PDA

View Full Version : 675 daytona



menelaos46
05/08/2009, 20:57
Ηθελα να μου πουν οσοι το εχουν οδηγησει και περισσοτερο οσοι το οδηγουν συχνα εντυπωσεις απο το μηχανακι. Ειναι πρωτη μου επιλογη μιας και ψαχνομαι για εηξακοσαρι. Θελω να μαθω για συμπεριφορα για ετνυπωσεις για τυχων προβληματα η περιεργα και οτι αλλο εχετε παρατηρησει.
??????????
Ενδιαφερομαι για μοντελα 06 07 08. Ευχαριστω.

Ζεύκας
06/08/2009, 17:56
το γεγονός ότι κάθε χρόνο βγαίνει πρώτο στα τεστ σου λέει κάτι η θες κι άλλο?

γενικά δεν είναι ζημιάρικο μηχανάκι, η μόνη ζημιά που κουβαλάει είναι η "ρετσινιά" του ευρωπαικού.

πάντως κάνε τον κόπο να αναζητήσεις θρεντς εδώ μέσα.έχει μπόλικο πράμα!:beer:

675heat
13/08/2009, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
το γεγονός ότι κάθε χρόνο βγαίνει πρώτο στα τεστ σου λέει κάτι η θες κι άλλο?

γενικά δεν είναι ζημιάρικο μηχανάκι, η μόνη ζημιά που κουβαλάει είναι η "ρετσινιά" του ευρωπαικού.

πάντως κάνε τον κόπο να αναζητήσεις θρεντς εδώ μέσα.έχει μπόλικο πράμα!:beer:

Εχω ενα του (08).
Νομιζω οτι πρεπει να κανεις test drive για να εχεις μια καλυτερη ιδεα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη μηχανη αν και στο ξεκινημα μου εκαψε ανορθωτη (κακια ωρα).
Απιστευτος κινητηρας, φρενα, στριβει με το φρυδι. Εχω καβαλησει ολα τα τετρακυλινδρα 600αρια (εκτος του καινουριου zx) πολυ κουφια χαμηλα, κακη αισθηση του πισινου, κατι σε sport touring μου βγαζανε, χωρις να θελω να τα μειωσω ενοιωθα πως τελειωνα την βολτα και δεν θυμομουνα τιποτα.
Το 675 αν και δεν ενδεικνειται για καθημερινη χρηση εγω το παω παντου, χρειαζεται ενας μηνας προσαρμογης μιας και ειναι μια καθαρα racing μηχανη αλλα θα σε αποζημιωσει με τονους αδρεναλινης. Οσο για την ρετσινια ενα εχω να πω: To Daytona εχει φτιαχτει για την πιστα και οχι για την καφετερια
:winka:

menelaos46
14/08/2009, 15:39
Κατι πηρε το αυτι μου για ηλεκτρικα προβληματα και τετοια ισχυει η οχι??

Ζεύκας
14/08/2009, 20:30
φίλε η triumph δεν συνεργάζεται με την magnetti marelli!:lol:

Ζεύκας
14/08/2009, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675heat
Εχω ενα του (08).
Νομιζω οτι πρεπει να κανεις test drive για να εχεις μια καλυτερη ιδεα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τη μηχανη αν και στο ξεκινημα μου εκαψε ανορθωτη (κακια ωρα).
Απιστευτος κινητηρας, φρενα, στριβει με το φρυδι. Εχω καβαλησει ολα τα τετρακυλινδρα 600αρια (εκτος του καινουριου zx) πολυ κουφια χαμηλα, κακη αισθηση του πισινου, κατι σε sport touring μου βγαζανε, χωρις να θελω να τα μειωσω ενοιωθα πως τελειωνα την βολτα και δεν θυμομουνα τιποτα.
Το 675 αν και δεν ενδεικνειται για καθημερινη χρηση εγω το παω παντου, χρειαζεται ενας μηνας προσαρμογης μιας και ειναι μια καθαρα racing μηχανη αλλα θα σε αποζημιωσει με τονους αδρεναλινης. Οσο για την ρετσινια ενα εχω να πω: To Daytona εχει φτιαχτει για την πιστα και οχι για την καφετερια
:winka:

ολόσωστο σε βρίσκω! ;)


όσο για τον ανορθωτή τι να πω ρε φίλε.έπεσες στην περίπτωση...
πάντως δν καταλαβαίνω γιατί τον έβαλαν εκεί τον ανορθωτή.πολύ κοντά στην εξάτμιση ρε γαμώτ.
Δεν πιστεύω να αντιμετώπισες πρόβλημα με την αντικατάσταση έτσι?:wave2:

harris_x
14/08/2009, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
φίλε η triumph δεν συνεργάζεται με την magnetti marelli!:lol:

Κακιούλεςςςςς...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


@ menelaos46
Το μηχανάκι φίλε είναι "άρρωστο", πάρ' το!

memas
14/08/2009, 23:41
Οσο γνωριζω και εχω οδηγησει, εχει επιδοσεις αναλογες με τα Ιαπωνικα SS600 και ειναι αξιοπιστο οσο και τα υπολοιπα - για πιστα μαλλον λιγο περιεργη η πρωτη αισθηση ως θεση οδηγου (στενη και ψηλή) αλλα γρηγορα προσαρμοζεσαι. Στα μειονεκτηματα ειναι οτι ειναι λιγοτερο εμπορικο.....

675heat
17/08/2009, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
ολόσωστο σε βρίσκω! ;)


όσο για τον ανορθωτή τι να πω ρε φίλε.έπεσες στην περίπτωση...
πάντως δν καταλαβαίνω γιατί τον έβαλαν εκεί τον ανορθωτή.πολύ κοντά στην εξάτμιση ρε γαμώτ.
Δεν πιστεύω να αντιμετώπισες πρόβλημα με την αντικατάσταση έτσι?:wave2:

Μεγα λαθος η τοποθετηση του ανορθωτη εκει πανω, εχω ακουσει και για εναν ακομη καμενο στο Triumph forum αλλα ανακληση δεν εχει γινει οπως ξερεις.
Κανενα προβλημα με την αλλαγη-τοποθετηση μιας και ηταν μες την εγγυηση. Η πλακα ητανε πως συνεβη στην πρωτη παρθενικη βολτα με το μηχανακι, με μαζεψε ο αδελφος μου με ενα φορτηγο απο την Αρναια:hypnotize

675heat
17/08/2009, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από memas
Οσο γνωριζω και εχω οδηγησει, εχει επιδοσεις αναλογες με τα Ιαπωνικα SS600 και ειναι αξιοπιστο οσο και τα υπολοιπα - για πιστα μαλλον λιγο περιεργη η πρωτη αισθηση ως θεση οδηγου (στενη και ψηλή) αλλα γρηγορα προσαρμοζεσαι. Στα μειονεκτηματα ειναι οτι ειναι λιγοτερο εμπορικο.....

Οι επιδοσεις του δεν ειναι εφαμιλες με τα αντιστοιχα 600, δεν κλεβουμε εκκλησιες:D
Η θεση οδηγησης ειναι σκληρη για αμεση αισθηση του πισινου, και ψηλη για να "βουτα" γρηγορα στις στροφες.
Για εμας που τα εχουμε το οτι δεν ειναι εμπορικα ειναι πλεονεκτημα, λιγοι και καλοι:beer: