PDA

View Full Version : Τι στο καλο... Μαρσαρει χωρις να τρεχει !



Panopticon7
14/08/2009, 07:04
Γεια σας παιδια Help me...

CB 400 super four παλιο μοντελο (98 ?)
Ερωτας μεγαλος !


Ειδικα οταν ζεσταθει (νομιζω) σε ταχυτητες 3η 4η 5η 6η οταν ανοιγω το γκαζι στις ψιλες στροφες ανεβαζει στροφες χωρις να επιταχυνει, τι τρεχει ?

Δισκακι περναει απ το μυαλο μου, υπαρχει περιπτωση να με αφησει στη μεση του δρομου καποια μερα ?

Αν ειναι δισκος ΠΟΣΟ παει ενα σετακι και κατα ποσον μπορω να βρω για αυτο το μοντελο ?

Ευχαριστω

nickmonstro
14/08/2009, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7


Δισκακι περναει απ το μυαλο μου....



:winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7


Αν ειναι δισκος ΠΟΣΟ παει ενα σετακι και κατα ποσον μπορω να βρω για αυτο το μοντελο ?



Απο τιμουλες δεν ξερω να σου πω αλλα ανταλακτικα θα βρεις σιγουρα.Μην ανησυχεις!:smilea:

:wave2:

nassosxlvbros
14/08/2009, 08:19
Καλημέρα παίρνεις τους γνησιους η άφτερ μάρκετ (και λάδια φυσικά) και σε οποιοδήποτε συνεργείο και να πας τους περνάνε...υπολόγισε βαριά-βαριά κάνα 150άρι όλα μαζί.. Αν πατινάρει μόνο σε ψηλές στροφές και δε το ζορίζεις ψηλά θα σε "βγάλει" μέχρι τέλος του μήνα ή και παραπάνω...:wave2:

Panopticon7
14/08/2009, 22:11
Να στε καλα παιδια, 150 ! Ωραια, Ελπιζω να βρω, λαδακια ???

τι λαδακια, θελει και λαδια ο δισκος ? ειμαι ασχετος :P

Thanks

kerasaki
14/08/2009, 22:32
το ιδιο λαδι ειναι που βαζεις στο μοτερ σου
εκτος κι αν βγαλανε super four με ξεχωριστο δοχειο για το σασμαν(πραγμα που δε νομιζω)
μαλλον θα πρεπει να αδειασεις τα παλια λαδια για να περασεις του δισκους(πρεπει να γινεται και χωρις να τα αλλαξεις γερνοντας τη μηχανη στο πλαι......αλλα καλυτερα να βαλεις φρεσκα λαδακια :beer:

Panopticon7
15/08/2009, 03:54
Οχι ρε γαμωτο και τα λαδια τα αλλαξα πριν απο 1000km, αρα υπολογιζω και λαδια μεσα στη τιμη ε...

Αφου ειναι καινουργια ομως φανταζομαι θα γινεται να τα βγαλω και να τα ξαναβαλω ετσι δεν ειναι ?

tzrypvs
15/08/2009, 10:12
καλό είναι να μήν τα ξαναβάλεις τα ίδια λάδια.Γνώμη μού.Όταν αλλάξεις ή πας να σου αλλάξουν τους δίσκους να είσαι σίγουρος οι καινούργοι δίσκοι να μείνουν μέσα σε λάδι για κάποια λεπτά.

lamoun
15/08/2009, 11:15
Πριν τα κάνεις όλα αυτά όμως, ρύθμισε τον συμπλέκτη σου.

(Κοίτα στο βιβλιαράκι της μηχανής)

Panopticon7
15/08/2009, 12:27
χεχεχε. τι βιβλιαρακι φιλε σε μοντελο 98...

Θα το δωκω στον μαστορα μου που ειναι ασος σε αυτα και θα το κανει κορυφη...!

Λιγο το θεμα της ευρεσης ανταλακτικου με απασχολει αλλα οπως ειπε ο φιλος παραπανω ανταλακτικα υπαρχουν.

chris_honda
15/08/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panopticon7
Οχι ρε γαμωτο και τα λαδια τα αλλαξα πριν απο 1000km, αρα υπολογιζω και λαδια μεσα στη τιμη ε...

Αφου ειναι καινουργια ομως φανταζομαι θα γινεται να τα βγαλω και να τα ξαναβαλω ετσι δεν ειναι ?



Όπως έγραψες ....είναι ο μεγάλος σου έρωτας...

Οπότε κάνε του δώρο καινούρια λαδάκια..:rotflmao:

Για να σου πατινάρει μόλις ζεσταθεί και σε 4η , 5η 99% θές δίσκους.

peter86
15/08/2009, 22:59
Δίσκοι 99.9%....Τα ίδαι συμπτώματα έιχα και γω σε ένα brosaki που είχα.
Ακόμα πιο αισθητό το φαινόμενο όταν ήταν ζεστό και ήθελα να προσπεράσω με 4η ή 5η....