PDA

View Full Version : την τρελλα μου μεσα.....



motoexelixis
11/08/2009, 21:42
Παρασκευη απογευμα,στο μαγαζι,τελειωνω ενα V STROM 650 με μεγαλη ζημια,και μου εχει παρει πολλη ωρα να το συμαζεψω,ως που αντιλαμβανομαι οτι εχει νυχτωσει.Για δες,συλογιζομαι,τελικα το να κανεις το χομπυ σου επαγγελμα ειναι οτι καλυτερο μπορει να σου συμβει,σαν να μη δουλευεις ποτε,σαν να ξυπνας το πρωι,και να πηγαινεις για ψαρεμα ενα πραγμα........
Ντριν,ντριν,τις σκορπιες σκεψεις τις διακοπτει ο ηχος του τηλεφωνου,(τι το ηθελα αραγε)Ελα -σακη ο Χρηστος με το V STROM ειμαι,τι λεει;
-Ολα καλα ρε,ειναι ετοιμη η κουκλα σου σε περιμενει.
-Θα ερθω να την παρω τη δευτερα,κατι μου ετυχε ρε,και δε μπορω,α,αν θες κυκλοφορησε τη σαβατοκυριακο,να μου πεις και εντυπωσεις.
Χαζογελαω σαν μικρο παιδι,που του ειπανε μπες στο ζαχαροπλαστειο και φαε οτι μπορεις.......
παιρνω ενα κολητο θεσσαλονικη,ελα ρε γκαρνταση,ολα καλα;
-λεω να την κανω για πανω τι λες;
-χμ ,γκουχ,γκουχ,θα φυγω αυριο για σβ,και θα επιστρεψω δευτερα ρε συ,δε μου το λεγες νωριτερα;
Απογοητευση,το στρωμα να ειναι εκει να περιμενει,σχεδον να με παρακαλαει,δωσμου δρομο να καταπιω,και εγω εκει να κοιτω αλλου......
Δευτερα πρωι,ερχεται το παληκαρι με το strom το παιρνει και φευγει.....Δε θα ξεχρεωσω ρε γαμω το μπελα μου,θα δειτε τι θα παρω,ακουγεται μεσα μου μια φωνη,παιδικη θα ελεγα ολο παραπονο......το τελος της εβδομαδας με βρισκει να κλεινω το μαγαζι κανοντας ενα τελευταιο ελεγχο,ειναι ολα τα μοτο μεσα;κλειδωσα,συναγερμος;κτλ......
Σαββατο πρωι,τηλ ο κολητος απο θεσσαλονικη.
-Ελα ρε μαλακα αρτινε,αντε ρε συ καντηνε για δω -ρε σε λεω,δυο μερες ρε συ.......
-Ρε συ δεν εχω με τι να ρθω και ξερεις το αυτοκινητο δε το γουσταρω καλοκαιρι καιρο.......
-παρε ενα μηχανακι και ελα ρεεεεεεεεεε
Τον μπαγασα λεω κοροιδευει,και κατευθυνομαι για το μαγαζι να παρω κατι τιμολογια......
Ανοιγω,κανω τις δουλειες μου,και πεφτει το ματι μου στο scooter μου derbi gp1 250 που εχω για μες την πολη(ειπαμε οχι και τελειως χωρις μοτο).
Λιγο η επιθυμια μου για αποδραση,λιγο το οτι θυμιζει μηχανη(λεμε τωρα)ασοψετε τα δανεια μου
νομιζω οτι μου κλεινει το ματι,νομιζω οτι μου σιγοψυθιριζει κιολας,"τι λες,εγω παντως ειμαι μεσα"
Ενα δεκαλεπτο μετα εχω βαλει βενζινη και ξεκινω για Θεσσαλονικη,Θα παω ρε πουστη μου,και ας κανω και 300 ωρες,στο κατω κατω σημασια εχει να τολμας ετσι δεν ειναι;
Σχεδον 4 ωρες και 350 χιλιομετρα αργοτερα,ειμαι στην ομορφοτερη πολη της ελλαδας,παρεα με τα φιλαρακια,με τον "κολητο"με ενα φιλο που ειχα να δω 3 ολοκληρα χρονια,με αγαπημενα προσωπα,να διασκεδαζουμε,και ολοι να λενε "δε σε πιστευουμε ρε συ απο αρτα Σαλονικη με το scooter;χαχαχα"
Ολα τα ωραια τελειωνουν γρηγορα,κυριακη η ωρα της αναχωρησης,ενας κομπος σφιγει το στομαχι,πρεπει να φυγω,τα ματια υγραινονται,δε μπορει ρε απο την αλλεργια μου θα ειναι........
Καβαλαω το scooter,και φευγοντας μου φωναζουν"να ξαναρθεις,να ξαναρθεις"
θα ξαναρθω αυτο ειναι το μονο βεβαιο,και σιγουρα με μοτο,εκει ειναι το θεμα,ολο το ζουμι....
Σχεδον 4 ωρες αργοτερα,ειμαι παλι στη βαση,σηκωνω στο ανυψωτικο το derbi και του αλλαζω λαδακια,σαν ελεχιστο δειγμα ευγνωμοσυνης,για την ευχαριστηση,που μου προσεφερε,σε αυτα τα σχεδον 700 χιλιομετρα,πηγαινε ελα!
Καινουργια λαδακια,πλυσιμο,γυαλισμα,και στο σταντ του,να το βλεπω να το χαιρομαι.
Κλεινοντας σαν να μου φανηκε οτι αναψε το xenon απο μονο του(ειμαι καλα γιατρε μου;)
και μου ψυθιρισε"μη στεναχωριεσαι θα ξαναρθει σαβατοκυριακο,και θα παρουμε παλι τους δρομους.........
Καλως σας βρηκα μαγκες !!!!!!

SVX
11/08/2009, 21:44
την τρελλα σου μεσα...! :wacko:


ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ! :smokin:

GiannisBlessed
11/08/2009, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoexelixis

Κλεινοντας σαν να μου φανηκε οτι αναψε το xenon απο μονο του(ειμαι καλα γιατρε μου;)
και μου ψυθιρισε"μη στεναχωριεσαι θα ξαναρθει σαβατοκυριακο,και θα παρουμε παλι τους δρομους.........
Καλως σας βρηκα μαγκες !!!!!!

καλως ηλθες...:wave2: :beer:

αυτο για το xenon ειναι προβλημα....να το κοιταξεις:lol:

ggs
11/08/2009, 21:58
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΑΡΤΙΝΕ...

τσάκω και δυο :beer: :beer:

makis206
11/08/2009, 22:00
Καλωσήρθες φίλε, τους γουστάρουμε τους τρελούς εμείς! (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...):lol:

:beer: :beer: :beer: :beer:

nassosxlvbros
11/08/2009, 23:57
:beer: πολλά respect man!!!!:beer: :beer: :beer:

EVI
12/08/2009, 00:08
:beer:

+Arxiereas+
12/08/2009, 07:02
Καλως ήρθες στο κατάλληλο μέρος. Για να σου δώσω θάρρος για πιο μεγάλες (διαδρομές, ε), κολλητός πήγε φέτος Κρήτη με SYM 250.
ΞΑΝΘΗ-ΠΕΙΡΑΙΑ

και μάλιστα.......

ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ με τον έταιρο κολλητό!:p

700+700km + όσα έγραψε στο νησί.
Τα μπουρδέλα πηγαίνουν, εμείς πάμε? Αυτό είναι!

:beer:

byron
12/08/2009, 07:18
:beer: :beer:

XJR_Billy
12/08/2009, 07:27
Καλώς ήρθες φίλε!!

Μάχιμος !!!

:beer: :beer:

sober
12/08/2009, 08:52
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
12/08/2009, 09:23
καλως ηρθες..
:beer: :beer: :beer: :beer:

danaos75
12/08/2009, 09:33
με ανατριχιασες ρε motoexelixi πρωι πρωι, μου θύμισες τα ταξιδακια που εχουμε κανει με το ΧΤ δικάβαλος με βαλιτσα δεμενη πισω, (Αθήνα - Νεαπολη - Κύθηρα, Γύρος της Ευβοιας κ.α.)
ακούραστα είναι, μόνο ο κ@λος μας πονάει :lol: :lol: :lol:

dond4le
14/08/2009, 14:48
:beer: :beer:


Υπαρχουν τελικα περισσοτεροι τρελοι εκει εξω απο οτι φανταζομαστε!

motoexelixis
14/08/2009, 21:36
Το καλυτερο βεβαια ειναι το εξης:Το σαββατο που ημουν Θεσσαλονικη,πεφτουν τα κλασσικα τηλ σε φιλους και γνωστους,και κανονιζουμε καφεδακι κατα κρηνη μερια.
Ολοι οσοι πηρα τηλ ηρθαν,να ειναι καλα τα παληκαρια,και γεμισε ο τοπος απο μοτερια που χαιροσουν να τα βλεπεις,ο Σωτηρακης με το R6,ο Τασος με το bussa,ο Δημητρης με το xx, ενας φιλος του Σωτηρακη με ενα DL 1000,ο κολητος ο Γιανναρος με το ζ 1000,και ο Τολης ο στρατιωτικος με το 1000 RR FIREBLADE,γεμησε η καφετερια σας λεω,και αρχισαμε τα πειραγματα ο ενας στον αλλον για το μασινι του.......
Ως που καποια στιγμη μου λεει ο Σωτος:
Μα καλα ρε μαλακα,με το scooter αρτα εδω;
Μπα θα το φορτωσε σε κανα φορτηγο, λεει ο μητσος με το χχ,και μας δουλευει οτι ηρθε μ`αυτο.....
Μεχρι που ακουστηκε η φωνη του τολη:
Μαλακες,imitation μοτοσυκλετιστες ειμαστε ολοι μας,τοσο γκαζι,και τοσα αλογα εχουμε,και ομως δεν μαζευτηκαμε ποτε να παμε καπου μακρυα,ολοι μας,να παρουν ανασα τα μηχανακια ρε αδερφε,ετουτος ηρθε με το παλιοσκουτερ 350 khm δρομο,και εμεις του την λεμε ρε,αντι να πουμε αναθεμα που εχουμε απο 170 αλογα ο καθενας, αλλα δυστηχως ειναι της καφετεριας.......
Με το scooter ρε πουστη μου,με το scooter.......
Καταλαβατε ρε σεις τι εκανε,μας εβαλε τα γυαλια......που του την λετε κιολας,κι εμεις με δικαιολογιες του τυπου,δεν εχω παρεα,δεν μαζευομαστε,δεν παμε μια βολτα μακρυνη.........
Δε μιλουσε κανεις,ωσπου πεταχτηκε ο Δημητρακης με το χχ το πειραχτηρι της παρεας,και λεει:Εγω το σαββατο κυριακο θα παω αρτα με το astrea του αδερφου μου ρε,και μαλιστα θα το πηγαινω και στη μια ροδα ρε,να μη γραψει χιλιομετρα και το καταλαβει......χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

SVX
14/08/2009, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoexelixis
......χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!


ΔΩΣΕ!@ λεμε.....


171091

sahara
14/08/2009, 22:08
:a19: :a012:

dodos 900
15/08/2009, 00:05
:beer: :beer: :beer: