PDA

View Full Version : Prestige 2004 ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ



slaybas
25/04/2005, 12:43
Γεια χαρά σε όλους,
ήθελα να ρωτήσω το εξής:
έχω το prestige 2004 το όποιο έχει 3100χλμ και παρατηρώ ότι μετά τα 140 μου κάνει ένα τρέμουλο στο τιμόνι το οποίο γίνεται έντονο όσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ελεγξω και να κόβω.Η ρύθμιση των αναρτήσεων είναι "μαμά".Έχει κανείς υπόψιν του τι μπορεί να συμβαίνει;
Ευχαριστώ

toyota
25/04/2005, 13:07
Πιθανόν να φταίει το μπροστινό φτερό.Το ίδιο πρόβλημα έχουν όλα τα XT 600 που έχουν μεγάλο μπροστινό φτερό (στα πολλά χλμ. κοσκινίζει το τιμόνι).

darkCount
25/04/2005, 13:34
τσέκαρε μήπως έχει λασκάρει καμια τάπα απο τα καλάμια. Το πάθαινα και γω αυτο και είχε αρχίσει να ξεβιδώνει η πάνω τάπα του αριστερού καλαμιού μου.

Ρουλεμάν λαιμου? Τροχού?

Ρουλεμάν λαιμού θα σου έπαιζε σε πολύ χαμηλές ταχύτητες όμως. Τουλάχιστον εμένα έτσι έκανε...σε υψηλές ταχύτητες ήταν οκ.

Άρχισε να ψάχνεις όμως γιατι σε βλέπω σουπερ γκουφη....

Κανένας
25/04/2005, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από slaybas
Γεια χαρά σε όλους,
ήθελα να ρωτήσω το εξής:
έχω το prestige 2004 το όποιο έχει 3100χλμ και παρατηρώ ότι μετά τα 140 μου κάνει ένα τρέμουλο στο τιμόνι το οποίο γίνεται έντονο όσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ελεγξω και να κόβω.Η ρύθμιση των αναρτήσεων είναι "μαμά".Έχει κανείς υπόψιν του τι μπορεί να συμβαίνει;
Ευχαριστώ επισκεφτηκες καμμια λακουβα τωρα τελευταια?

slaybas
25/04/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
τσέκαρε μήπως έχει λασκάρει καμια τάπα απο τα καλάμια. Το πάθαινα και γω αυτο και είχε αρχίσει να ξεβιδώνει η πάνω τάπα του αριστερού καλαμιού μου.

Ρουλεμάν λαιμου? Τροχού?

Ρουλεμάν λαιμού θα σου έπαιζε σε πολύ χαμηλές ταχύτητες όμως. Τουλάχιστον εμένα έτσι έκανε...σε υψηλές ταχύτητες ήταν οκ.

Άρχισε να ψάχνεις όμως γιατι σε βλέπω σουπερ γκουφη....

Τα καλάμια δεν τα έχω κοιτάξει να σοθ πώ την αλήθεια.....ένας φίλος μου λέει ότι απλώς θέλει ζυγοστάθμιση.....

OldMan
25/04/2005, 14:09
:wave2: :wave2: :wave2:

Πριν δεις όλα τα παραπάνω, σκέψου λίγο την θέση οδήγησής σου !!!

Αν είσαι πολύ "κορδωμένος", θα κονομήσεις καμιά σούζα στα 160 (μετά από έντονο ψάρεμα) και θα δυσκολέψουν τα πράγματα ...

Κάθησε πιο μπροστά στην σέλα στις ψηλές ταχύτητες και δοκίμασε να σκύβεις λίγο.

Στο τέλος - τέλος, ας μην γίνουν κλέφτες (αν δεν είναι ήδη) αυτοί που πουλάνε τα σταμπιλιζατέρ !!!

:wave2: :beer: :wave2:

XTMPAM
25/04/2005, 14:51
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ....ΤΕΣΠΑ ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ...ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ!ΜΗΠΩΣ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ?ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΟΣΟ ΦΑΓΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ (ΚΑΙ ΔΗ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΚΟΡΩΝΑ) ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....ΣΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΑΛΕ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΨΑΞΟΥ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ!!!:wave2: :wave2: :wave2:

slaybas
25/04/2005, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ....ΤΕΣΠΑ ΑΚΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ...ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ!ΜΗΠΩΣ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ?ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΟΣΟ ΦΑΓΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ (ΚΑΙ ΔΗ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΚΟΡΩΝΑ) ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ....ΣΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΕΧΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΒΑΛΕ ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΨΑΞΟΥ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ!!!:wave2: :wave2: :wave2:

Όχι τα λαστιχα της μανας του έχει πάνω...

darkCount
25/04/2005, 15:08
Βρε μπαγλαμα ΧΤμπαμια...δεν έχουν όλοι 4 διαφορετικές κορώνες στα λάστιχα τους σαν και σένα! 1 μπρος, 1 πίσω και 2 διαφορετικες κορώνες στις βοηθητικές σου...μπαγλαμα ε μπαγλαμα!

Αφου το παλικάρι λέει 3100χλμ....άρα μαμίσια λάστιχα..και προς το τέλος της ζωής τους κιόλας...

Εμ γύρω γύρω η καρέκλα...ζαλίστηκες

XTMPAM
25/04/2005, 15:16
ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙ ΔΗΛ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΛΑ?ΚΑΙ 3100 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ!!

ΤΕΣΠΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΤΟ ΡΟΤΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΜΑΚΗΣ Ο DARKCOUNT!!KΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ @@ΡΙΕΣ!!!

ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ???:wave2: :wave2:

slaybas
25/04/2005, 15:41
Για τη περίπτωση να θέλει ζυγοστάθμιση πως το βλέπετε;

XTMPAM
25/04/2005, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από slaybas
Για τη περίπτωση να θέλει ζυγοστάθμιση πως το βλέπετε;


ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΡΕ ΦΙΛΕ....ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ!!ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ?ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΟΥ ΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ...ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΟΥΝΑΓΕ ΣΑ ΠΟΥΤΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ(ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ) ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΒΑΘΜΟ Ή ΛΙΓΟΤΕΡΟ

slaybas
25/04/2005, 16:17
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΡΕ ΦΙΛΕ....ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ!!ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕΣ?ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΝΕ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΣΟΥ ΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ...ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΟΥΝΑΓΕ ΣΑ ΠΟΥΤΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ(ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ) ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΥΝΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΒΑΘΜΟ Ή ΛΙΓΟΤΕΡΟ [/QUOTE

Να σου πώ την αλήθεια το παρατήρησα μετά το πρωτο service.....

OldMan
25/04/2005, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
....ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΥΝΑΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!....

:confused: :sad: :confused:

Κανόνισε να τον σκοτώσεις τον άνθρωπο.....

:sad: :sad: :sad:

Επειδή θα αυξηθεί η κάστερ και το ίχνος με αποτέλεσμα μια (θεωρητικά) μεγαλύτερη σταθερότητα στο τιμόνι, ΔΕΝ σημαίνει ότι θα εξισσοροπήσει τις ταλαντώσεις που εμφανίζονται στα πολλά!!!

Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει είναι να ΕΛΑΦΡΥΝΕΙ περισσότερο το τιμόνι, με αποτελέσμα να παρουσιάζεται το φαινόμενο πιο έντονο και πιθανόν σε λιγότερα χλμ.!!!

ktm640lc4
25/04/2005, 18:20
Tο πραγμα ειναι απλο φιλε μου οπως βλεπεις το ιδιο μηχανακι εχω και εγω.

ΔΕΝ ειναι φτιαγμενο για τετοιες ταχυτητες το μηχανακι αυτο. Εννοειται οτι στα 150 θα κουναει. Αφου εχει 175 τελικη, εισαι πολυ κοντα στην τελικη του.

Αλλωστε να εισαι σιγουρος οτι αν πας πανω απο 120-130 για ωρα θα τον σπασεις τον κινητηρα, δηλαδη σε καμια εθνικη και λοιπα.
Το πολυ με 130 να πας και να κλεινεις το γκαζι συχνα πυκνα και να αλλαζεις και ταχυτητες, εκει που σε περνει βαλε και μια 4η.

Αν το μηχανακι το πας με τον τροπο για τον οποιο σχεδιαστικε τοτε ΔΕΝ θα παθει τιποτα ΠΟΤΕ.
Δεν ειναι για εθνικες, ειναι για ταρζανιλικια μεσα στην πολη (με ασφαλεια εννοειται, και το ξαναγραφω, ταρζανιλικια εκει που περνει παντα με ασφαλεια), ετσι δεν θα σου ανατιναχτει ποτε.

Φαντασου οτι το δικο μου δεν το εχω παει ποτε τελικη εκτος απο μια φορα πριν λιγο καιρο.

Αν το πηρες καινουργιο δεν νομιζω να φταιει κατι. Αν το πηρες μεταχειρο, κανε εναν ελεγχο, γρηγορα ομως. Εχε ομως υποψην σου και αυτα που σου εγραψα.

Φιλικα οπως παντα:wave2:

XTMPAM
26/04/2005, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:confused: :sad: :confused:

Κανόνισε να τον σκοτώσεις τον άνθρωπο.....

:sad: :sad: :sad:

Επειδή θα αυξηθεί η κάστερ και το ίχνος με αποτέλεσμα μια (θεωρητικά) μεγαλύτερη σταθερότητα στο τιμόνι, ΔΕΝ σημαίνει ότι θα εξισσοροπήσει τις ταλαντώσεις που εμφανίζονται στα πολλά!!!

Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει είναι να ΕΛΑΦΡΥΝΕΙ περισσότερο το τιμόνι, με αποτελέσμα να παρουσιάζεται το φαινόμενο πιο έντονο και πιθανόν σε λιγότερα χλμ.!!!

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΜΙΛΑΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΑ!

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΩ ΡΕ ΟΛΝΤ!ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΕΜΕ!!
ΤΕΣΠΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ!!ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΧΟΥΜΕ?:wave2:

slaybas
26/04/2005, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Tο πραγμα ειναι απλο φιλε μου οπως βλεπεις το ιδιο μηχανακι εχω και εγω.

ΔΕΝ ειναι φτιαγμενο για τετοιες ταχυτητες το μηχανακι αυτο. Εννοειται οτι στα 150 θα κουναει. Αφου εχει 175 τελικη, εισαι πολυ κοντα στην τελικη του.

Αλλωστε να εισαι σιγουρος οτι αν πας πανω απο 120-130 για ωρα θα τον σπασεις τον κινητηρα, δηλαδη σε καμια εθνικη και λοιπα.
Το πολυ με 130 να πας και να κλεινεις το γκαζι συχνα πυκνα και να αλλαζεις και ταχυτητες, εκει που σε περνει βαλε και μια 4η.

Αν το μηχανακι το πας με τον τροπο για τον οποιο σχεδιαστικε τοτε ΔΕΝ θα παθει τιποτα ΠΟΤΕ.
Δεν ειναι για εθνικες, ειναι για ταρζανιλικια μεσα στην πολη (με ασφαλεια εννοειται, και το ξαναγραφω, ταρζανιλικια εκει που περνει παντα με ασφαλεια), ετσι δεν θα σου ανατιναχτει ποτε.

Φαντασου οτι το δικο μου δεν το εχω παει ποτε τελικη εκτος απο μια φορα πριν λιγο καιρο.

Αν το πηρες καινουργιο δεν νομιζω να φταιει κατι. Αν το πηρες μεταχειρο, κανε εναν ελεγχο, γρηγορα ομως. Εχε ομως υποψην σου και αυτα που σου εγραψα.

Φιλικα οπως παντα:wave2:


Καλημέρα
Φίλε μου όσο αφορά την χρήση της μηχανής θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά εδώ πρόκειται για κάποιο πρόβλημα σταθερότητας της μηχανής.
Προηγούμενες μηχανές που είχα στο παρελθόν ποτέ δεν είχα ανάλογο πρόβλημα.Για παράδειγμα το ΤΤ-R 600 που είχα supermoto δεν κούναγε καθόλου....Φίλοι με διαφορετικες μηχανές(supermoto) όλοι δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα...Δεν δικαιολογήτε καινούργια μηχανή να κουνάει στα 140 ακόμα και αν η τελική του είναι 175.
Ευχαριστώ όλους για τον ενδιαφέρον και την συμμετοχή σας.Σήμερα θα το πάω συνεργείο και έτσι πιστεύω λυθεί το θέμα.

ktm640lc4
26/04/2005, 10:13
Καλημερα. ΟΚ παω πασο εδω.

Παντως οταν το φτιαξεις πες τι εφταιγε να γνωριζουμε.

Εγω παντως εχω προβλημα με ρουλεμαν λαιμου συνεχεια. Αλλα συνεχεια. Το εχω λαδωσει ισα με 4 φορες και το εχω αλλαξει μια. Αυριο παω παλι για αλλαγη.

Ισως ειναι ευπαθη εκει αυτα τα πλανταμια.

who knows!!!!!

:beer:

XTMPAM
26/04/2005, 10:23
ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ!!ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ...ΕΓΩ ΕΧΩ 30000ΧΛΜ , ΤΟΥ ΧΩ ΠΙΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΤΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ!!ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΤΜ LC4 KAI KANEIΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ!!ΓΙΑ ΨΑΞΤΟ ΛΙΓΟ!!:wave2: :wave2:

darkCount
26/04/2005, 10:27
Απο δαύτο το ρουλεμάνι έπασχα και γω. Δεν ειναι απίθανο. Έχω αλλάξει ένα ήδη.
Εμένα παπαριά μηχανικού μου μυρίζει πάντως...αφου το παρατηρησες μετά απο σέρβις...

ktm640lc4
26/04/2005, 21:01
Kαλησπερα.

Καταρχην αν εχεις ΧΤ φιλε μου τοτε δεν εχεις προβλημα με τα ρουλεμαν γιατι απλουστατα δεν εχεις να διαχειριστης 48-50 αλογα.

Το ΧΤ βγαζει 34-35 ,η δυναμη δεν ειναι ιδια, το πλαισιο οι αναρτησεις τα ρουλεμαν ολα αυτα δεν καταπονουνται το ιδιο.
Λογικο ειναι πιστευω. Αυτα απλα τυχαινουν. ΤΟ οτι οι φιλοι σου με τα LC4 δεν εχουν προβλημα αυτο δεν λεει τιποτα. Μακαρι τα παιδια να μην εχουν ποτε προβλημα. Αυτα συμβαινουν, μην ξεχνας ομως οτι συγκρινεις τα ασυγκριτα. Γνωμη μου.

Φιλικα οπως παντα. :wave2:

DUKASII
27/04/2005, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Kαλησπερα.

Καταρχην αν εχεις ΧΤ φιλε μου τοτε δεν εχεις προβλημα με τα ρουλεμαν γιατι απλουστατα δεν εχεις να διαχειριστης 48-50 αλογα.

Το ΧΤ βγαζει 34-35 ,η δυναμη δεν ειναι ιδια, το πλαισιο οι αναρτησεις τα ρουλεμαν ολα αυτα δεν καταπονουνται το ιδιο.
Λογικο ειναι πιστευω. Αυτα απλα τυχαινουν. ΤΟ οτι οι φιλοι σου με τα LC4 δεν εχουν προβλημα αυτο δεν λεει τιποτα. Μακαρι τα παιδια να μην εχουν ποτε προβλημα. Αυτα συμβαινουν, μην ξεχνας ομως οτι συγκρινεις τα ασυγκριτα. Γνωμη μου.

Φιλικα οπως παντα. :wave2: NA ΣΕ ΠΩ ΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙ..

ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΓΙΑ ΧΤ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟΥ ΧΤΜΠΑΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΒΕΙ ΕΚΕΙ΄???:rotflmao: :rotflmao:


13655

XTMPAM
27/04/2005, 08:55
Ο ΣΠΥΡΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!ΚΤΜ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 55 ΑΛΟΓΑ ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ!!ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ!!:wave2:

ktm640lc4
27/04/2005, 13:11
Καλημερα. Οπα ρε παιδια μην βαρατε......

Καινουργιος ειμαι που να ξερω τι εχει ο καθενας? Με τετοιο νικ που εχει ο ανθρωπας μπερδευτηκα.

Καλα το στιβει το αργαλειο που ξερεις και λες και εσυ φιλε δουκα!!!!
Να με συγχωρητε.

Οσο για τα ρουλεμαν ειναι αληθεια. Εχω εχω προβλημα ενας φιλος οχι. Παω για δευτερη φορα οπως εγραψα και πιο πανω. Δεν τρεχει τιποτα, ενα απλο ρουλεμαναουα ειναι, και παλι λογικο το βλεπω λογω δυναμης.

Φιλικα οπως παντα. :wave2:

manos426f
27/04/2005, 23:43
Ρε δε το πετας στα σκουπιδια το μπουρουχι σου??????
Παρε ενα WR426F να βρεις την υγεια σου!!!


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΠΙΛΥ ΣΤΡΙΦΤΕΡΕ!!!!!!!!!!!!

Θα επιστρεψω δριμυτερος...............

slaybas
28/04/2005, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
Ρε δε το πετας στα σκουπιδια το μπουρουχι σου??????
Παρε ενα WR426F να βρεις την υγεια σου!!!


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΠΙΛΥ ΣΤΡΙΦΤΕΡΕ!!!!!!!!!!!!

Θα επιστρεψω δριμυτερος...............

Όχι ρε μάνο δεν το πετάω!!!!!!....κοίτα να φτιάξεις το μπρίκι σου....άντε και σιδερένιος ρεεεεεεεεεεεεε.....
Φίλε Darkcount είχες δίκιο τελικά ένα σφίξιμο ήταν και μια πιο μαλακή ρύθμιση στις αναρτήσεις......thanksssssss σε όλους για την βοήθεια

darkCount
28/04/2005, 08:35
:winka:

slaybas
28/04/2005, 10:00
:beer:

ktm640lc4
28/04/2005, 10:04
Καλημερα.

Αντε καλα χιλιομετρα φιλε μου. Τελικα δεν ηταν κατι σοβαρο.

Σειρα μου να παω συνεργειο. Παω για αλλαγη ρουλεμαν τελικα.

ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗμαρτον..................:lol:



ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ