PDA

View Full Version : Κύμη Εύβοιας



Ασωτος
06/08/2009, 19:40
Γνωστή και μη εξαιρετέα, και όμορφη και ...απέναντι από τη Σκύρο ..

Υπάρχει κανείς συνάδελφος που να μένει στην Κύμη, για να ρωτήσω ένα - δύο πραγματάκια ;


Τι σχέση έχει η Σκύρος, θα μου πείτε ;

Απλά για μια εβδομάδα, το νησί θα υποφέρει από την οικογένεια .. :smilea: :smilea:

metaltheo
07/08/2009, 05:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ασωτος
Γνωστή και μη εξαιρετέα, και όμορφη και ...απέναντι από τη Σκύρο ..

Υπάρχει κανείς συνάδελφος που να μένει στην Κύμη, για να ρωτήσω ένα - δύο πραγματάκια ;


Τι σχέση έχει η Σκύρος, θα μου πείτε ;

Απλά για μια εβδομάδα, το νησί θα υποφέρει από την οικογένεια .. :smilea: :smilea:

Εγω φιλε θα ειμαι κυμη μεχρι 20 του μηνα , ρωτα για την οποια απορια σου:)

GATHAN
07/08/2009, 06:20
Πήγα στη Σκύρο πρίν απο τρία χρόνια, πολύ όμορφο το νησι. Κοντά στην χώρα υπάρχει ένας παλιός ανεμόμυλος δίπλα απο ένα αρχαίο λατομείο που λειτουργεί σαν καφε-ουζερί. Φανταστικό μέρος. Καλά να περάσετε.

Ασωτος
07/08/2009, 08:37
Ευχαριστώ ...

Αυτό που θέλω για την Κύμη, είναι να μάθω αν υπάρχει κάποιο πάρκινγκ, χώρος, βενζινάδικο, στον οποίο να αφήσω ένα μικρό τρέιλερ 1,5 χ 2,5 - με φύλαξη και με πληρωμή. Ένα τηλέφωνο θα βοηθούσε πάρα πολύ. Έχω ήδη μιλήσει με αστυνομία, πρακτορείο κλπ αλλά δεν βοήθησαν πολύ.

Για τη Σκύρο, έχουμε ήδη τις πληροφορίες :cool: :cool:

OldMan
07/08/2009, 12:15
Και γιατί δεν το περνάς στη Σκύρο, Ευάγγελε ...???

(και αν θέλεις να το αφήσεις κάπου ή πας στον Μανώλη στις Αχερούνες ή στον Παναγιώτη στον Πεύκο ή στον Μήτσο στον Αγ. Φωκά ή όπου αλλού γουστάρεις - μΕ λες που και σΕ λέω σε ποιον ...).


Υ.Γ.
σΕ είπανε ότι η Σκύρος δεν χωράει 2 ΚΤΜ και περίμενες να φύγω εγώ για να πας εσύ..??? :smokin:

Ασωτος
07/08/2009, 13:07
Αντώνη, μπορώ να το πάω (έστω κι αν γίνει ο χαμός στην είσοδο στο φερυμπωτ) αλλά δεν μπορώ να το φέρω .........:rotflmao: :rotflmao:

Το πρακτορείο μου δίνει θέση για μετάβαση αλλά όχι για επιστροφή για την Κυριακή που θα γυρίσω.

Τελικά, βρήκα και συνεννοήθηκα με βενζινάδικο στην Κύμη για πάρκινγκ ...

Τώρα για το άλλο :

- Ο κόσμος μιλάει αλλά εγώ το έμαθα πριν λίγες μέρες

- Δίχρονο 250 με τετράχρονο 450, με σχεδόν πενηντάρηδες οδηγούς, να οργώνουν και να αλωνίζουν στην Σκύρο ; Θα μας θυμούνται ακόμη και οι επόμενες γενιές :rotflmao: :rotflmao:

Όλα καλά βρε ; Πέρασες καλά ; :wave2: :wave2:

OldMan
07/08/2009, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ασωτος
- Δίχρονο 250 με τετράχρονο 450, με σχεδόν πενηντάρηδες οδηγούς, να οργώνουν και να αλωνίζουν στην Σκύρο ; Θα μας θυμούνται ακόμη και οι επόμενες γενιές
Όταν - με το καλό - πας στην Σκύρο θα ακούσεις τους ντόπιους να αναφέρονται σε "εποχές", όπως : ο καιρός των σφιγκών,ο καιρός του σεισμού, ο καιρός των ποντικών κ.λ.π.

Θα ήταν μια ευκαιρία να τους δίναμε και έναν άλλο "καιρό" να αναφέρονται .. :lol:


Υ.Γ.
Όλα καλά Βαγγέλη και αν χρειαστείς οτιδήποτε (ακόμη και απλή πληροφορία του τύπου: αν φυσάει Μαίστρος μην πας στην Ατσίτσα) χτύπα τελεφόν γκιελντί ..!!! :beer:

2stroker
07/08/2009, 16:33
Σκυρος!πολυ ωραιο νησακι εχω παει 2 φορες!καλα να περασεις φιλε!:beer: