PDA

View Full Version : Η Κουτσομπολα ..ακα Διατσιδης..ελεος!!!



Xrider
16/08/2009, 17:03
Σημερα ειδα για πρωτη φορα στον ΣΚΑΙ τα μοτο ΓΠ...
Μου δημιουργηθηκε μια απορια :confused:
Ο Διατσιδης καταλαβαινει οταν κανει περιγραφη οτι το γ@μ@ και ψωφα???
Σε ολο τον αγωνα ελεγε τα κουτσομπολια του μοτο ΓΠ...πεταγε ατακες τυπου ο Πεντροζα,ο γνωστος αγνωστος :rolleyes: :rolleyes:
Μεχρι πριν κατι χρονια επρηζε @@ με τις Χονδα..τωρα του τελειωσαν τα Χονδα και συνεχηζει να πυροβολει @@!!!
Το πιο ωραιο ηταν οταν ρωτησε στην και καλα αποκλειστικη συνεντευξη τον Βαλεντινο αν θα ερθει να τρεξει στην Ελλαδα ( :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ) και εκει πνιγηκε ο Βαλε απο τα γελια και του απαντησε για τις ωραιες παραλιες και νησια :lol: :lol:

Γιατι ολοι εχουν κολλησει με τον Διατσιδη??
Ο νεαρος που ηταν στηνΕΤ3 μεαζι με του ηταν μια χαρα παιδι και σοβαρος στην μεταδωση του αγωνα...με αυτον τον "τρομπα" πρεπει να κλησεις τον ηχο για να δεις αγωνα....ας του εξηγησει καποιος την διαφορα απο τις εκπομπες "φτερα και πουπουλα" και μοτο ΓΠ!!!

Δεν τον αντεχω αυτον τον τυπο..μπορει να ειναι καλος οδηγος αλλα για να παρουσιαζει τα μοτο ΓΠ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!
τα ειπα και ξεθυμανα

Operater
16/08/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
τα ειπα και ξεθυμανα

γιαυτό έχουν αναδουλειές οι ψυχίατροι! :lol: :lol: :lol: :wave2:

kerasaki
16/08/2009, 17:22
Εγω λεω να κανουμε δημοψηφισμα να φυγει ο κυριος(να παει αλλου) απο τον σκαι!!
:sad:

gcrook
16/08/2009, 17:57
Απο τοτε που ξεκινησα να βλεπω μοτοτζιπι με περιγραφη BBC ηρεμησα.:cool:

kerasaki
16/08/2009, 18:11
μηπως ξερετε αν υπαρχει καπου ολο το βιντεακι με τον αγωνα?
καταραμενη δουλεια!:lol:

jen500
16/08/2009, 18:41
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΟ RACING.SKAI.GR

kerasaki
16/08/2009, 18:54
:beer:

menelaos46
16/08/2009, 19:22
Δεν τον αντεχω αυτον τον τυπο..μπορει να ειναι καλος οδηγος αλλα για να παρουσιαζει τα μοτο ΓΠ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!! τα ειπα και ξεθυμανα

Ρε παιδια δε θελω να ειμαι κακος αλλα δε μπορω να τον ακουω κι εγω με τιποτα.
Κατα τη γνωμη μου δε κανει.
Αληθεια ειναι καλος οδηγος???? Δηλαδη ποσο καλος???Γιατι εμενα οταν οδηγει εκεινο το ερμο το bmw σαν μπιφτεκι πανω σε ss μου φαινεται και ειδικα σημερα του εκανε κατι κουνηματα το μηχανακι στο γυρο που.... αφου δε μπλασταρωθηκε παλι καλα...

dimdoc
16/08/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider


..μπορει να ειναι καλος οδηγος αλλα για να παρουσιαζει τα μοτο ΓΠ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!
τα ειπα και ξεθυμανα [/B]



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

jeuptr
16/08/2009, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Σημερα ειδα για πρωτη φορα στον ΣΚΑΙ τα μοτο ΓΠ...
Μου δημιουργηθηκε μια απορια :confused: ...
...
Δεν τον αντεχω αυτον τον τυπο..μπορει να ειναι καλος οδηγος αλλα για να παρουσιαζει τα μοτο ΓΠ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!
τα ειπα και ξεθυμανα

Καλός οδηγός :rotflmao: σε τι ; σε φορτηγό σε αυτοκίνητο ;
Αφού δεν ρώτησε τον Ρόσι αν θα έρθει να τρέξει και στο Αιγίνιο μην μιλάμε καθόλου:lol:

kerasaki
16/08/2009, 19:38
μπηκα στο skai racing αλλα δεν βλεπω πουθενα να το ολο σε βιντεακι,
on demand εχει τa sbk
υπερχει κανενα link?γιατι ειμαι και λιγο ασχετος?

Xrider
16/08/2009, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ρε παιδια δε θελω να ειμαι κακος αλλα δε μπορω να τον ακουω κι εγω με τιποτα.
Κατα τη γνωμη μου δε κανει.
Αληθεια ειναι καλος οδηγος???? Δηλαδη ποσο καλος???Γιατι εμενα οταν οδηγει εκεινο το ερμο το bmw σαν μπιφτεκι πανω σε ss μου φαινεται και ειδικα σημερα του εκανε κατι κουνηματα το μηχανακι στο γυρο που.... αφου δε μπλασταρωθηκε παλι καλα...

Οντως και εγω το ειδα και ειπα οτι μαλλον δεν τον επαιρνε η κλιση λογω μποξερ...
οπως το ειπες...σαν μπιφτεκι :lol: :lol: :lol:
Σαν οδηγος (οχι οτι τον παρακολουθω αλλα )εχει κερδησει αρκετες φορες στο Ελληνικο πρωταθλημα.

http://www.formulagloria.gr/site/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=68

jen500
16/08/2009, 21:34
SORRY ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ:(
ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!

kerasaki
16/08/2009, 22:03
:a016: :a016: :a015: :a015:
μα δεν κρατιεμαι σε λεω
:lol: :lol:
thanks

dimdoc
16/08/2009, 22:23
Καποιο λαθος κανεις φιλε μου, πρωταθλημα δεν εχει παρει ποτε σε καμια κατηγορια. Εχει τρεξει νε αρκετους αγωνες αλλα δεν ειναι γρηγορος. Μηπως τον μπερδευεις με το αδερφο του?
Αυτος πηγαινε γρηγοροτερα και ειχε παρει νομιζω πρωταθλημα στο Aprilia Challenge με 125...

menelaos46
16/08/2009, 22:41
εχει κερδησει αρκετες φορες στο Ελληνικο πρωταθλημα.

Κι εγω νομιζω οτι καπου τα μπερδευεις. Δε θυμαμαι να εχει κερδισει αγωνα η εστω βαθρο σε κατηγορια. Αν κανω λαθος ας με διαφωτησει καποιος και οτι δεν οδηγει γρηγορα φαινεται απο τα βιντεο.

Multijohn
16/08/2009, 22:51
Τι αγώνα να κερδίσει ρε παιδιά?!
Στο 1:35 με 1:33 που γυρνάει στις Σέρρες?!

Τέσπα, δεν είναι ανάγκη να είναι γρήγορος για να κάνει σωστά την παρουσίαση.
Για μένα, ''πέθανε'' όταν στον Sachcering γύρισε και είπε...''αν έρθουν στις Σέρρες οι Παγκόσμιοι, μπορεί ο πολυπρωταθλητής μας ο Μπούστας να τους δείξει καμμιά γραμμή για μερικούς γύρους!'':eyepop:

menelaos46
16/08/2009, 22:59
.........Και ποσα αλλα να θυμηθω?????
Τι που ειναι ειδικος στα λαστιχα και μολις δει κατι το εξηγει....
Τι που ξερει ποτε τους τελειωνουν τα καυσιμα και ποτε μπερδευονται οι παγκοσμιοι...
Τι που ξερει τι τακτικη ακολουθει ο Βαλε....
και πολλα αλλα που δε μου ερχονται.

vassilis88
17/08/2009, 01:03
το χειροτερο ειναι οτι πολλες φορες λεει πραματα που δε στεκουν κ παραπληροφορειται ο πολυς κοσμος που δν το ψαχνει λιγο παραπανω..


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Απο τοτε που ξεκινησα να βλεπω μοτοτζιπι με περιγραφη BBC ηρεμησα.:cool:

ουτε αυτοι μ αρεσουν.... πεταει ο ενας ειδικα κατι του στυλ τζορτζ λορεντζο κ μ αυτη την αγγλικη προφορα μου τη σπαει.. μου θυμιζει διατσιδη.. πετουσε κ αυτος κατι του τυπου εκτορας μπαρμπερα κλπ.. μονο η σουζι περρυ αξιζει στο bbc.. οχι πως ειναι τπτ τρελο, αλλα διαφερει τουλαχιστον..

εφοσον moody-ryder δν περιγραφουν αλλο, οι καλυτεροι ειναι αυτοι των sbk κ φυσικα ο guido meda..:D

jimtarasxt660x
17/08/2009, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
Για μένα, ''πέθανε'' όταν στον Sachcering γύρισε και είπε...''αν έρθουν στις Σέρρες οι Παγκόσμιοι, μπορεί ο πολυπρωταθλητής μας ο Μπούστας να τους δείξει καμμιά γραμμή για μερικούς γύρους!'':eyepop:

Ναι και μόλις το άκουσε αυτό ο Χουντρας άρχισε τους ξερόβηχες:lol: :lol: :lol:
Καλά εχθές έκανε καλλιστεία πριν ανεβεί στο BMW...μακρινά πλάνα που πήγαινε προς την μηχανη...γύρω από τον εαυτό του και άλλα!!!!
Το έχει καβαλήσει πολύ το καλάμι!!!!!!!

McGyver
17/08/2009, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kerasaki
να φυγει ο κυριος(να παει αλλου) απο τον σκαι!!

Then bye bye MotoGP :winka: ...

makis206
17/08/2009, 07:24
Εμ βάζει μια χιουμοριστική νότα στην περιγραφή του motoGP εμ παραπονιέστε κι από πάνω. Ποιοι ποδοσφαιρικοί αγώνες μείνανε στην ιστορία μωρέ;; Αυτοί που πέσανε βροχή τα γκολ, αυτοί που είχανε τρελές ανατροπές κι αυτοί που τους χρωμάτιζε μ@λάκας σπίκερ!:lol: :rotflmao:

byron
17/08/2009, 07:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Σαν οδηγος (οχι οτι τον παρακολουθω αλλα )εχει κερδησει αρκετες φορες στο Ελληνικο πρωταθλημα.


axxxxxaaxa :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :bigcry: :lol: :bawl: και μετά χτύπησε στο κομοδίνο και ξύπνησε...

Τη μεγαλύτερη διάκριση απ΄τον κόσμο και τους αγωνιζόμενους την έχει κερδίσει σε 6ωρο στις Σέρρες πριν μερικά χρόνια. :lol:
Σταμάτησε και έβαλε ΚΑΘΕΤΑ την μοτοσυκλετα του στην ευθεία της πίστας ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ με τους συναθλητές του να περνάνε ξυστά με 220+ χλμ προσπαθώντας να τον αποφύγουν !!!
Ο λόγος ήταν ότι διαφώνησε με τους διοργανωτές για κάποιον-ους κανονισμούς αν θυμάμαι καλά. :a31: :a31: :a31:

Στο εξωτερικό, έχει διακριθεί στη Jerez κατά την παρουσίαση της Μ1 όταν η τηλεμετρία έδειξε ότι στην είσοδο μιας στροφής είχε 1-2 χλμ περισσότερα απ΄τον Rossi :rotflmao: :bawl::bawl: :rotflmao:

tmracing.siros
17/08/2009, 07:38
Τι ειναι αυτο το κολημα με τις διαφημισεις ρε παιδια στον skai? Με το που πανε να αρχισουν οι μαχες rossi -lorenzo...διαφημισεις με το που πανε να ανεβουν στο βαθρο...διαφημισεις...και το αστειο ειναι οτι τους διχνει οταν εχουν παρει τα κυπελα και φευγουν...τι λαλακια ειναι αυτη? και εχεις και τον κ.Διατσιδη με την ατακα : ααα δεν προλαβαμε την απονομη... γιατι ρε? ετρεχε πολυ? δεν ειχαν κανονισει με τον σκαι να βαζει 10 λεπτα διαφημισεις? τι?
μακαρι να ξαναδουμε motogp στο Eurosport του χρονου.....εκει ξερουν ποτε να βαζουν διαφημισεις!

felter
17/08/2009, 07:43
Ρε δεν δήξανε την κούπα:a018: :a018: :a018:

ktmakis
17/08/2009, 09:10
Πέρα από τη φτωχή και άστοχη περιγραφή του αγώνα αυτό με τις διαφημίσεις είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. Κάθεσαι να δεις ζωντανά έναν αγώνα κορυφής και βλέπεις τα καλύτερα μόνο σε επανάληψη.

Ισως είναι ο μόνος λόγος να βάλω δορυφορική

G M
17/08/2009, 09:21
Ο ΔΔ μαζι με τον αδερφό του εχει την εταιρεια παραγωγής 2delta - Η εταιρεία αυτη εχει συνάψει συμφωνία με την Dorna για αποκλειστικό δικαίωμα μετάδοσης των MotoGP στην Ελλαδα. O ΔΔ ειναι αυτός που εφερε τα MotoGP στην Ελλαδα και στη συμφωνία που έχει κάνει είναι να είναι παρουσιαστής στην εκπομπή.
Ως οδηγος ειναι σχετικά γρήγορος και στις Σερρες εχει κανει καλυτερους χρονους απο οσους αναφερθηκαν - εχει τρεξει και αγωνες με σχετικά καλές επιδοσεις αλλα όχι τελευταιος. Στο video με την BMW που η αναρτηση εκανε «υπερωρίες» και σε καποια σημεία κούναγε αρκετά ήταν λόγω προβλήματος του τάπητα και με τις σχετικά μαλακές ρυθμίσεις που είχαν δεν αντιμετώπισε πρόβλημα. Αλλωστε οι χρόνοι του είναι +15-20 δευτερολεπτα από τους πρωταθλητες…….

Σε οτι αφορα την παρουσιαση πρεπει να βελτιωθει γιατι δίνει πολλες πληροφορίες την ωρα του αγωνα και κουράζει - αν και στον χθεσινο αγωνα ηταν ιδιαιτερα προσεκτικος δεν εχασε αρκετες "φασεις" απο τον αγωνα οπως εκανε στο παρελθον.

byron
17/08/2009, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmakis
Πέρα από τη φτωχή και άστοχη περιγραφή του αγώνα αυτό με τις διαφημίσεις είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. Κάθεσαι να δεις ζωντανά έναν αγώνα κορυφής και βλέπεις τα καλύτερα μόνο σε επανάληψη.

Ισως είναι ο μόνος λόγος να βάλω δορυφορική

Να βλέπουμε όμως και την άλλη πλευρά. Ο ΣΚΑΙ έχει αγοράσει και προβάλλει ότι πιο hot υπάρχει στο ΠΠ ταχύτητας και έσοδα έχει μόνο απ΄τις διαφημίσεις.
Δεν είναι συνδρομητικό κανάλι για να έχει έσοδα από αλλού, ούτε ΕΡΤ να τα παίρνει απ΄τον λογαριασμό μας. Εκτός αυτού το οτι κατά την διάρκεια των διαφημίσεων δεν απομονωνεσαι εντελώς απ΄τον αγώνα μιας και η προβολή συνεχίζεται σε μικρότερο μέγεθος καρέ. Μέχρι πέρυσι περιμέναμε τα μαγικά link για να δούμε το WSBK με προβλήματα σύνδεσης, ταχύτητας κλπ.

Ενα μεγάλο μπράβο αξίζει στο κανάλι νομίζω. (τσίμπισε και το enduro των Σερρών για τους χωμάτινους :winka: )

menelaos46
17/08/2009, 10:59
Τι να πω ισως τον αδικω τον ανθρωπο επειδη μου τη δινει η μεταδοση που κανει.

Παντως αυτο...

Στο video με την BMW που η αναρτηση εκανε «υπερωρίες» και σε καποια σημεία κούναγε αρκετά ήταν λόγω προβλήματος του τάπητα και με τις σχετικά μαλακές ρυθμίσεις που είχαν δεν αντιμετώπισε πρόβλημα
Απλως δε παιζει. Ειναι καθαρα απο λαθος χειρισμο, ουτε απο ταπητα ουτε αερα ουτε λαστιχα...

Παντως κατα βαθος πιστευω το γουσταρει το μηχανακι και οι αρλουμπες που λεει ειναι λογω χαρακτηρα να δειξει και καλα...
Αυτα χωρις να τον γνωριζω απ'οτι βλεπω.

Υ.Γ.Αυτο για τον εξαωρο αν αληθευει ειναι μεγαλος...:a31: :a31: :a31: :a31: :a31:
Υ.Γ.2.Οσο για το πανελληνιο το βασικο ειναι να εχεις χρημα... μετα με τοσο λαστιχακι ολο και κατι θα μαθεις...

byron
17/08/2009, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Απλως δε παιζει. Ειναι καθαρα απο λαθος χειρισμο, ουτε απο ταπητα ουτε αερα ουτε λαστιχα...



Μιας και ο GM κάτι παραπάνω ξέρει από πίστα, θα έλεγα να κρατήσεις μια πισινή.....:wave2:

makis206
17/08/2009, 11:48
Προσωπικά λέω πάλι καλά και οπωσδήποτε αξίζουν εύσημα στον ΣΚΑΙ, αν όχι "συγχαρητήρια" τότε σίγουρα ένα "ευχαριστώ" απ'τους λάτρεις του είδους είναι κάτι που επιβάλεται νομίζω. Περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν παντού, ακόμα και στο τέλειο. Προς στιγμήν είμαι πολύ ικανοποιημένος που το παρακολουθώ απ'το σπίτι μου χωρίς να πληρώνω συνδρομητικά..

:beer:

Xrider
17/08/2009, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
το χειροτερο ειναι οτι πολλες φορες λεει πραματα που δε στεκουν κ παραπληροφορειται ο πολυς κοσμος που δν το ψαχνει λιγο παραπανω..



ουτε αυτοι μ αρεσουν.... πεταει ο ενας ειδικα κατι του στυλ τζορτζ λορεντζο κ μ αυτη την αγγλικη προφορα μου τη σπαει.. μου θυμιζει διατσιδη.. πετουσε κ αυτος κατι του τυπου εκτορας μπαρμπερα κλπ.. μονο η σουζι περρυ αξιζει στο bbc.. οχι πως ειναι τπτ τρελο, αλλα διαφερει τουλαχιστον..

εφοσον moody-ryder δν περιγραφουν αλλο, οι καλυτεροι ειναι αυτοι των sbk κ φυσικα ο guido meda..:D

Guido απλα ο καλητερος!

menelaos46
17/08/2009, 12:04
Μιας και ο GM κάτι παραπάνω ξέρει από πίστα, θα έλεγα να κρατήσεις μια πισινή.....

Δεν αμφιβαλω γι'αυτο αλλα επιμενω για αυτο που λεω....:wave2: :wave2:

Xrider
17/08/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
......
.....
...
..
.
Σε οτι αφορα την παρουσιαση πρεπει να βελτιωθει γιατι δίνει πολλες πληροφορίες την ωρα του αγωνα και κουράζει - αν και στον χθεσινο αγωνα ηταν ιδιαιτερα προσεκτικος δεν εχασε αρκετες "φασεις" απο τον αγωνα οπως εκανε στο παρελθον.
Προσεκτικος ΔΕΝ ειναι...εχει λογοδιαρροια..το 90% των οσων λεει ειναι ασχετα η "μπαγιατικα" νεα,δικες του σκεψεις ασχτες με την πραγματικοτητα πολλες φορες.

Βασικα στοιχεια ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΕΙ και που ειναι αυτα που μετρανε σε εναν σπικερ αγωνων ειναι οι πληροφοριες γιαυτους που ειναι εκεινη την στιγμη και τρεχουν,οχι ποιος ειναι ο μανατζερ ποιανου κ τι δουλεια κανει ο μπατζανακις του Βερμουλεν!!
Βασικα στοιχεια ειναι ΝΑ ΠΕΙ
1.Τι λαστιχα φορανε οι οδηγοι,σκληρα/μαλακα,1 σκληρο 1 μαλακο?
2.Πως ειναι ρυθμισμενη η ηλεκτρονικη ετσι ωστε να καταλαβουμε γιατι βγαινουν ετσι απο στροφες και εκκινηση
3.Ο πεΔροζα δεν εχει το ηλεκτρονικο συστημα για την εκκινηση οπως και 2/3 αλλοι,προτιμα χωρις...και γιαυτο ειναι ΑΝ του κατσει να φυγει μπροστα οχι γιατι εχει κανενα φοβερο κινητηρα.
4.Οταν περιγραφει την πιστα εχει ηλεκτρονικες ενδειξεις το ΠΩΣ κανει ο πιο γρηγορος και οχι ο Δ.Δ...αν αυτος κατεβαζει . με το ΒΜω δεν σημαινει οτι ετσι πανε οι αλλες.
5.Να μας πει αν ειναι με τα ιδια σεταρισματα των δοκιμαστικων και τι αλλαξε...

και παρα πολλες τετοιες πληροφοριες και οχι τα κουτσομπολια...αυτα τοθλαχιστον εμενα δεν με ενδιαφερουν κ πιστευω και παρα πολλους αλλους.
Χτες ηταν Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ!!!!!

Για να μην μιλησουμε για ποιον λογω ειπε οτι επεσε ο ΛορενΣο!!
:lol: :lol:

menelaos46
17/08/2009, 12:57
Μα ναι ο χοχε επεσε γιατι πατησε στο ακαθαρτο.....:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Γενικοτερα εγω θα πρωτιμουσα να μη κανει τοσο πως τα ξερει ολα.



Προσωπικά λέω πάλι καλά και οπωσδήποτε αξίζουν εύσημα στον ΣΚΑΙ, αν όχι "συγχαρητήρια" τότε σίγουρα ένα "ευχαριστώ" απ'τους λάτρεις του είδους είναι κάτι που επιβάλεται νομίζω. Περιθώρια βελτίωσης υπάρχουν παντού, ακόμα και στο τέλειο. Προς στιγμήν είμαι πολύ ικανοποιημένος που το παρακολουθώ απ'το σπίτι μου χωρίς να πληρώνω συνδρομητικά

Οσο γι'αυτο σιγουρα μην ειμαστε κι αχαριστοι.

kerasaki
17/08/2009, 16:50
Σιγουρα αχαριστοι δεν πρεπει να ειμαστε
Ισως ομως ως Ελλαδα μεχρι εκει φτανει η 'μοτοσυκλετιστικη' μας παραδοση.
Ουτε Ιταλια ειμαστε ουτε Ισπανια,
δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις απο εναν εσκιμωο να εχει αποψη πανω στα θαλασσια σπορ
φανταζομαι τωρα...:rolleyes:

twat
17/08/2009, 17:06
Περυσι συναντισα τον πρωην συμπαρουσιαστη του Δ.Δ. τον Σ.Σκλαβενιτη. Η πρωτη μου ερωτηση ηταν, αν ο Δ.Δ. βλεπει σε μαγνητοσκοπηση τις εκπομπες που κανει.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Σιγουρα το ατομο εχει ΜΕΓΑΛΟ ''μεσον'' για να ειναι εκει που ειναι, γιατι αλλιως ας δουμε μια μαγνητοσκοπηση και να κανουμε μια αξιολογηση...το αποτελεσμα ειναι οτι παρακολουθω τους αγωνες με κλειστο τον ηχο(οπως και αλλοι βεβαιως)και υποκρουση μουσικη επιλογης μου.Mιας και σχολιαστηκε το θεμα, ΑΣ ΜΑς ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠ΄ΑΥΤΟΝ. Οποιος εχει καμμια ιδεα ειμαι προθυμος να βοηθησω. ''Σκλαβενιτη γυρνα πισω!!!

Xrider
17/08/2009, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Περυσι συναντισα τον πρωην συμπαρουσιαστη του Δ.Δ. τον Σ.Σκλαβενιτη. Η πρωτη μου ερωτηση ηταν, αν ο Δ.Δ. βλεπει σε μαγνητοσκοπηση τις εκπομπες που κανει.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Σιγουρα το ατομο εχει ΜΕΓΑΛΟ ''μεσον'' για να ειναι εκει που ειναι, γιατι αλλιως ας δουμε μια μαγνητοσκοπηση και να κανουμε μια αξιολογηση...το αποτελεσμα ειναι οτι παρακολουθω τους αγωνες με κλειστο τον ηχο(οπως και αλλοι βεβαιως)και υποκρουση μουσικη επιλογης μου.Mιας και σχολιαστηκε το θεμα, ΑΣ ΜΑς ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠ΄ΑΥΤΟΝ. Οποιος εχει καμμια ιδεα ειμαι προθυμος να βοηθησω. ''Σκλαβενιτη γυρνα πισω!!!

Bravo twat...
Sklavenitis legotan o nearos....
Ego to moto Gp to vlepo apo Italia1 alla otan tyxainei na eimai Ellada to doryforiko tou Italia1 kovete kai etsi vlepo ton D.D....
Stin ET3 8umamai to paidi k itan klasis anoteros tou D.D

Λευκάδιος
17/08/2009, 17:58
το bmw λογικα το οδηγουν και αλλοι δημοσιογραφοι-παρουσιαστες και δεν το φερνει ο καθενας στα μετρα του.παντως για το σπικαζ :bawl:

twat
17/08/2009, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Bravo twat...
Sklavenitis legotan o nearos....
Ego to moto Gp to vlepo apo Italia1 alla otan tyxainei na eimai Ellada to doryforiko tou Italia1 kovete kai etsi vlepo ton D.D....
Stin ET3 8umamai to paidi k itan klasis anoteros tou D.D τον Στεφανο Σ. τον γνωρισα περυσι στις σερρες οταν εκανε δοκιμες για να τρεξει στον επομενο αγωνα στην κατηγορια των νεων και ειναι πολυ ''οκ'' και εκτος tv.νομιζω τρεχει και φετος στο πρωταθλημα. Τωρα, αν ξερεις εσυ η΄καποιος αλλος ας μας πει που αλλου μπορουμε να βλεπουμε τους αγωνες, κατα προτιμηση με αγγλικη περιγραφη, και ετσι οταν θα μιλαμε πια για περιγραφη Δ.Δ. να γελαμε και οχι να εκνευριζομαστε:lol:

MUSTILI
17/08/2009, 21:08
Ειδικα χτες ηταν πολυ λαθος η μεταδοση.Αντικειμενικα να το δεις, χανεις το προσπερασμα νομιζω του ροσσι στον πεντροσα, χανεις το προσπερασμα του λορενθο στον ροσσι, χανεις την απονομη.Τι σκατα, αυτη ειναι η δουλεια τους που να παρει...

Για τις μαλακειες που λεει κατανοω οτι πρεπει να γεμισεις χρονο.Τι να πεις επι 40 λεπτα ζωντανης μεταδοσης (ο Σωτηρακοπουλος εχει εξηγησει οτι η πιο δυσκολη στιγμη του ηταν ενα 40λεπτο που δεν ξερανε πως να το γεμισουν σε ενα τελικο)

Αμα εχεις τα δικαιωματα... χαιρετισματα κανεις οτι θες!

Θεωρω οτι αξιζει σαν να ακους Βερνικο, Μανολο και λοιπους θεους

menelaos46
17/08/2009, 21:15
Ειναι και το αλλο ρε παιδια

Οταν ο σπικερ δεν ειναι επαγγελματιας αλλα ειναι δημοσιογραφος,δοκιμαστης,επιχειρηματιας...ε ναι θα λεει αρλουμπες
Οταν ο οδηγος αγωνων ειναι και μηχανικος,καταστηματαρχης,επιχειρηματιας ....ε ναι θα του ριχνει ο Βουλγαρος 2 δευτερολεπτα το γυρο

και χιλια δυο αλλα που συμαινουν εδω στη μαγικη αυτη χωρα μας.

CBarbas
18/08/2009, 07:44
Καλημερα


Ειχα παθει το ιδιο με τον ακατονομαστο της F1, @αλ@κο Πουρναρακη τον λενε.

Τεσσερα χρονια μου πηρε ωστε να τον "ανεχομαι" και να μπορω να παρακολουθησω ενα αγωνα, κριμα αυτους που εχασα εξαιτιας του, απο τη βλακεια που τον δερνει και το φανατισμο του για το Schumacher, ασχετα τις οδηγικες εικανοτητες αυτού.

Δυστυχως κατι αντιστοιχο αρχιζει και συμβαινει και με τον Δ..., ελπιζω να το αντεξω και να συνεχεισω να βλεπω τους αγωνες με "ηχο".

Χαιρετισμους

Υγ:Προσωπικη αποψη και οχι με στοχο την αντιπαραθεση.

KostasA
18/08/2009, 12:22
ελα, ο ανθρωπος ειναι κατ'εφιμησμο σπικερ. εγω θα τον ελεγα γελιο. σε ποσους αγωνες προσπαθει να επιβάλει την αποψη του στον Θαναση ( ο οποιος ειναι γνωστης κατ'εμε) και χανουμε τον μισο αγωνα με τις βλακειες του!

kerasaki
18/08/2009, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ειναι και το αλλο ρε παιδια

Οταν ο σπικερ δεν ειναι επαγγελματιας αλλα ειναι δημοσιογραφος,δοκιμαστης,επιχειρηματιας...ε ναι θα λεει αρλουμπες
Οταν ο οδηγος αγωνων ειναι και μηχανικος,καταστηματαρχης,επιχειρηματιας ....ε ναι θα του ριχνει ο Βουλγαρος 2 δευτερολεπτα το γυρο

και χιλια δυο αλλα που συμαινουν εδω στη μαγικη αυτη χωρα μας.
:a10:

chr1s_86
20/08/2009, 03:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Απο τοτε που ξεκινησα να βλεπω μοτοτζιπι με περιγραφη BBC ηρεμησα.:cool:


+1 :beer:

BLUE SPACE
20/08/2009, 05:08
kai kala kaneis oloi oi gnostikoi edw sthn tv exoun mazeytei .

stratosZX10
20/08/2009, 12:17
εγω τον γνωριζω προσωπικα τον δημητρη, ειχαμε γνωριστει στις σερρες, και μιλησαμε αρκετα για διαφορα θεματα του motogp και μπορω να πω οτι και προσγειωμενος ειναι και πολλες γνωσεις εχει, αλλα σκεφτειτε οτι στην τηλεοραση πρωτον δεν μπορει να κανει οτι θελει και να λεει οτι θελει, και συνηθως αυτα που λενε ειναι καποια γενικα πραγματα για τον κοσμο που δεν γνωριζει....
δεν μπορει να μας λεει ποσα κλικ! ρυθμισε την αναρτηση του ο στονερ!!
πολλοι δεν ασχολουνται με αυτα απλα τους αρεσουν οι αγωνες.


και τον στεφανο τον σκλαβενιτη τον γνωρισα και ειναι γ@μω τα παλικαρια....
αυτα απο μενα




υ.γ μην κρινεις για να μην κριθεις.

twat
20/08/2009, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratosZX10
εγω τον γνωριζω προσωπικα τον δημητρη, ειχαμε γνωριστει στις σερρες, και μιλησαμε αρκετα για διαφορα θεματα του motogp και μπορω να πω οτι και προσγειωμενος ειναι και πολλες γνωσεις εχει, αλλα σκεφτειτε οτι στην τηλεοραση πρωτον δεν μπορει να κανει οτι θελει και να λεει οτι θελει, και συνηθως αυτα που λενε ειναι καποια γενικα πραγματα για τον κοσμο που δεν γνωριζει....
δεν μπορει να μας λεει ποσα κλικ! ρυθμισε την αναρτηση του ο στονερ!!
πολλοι δεν ασχολουνται με αυτα απλα τους αρεσουν οι αγωνες.


και τον στεφανο τον σκλαβενιτη τον γνωρισα και ειναι γ@μω τα παλικαρια....
αυτα απο μενα




υ.γ μην κρινεις για να μην κριθεις. Ειμαι περιεργος να μαθω τον συνολικο χρονο ομιλιας σας, και τον ''καθαρο'' χρονο , δηλαδη αφου βγαλουμε τα γνωστα εεεε... αααα... ουουου... ιιιιιι... του Δ.Δ. υ.γ. μ' αρεσει να με κρινουν ,με κανει καλυτερο!!!

kerasaki
20/08/2009, 16:37
:rotflmao: :rotflmao:
πως λεμε καθαρες αποδοχες

madox
20/08/2009, 20:12
Ειστε λιγο αδικοι με τον Διατσιδη δεν ειναι τοσο κακος.Απο την αλλη κανεις δεν λεει κατι για την αχρωμη,αοσμη,μονοτονη μεταδοση που κανει ο Χουντρας.
Δεν εχω κατι εναντιον.Καλες και χρυσες οι σουζες στο κονσερβoαθλιο traction οπως και το αναγνωσμα press realises ,για live ομως ειναι ελαχιστος.

Xrider
20/08/2009, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratosZX10
εγω τον γνωριζω προσωπικα τον δημητρη, ειχαμε γνωριστει στις σερρες, και μιλησαμε αρκετα για διαφορα θεματα του motogp και μπορω να πω οτι και προσγειωμενος ειναι και πολλες γνωσεις εχει, αλλα σκεφτειτε οτι στην τηλεοραση πρωτον δεν μπορει να κανει οτι θελει και να λεει οτι θελει, και συνηθως αυτα που λενε ειναι καποια γενικα πραγματα για τον κοσμο που δεν γνωριζει....
δεν μπορει να μας λεει ποσα κλικ! ρυθμισε την αναρτηση του ο στονερ!!
πολλοι δεν ασχολουνται με αυτα απλα τους αρεσουν οι αγωνες.


και τον στεφανο τον σκλαβενιτη τον γνωρισα και ειναι γ@μω τα παλικαρια....
αυτα απο μενα




υ.γ μην κρινεις για να μην κριθεις.

Δηλ εκτος απο τα εεεεεεε...ααααααααααα...διαφημισεις...σηκωθηκαν οι θεατες στα πισω ποδια κλπ...δεν λεει οτι θελει :confused:
Οτι ο αλλος πεφτει γιατι απλα η πατησε το φρενο περισοτερο κ δεν τον κρατησε η το λαστιχο εφυγε αλλα κατα τον Δ ηταν ακαθαρτο το πατημα ειναι τα γενικα για τον κοσμο που δεν γνωρηζει :confused:
οτι αυτος εκανε τον γυρω της πιστας με μια ΒΜω που δεν εχει καμια σχεση με τις υπολοιπες μοτο σε τιποτα και επειδη κατεβαζε αυτος 3 ταχυτητες στην στροφη σημαινει οτι κατεβαζουν και οι αλλοι :confused: ξερει αραγε ποσο "πιανει" μια δευτερα απο αυτες τις μηχανες με τα 240 αλογα κοντρα στα ποσα της ΒΜω :confused:

Στο τελος τελος αυτος πληρωνεται απο τον ΣΚΑΙ και μπραβο στον σταθμο αλλα αυτος τα παιρνει διπλα γιατι οπως ειπε και καποιο μελος εχει αγορασει τα δικαιωματα του μοτο ΓΠ και μετα τα "νοικιαζει" στον ΣΚΑΙ με τους ορους του και αρα ξαναπαιρνει ευρια.

Οσο αναφορα τις γενικολογιες...οτι και να ελεγε, η γιαγια μου δεν υπαρχει περιπτωση να κατσει να δει η να καταλαβει μοτο ΓΠ...αυτα εξ αρχης απευθυνονται σε κοσμο που καταλαβαινει τι γινεται η που ενδιαφερεται...αν δεν μαθεις τι ειναι τα "κλικ" στην αναρτηση απο τους αγωνες ακομα και οταν εισαι αραχτος στον καναπε που θα τα μαθεις???σε σεμιναριο της Ντουκατι?
Δεν τρεχουν ΟΛΟΙ οσοι οδηγουν μηχανες σε αγωνες και ειναι λογικο με το ματι να μην καταλαβαινεις ορισμενα πραγματα...

Και τελος ο τυπος μαλλον εχει καποιον "σπονσορα" και οταν περιγραφει ακομα και αν η συγκεκρημενη μαρκα ειναι στην 3 τριαδα,ασχοληται μονο με αυτη!!!
Οταν οι ιδιοι ΟΔΗΓΟΙ ΤΗΣ ΧΟΝΔΑ λενε οτι ο κινητηρας τους υστερει παρα πολυ σε δυναμη απο τους αλλους και οτι αν δεν κανουν κατι απο την Ιαπωνια νικη δεν βλεπουν...ο Δ μας μιλαει για τις τρομερες εκκινησεις του πεΔροζα που ειναι γνωστο στο ΣΥΜΠΑΝ οτι δεν χρησιμοποιει το ηλεκτρονικο συστημα εκκινησης και γιαυτο φευγει ετσι και απλα μετα χαζευει "εξατμισεις"!!!

Το "προβλημα" ειναι οτι ΟΛΗ η περηγραφη του ειναι ακατασχετη φλυαρια με αχρηστες "πληροφοριες"....το ποιος ειναι ο μανατζερ του Χ δεν μας ενδιαφερει.

Και τελος μιλαμε για ενα επαγγελμα το οποιο ειναι σε συνεχομενη ΚΡΙΣΗ απο τους τηλεθεατες...αν δεν αρεσεις...δρομο και αλλος...

stratosZX10
20/08/2009, 21:16
συμφωνω με ολα αυτα που λετε, απλως λεω οτι το παλικαρι δεν ειναι και τοσο χαλια, ενταξει δεν ειναι και moody-ryder αλλα τρωγεται.

προσωπικα εγω οταν βλεπω αγωνα ειναι σαν να μην ακουω γιατι αυτοσυγκεντρωνομαι στον αγωνα
και στους ηχους και προσπαθω να τα ρουφηξω ολα, τη μεταδοση την νιωθω σαν καπως μακρια να ακουγεται....

DrIoannis
20/08/2009, 21:41
Εμένα δεν μου αρέσει ο Διατσίδης αλλά βλέπουμε SBK,MotoGP Ελλάδα.Δεν το είχαμε ξανά...

twat
20/08/2009, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Εμένα δεν μου αρέσει ο Διατσίδης αλλά βλέπουμε SBK,MotoGP Ελλάδα.Δεν το είχαμε ξανά... Τo eurosport φιλε, υπηρχε πριν τον Δ.Δ. πριν πολλα πολλα χρονια!!! οχι και να τον κανουμε και ευεργετη τωρα, ε οχι!!! Εγω να προτινω να παει να κανει κανενα πρωιναδικο με τον Μικρουτσικο και τον Αρναουτογλου,θα του ταιριαξει γαντι του τυπου. Ειπαμε καθενας στο ειδος του ρε παιδια:winka: :winka: :winka:

TheFace
21/08/2009, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Ειμαι περιεργος να μαθω τον συνολικο χρονο ομιλιας σας, και τον ''καθαρο'' χρονο , δηλαδη αφου βγαλουμε τα γνωστα εεεε... αααα... ουουου... ιιιιιι... του Δ.Δ. υ.γ. μ' αρεσει να με κρινουν ,με κανει καλυτερο!!!

:beer:

BLUE SPACE
21/08/2009, 02:24
mipws tha eprepe na valoume thn lampiri na matadidei ?
xa xa ennoeite alliws einai na odigas mia ducati & alliws thn bmw

BLUE SPACE
21/08/2009, 03:45
THELOUME THN LAMPIRI NA METADIDI TON AGWNA .

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KostasA
21/08/2009, 08:45
μα κανενας δεν ειπε οτι ο Δ.Δ. ειναι κακως. Απλα λεμε οτι δεν κανει για περιγραφη των αγωνων γιατι το παλικαρι εχει αλλα πραγματα στο μυαλο του.
το οτι καποιοι τον γνωρισατε και κανατε παρεα μαζι του δεν λεει και τπτ, μπορει να ειναι γαμω τα παιδια για παρεα αλλα για σχολιασμο εγω προσωπικα θα προτιμουσα την Μελετη!

οσο για το μην κρινεις γιανα μην κριθεις, μηπως να γυρισουμε στον μεσαιωνα? Δλδ οτι παιζει γυρω μας θα το δεχομαστε χωρις κριση?????

DrIoannis
21/08/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
Τo eurosport φιλε, υπηρχε πριν τον Δ.Δ. πριν πολλα πολλα χρονια!!! οχι και να τον κανουμε και ευεργετη τωρα, ε οχι!!! Εγω να προτινω να παει να κανει κανενα πρωιναδικο με τον Μικρουτσικο και τον Αρναουτογλου,θα του ταιριαξει γαντι του τυπου. Ειπαμε καθενας στο ειδος του ρε παιδια:winka: :winka: :winka:

Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.Den exei Eurosport kardia mou.

super_toto
21/08/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratosZX10
εγω τον γνωριζω προσωπικα τον δημητρη, ειχαμε γνωριστει στις σερρες, και μιλησαμε αρκετα για διαφορα θεματα του motogp και μπορω να πω οτι και προσγειωμενος ειναι και πολλες γνωσεις εχει, αλλα σκεφτειτε οτι στην τηλεοραση πρωτον δεν μπορει να κανει οτι θελει και να λεει οτι θελει, και συνηθως αυτα που λενε ειναι καποια γενικα πραγματα για τον κοσμο που δεν γνωριζει....
δεν μπορει να μας λεει ποσα κλικ! ρυθμισε την αναρτηση του ο στονερ!!
πολλοι δεν ασχολουνται με αυτα απλα τους αρεσουν οι αγωνες.


και τον στεφανο τον σκλαβενιτη τον γνωρισα και ειναι γ@μω τα παλικαρια....
αυτα απο μενα




υ.γ μην κρινεις για να μην κριθεις.

Ο μηχανικός μου είναι πολύ προσγειωμένο παιδί, είχε πάρα πολλές γνώσεις σχετικά με τις μοτοσυκλέτες, φανατικός του motogp και γράφει πολύ καλούς χρόνους στις Σερρες. Αν τον βάλεις να μεταδώσει όμως θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι .

Δεν λένε τίποτα όλα τα παραπάνω. Ούτε αν είναι καλό παιδί, ούτε αν έχει γνώσεις, ούτε αν ήταν οδηγός παλια, ούτε αν είναι προσγειωμένος. Εδώ μιλάμε για τηλεοπτική μετάδοση.
Τα εχουμε πει τόσες φορές για τον Διατσίδη. Καλός, χρυσός αλλά λίγος. Δεν την έχει την μετάδοση.
Πιο πολύ σε αποσπά από το να παρακολουθήσεις τον αγώνα παρά σε βοηθά. Ο ρόλος του παρουσιαστή είναι να σου μεταφέρει αυτό που δεν βλέπεις από την τηλεόραση και αυτό που δεν γνωρίζεις ως απλός τηλεθεατής.
Το χαλαρό κλίμα κουτσομπολίστικης εκμπομπής σε γειώνει, σου απομυθοποιεί το γεγονός, σε αποπροσανατολίζει.
Δεν με ενδιαφέρει να ακούω επι 3 λεπτά τους παρουσιαστές να συζητάνε για τα φορολογικά προβλήματα του Ροσι, για το αν ο Στόνερ αγαπά την Αντριάνα και είναι πολύ ευτυχισμένος μαζί της ή για το αν ο Πεδρόσα είναι κλειστός χαρακτήρας και δεν χαμογελάει ποτέ. Την ίδια στιγμή έχουν γίνει 3 προσπεράσεις και τις έχουν χάσει. Και όταν το διαπιστώνουν ότι έχει αλλάξει η κατάταξη, κάνουν σαν μωρές παρθένες. Ξυπνάααατε ρεεε, την είδαμε την προσπέραση.... πάμε γι αλλα.

Όλα αυτά μπορούν να τα πουν σε άλλη εκπομπή ή πρίν και μετά τον αγώνα. Όχι όμως κατα την διάρκεια. Εκεί με ενδιαφέρει να μάθω, όπως έγραψα και πιο πάνω, αυτά που δεν βλέπω και αυτά που δεν ξέρω για το άθλημα. Να μου μεταφέρουν το κλίμα, να μου περιγράψουν τις καιρικές συνθήκες, να μου μιλήσουν για λάστιχα (όχι μόνο για το αν είναι μαλακά ή σκληρα), να μου μιλήσουν για κινητήρες, αναρτήσεις, φρένα, αποδόσεις, διαφορές, δεσμοδρομικό, big bang, screamer, γυροσκοπικό, τεχνικές οδήγησης, οδηγικά στυλ, πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα.
Και να μου τα εξηγήσουν αυτά. Να τα αναλύσουν.

Επίσης ο ΔΔ το έχει παρακάνει με τα κλισέ. Έλεος.
Σε κάθε αγώνα όταν φύγει το πόδι του Ρόσι στην στροφή θα πεί ακριβώς τα ίδια πράγματα περί αδράνειας και ότι ο Ρόσι ζητά ενα ευρώ(χα χα) για κάθε φορά που κάποιος τον αντιγράφει.
Όταν η κάμερα θα πάρει κοντινό τον Ελίας στη στροφή θα πεί ότι βγάζει πιο πολύ το σώμα του από τους άλλους και ότι παλιά του έφτιαχναν ειδικό λάστιχο αλλά τωρα προσαρμόζει αυτός το στυλ του στα λάστιχα.
Όταν βρέχει ο Vermulen θα έχει το πλεονέκτημα. Άσχετα αν έχει κερδίσει μόνο μια φορά στην ζωή του.

Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως αυτος θα είναι και τα επόμενα χρόνια οπότε όσοι βλεπετε την Ελληνική μετάδοση μην περιμένετε κάτι διαφορετικό.

blackbusa
21/08/2009, 10:30
....και ναι βλεπουμε βγηκε λευκη σημαια....(μεγαλη παυση)....μαλλον ειναι για να μπει το ασθενοφορο μεσα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cptm
21/08/2009, 11:27
Εκτός από τις μπούρδες που λέει όλη την ώρα δεν παρακολουθεί και τον αγώνα. Γίνονται προσπεράσεις και αυτός δεν παίρνει χαμπάρι, και όταν καταλάβει ότι άλλαξαν οι θέσεις ψάχνει να βρει ποιος πήγε που και μπερδεύει τον Pedrosa με τον Dovi. Είναι κουραστικός.

stratosZX10
21/08/2009, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ο μηχανικός μου είναι πολύ προσγειωμένο παιδί, είχε πάρα πολλές γνώσεις σχετικά με τις μοτοσυκλέτες, φανατικός του motogp και γράφει πολύ καλούς χρόνους στις Σερρες. Αν τον βάλεις να μεταδώσει όμως θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι .

Δεν λένε τίποτα όλα τα παραπάνω. Ούτε αν είναι καλό παιδί, ούτε αν έχει γνώσεις, ούτε αν ήταν οδηγός παλια, ούτε αν είναι προσγειωμένος. Εδώ μιλάμε για τηλεοπτική μετάδοση.
Τα εχουμε πει τόσες φορές για τον Διατσίδη. Καλός, χρυσός αλλά λίγος. Δεν την έχει την μετάδοση.
Πιο πολύ σε αποσπά από το να παρακολουθήσεις τον αγώνα παρά σε βοηθά. Ο ρόλος του παρουσιαστή είναι να σου μεταφέρει αυτό που δεν βλέπεις από την τηλεόραση και αυτό που δεν γνωρίζεις ως απλός τηλεθεατής.
Το χαλαρό κλίμα κουτσομπολίστικης εκμπομπής σε γειώνει, σου απομυθοποιεί το γεγονός, σε αποπροσανατολίζει.
Δεν με ενδιαφέρει να ακούω επι 3 λεπτά τους παρουσιαστές να συζητάνε για τα φορολογικά προβλήματα του Ροσι, για το αν ο Στόνερ αγαπά την Αντριάνα και είναι πολύ ευτυχισμένος μαζί της ή για το αν ο Πεδρόσα είναι κλειστός χαρακτήρας και δεν χαμογελάει ποτέ. Την ίδια στιγμή έχουν γίνει 3 προσπεράσεις και τις έχουν χάσει. Και όταν το διαπιστώνουν ότι έχει αλλάξει η κατάταξη, κάνουν σαν μωρές παρθένες. Ξυπνάααατε ρεεε, την είδαμε την προσπέραση.... πάμε γι αλλα.

Όλα αυτά μπορούν να τα πουν σε άλλη εκπομπή ή πρίν και μετά τον αγώνα. Όχι όμως κατα την διάρκεια. Εκεί με ενδιαφέρει να μάθω, όπως έγραψα και πιο πάνω, αυτά που δεν βλέπω και αυτά που δεν ξέρω για το άθλημα. Να μου μεταφέρουν το κλίμα, να μου περιγράψουν τις καιρικές συνθήκες, να μου μιλήσουν για λάστιχα (όχι μόνο για το αν είναι μαλακά ή σκληρα), να μου μιλήσουν για κινητήρες, αναρτήσεις, φρένα, αποδόσεις, διαφορές, δεσμοδρομικό, big bang, screamer, γυροσκοπικό, τεχνικές οδήγησης, οδηγικά στυλ, πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα.
Και να μου τα εξηγήσουν αυτά. Να τα αναλύσουν.

Επίσης ο ΔΔ το έχει παρακάνει με τα κλισέ. Έλεος.
Σε κάθε αγώνα όταν φύγει το πόδι του Ρόσι στην στροφή θα πεί ακριβώς τα ίδια πράγματα περί αδράνειας και ότι ο Ρόσι ζητά ενα ευρώ(χα χα) για κάθε φορά που κάποιος τον αντιγράφει.
Όταν η κάμερα θα πάρει κοντινό τον Ελίας στη στροφή θα πεί ότι βγάζει πιο πολύ το σώμα του από τους άλλους και ότι παλιά του έφτιαχναν ειδικό λάστιχο αλλά τωρα προσαρμόζει αυτός το στυλ του στα λάστιχα.
Όταν βρέχει ο Vermulen θα έχει το πλεονέκτημα. Άσχετα αν έχει κερδίσει μόνο μια φορά στην ζωή του.

Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως αυτος θα είναι και τα επόμενα χρόνια οπότε όσοι βλεπετε την Ελληνική μετάδοση μην περιμένετε κάτι διαφορετικό.


συμφωνω σε ολα μαζι σου και γω αυτα τα ιδια με σενα θελω, εγω σχολιασα για καποια πραγματα οσον αφορα τον χαρακτηρα του που ειπωθηκαν....δεν λεω οτι ειναι σωστος σαν παρουσιαστης..

TheFace
21/08/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ο μηχανικός μου είναι πολύ προσγειωμένο παιδί, είχε πάρα πολλές γνώσεις σχετικά με τις μοτοσυκλέτες, φανατικός του motogp και γράφει πολύ καλούς χρόνους στις Σερρες. Αν τον βάλεις να μεταδώσει όμως θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι .

Δεν λένε τίποτα όλα τα παραπάνω. Ούτε αν είναι καλό παιδί, ούτε αν έχει γνώσεις, ούτε αν ήταν οδηγός παλια, ούτε αν είναι προσγειωμένος. Εδώ μιλάμε για τηλεοπτική μετάδοση.
Τα εχουμε πει τόσες φορές για τον Διατσίδη. Καλός, χρυσός αλλά λίγος. Δεν την έχει την μετάδοση.
Πιο πολύ σε αποσπά από το να παρακολουθήσεις τον αγώνα παρά σε βοηθά. Ο ρόλος του παρουσιαστή είναι να σου μεταφέρει αυτό που δεν βλέπεις από την τηλεόραση και αυτό που δεν γνωρίζεις ως απλός τηλεθεατής.
Το χαλαρό κλίμα κουτσομπολίστικης εκμπομπής σε γειώνει, σου απομυθοποιεί το γεγονός, σε αποπροσανατολίζει.
Δεν με ενδιαφέρει να ακούω επι 3 λεπτά τους παρουσιαστές να συζητάνε για τα φορολογικά προβλήματα του Ροσι, για το αν ο Στόνερ αγαπά την Αντριάνα και είναι πολύ ευτυχισμένος μαζί της ή για το αν ο Πεδρόσα είναι κλειστός χαρακτήρας και δεν χαμογελάει ποτέ. Την ίδια στιγμή έχουν γίνει 3 προσπεράσεις και τις έχουν χάσει. Και όταν το διαπιστώνουν ότι έχει αλλάξει η κατάταξη, κάνουν σαν μωρές παρθένες. Ξυπνάααατε ρεεε, την είδαμε την προσπέραση.... πάμε γι αλλα.

Όλα αυτά μπορούν να τα πουν σε άλλη εκπομπή ή πρίν και μετά τον αγώνα. Όχι όμως κατα την διάρκεια. Εκεί με ενδιαφέρει να μάθω, όπως έγραψα και πιο πάνω, αυτά που δεν βλέπω και αυτά που δεν ξέρω για το άθλημα. Να μου μεταφέρουν το κλίμα, να μου περιγράψουν τις καιρικές συνθήκες, να μου μιλήσουν για λάστιχα (όχι μόνο για το αν είναι μαλακά ή σκληρα), να μου μιλήσουν για κινητήρες, αναρτήσεις, φρένα, αποδόσεις, διαφορές, δεσμοδρομικό, big bang, screamer, γυροσκοπικό, τεχνικές οδήγησης, οδηγικά στυλ, πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα.
Και να μου τα εξηγήσουν αυτά. Να τα αναλύσουν.

Επίσης ο ΔΔ το έχει παρακάνει με τα κλισέ. Έλεος.
Σε κάθε αγώνα όταν φύγει το πόδι του Ρόσι στην στροφή θα πεί ακριβώς τα ίδια πράγματα περί αδράνειας και ότι ο Ρόσι ζητά ενα ευρώ(χα χα) για κάθε φορά που κάποιος τον αντιγράφει.
Όταν η κάμερα θα πάρει κοντινό τον Ελίας στη στροφή θα πεί ότι βγάζει πιο πολύ το σώμα του από τους άλλους και ότι παλιά του έφτιαχναν ειδικό λάστιχο αλλά τωρα προσαρμόζει αυτός το στυλ του στα λάστιχα.
Όταν βρέχει ο Vermulen θα έχει το πλεονέκτημα. Άσχετα αν έχει κερδίσει μόνο μια φορά στην ζωή του.

Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως αυτος θα είναι και τα επόμενα χρόνια οπότε όσοι βλεπετε την Ελληνική μετάδοση μην περιμένετε κάτι διαφορετικό.

Πολυ καλα τα λες φιλε μου!! :beer:

twat
21/08/2009, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.Den exei Eurosport kardia mou. φιλε μου στην Καβαλα μενω! μιλαω για πολλα χρονια πριν,παρακολουθουσα αγωνες με το Rainey και Swantz . δεν ξερω ποιος το αναμεταδιδε τοτε, ισως πειρατικα. τελος παντων, μεχρι πριν τα παρει ο σκαυ τα εβλεπα στο nova με επιλογη αγγλικο σχολιασμο. η αλειθεια ειναι οτι μετα τα εβλεπα σε επαναληψη στο ετ3, για να γελασω:evil: :evil: :evil: και για να εχω επιχειρηματα να ''θαψω'' τον Δ.Δ. Λοιπον οπως βλεπω σε κανεναν μας δεν αρεσει η κατασταση, προτασεις υπαρχουν??? ρε μηπως να ζητησουμε την Καγια να τα λεει στα Αγγλικα, να το ευχαριστηθουμε :eyepop: :eyepop: :eyepop:

DONTAKOS
21/08/2009, 22:59
!!!!! ουστ να φυγει να παει αλλου !!!!!!!
Εχω κανταντησει να βλεπω motogp με κλειστο τον ηχο και η γυναικα μου περνει τηλ ψυχιατρο καθε φορα που βαζω ηχο.......
Αλλα και το παρεακι του στον σκαι δεν παει πισω!!!!!
Παντως πρεπει να επαινεσουμε τον σκαι για την φετινη του κινηση με motogp και superbike.Δεν νομιζετε?

skordilis
21/08/2009, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
Καποιο λαθος κανεις φιλε μου, πρωταθλημα δεν εχει παρει ποτε σε καμια κατηγορια. Εχει τρεξει νε αρκετους αγωνες αλλα δεν ειναι γρηγορος. Μηπως τον μπερδευεις με το αδερφο του?
Αυτος πηγαινε γρηγοροτερα και ειχε παρει νομιζω πρωταθλημα στο Aprilia Challenge με 125...
ετσι ειναι