PDA

View Full Version : Αγορά κράνους απο εξωτερικό



harrysvr
05/08/2009, 17:58
Οσοι έχετε αγοράσει κράνος απο εξωτερικό, απλά μετρήσατε την περίμετρο του κεφαλιού και παραγγείλατε; ή το δοκιμάσατε πρώτα σε Ελληνικό κατάστημα και πήρατε απ`έξω;
Στην πρώτη περίπτωση, έρχεται ακριβώς το κράνος; ή υπάρχει περίπτωση-ανάλογα την εταιρία-να "παίζει"; Υπήρξε πρόβλημα σε κάποιον που δεν του έκανε και το γύρισε πίσω για μεγ-μικρότερο μέγεθος;
Ρωτάω γιατί είμαι για αγορά κράνους(Schuberth C3) και σκέφτομαι οτι αν το πάρω και δε μου κάνει πρέπει να πληρώσω για το A/R...(στην περιοχή μου δεν βρήκα schuberth...)

epp1640
05/08/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από harrysvr
Οσοι έχετε αγοράσει κράνος απο εξωτερικό, απλά μετρήσατε την περίμετρο του κεφαλιού και παραγγείλατε; ή το δοκιμάσατε πρώτα σε Ελληνικό κατάστημα και πήρατε απ`έξω;
Στην πρώτη περίπτωση, έρχεται ακριβώς το κράνος; ή υπάρχει περίπτωση-ανάλογα την εταιρία-να "παίζει"; Υπήρξε πρόβλημα σε κάποιον που δεν του έκανε και το γύρισε πίσω για μεγ-μικρότερο μέγεθος;
Ρωτάω γιατί είμαι για αγορά κράνους(Schuberth C3) και σκέφτομαι οτι αν το πάρω και δε μου κάνει πρέπει να πληρώσω για το A/R...(στην περιοχή μου δεν βρήκα schuberth...)

Η συνήθης τακτική είναι να δοκιμάζεται το κράνος.. εγώ επειδή είμαι και μαλάκας και ντροπαλό αγόρι.. :lol: :bigcry: μέτρησα κεφάλι.. το μέγεθος ήταν σωστό αλλά σαν καλούπι κάτι μου ξενίζει.. λογικά επιστροφή και αλλά δεν παίζει.. αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις το ρίσκο αξίζει αφού με τα ίδια χρήματα παίρνεις δύο ίδια.. :rolleyes:

harrysvr
05/08/2009, 19:23
Απο μια πρώτη ματιά που έριξα είδα οτι δεν έχει μεγάλη διαφορά, fc-luis-ebay σε σχέση με GR, άντε να`χει 50-90ευρώ, αλλά πρέπει να κατέβω Αθήνα...
Γιατί λες οχι επιστροφές; δε το δέχονται πίσω και αλλαγή με άλλο;

epp1640
05/08/2009, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από harrysvr
Απο μια πρώτη ματιά που έριξα είδα οτι δεν έχει μεγάλη διαφορά, fc-luis-ebay σε σχέση με GR, άντε να`χει 50-90ευρώ, αλλά πρέπει να κατέβω Αθήνα...
Γιατί λες οχι επιστροφές; δε το δέχονται πίσω και αλλαγή με άλλο;

υποθέτω πως όχι, αλλά και να δέχονται, αξίζει να πληρώσεις να ξαναπάει πίσω? Αναλόγως το κράνος και την προσφορά, ας πούμε εγώ πήρα ένα Shark RSF2i 99 euro.. και η μοτοδυναμική το δίνει 275.. χαλαρά παίρνεις 3 και τα φοράει όλη η παρέα.. :lol: