PDA

View Full Version : Απλα...Σκυλος.....



PortisHead
05/08/2009, 08:42
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=56150&cid=5

Απλα....δεν εχω λόγια....

dirtbird
05/08/2009, 08:53
Σιγά μην έμεινε νηστικό.

13 μέρες όλο και....... κάποιον θα'φαγε :lol: :lol:

makis206
05/08/2009, 08:59
Ωραίο..

:beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
05/08/2009, 09:11
Έζησα με μιά Ροτβαιλερίνα, τη Μπέττυ, η οποία ήταν προιον πάθους αφού οι γονείς της την απέκτησαν χωρισμένοι με καγκελα.:eyepop:

Η Μπέττυ ήταν μοναχοπαίδι γιατί η συνουσία δεν έγινε κανονικά.
Όταν γεννήθηκε η μάνα της αρρώστησε μετά από 1 εβδομάδα και ο γιατρός είπε ότι αν θηλάσει δεν υπήρχε περίπτωση να ζήσει. Έτσι, αναγκάστηκα να την πάρω πολύ μικρή, χώραγε στη χούφτα μου. Έχυνα γάλα στη χούφτα μου και βύζαινε το δάχτυλό μου για να πιει...

Η Μπέττυ ήταν εξαιρετικός σκύλος. Πανέξυπνη, πιστή και αφοσιωμένη. Τα ένστικτα του φύλακα και προστάτη ήταν έμφυτα μέσα της, όπου την έδενες ο χώρος φυλασόταν αυτόματα.

Ένα απόγευμα είχα το κουτί παρκαρισμένο έξω από το σπίτι μου, ένα βυσσινί Civic, πέρασε ένα μπλε φορτηγό και μου έφαγε όλη την αριστερή πλευρά. Πήγε να φύγει αλλά τον σταμάτησε ένας γείτονας. Ακούω φασαρία, τρέχω κάτω. Ο τύπος να αρνείται πεισματικά ότι με χτύπησε, και να προσπαθεί να φύγει.:rolleyes:

Η Μπέττυ έβλεπε όλη τη φάση από τον πρώτο όροφο 6-7 μηνών τότε. Σε κάποια φάση ο τύπος κάνει να φύγει. Ανεβαίνω στο φορτηγό και του παίρνω τα κλειδιά. Πήγε να μου τα πάρει, με έσπρωξε και έπεσα κάτω.

Η Μπέττυ όταν με είδε κάτω, πήδησε από τον πρώτο όροφο κάτω, έσπασε και τα δυό της μπροστινά πόδια, μιλάμε γύρισαν τα πόδια πίσω... Δεν θα ξεχάσω όσο ζω τη σκηνή...

Ακούω ένα ΓΟΥΑΧ!, γυρίζω και βλέπω τη Μπέττυ κάτω, να σέρνεται στα πλακάκια, να έχει γυμνώσει τα δόντια και γρυλίζοντας προσπαθούσε να έρθει δίπλα μου σπρώχοντας με τα πισινά πόδια... το κεφάλι της να σέρνεται κάτω και τα μπροστινά της πόδια σε έκταση...:eek: :(

Τι άλλο να κάνει ένας σκύλος για να σου αποδείξει την αγάπη του?

Ζήσαμε μαζί 9 χρόνια όταν την έχασα πρόπερσι από καλαζάρ...:(
Να'σαι καλά όπου είσαι ρε κουκλίτσα, εσύ κι η μάνα μου με αγαπήσατε τόσο...:beer: :beer: :wave2:

JAD
05/08/2009, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έζησα με μιά Ροτβαιλερίνα, τη Μπέττυ, η οποία ήταν προιον πάθους αφού οι γονείς της την απέκτησαν χωρισμένοι με καγκελα.:eyepop:

Η Μπέττυ ήταν μοναχοπαίδι γιατί η συνουσία δεν έγινε κανονικά.
Όταν γεννήθηκε η μάνα της αρρώστησε μετά από 1 εβδομάδα και ο γιατρός είπε ότι αν θηλάσει δεν υπήρχε περίπτωση να ζήσει. Έτσι, αναγκάστηκα να την πάρω πολύ μικρή, χώραγε στη χούφτα μου. Έχυνα γάλα στη χούφτα μου και βύζαινε το δάχτυλό μου για να πιει...

Η Μπέττυ ήταν εξαιρετικός σκύλος. Πανέξυπνη, πιστή και αφοσιωμένη. Τα ένστικτα του φύλακα και προστάτη ήταν έμφυτα μέσα της, όπου την έδενες ο χώρος φυλασόταν αυτόματα.

Ένα απόγευμα είχα το κουτί παρκαρισμένο έξω από το σπίτι μου, ένα βυσσινί Civic, πέρασε ένα μπλε φορτηγό και μου έφαγε όλη την αριστερή πλευρά. Πήγε να φύγει αλλά τον σταμάτησε ένας γείτονας. Ακούω φασαρία, τρέχω κάτω. Ο τύπος να αρνείται πεισματικά ότι με χτύπησε, και να προσπαθεί να φύγει.:rolleyes:

Η Μπέττυ έβλεπε όλη τη φάση από τον πρώτο όροφο 6-7 μηνών τότε. Σε κάποια φάση ο τύπος κάνει να φύγει. Ανεβαίνω στο φορτηγό και του παίρνω τα κλειδιά. Πήγε να μου τα πάρει, με έσπρωξε και έπεσα κάτω.

Η Μπέττυ όταν με είδε κάτω, πήδησε από τον πρώτο όροφο κάτω, έσπασε και τα δυό της μπροστινά πόδια, μιλάμε γύρισαν τα πόδια πίσω... Δεν θα ξεχάσω όσο ζω τη σκηνή...

Ακούω ένα ΓΟΥΑΧ!, γυρίζω και βλέπω τη Μπέττυ κάτω, να σέρνεται στα πλακάκια, να έχει γυμνώσει τα δόντια και γρυλίζοντας προσπαθούσε να έρθει δίπλα μου σπρώχοντας με τα πισινά πόδια... το κεφάλι της να σέρνεται κάτω και τα μπροστινά της πόδια σε έκταση...:eek: :(

Τι άλλο να κάνει ένας σκύλος για να σου αποδείξει την αγάπη του?

Ζήσαμε μαζί 9 χρόνια όταν την έχασα πρόπερσι από καλαζάρ...:(
Να'σαι καλά όπου είσαι ρε κουκλίτσα, εσύ κι η μάνα μου με αγαπήσατε τόσο...:beer: :beer: :wave2:



:beer: :beer:
:wave2:

harvester
05/08/2009, 09:27
δηλαδη εκατσε τοσες μερες χωρις νερο. φιδια λεμε

Gandalf dr685sm
05/08/2009, 09:41
Μην το ξαναλέμε...

Άλογο, Σκύλος... τα πιο πιστά ζώα στον άνθρωπο τους. Μπορούν να δώσουν και την ζωή τους για αυτόν χωρίς αυτό που θα αποκαλούσαμε εμείς δισταγμό.

Gandalf

Zid
05/08/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μην το ξαναλέμε...

Άλογο, Σκύλος... τα πιο πιστά ζώα στον άνθρωπο τους. Μπορούν να δώσουν και την ζωή τους για αυτόν χωρίς αυτό που θα αποκαλούσαμε εμείς δισταγμό.

Gandalf Και ο άνθρωπος το ιδιο .... χωρίς δισταγμο ρίχνει μια φώλα... και παίρνει ζωές.. απο αθώα πλάσματα... :mad:

the who
05/08/2009, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
δηλαδη εκατσε τοσες μερες χωρις νερο. φιδια λεμε

Το πρωτο γατι που ειχα το πηγε ο συνεταιρος του πατερα μου στη Νεα Μακρη γιατι δεν το γουσταρε καθολου.Επρεπε ναβλεπες τη μουρη του οταν μετα απο εναμιση μηνα το γατι επεστρεψε στη Νικαια και πηγε και ξαπλωσε στο μαξιλαρακι του.

peskandritsos
05/08/2009, 12:15
Τα σκυλια δεν νιωθουν την αγαπη με την εννοια που την νιωθουν οι ανθρωποι!!!:smokin: :smokin: :smokin:

BELZEBOYLIS
05/08/2009, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τα σκυλια δεν νιωθουν την αγαπη με την εννοια που την νιωθουν οι ανθρωποι!!!:smokin: :smokin: :smokin:


καπνίζεις πολύ και δεν κάνει.....




....μόνο ο άνθρωπος νιώθει αυτά που με τις έννοιες του έχει περιγράψει για τον ίδιο.....
Το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο έχει τις δικές του έννοιες .... :lol: :wave2:

peskandritsos
05/08/2009, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
καπνίζεις πολύ και δεν κάνει.....




....μόνο ο άνθρωπος νιώθει αυτά που με τις έννοιες του έχει περιγράψει για τον ίδιο.....
Το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο έχει τις δικές του έννοιες .... :lol: :wave2: Ποιος μιλαει για καπνισμα???

Ο βελζεβουλης που ζει μεσα στην φωτια της κολασης???




Οσο για το αλλο το ιδιο δεν ειπαμε?:confused:

fournas
05/08/2009, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Έζησα με μιά Ροτβαιλερίνα, τη Μπέττυ, η οποία ήταν προιον πάθους αφού οι γονείς της την απέκτησαν χωρισμένοι με καγκελα.:eyepop:

Η Μπέττυ ήταν μοναχοπαίδι γιατί η συνουσία δεν έγινε κανονικά.
Όταν γεννήθηκε η μάνα της αρρώστησε μετά από 1 εβδομάδα και ο γιατρός είπε ότι αν θηλάσει δεν υπήρχε περίπτωση να ζήσει. Έτσι, αναγκάστηκα να την πάρω πολύ μικρή, χώραγε στη χούφτα μου. Έχυνα γάλα στη χούφτα μου και βύζαινε το δάχτυλό μου για να πιει...

Η Μπέττυ ήταν εξαιρετικός σκύλος. Πανέξυπνη, πιστή και αφοσιωμένη. Τα ένστικτα του φύλακα και προστάτη ήταν έμφυτα μέσα της, όπου την έδενες ο χώρος φυλασόταν αυτόματα.

Ένα απόγευμα είχα το κουτί παρκαρισμένο έξω από το σπίτι μου, ένα βυσσινί Civic, πέρασε ένα μπλε φορτηγό και μου έφαγε όλη την αριστερή πλευρά. Πήγε να φύγει αλλά τον σταμάτησε ένας γείτονας. Ακούω φασαρία, τρέχω κάτω. Ο τύπος να αρνείται πεισματικά ότι με χτύπησε, και να προσπαθεί να φύγει.:rolleyes:

Η Μπέττυ έβλεπε όλη τη φάση από τον πρώτο όροφο 6-7 μηνών τότε. Σε κάποια φάση ο τύπος κάνει να φύγει. Ανεβαίνω στο φορτηγό και του παίρνω τα κλειδιά. Πήγε να μου τα πάρει, με έσπρωξε και έπεσα κάτω.

Η Μπέττυ όταν με είδε κάτω, πήδησε από τον πρώτο όροφο κάτω, έσπασε και τα δυό της μπροστινά πόδια, μιλάμε γύρισαν τα πόδια πίσω... Δεν θα ξεχάσω όσο ζω τη σκηνή...

Ακούω ένα ΓΟΥΑΧ!, γυρίζω και βλέπω τη Μπέττυ κάτω, να σέρνεται στα πλακάκια, να έχει γυμνώσει τα δόντια και γρυλίζοντας προσπαθούσε να έρθει δίπλα μου σπρώχοντας με τα πισινά πόδια... το κεφάλι της να σέρνεται κάτω και τα μπροστινά της πόδια σε έκταση...:eek: :(

Τι άλλο να κάνει ένας σκύλος για να σου αποδείξει την αγάπη του?

Ζήσαμε μαζί 9 χρόνια όταν την έχασα πρόπερσι από καλαζάρ...:(
Να'σαι καλά όπου είσαι ρε κουκλίτσα, εσύ κι η μάνα μου με αγαπήσατε τόσο...:beer: :beer: :wave2:


φιλαρακι ανατρηχιασα..

να ναι καλα εκει που ειναι η κουκλιτσα σου:beer:

the who
05/08/2009, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Τα σκυλια δεν νιωθουν την αγαπη με την εννοια που την νιωθουν οι ανθρωποι!!!:smokin: :smokin: :smokin:

Ευτυχως.

XJR_Billy
05/08/2009, 13:29
Παιδιά, καιρό είχα να γράψω για την μικρή μου Μπέττυ.
Αν και σχετικά μικρόσωμη για Ροτβαίλερ (45-50 κιλά) ήταν ολόκληρη ένας ζωντανός μυς.
Τρομερά δυνατή και γρήγορη.
Δεν θα ήθελα με τίποτα να την αντιμετωπίσω αγριεμένη...

Όσο για τη δουλικότητα των σκύλων κλπ τα ακούω όλα βερεσέ.
Οι σκύλοι νοιώθουν μιά εντελώς ανιδιοτελή αγάπη.

Να'μαστε όλοι καλά να απολαμβάνουμε την αληθινή αγάπη αυτών των υπέροχων ζώων.

:beer: :beer: :beer: