PDA

View Full Version : Bmw R50 Toy 1959(προβλημα)



GTZ750
24/04/2005, 21:53
παιδια εχει ενας φιλος μου μια bmw r50 του 1959 και εχει προβλημα με την 3η ταχητητα!!το ειχε παρατημενο ο πατερας του και εδωσε 5000 ευρο σε εναν μαστορα στην αθηνα που φιαχνει μονο τετοιες μηχανες και την εκανε κανονικη κουκλα!!!
εκανε πολυ καλη δουλεια ο μαστορασ και με πολυ μερακι!!!δεν θυμαμε τωρα που ηταν αυτος ο μαστορας αλλα αμα ενδιαφερεστε τον ρωταω και σας λεω!!!
απλα τωρα που εχει αυτο το προβλημα με την ταχητητα του ζηταει 600 ευρο για να του το φιαξει!!!:look: :look:
λεει οτι το κιβωτιο ειναι κατω απο τον κινητηρα και πρεπει να το λυσει ολο!!δεν ξερω αν ειναι ολα αυτα οπως τα λεει ο μαστορας!!!
μυπως ξερει κανεις απο αυτη την μηχανη?
και μηπως ξερετε κανενα μαστορα που να ξερει απο αυτη την μηχανη?
παντως η μηχανη ειναι πολυ κουκλα για τα χρονια της!!!φοτο αλλη φορα!!:wave2: :wave2:


13386

hornet
25/04/2005, 08:58
Δυστυχως οι μηχανικοι που ασχολουνται με τετοιες μηχανες ειναι κλεφταραιοι μεγαλοι....πιτσιρικας επαιζα με κατι τετοια κυριως r25,r26 κλπ...δυστυχως θελει ψαξιμο....παντως ο κυριος προμηθευτης ανταλλακτικων εχει γουρουνια στο μαρκοπουλο νομιζω η καπου εκει τεσπα!!!
Ψαξιμο πολυ φιλε μου

GST
25/04/2005, 09:30
δοιρανης και εφεσσου γωνια ,καλλιθεα υπαρχει ενα συνεργειο που ασχολειτε με κλασσικα ....μενω εκει κοντα και περνοντας απο κει βλεπω πολλα τετοια....εχω ακουσει οτι ειναι καλος και εχει καλες τιμες.....αλλα μεχρι εκει......δεν χανει τιποτα ο φιλος να κανει μια βολτα να παρει και απο κει μια προσφορα...

GTZ750
25/04/2005, 21:31
παιδια ευχαραριστω θα παω με τον φιλο μου να κοιταξουμε και εκει!!!!!!:beer: :beer: :beer:

xifias
27/04/2005, 03:08
υπαρχουν 6-7 μαγαζια στην αθηνα που ασχολουνται με παλιες bmw

δε θελω να μειωσω τους υπολοιπους αλλα ο σαρογλου στην Ν.Ιωνια αποσπα μονο καλα σχολια

ισως υπαρχουν και αλλοι εξισου καλλοιη και καλυτεροι, αλλα εγω αυτον ξερω και τον προτεινω ανεπιφυλακτα

ειναι 50 μετρα απ το μαγαζι του πολυχρονου που εχει τα TM