PDA

View Full Version : Την γνωμη σας για τις Utika?



GTZ750
24/04/2005, 11:26
παιδια εχει κανεις ιδεα τι λενε αυτες οι φορμες?:confused:
τις φερνει ο νομικος στο κορυδαλλο !!!!:winka:
στην εκδρομη που πηγαμε ειδα καποιον να φοραει μια τετοια!!:smilea: :smilea:

AFTER
24/04/2005, 18:46
Εγω εχω κατι μποτες τις utika και θελω να παρω και ακτι γαντια που τα εχει 45€ και για να παρεις αντιστοιχα αλλης μαρκας θελεις 80€+

Μην νομιζεις οτι ειναι μαρκα ''μ'εκαψες'',ειναι αρκετα γνωστη στο εξωτερικο,απλως η οικονομικη πολιτικη της ειναι του στυλ ''τωρα και συ παρει φορμα δερματινη''

Εγω πρωτινω 100%

Περνα απο τον Νομικο στην Γρ.Λαμπρακη(δεν ειναι διαφημιση) να δεις πληρη γκαμα προιοντων

koursaros7
26/04/2005, 00:08
PAIDIA KSEREI KANEIS POU TIS BRHSKEIS AYTES TIS STOLES O NOMIKOS EXEI KANENA SITE NA RIKSW KAMIA MATIA??????

free rider
26/04/2005, 00:25
στα μέγαρα πάντως είδα το falco να την φοράει και απ οτι είπε ήταν μια χαρα...

SeNNinhA
25/05/2005, 00:22
Μόλις πήρα κι εγώ μια UTICA από τον Νομικό. Επέλεξα βέβαια την διαιρούμενη (υπάρχουν τα ίδια σχέδια και σε ολόσωμες).

Δεν είναι ακριβώς αυτό που λένε φόρμα προδιαγραφών αλλά για την τιμή της είναι μια πολύ τιμια αγορά. Καλή εφαρμογή έχει, δεν δείχνει κακοραμμένη, εχει και τα προστατευτικά της τα οποία βέβαια είναι σχετικά μαλακά και μάλλον δεύτερης ποιότητας. Έτσι μάλλον θα τα αντικαταστήσω με αυτά από το Cordura που έχω. Είναι όλο δέρμα και έχει ένα τρυπητό κομμάτι στο μπράτσο για αερισμό. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη στο δρόμο αλλά μάλλον δεν αερίζεται και πολύ καλά. Η φόρμα του Τζορτζώπουλου υπερτερεί σε αυτό το σημείο όπως και ότι έχει την καμπούρα πίσω.

Το καλό με την διαιρούμενη που επέλεξα είναι ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ξέχωρα το μπουφάν πράγμα που με βολεύει σε αυτό το στάδιο. Αργότερα και αν με ενδιαφέρει η πίστα μπορεί να χρειαστώ κάτι εξειδικευμένο.

Αυτά για τώρα και περισσότερες εντυπώσεις προσεχώς.

koursaros7
25/05/2005, 01:13
PES MAS TIMH RE C KAI AN MPOREIS RIKSE KAMIA FWTO NA DOUME

SeNNinhA
25/05/2005, 10:02
Τιμή 275 ευρώπουλα (λιγότερο από ένα μέτριο μπουφάν)

Έχει και απλά δερμάτινα μπουφάν με επένδυση στα 145 ευρώ αλλά έχει έλλειψη από νούμερα στα δερμάτινα παντελόνια.

Τα σχέδια δεν είναι τίποτε τρομερό αλλά είναι συμπαθητικά και ουδέτερα χωρίς κάτι κραυγαλέο πάνω τους. Φωτό θα ποστάρω το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

GTZ750
21/06/2005, 13:09
ξερει κανεις αμα εχει ο νομικος μονο παντελονια δερματινα και σε τι τιμη??και αν ειχει νουμερα!!!:confused: :confused: :wave2: http://www.utika.com.pk/

SeNNinhA
21/06/2005, 13:13
Παντελόνια δερμάτινα έχει και πρέπει να έχουν γύρω στα 130 ευρώ. Νούμερα τον προηγούμενο μήνα δεν είχε και πολλά (όχι για εμένα πάντως -32 σε τζίν). Πάρε τηλέφωνο και ρώτησε μήπως έχει το δικό σου.

toyota
06/07/2005, 13:42
Το Σάββατο θα πάω μαζί με τον αδερφό μου να πάρουμε φόρμες.Ποιες θεωρείται καλύτερες,αυτές του Νομικού (Utika-275 Ευρω) ή του Τζωρτζώπουλου (250 ευρώ);

adam_tsouk
06/07/2005, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Το Σάββατο θα πάω μαζί με τον αδερφό μου να πάρουμε φόρμες.Ποιες θεωρείται καλύτερες,αυτές του Νομικού (Utika-275 Ευρω) ή του Τζωρτζώπουλου (250 ευρώ);


τελικά όλοι τα ίδια σκεφτόμαστε!:lol: :lol:

βασικά του Τζωρτζώπουλου γράφει το όνομά του και με χαλάει (ή κανω λάθος; )
Τεσπα, όσο για τις utica, δεν είμαι τόσο σίγουρος αν αξίζει για κάτι περισσότερο από μια επιδρομή σε πίστα που θες να την βγάλεις οικονομικά. Αυτή είναι η εντύπωση που μου έχουν δώσει κάτοχοι άλλων δερμάτινων.

Καi ο Senninha, απ' ότι κατάλαβα, δεν την έχει τεστάρει ακόμα.

:wave2:

GST
07/07/2005, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Το Σάββατο θα πάω μαζί με τον αδερφό μου να πάρουμε φόρμες.Ποιες θεωρείται καλύτερες,αυτές του Νομικού (Utika-275 Ευρω) ή του Τζωρτζώπουλου (250 ευρώ);

του τζωρτζωπουλου την εχει παρει ο IDI οποτε θα σου πει περισσοτερα......για τις αλλες τις ειχα δει αλλα ποιοτικα υστερουν πολυ οσον αφορα τα επωνημα τα οποια ξεκινανε απο 500+
προσωπικα θα προτειμουσα να κανω λιγο οικονομια και να παρω κατι που εχει και τις αναλογες προδιαγραφες γιατι ενα τετοιο προιον δυστηχως δοκιμαζεται μονο σε σουπα και τοτε ΠΡΕΠΕΙ να λειτουργησει σωστα για την δικη μας ακαιρεοτητα......εκτος απο τα προστατευτικα που δεν το συζητω οτι πρεπει να ειναι προδιαγραφων μεγαλο ρολο παιζει και η ποιοτητα του δερματος που πρεπει να αντεξει το συρσημο στην ασφαλτο και να μην ανοιξει :wave2:

gmakris
07/07/2005, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyota
Το Σάββατο θα πάω μαζί με τον αδερφό μου να πάρουμε φόρμες.Ποιες θεωρείται καλύτερες,αυτές του Νομικού (Utika-275 Ευρω) ή του Τζωρτζώπουλου (250 ευρώ);

Τις εχω και τις δύο.
Σιγουρα θα προτιμουσα εκεινη του Τζωρτζωπουλου εφοσον δειχνει καλυτερη - εαν σε χαλανε τα γραμματακια μπορεις να τα αφαιρεσεις....

free rider
07/07/2005, 18:06
σημερα το μεσημερι περασα απο νομικο μαζι με φιλαράκι για παντελονι ωστε να μπει μέγαρα..

παντελονια στο νομικο γιοκ..

η φορμα τωρα με τα 275 που ειδα δεν ειχε στο παντελονι επικαλαμιδα
που ηταν προσθετη με παραπανω χρημα..
νταξει δεν ειναι σπουδαία ποιότητα αλλα για τόσα..

κανα παντελόνι επωνυμο μικρο νουμερο που ψάχνει ο φίλος παιζει??

θα περάσουμε αυριο απο τζωρτζοπουλο...

GTZ750
07/07/2005, 18:07
αν και δεν εχω φορεσει καμια και δεν εχω δοκιμασει καμια αλλα εχω δει και τις δυο θα ελεγα να παρεις αυτη του τζορτζοπουλου!!!!:wave2: :wave2: