβδη απλη και οχι super.

Τον λεω οτι στο εγχειριδιο χρησεις γραφει να βαζω Unleaded 95+.

Το οποιο εγω τον μεταφραζω σαν απο 95 και πανω δηλαδι εννοειται και 100 οκτανια.

Υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μηχανη - κινητηρας απο αυτην την βενζινη?

Μου φαινεται λιγο κουφο αλλα θελω την γνωμη σας τουλαχιστον αν σας εχει συμβει και σε εσας να χαλαει απο το καυσιμο που βαζεται.

Απο που μπορω να αγορασω ενα μπουζι ιριδιου?

Τα λεμε.


17503

pavlaras1
11/07/2005, 20:56
Αγαπητοι φιλοι.

Επιτελους το πηγα και τελικα εγινε σαν καινουργιο.

Πληρωσα φυσικα 50 ευρουλακια αλλα αξιζε τον κοπο μιας και το πηγα πρωι 08:30 και το πηρα στις 16:30.

Ενω σε ολους τους αλλους μεχρι τωρα τους το αφηνα για τουλαχιστον μια εβδομαδα και ουτε καν το βλεπανε.

Επιτελους μπορω και το πηγαινω ευχαριστα χωρις κανενα προβλημα.

Τωρα αυτο που θελω ειναι να το κανω καμια βελτιωση - μετατροπη για να γινει ποιο γρηγορο.

Ξερετε κανα καλο μαγαζι ή καμια ιστοσελιδα ή κανενας απο εσας εχει καμια προσοπικη εμπειρια για να μου προτεινει κατι ή να μου μεταφερει της γνωσεις του?

Καλες διαδρομες.