PDA

View Full Version : Χωρις λογια



Rezeguet
24/04/2005, 18:21
1......


13376

Rezeguet
24/04/2005, 18:22
2 .......


13377

Rezeguet
24/04/2005, 18:24
3........


13378

Rezeguet
24/04/2005, 18:27
4...........


13379

Rezeguet
24/04/2005, 18:27
5........


13380

Giannis_L
24/04/2005, 18:36
τι εγινε ρε??????


εισαι καλα?????

Rezeguet
24/04/2005, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
τι εγινε ρε??????


εισαι καλα?????

..........

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8148

.........

Giannis_L
24/04/2005, 18:42
δεν το ειχα συνδεσει..sorry...
:(
συντομα παντως κοντα μας..οτι αποφασισεις :)

xxxristos
24/04/2005, 18:50
Η ζημιά φίλε δε δείχνει τεράστια! Φτιάχνει σχετικα εύκολα. Το πιρούνι ισιώνει και το ντεπόζιτο μπορείς να το ξανα "φουσκώσεις".

Περαστικά και πάλι.:wave2: :wave2:

adam_tsouk
24/04/2005, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Η ζημιά φίλε δε δείχνει τεράστια! Φτιάχνει σχετικα εύκολα. Το πιρούνι ισιώνει και το ντεπόζιτο μπορείς να το ξανα "φουσκώσεις".

Περαστικά και πάλι.:wave2: :wave2:


Ναι ρε, δεν φάινεται τόσο τραγικό (τουλάχιστον από τις φώτο) και δείχνει να μην θέλει πολλά φράγκα.....

Rezeguet
24/04/2005, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ναι ρε, δεν φάινεται τόσο τραγικό (τουλάχιστον από τις φώτο) και δείχνει να μην θέλει πολλά φράγκα.....

νομιζεις.....

2000Ε ολα μαζι.

Το πιρουνι πως στο καλο ισιωνει? (χωρις ν αλλαξει τη λειτουργικοτητα του)

xxxristos
24/04/2005, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
νομιζεις.....

2000Ε ολα μαζι.

Το πιρουνι πως στο καλο ισιωνει? (χωρις ν αλλαξει τη λειτουργικοτητα του)

Λύνεις το καλάμι από τη μπότα της ανάρτησης, βάζεις το καλάμι στον τόρνο τσόκ-πόντα και με τη βοήθεια ενός ορολογιακού μικρόμετρου γίνεται σαν καινούργιο χωρίς κανένα λειτουργικό πρόβλημα.

Το ντεπόζιτο φουσκώνει σε εξειδικευμένο φαναρτζή (μετα θα θέλει και βάψιμο βέβαια)

Για τα φλασάκια που σπάσανε ούτε καν το συζητάμε...

Κατα τη γνώμη μου όποιος σου είπε 2000 ευρώ σου έπιασε το κωλαράκι......

Όπως και να τα υπολογίζω (βάζοντας και άλλες πιθανές μικροζημιές που ίσως έχει, όπως καινούργιο εμπρός φτερό και καμια μανέτα ή μασπιέ) πάνω από 1000 ευρώ MAXIMUM δε μου βγαίνουν..............

GTZ750
24/04/2005, 21:10
φιλε περαστικα και παλι!!!
ουτε και εμενα μου φαινετε τραγικη η ζημια!!!
να σουπω την αληθεια οταν διαβασα για το ατυχημα σου περιμενα να ειναι πολυ χειροτερα το εργαλειο σου!!!!
μη σου πω οτι στο αμαξι εκανες μεγαλητερη ζημια αλλα............................................................................................ .................................................................................................... ................................καλα να παθει(δηλαδη να ειναι μεγαλη η ζημια του αν και το αμαξι δεν αξιζει και πολλα):mad: :mad: :mad: :mad:

oulas
24/04/2005, 23:09
ΤΟ ΣΚΙΣΕΣ ΤΟ SUBAROU... Παλα Καλα, η ζημαια για αυτο που εγινε δεν ειναι τραγικη... Πανω απο ολα να μαστε ολοι καλα!

Rezeguet
25/04/2005, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Λύνεις το καλάμι από τη μπότα της ανάρτησης, βάζεις το καλάμι στον τόρνο τσόκ-πόντα και με τη βοήθεια ενός ορολογιακού μικρόμετρου γίνεται σαν καινούργιο χωρίς κανένα λειτουργικό πρόβλημα.

Το ντεπόζιτο φουσκώνει σε εξειδικευμένο φαναρτζή (μετα θα θέλει και βάψιμο βέβαια)

Για τα φλασάκια που σπάσανε ούτε καν το συζητάμε...

Κατα τη γνώμη μου όποιος σου είπε 2000 ευρώ σου έπιασε το κωλαράκι......

Όπως και να τα υπολογίζω (βάζοντας και άλλες πιθανές μικροζημιές που ίσως έχει, όπως καινούργιο εμπρός φτερό και καμια μανέτα ή μασπιέ) πάνω από 1000 ευρώ MAXIMUM δε μου βγαίνουν..............

ρε συ για πες περισσοτερες πληροφοριες για το ισιωμα η κανα online manual η τιποτα αλλο. Και για το ντεποζιτο...φαναρτζης μπορει να το ισιωσει? Σιγουρος?

Alexander
25/04/2005, 09:29
Καλά OPEL δεν είχες πει ότι τράκαρες;
:confused:

cityfly
25/04/2005, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Καλά OPEL δεν είχες πει ότι τράκαρες;
:confused:


αυτό ακριβώς ετοιμαζόμουν να ρωτήσω κι εγώ

ευτυχώς πάντως που δεν ήταν opel γιατί άλλες λαμαρίνες και το πόδι σου θα την αισθανόταν μια χαρά

φτηνά το γλύτωσες

το αμάξι μάλλον άχρηστο βγαίνει

toyota
25/04/2005, 11:11
Το περασμένο Αύγουστο είχα τρακάρει με το GSXR που είχα και είχαν πάρει και τα καλάμια (δεν φαίνονταν με το μάτι).Ρώτησα σε μηχανικό και μου είπε 75 ευρώ για απλό έλεγχο (να δούμε αν έχουν πάρει) και αν χρειαστούν επισκευή,110 ευρώ.Τα πλαστικά τα κόλλησα και τα έβαψα όλα (όλη τη μηχανή,και το τεπόζιτο) και πήγαν 650 ευρώ.

Τώρα τα 2000 ευρώ που σου ζήτησαν είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.Ψάχτο λίγο γιατί ο τύπος πρέπει να είναι πιασοκωλέ.

Rezeguet
25/04/2005, 12:13
ναι μου ειπαν στο νοσοκομειο στο οτι ητανε οπελ που εξηγουσε και το Ζ στο χερι αλλα χθες που πηγα να δω τη μηχανη κ το αμαξι (και να βγαλω φωτο για την ασφαλεια) ητανε σουμπαρου. Παλι καλα δηλαδη... παντως τα σουμπαρου εχουν μεγιστη παθητικη ασφαλεια.... για τον μηχανοβιο που θα κολησει στην πορτα τους! Του κανα ζημια μεγαλη. Τωρα σκεφτομαι παλι καλα που δεν ηταν κανα τζιποειδες ή φορτηγο η κατι τετοιο αλλιως θα την ειχα γαμησει ασχημα.

cityfly
25/04/2005, 15:24
τελικά τι θα κάνεις
θα παίξουν ασφάλειες ή θα τον καθίσεις στο σκαμνί μπας και σταματήσει να οδηγεί να σωθεί κανένας άλλος;



(το Ζ στο μπράτσο από τι έγινε τελικά;)

Rezeguet
25/04/2005, 19:44
χμμ ασφαλειες μαλον λογω του πατερα μου. Το διπλωμα θα του το παρουνε οτι και να κανω εγω καθως εχει ηδη δικες εναντιων του. Πολυ θα ηθελα να του το αφαιρεσουνε αλλα δεν μπορω να κανω τιποτε προς το παρον τουλαχιστον...



quote by cityfly:
______________________________
(το Ζ στο μπράτσο από τι έγινε τελικά
______________________________


ελαμ' ντε....

GTZ750
25/04/2005, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ρε συ για πες περισσοτερες πληροφοριες για το ισιωμα η κανα online manual η τιποτα αλλο. Και για το ντεποζιτο...φαναρτζης μπορει να το ισιωσει? Σιγουρος?
απο οτι ξερω γινεται να φιαχτει το ντεποζιτο!!!για εδω αθηνα δεν ξερω να σου πω αλλα σιγουρα ξερουν πολλοι μεσα στο φλορουμ!!!!:D
ρωτα τους!!!:beer: :beer: :beer:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
αντε ρε αλητες μηχανοβηοι ειτε στο παιδι!!!!!!!!!
:eyepop: :eyepop: :beer: :beer: :beer: :beer:

xxxristos
25/04/2005, 23:27
Εδώ Λονδίνο ξέρω πολλούς και για το ντεπόζιτο και για τις μπουκάλες αλλά δε νομίζω να βολεύει!!!!!!!!!

Επίσης ξέρω και στη Μυτιλήνη κανα δυο πολύ μάστορες και μερακλήδες στη δουλειά τους (φαναρτζή και τορναδόρο) αλλά και πάλι μακρυά ειναι....

Πού να ξέρουμε απο Κρήτη ρε αδερφέ, ήξερα ένα καλό μηχανουργείο στο Ηράκλειο όσο σπούδαζα εκεί αλλά όταν πήγα για την απονομή του πτυχίου πέρασα και απο εκεί και είχε γίνει ζαχαροπλαστείο!!!!

Rezeguet
26/04/2005, 11:37
χμμ βασικα ελεγα για γενικες συμβουλες ή καλυτερα αναλυτικες οδηγιες γιατι εδω που μενω εχει μονο αχρηστους μηχανικους και αυτοι που ειναι της προκοπης ειναι λουφαδοροι (για να μου φτιαξουνε μια ηλεκτρονικη και πηνια στο σκουτερακι μου εκαναν 5,5 μηνες !!!!) και πανακριβοι (θελανε και 80 Ε εργατικα)... Οποτε αν εχω manual να παω σε κανενα μηχανικο να το φτιαξουμε παρεα να μην κανει και καμια μαλακια.

Τωρα απο λεξιλογικα, ο φαναρτζης τι κανει? (ποια ειναι η βασικη δουλεια του, τι αλλες δουλειες κανει) για να ψαξω να βρω κανεναν εδω (ειναι και μικρη πολη)

apav
26/04/2005, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Τωρα απο λεξιλογικα, ο φαναρτζης τι κανει? (ποια ειναι η βασικη δουλεια του, τι αλλες δουλειες κανει) για να ψαξω να βρω κανεναν εδω (ειναι και μικρη πολη)

Φανοποιείο αυτοκινήτων. Λαμαρινοδουλειές.

XTMPAM
26/04/2005, 14:08
ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ...ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΜΙΚΡΟΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΕ ΝΕΥΡΑ ΤΟΤΕ ΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ...ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟ ΛΥΝΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΜΟΤΟ....

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ....:wave2:

free rider
26/04/2005, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
χμμ βασικα ελεγα για γενικες συμβουλες ή καλυτερα αναλυτικες οδηγιες γιατι εδω που μενω εχει μονο αχρηστους μηχανικους και αυτοι που ειναι της προκοπης ειναι λουφαδοροι (για να μου φτιαξουνε μια ηλεκτρονικη και πηνια στο σκουτερακι μου εκαναν 5,5 μηνες !!!!) και πανακριβοι (θελανε και 80 Ε εργατικα)... Οποτε αν εχω manual να παω σε κανενα μηχανικο να το φτιαξουμε παρεα να μην κανει και καμια μαλακια.

Τωρα απο λεξιλογικα, ο φαναρτζης τι κανει? (ποια ειναι η βασικη δουλεια του, τι αλλες δουλειες κανει) για να ψαξω να βρω κανεναν εδω (ειναι και μικρη πολη)

ασε τα ανέκδοτα και πάνε το μηχανάκι σε καλίμπρα να δείς τι έχει παρει...

να σου ισιώσει και τα καλάμια και να σου φτιάξει το μηχανάκι..

αν έχει παρει καλάμια ποιός λέει οτι είναι άθικτος ο λαιμός...???


οπως και νάχει περαστικά ...

Rezeguet
27/04/2005, 15:10
τι ειναι ο καλιμπρας παλι? :confused: :confused: :D :D
σορυ παιδια αλλα ειμαι λιγο αναλφαβητος οσον αφορα τις ειδικοτητες :lol: :lol:

cityfly
27/04/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
τι ειναι ο καλιμπρας παλι? :confused: :confused: :D :D
σορυ παιδια αλλα ειμαι λιγο αναλφαβητος οσον αφορα τις ειδικοτητες :lol: :lol:


η καλίμπρα είναι το μηχάνημα για το μέτρημα και το ίσιωμα των καλαμιών και όχι μόνο

Rezeguet
27/04/2005, 16:04
οκ thx cityfly!

free rider
27/04/2005, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
οκ thx cityfly!

και ναι κάνω διαφήμηση στο φίλο μου τον κώστα...

καζαντζας κώστας ,,..

καλίμπρα

μεταμόρφωση...

θα καθαρίσεις...

χρήστος yzf...

δεν θέλει άλλες συστάσεις..

2820747

Rezeguet
27/04/2005, 16:39
ok θα πεταχτω μια στιγμουλα στην Αθηνα με το μηχανακι να φτιαξω μια στιγμουλα τσακ μπαμ το πιρουνι μου :lol: :lol:

οκ περα απο την πλακα το εκτιμω αλλα βλεπεις ειναι η αποσταση (κρητη γαρ) :wave2:

free rider
27/04/2005, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ok θα πεταχτω μια στιγμουλα στην Αθηνα με το μηχανακι να φτιαξω μια στιγμουλα τσακ μπαμ το πιρουνι μου :lol: :lol:

οκ περα απο την πλακα το εκτιμω αλλα βλεπεις ειναι η αποσταση (κρητη γαρ) :wave2:

καλή καρδιά...

:beer: :beer: :beer:

free rider
27/04/2005, 16:47
λάθος τσικουδιές...

ελα λεμε να ζήσειο το ηράκλειο...

και ο κούλε.