PDA

View Full Version : Honda GLX 90



Gnick
06/08/2009, 15:16
Kalhspera paides.
Eimai kainourios sto forum sas :) to psaksa ligo kai einai teleio,pisteuw brika to steki mou!
Tha thela na rwtisw...
To glx m exei ginei metatroph apo C50.. opws kai to moter. Exei alaxtei kai einai olo 90ari
H erwtish einai : Me to strofalompielo ap to 90ari ti pistoni mporw na balw? gia na xw megalyterh apodosh...ta karter dn einai anoigmena! alla thelw na kserw mexri poso mporw na to paw xwris na m baresei mpiela ;/
euxaristw prokatabolika!:rotflmao:


p.s: Foraw 90ari pistoni twra kai se apodosh paei kalytera apo 100ari (dn kserw pws to xw kataferei afto)

polymoto
10/08/2009, 22:17
Γεια σας

Τα γνησια καρτερ του glx90 εχοθν διαμετρο 55,4 χιλ οποτε τοποθετειτε ανεταενας κυλινδρος γνησιος ASTREA 100 τον οποιον τον μεγαλωνεις στα 53 χιλ απο 50 χιλ αμα θες περισωτερη αποδοση .Τωρα στα δυσκολα αν θα χτυπησει (βαρεσει) μπιελα ειναι αγνωστο γιτι οι παραγοντες
εινει πολλοι.Ενας μεσος ορος ειναι 1 στα 100

Ευχαριστω

powerman95
11/08/2009, 10:26
Συμφωνω με τον polymoto,αμα το κανεις 53mm που το κανουν οι περισσοτεροι,πολυ δυσκολο να σου χτπησει μπιελα:beer:

Gnick
12/08/2009, 01:49
min me pareksigite apo moter dn kserw kai polla polla...sygnwmi kiolas
paidia omws to thema einai...oti dn einai glx to moter ;/ einai apo strogkilofanaro to ena karter kai to allo apo astra. egine metatroph se glx kai to sasman to 4ri einai roulemanato opote ebala daxtilidi kai allaksa to ena karter :S
isxuei akoma to 53?:confused:

powerman95
12/08/2009, 09:10
Aπο 50αρη ειναι τα καρτερ δηλαδη???Νομιζω εκει το οριο ειναι 53mm στα καρτερ,που σημαινει αν βαλεις 53 εχεις πολυ λεπτο χιτωνιο στον κυλινδρο και δεν μου ακουγεται καλο απο πλευρα αξιοπιστιας.Βεβαια ολοι 53mm τα κανουν,αλλα ισως ανοιγουν τα καρτερ.Μπορεις και εσυ να τα ανοιξεις 56mm και να βαλει 53 κυλνιδροπιστονο και να εισαι υσηχος:beer:

Gnick
13/08/2009, 19:27
douleis me fountes :P
euxaristw guys pantws iste tsakalia :)

prodromos
23/09/2014, 21:08
Aπο 50αρη ειναι τα καρτερ δηλαδη???Νομιζω εκει το οριο ειναι 53mm στα καρτερ,που σημαινει αν βαλεις 53 εχεις πολυ λεπτο χιτωνιο στον κυλινδρο και δεν μου ακουγεται καλο απο πλευρα αξιοπιστιας.Βεβαια ολοι 53mm τα κανουν,αλλα ισως ανοιγουν τα καρτερ.Μπορεις και εσυ να τα ανοιξεις 56mm και να βαλει 53 κυλνιδροπιστονο και να εισαι υσηχος:beer:
Τι ενοεις να ανοιξεις το καρτερ και για ποιον λογο να μεγαλωσεις τον κυλινδρο? Πως ανοιγει το καρτερ?

teogtp
23/09/2014, 22:14
Προδρομε μιας και το τελευταιο ποστ του νηματος ειναι πενταετιας και δεν βλεπω να παιρνεις απαντηση,γραψε μας εδω τι ακριβως θελεις να κανεις.

prodromos
23/09/2014, 22:28
Προδρομε μιας και το τελευταιο ποστ του νηματος ειναι πενταετιας και δεν βλεπω να παιρνεις απαντηση,γραψε μας εδω τι ακριβως θελεις να κανεις.Θελω να βαλω 90αρι κυλινδρο σε 50αρι καρτερ η αν γινεται ποιο μικρο κυλινδρο .

SHOOTER045
23/09/2014, 22:35
Teo
Στειλτου το χτεσινό νήμα από εκεί τον χτεσινό με το Glx
Γιατί απ το τηλ βαριέμαι να ψάχνω

teogtp
23/09/2014, 22:36
Θελω να βαλω 90αρι κυλινδρο σε 50αρι καρτερ η αν γινεται ποιο μικρο κυλινδρο .

Ταιριαζει χωρις προβλημα.
Το προβλημα ειναι η μαμα μπιελα απο το glx που δεν αντεχει τον υπερκυβισμο.

prodromos
23/09/2014, 22:43
Teo
Στειλτου το χτεσινό νήμα από εκεί τον χτεσινό με το Glx
Γιατί απ το τηλ βαριέμαι να ψάχνω
Δεν ρωταω γιατι θελω αποκλειστικα να κανω ενα και μοναδικο πραγμα απλος ρωταω για να βρω τι ταιρειαζει ποιο πολυ στο πορτφολι και γενικα να σχηματισω μια αποψη για ολο το θεμα ,μπορει να γινομε ενοχλητικος αλλα απλος θελω να σχηματισω μια γενικη αποψη του θεαματος διοτι εχει γυρο στον εναμισι χρονο που μπορεσα και κατανοησα πως λειτουργει ο κινητηρας στο 100% τωρα απλος επεψεργαζομαι το ζητημα με το glx γτ πηστευω ειανι οτι πιο υδανικο για μενα.

teogtp
23/09/2014, 22:50
Α)Παρε ενα μοτερ κινεζο lifan και βαλτο επανω.
Β)Αν θες να λερωσεις τα χερια σου απλα το ανοιγεις μονος σου και πειραματιζεσαι..............(δεν ειναι οικονομικο αλλα ειναι διασκεδαστικο)

prodromos
24/09/2014, 13:33
Α)Παρε ενα μοτερ κινεζο lifan και βαλτο επανω.
Β)Αν θες να λερωσεις τα χερια σου απλα το ανοιγεις μονος σου και πειραματιζεσαι..............(δεν ειναι οικονομικο αλλα ειναι διασκεδαστικο)Μεχρι τον κυλινδροπιστονο και την μπιελα θα τα καταφερω κουτσα στραβα μετα εχω το σασμαν που θα βοηθησει ο πατερας μου :D

Dbnn
24/09/2014, 15:24
Κάντο takegawa.... Αλλιώς δεν σε βλέπω να ηρεμείς.....

teogtp
24/09/2014, 20:12
Μεχρι τον κυλινδροπιστονο και την μπιελα θα τα καταφερω κουτσα στραβα μετα εχω το σασμαν που θα βοηθησει ο πατερας μου :D

Κατσε μαζι με τον πατερα σου και βγαλτε του τα ματια.
Και μαλακια να κανετε θα ειναι κατι που θα σου μεινει για παντα και θα το διηγησε στα παιδια σου.
:beer: