PDA

View Full Version : Ktm HΡΑΚΛΕΙΟΥ



Dimitrispr
12/08/2009, 12:47

lkol
12/08/2009, 13:07
Η ΚΤΜ φίλε μου δεν είναι κορυφαία εταιρεία, τουλάχιστον όχι από άποψη μεγέθους... Καμία σχέση με τους Ιάπωνες δηλαδή.

Πέρα από αυτο, το μεγάλο πρόβλημα είναι η ελληνική αντιπροσωπεία που τον τελευταίο καιρό παραπαίει. Οι καθυστερήσεις στα ανταλλακτικά είναι δυστυχώς πλέον υπαρκτές, ενώ μέχρι πριν 6 μήνες τα πάντα μπορούσες να τα βρεις άμεσα.

Συνεπώς, κατά πάσα πιθανότητα, ο άνθρωπος δεν σε κοροϊδευει κ εκτίθεται λόγω της ανευθνότητας άλλων. Κάνε λίγη υπομονή, εξάτμιση είναι, δεν είναι φάρμακο :beer:

Albatros
12/08/2009, 19:31
καλά τώρα γιατί προπλήρωσες προιόν που θα παραλάβεις (υποτίθεται) σε 10 μέρες?
μόνο με δικηγόρο πλέον θα τα πάρεις αν δεν σου τα δώσει με το καλό.
:(

tzrypvs
12/08/2009, 19:39
Ο συγκερκριμένος δεν φημίζεται για την αξιοπιστία του.Είναι να μην πάρεις Ducati ktm cagiva.Δεν φταίει η ΚΤΜ.
Γενικά η αγορά στην Κρήτη είναι άστα βράστα...

LARISEOS
12/08/2009, 19:40
κρητη δεν εισαι???

τι δικηγορο και μαλακιες παρε το αγροτικό με κανα αδερφια-ξαδερφια και τισ πιστόλες......


:beer: :smilea:

fantacid
12/08/2009, 19:45
προκαταβολή εδωσες ή πληρωσες ολο το ποσο?

akis_din
12/08/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
κρητη δεν εισαι???

τι δικηγορο και μαλακιες παρε το αγροτικό με κανα αδερφια-ξαδερφια και τισ πιστόλες......


:beer: :smilea: χαχαχαχαχαχαχαχαχχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rodman
12/08/2009, 23:54
Παιδιά αυτά που λέτε δεν παίζουν... Καταρχήν απο ΚΤΜ αν δεν είναι κάτι διαθέσιμο στην Αθήνα μέσα σε 3 εργάσιμες μέρες εφόσον είναι διαθέσιμο στην Αυστρία είναι στην Αθήνα και αυτό με την σειρά του στον εκάστωτε προορισμό... Να πούμε μια εβδομάδα ? στην χειρότερη...
Τώρα όσο για τις εξατμίσεις αν δεν σε καλύβει το κατάστημα μπορείς πάντα να πας και στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο και αυτοί τους ίδους προμηθευτές έχουνε... Γνώμη μου πάντα
Φιλικά...

el patron
13/08/2009, 22:08
O καθε ντηλερ της ktm τις παραγγελιες τις κανει στην αυστρια στο εργοστασιο και τα πραγματα
ερχονται το πολυ σε 3 μερες αν ειναι διαθεσιμα, ο ντηλερ ομως για να στειλει την παραγγελια
συνηθως περιμενει να μαζεψει και αλλες στο καλαθι γιατι πλεον παιζει ακριβη χρεωση στα μεταφορικα νομιζω ειναι 70 ευρω , πρωτα ηταν τζαμπε τωρα οχι , οποτε ειναι λογικο αν παραγειλεις κατι φθηνο να περιμενεις λιγο παραπανω να μαζευτει η παραγγελια.
αλλα και αυτο παλι δεν θα αργησει γιατι συνηθως ο καθε ντηλερ τουλαχιστον θα βαλει μια την βδομαδα .
ποτε δεν δινουμε το ποσο τις παραγγελιας η τουλαχιστον μια μικρη προκαταβολη αν ζητηθει
οταν με το καλο ερθουν τα πραγματα τοτε και μονο πληρωνονται.
Οσο αφορα το θεμα με τις εξατμισεις αν δεν στις φερει και ειναι επισημος ντηλερ της ktm
κανε ενα τηλ. στην ελευσινα και θα βρεθει η ακρη

Dimitrispr
14/08/2009, 11:41

Gares'
14/08/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimitrispr
Kanena thlefwno p na mporw na apeythinthw?Ap'oti fenetai mallon m ta fagane ta fragka..Kapios kentrikos antiproswpos ktm?

Google και ktm.gr έκει θα βρεις οτι θες :winka:

Θα σου πρότεινα να μην ξαναγοράσεις τίποτα από το την αντιπροσωπεία ΚΤΜ Ηρακλείου ο γνωστός και μη εξαιρεταίος τύπος που την έχει είναι γνωστό λαμόγιο...
Καλύτερα από Αθήνα και ακόμα καλύτερα και φθηνότερα από εξωτερικό δηλαδή internet :winka:

mikios400
14/08/2009, 17:18
Φίλε Δημήτρη δεν είναι καινούριο καταστημα, μεταφέρθηκε εκεί από την Εθνικής Αντιστάσεως που ήταν τόσα χρόνια. Δεν έχω προσωπική εμπειρία με το μαγαζί εκτός από ένα ζευγα΄ρι μποτάκι απου πήρα κάτποτε, αλλά μου φαίνεται σοβαρό κατάστημα... δεν νομίζω να χάσεις τα λεφτά έτσι απλά...

Πρόσεχε λίγο γιατί αν δεν έχεις στοιχεία (ακόμα καλύτερα έγγραφα) που να αποσεικνύουν αυτά που λες, μπορεί να βρεθείς με μήνυση για συκοφαντική δυσφίμηση.

Σου έυχομαι καλή τύχη! Δεν πετάγεσαι απο κει μια στιγμή, δεν είναι μακρυά...

KOSTAS-ER6
15/08/2009, 03:45
καταλαβαινω την αγωνια σου για την εξατμηση αλλα κ για τα χρηματα κ σου συνηστω να κανεις υπομονη μιας κ αυτες τις μερες ολα ειναι κλειστα ακομη κ οι μεταφορικες εταιριες....εφοσον ειναι επισημος ΚΤΜ ουτε θα εξαφανιστει κ αν εχεις αποδειξη για τα χρηματα ουτε αυτα θα χασεις!!!
Αν ηταν λαμογιο τα δικα σου χρηματα περιμενε για να εξαφανιστει, ουτε για διακοπες ου φτανουν!!!πλακα κανω...μλκια που δεν ενημερωσε αλλα κανε υπομονη λιγες μερες

tzrypvs
15/08/2009, 10:07
Μην ανησυχείς για τα λεφτά σου,απλά πρέπει να περιμένεις,να τον παίρνεις τηλέφωνο,να σου λέει ψέματα του στύλ "τώρα μόλις μίλησα και λόγο διακοπων η μεταφορικη φταίει...και οι γνωστές αηδίες.Δεν υπάρχει πρόβλημα,απλά κατα τη γνώμη μου είναι ψυχοφθόρο όλο αυτό για σένα.
Κατά τα άλλα cool,με αυτόν πρεπεί να είσαι αναίσθητος,όπως λένε....Χαλαρά φιλαράκο :D

Dimitrispr
17/08/2009, 13:49

menelaos46
17/08/2009, 14:12
Κατσε ρε φιλε γιατι κατι δε μου παει καλα εδω.

Εκανες μια παραγγελια ετσι?? Εδωσες προκαταβολη δηλαδη η ολο το ποσο=1600.
Και ρωτω εγω ΑΠΟΔΕΙΞΗ πηρες??????
Το τονισες οτι σε ενδιαφερει ο χρονος παραδοσης???
Και μετα λες οτι περασες απο μπροστα και δε μπορουσες να σταματησεις???

Ε μετα καλα κανουν και μας δουλευουν τα λαμογια αν ειμαστε τοσο αγαθοι.
(δε κραζω εχω παθει κι εγω γι'αυτο εμαθα)
Οταν πληρωσες τοσα λεφτα πηγες μονος σου???

Dimitrispr
17/08/2009, 14:25
edwsa prokatavolh 1200e,exw apodeixh kai nai den mporesa na stamathsw giati molis ton phra kai dn to shkwse,eixa hdh vgei ston ethniko pros agio nikolao kai dn mporoysa na gyrisw pisw.Ase poy den odhgoysa egw.A!Kai enoeitai pws to tonisa oti thn xreiazomai amesa!

Dimitrispr
17/08/2009, 14:29

menelaos46
17/08/2009, 15:05
Λοιπον αν εχεις αποδειξη νομιμη τα λεφτα σου δε τα χανεις.
Τωρα καλο θα ηταν να πας μια φορα εκει και να του μιλησεις στα ισια.

Rodman
17/08/2009, 17:11
Συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες ότι το πιο σοφό θα είναι να πας απο εκεί...

Και ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα περί του ότι σε έκλεψε και δεν ξέρω και εγώ τι...
Το οτι μπορεί να καθυστερεί ειναι γνωστό και μη εξαιρεταίο αλλα απο όσο ξέρω δεν έχει ρίξει τάπα σε κανένα μέχρι τώρα... Για καθυστερήσεις έχω ξανακούσει.. και μπορεί να μην είναι και δικό του φταίξιμο. Για akrapovic έχει πάρει το αυτί ότι έχει μεγάλη έλλειψη το εργοστάσιο και ότι έχει δώσει ημερομηνίες παράδοσης απο Σεπτέμβρη...

Αλλά μπες στον κόπο να πας απο εκεί να να ξεκαθαρίσεις τι γίνεται... Υπάρχει τίποτα πιο ξεκάθαρο ?

KostasA
18/08/2009, 12:05
συγνωμη που επεμβαινω ετσι αλλα 60χλμ δεν ειναι και τοσα πολλα για 1200ευρω. Και γω θα ελεγα να πας απο εκει γιατι με τα μειλ και τα γραμματα θα κανεις τοσο χρονο και εσυ θα ζεις στην αγωνια.
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας απο εκει να ορισεις νεα ημερομηνια παραλαβης η αλλιως τα λεφτα σου πισω.
εν το μεταξυ 1200 απο τα 1600 με συνχωρεις αλλα δεν ειναι προκαταβολη! ειναι ολο το ποσο.

Dimitrispr
18/08/2009, 13:23
Den ta 60km alla ta 15eyrw pou tha kapsw na paw kai na erthw me to amaksi,epi oles tis fores p tha eixa paei adika giati aytos dn me exei parei pote thlefwno na me enhmerwsei,dhladh 5 evdomades twra epi 15eyrw gia ena phgaine-ela th vdomada mas kanei 75eyrw.Giati na phgainoerxomai?Ta thlefwna gi ayto ta anakalypse o anthrwpos.Gia epikoinwnia kai synennohsh.Twra ama aytos einai o,ti einai,giati na dinw leyta stis venzines??Kai epishs to thema den einai toso ta leyta giati ekei me prostateyei o nomos.To thema einai h xronikh prothesmia pou eixame symfwnhsei kai h koroidia-adiaforia pou edeikse san antiproswpos.Xerw oti kapoios poy kanei aythn thn douleia prepei na empneei empistosynh ston pelath,alliws hxera na thn parw ki apo to internet...Opote an den kaneis kati swsta,mhn to kaneis katholou re file,pane mpes sto dhmosio na mhn exeis malakes san emena na se kynhgane..
Se kamia periptwsh,den exw to paramikro meridio eythinhs kai tipota apo ayta pou lew den einai oyte ypervolika oyte psemata.
Eimai latrhs twn eyrwpaikwn,alla logw tetoiwn antiproswpwn edw sthn krhth(giati oi perissoteroi etsi einai) mallon tha strafw pros ta xamhloterhs poiothtas alla megalyterhs axiopistias iapwnika.

KostasA
18/08/2009, 14:44
βεβαια να ξερεις ειναι ευκολοτερο να πεις ψεμματα απο το τηλεφωνο παρα αυτοπροσωπος. anyway ο καθενας εχει δικο του τροπο σκεψης και ενεργειας