PDA

View Full Version : i arxi tou xomatos



gepapa_gr
11/08/2009, 03:40
καλημερα παιδια απο καιρο σκεφτομουν να ασχολιθω με το χωμα και ισως ηρθε η μεγαλη στιγμη...
βρηκα ενα suzuki rm 250 του 1998 1000 ευρω και μου φενεται προσφορα...ξερει κανεις τπτ γι αυτο το μηχανακι?νομιζω η τιμη ειναι καλη.σαν επιλογη ειναι καλη?ειχα αρκετες μηχανες αλλα ποτε για χωμα ειμαι 183 και 90 κιλα.
περιμενω γνωμες και σοσ για το τι πρεπει να προσεξω...

nassosxlvbros
11/08/2009, 07:42
Καλημέρα!βασικά να το δει μηχανικός αν είναι οκ γιατί μπορει η τιμη να ακούγεται δελεαστική αλλά να θέλει άλλα τόσα να γίνει μηχανάκι....και μετά σκίσιμο με τη ρέγουλα και τα σέρβις του....αυτά και με το καλό!!! :beer: :beer:

chr1s_86
11/08/2009, 07:59
Καλή αρχή λοιπόν...!

Αυτό που πρέπει να προσέξεις εκτός της μοτο είναι ο σωστός εξοπλισμός και αν μπορείς να μην βγαίνεις μόνος σου στο βουνό αλλά με παρέα...


:beer:

ktmakis
11/08/2009, 09:39
Πολύ ΓΚΑΖΙ !!!!

:beer:

LARISEOS
11/08/2009, 09:51
εγω εχω εδω και 5-6 μηνες ενα rm 2003 !

1000 ειναι καλα.....και εχει ναι πολυ γκαζι!!!

στην αρχη (μιασ και ητανε το πρωτο μου σε χωμα μηχανακι) χεστηκα επανω μου......

τωρα το παλευω καλα ........αμα θελεις παρε και ματι φοτο απο βερμιο

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=85493


να ξερεις το motocross δεν εχει καμια σχεση με enduro μηχανακι.....εχει αρπαγματα.....τρελαααααα!

αλλα αυτο ειναι και το ωραιο......μπορεισ α βρεισ οτιδιποτε στον δρομο και με λιγο γκαζακι να πετας!!!

απο την αλλη δεν θελει πολυ ζοριζμα σε μονοπατια κτλ......!

εγω μπαινω και πιστα και ομολογω οτι μου αρεσει πολυ αν και αρχηκα το πηρα για enduro μονο!!!

τωρα παω καθε εβδομαδα η 3 φωρες τον μηνα για mx!