PDA

View Full Version : ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ Lucas



caesarsk
04/08/2009, 09:57
Εχεις κανεις εμπειρια από την συγκεκριμένη εταιρεία????

derd
05/08/2009, 14:42
Βαζω τακακια (πισω) της εν λογο εταιριεας εδω και 4 χρονια χωρις κανενα προβλημα . απο δισκοπλακες δεν ξερω να σου πω αλλα γερμανικη εταιρια ειναι...

sniper
05/08/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
Βαζω τακακια (πισω) της εν λογο εταιριεας εδω και 4 χρονια χωρις κανενα προβλημα . απο δισκοπλακες δεν ξερω να σου πω αλλα γερμανικη εταιρια ειναι...

Κι η BMW γερμανική εταιρεία είναι.

:smokin:

Εχετλαίος
05/08/2009, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι η BMW γερμανική εταιρεία είναι.

:smokin:

Και η Bosch, αλλά η (made in Germany & πανάκριβη) κάθετη βάση για δράπανο μου έμεινε στα χέρια με το που βγήκε από το κουτί της! :mad: :mad: :mad:

derd
05/08/2009, 15:09
κοιτα πως αλλαζουν οι ρόλοι ... τα κινεζικα γινονται 'γερμανικα' και τα γερμανικα 'κινεζικα' ...

:sun:

sniper
05/08/2009, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
κοιτα πως αλλαζουν οι ρόλοι ... τα κινεζικα γινονται 'γερμανικα' και τα γερμανικα 'κινεζικα' ...

:sun:


τα κινέζικα παραμένουν κινέζικα.....

Όπως και τα ιταλικά :lol:

nassosxlvbros
05/08/2009, 15:52
Συμπέρασμα: τα γερμανικά κινεζοφέρνουν...:o

Acacius
05/08/2009, 17:21
<spam>
Η Lucas ήταν Βρετανική εταιρία η οποία νομίζω ειδικευόταν στα ηλεκτρικά κυκλώματα αυτοκινήτων και ήταν ένας από τους λόγους γιατί κάποια παλιά/κλασσικά Βρετανικά αυτοκίνητα είναι "ιδιότροπα". Από την άλλη μάλλον καλό ήταν που έμεναν κάπου-κάπου από ηλεκτρικά, έτσι ο ιδιοκτήτης είχε την ευκαιρία να δει πόσο λάδι είχε χάσει/κάψει/φτύσει το μπ@@ρδέλο εν τω μεταξύ και έτσι να προλάβει σοβαρότερες ζημιές στον κινητήρα.... μέγκλα λέμε.

Μετά από διάφορες εξαγορές, ανήκει πλέον στην TRW Automotive.
</spam>


Απ' όσο ξέρω, τώρα θεωρείται σοβαρή εταιρία και τα προϊόντα της είναι γενικά καλής ποιότητας.

caesarsk
06/08/2009, 09:34
Τελος πάντων...επειδη οι απαντήσεις άργησαν...εγω την παραγγέλια την έβαλα για ένα πλήρες σέτ Lucas δισκόπλακες και την Δευτέρα θα τις έχω στα χέρια μου...Αν κινεζοφέρνουν, να ξέρετε ότι αν θα δείτε κόκκινο GS κολλημένο στάμπα σε τοίχο της Αθήνας με τον αναβάτη να κάνει μεταμοντέρνη τέχνη σε στύλ graffiti, λίγο παραπέρα, ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΜΟΥ

Αν πάλι έχει ιδιοτροπίες τύπου Αγγλικού αυτοκινήτου...εχετε το νου σας στους καθρέπτες σας, γιατι μια θα πιάνουν μια δεν θα πιάνουν....ΚΑΙ ΧΩΡΟ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, γιατί μάλλον θα ειναι τρομακτικό το θέαμα να βλέπεις το ΠΛΟΙΟ να έρχεται αφρενάριστο καταπάνω σου, στην καλογυαλισμένη supersport σου, και τα πόδια του αναβάτη να βγάζουν καπνούς στην άσφαλτο προσπαθώντας να φρενάρει με τις σόλες....



Μήπως τελικά να βάλω κόντρα όπως βάζαμε στα ποδηλάτα μικροί????