PDA

View Full Version : Ήρθε το Ε.Τ.Α.Κ.



kostas_1100gs
17/08/2009, 03:29
8 μήνες απλήρωτος, και μου ήρθε χαρτί να πληρώσω, για κάποια κτήματα από τον πατέρα μου, φόρο. Δεν τα πούλησα, δεν τα μεταβίβασα, δεν έκαναν κάποια <<κίνηση>>. Τους λέω: δεν έχω πληρωθεί και αδυνατώ να πληρώσω. Απάντηση: δεν μας νοιάζει και αν δεν είσαι σωστός στην πληρωμή (σε 1 μήνα από την παραλαβή της ειδοποιησης) 1,5% φόρος στο ποσό.
Έλεος, με τσαμπουκά χρωστάω σόνυ και καλά.
Ρε τρελό αγόρι Παπαπαπαθανανανασίου να σε ρωτησω κάτι...
Καλά εγώ, θα κάνω και 5-6 μεροκάματα σε άλλη δουλειά και θα τα πληρώσω, εκείνη η μάνα μου (που ήρθε και σε αυτή) πως θα τα πληρώσει με 350ε σύνταξη? Και αν τα πληρώσει έπειτα τι θα φάει? Πως θα πάρει και φάρμακα?
Μήπως πρέπει να σας πω ........ ΒΡΕ ΟΥΟΥΣΤ?

felter
17/08/2009, 06:44
Μήπως πρέπει να σας πω ........ ΒΡΕ ΟΥΟΥΣΤ?




Πρέπει πρέπει :a015: Τρελό αγόρι Παπαπαπαθανανανασίου :blush:

Lazio
17/08/2009, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
8 μήνες απλήρωτος, και μου ήρθε χαρτί να πληρώσω, για κάποια κτήματα από τον πατέρα μου, φόρο. Δεν τα πούλησα, δεν τα μεταβίβασα, δεν έκαναν κάποια <<κίνηση>>. Τους λέω: δεν έχω πληρωθεί και αδυνατώ να πληρώσω. Απάντηση: δεν μας νοιάζει και αν δεν είσαι σωστός στην πληρωμή (σε 1 μήνα από την παραλαβή της ειδοποιησης) 1,5% φόρος στο ποσό.
Έλεος, με τσαμπουκά χρωστάω σόνυ και καλά.
Ρε τρελό αγόρι Παπαπαπαθανανανασίου να σε ρωτησω κάτι...
Καλά εγώ, θα κάνω και 5-6 μεροκάματα σε άλλη δουλειά και θα τα πληρώσω, εκείνη η μάνα μου (που ήρθε και σε αυτή) πως θα τα πληρώσει με 350ε σύνταξη? Και αν τα πληρώσει έπειτα τι θα φάει? Πως θα πάρει και φάρμακα?
Μήπως πρέπει να σας πω ........ ΒΡΕ ΟΥΟΥΣΤ?




Ειναι και αυτο στα πλαισια των μεταρυθμισεων οπως η αυξηση των τελων κυκλοφοριας οι εκτακτες εισφορες κλπ κλπ ............. :lol:

sergiosm
17/08/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
8 μήνες απλήρωτος, και μου ήρθε χαρτί να πληρώσω, για κάποια κτήματα από τον πατέρα μου, φόρο. Δεν τα πούλησα, δεν τα μεταβίβασα, δεν έκαναν κάποια <<κίνηση>>. Τους λέω: δεν έχω πληρωθεί και αδυνατώ να πληρώσω. Απάντηση: δεν μας νοιάζει και αν δεν είσαι σωστός στην πληρωμή (σε 1 μήνα από την παραλαβή της ειδοποιησης) 1,5% φόρος στο ποσό.
Έλεος, με τσαμπουκά χρωστάω σόνυ και καλά.
Ρε τρελό αγόρι Παπαπαπαθανανανασίου να σε ρωτησω κάτι...
Καλά εγώ, θα κάνω και 5-6 μεροκάματα σε άλλη δουλειά και θα τα πληρώσω, εκείνη η μάνα μου (που ήρθε και σε αυτή) πως θα τα πληρώσει με 350ε σύνταξη? Και αν τα πληρώσει έπειτα τι θα φάει? Πως θα πάρει και φάρμακα?
Μήπως πρέπει να σας πω ........ ΒΡΕ ΟΥΟΥΣΤ?

για τσέκαρα λίγο τα ποσά που σε χρεώνουν, γιατί έχουν γίνει πολλά λάθη.

Αλήθεια, πόσα είναι;;

kostas_1100gs
17/08/2009, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
για τσέκαρα λίγο τα ποσά που σε χρεώνουν, γιατί έχουν γίνει πολλά λάθη.

Αλήθεια, πόσα είναι;;
150ε σε εμένα, άλλα τόσα στην μάνα.
Κοστολογούν όσο θέλουν την ιδιοκτησία. Δηλ. μου λένε ότι αξίζει 150.000ε. Αντικειμενικά και στην αγορά και με κάθε ειλικρίνεια, πάνω από 50.000ε δεν κάνει.
Βρε σεις, ξαφνικά έγινα πλούσιος. Μήπως πρέπει να πω και ευχαριστώ?

LARISEOS
17/08/2009, 20:40
eimaste bodia poy den leme mia fora stop se ola ayta! na paroyn ta paparia na doume ti 8a ghneimeta!!!!

stop sto kolo teve sto ika eforia ktl!

na doume gia pote xtypa ptwxesyh to kratos!

sergiosm
18/08/2009, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs
150ε σε εμένα, άλλα τόσα στην μάνα.
Κοστολογούν όσο θέλουν την ιδιοκτησία. Δηλ. μου λένε ότι αξίζει 150.000ε. Αντικειμενικά και στην αγορά και με κάθε ειλικρίνεια, πάνω από 50.000ε δεν κάνει.
Βρε σεις, ξαφνικά έγινα πλούσιος. Μήπως πρέπει να πω και ευχαριστώ?

Το αφορολόγητο το αφαίρεσαν;;;

για δες το...

sakisvolos
18/08/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas_1100gs

Μήπως πρέπει να σας πω ........ ΒΡΕ ΟΥΟΥΣΤ?

Σίγουρα πρέπει να τους πούμε ένα μεγάλο ΟΥΣΤ όταν θα έχουμε το ''πιστόλι'' στα χέρια μας!!

castoras
18/08/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Σίγουρα πρέπει να τους πούμε ένα μεγάλο ΟΥΣΤ όταν θα έχουμε το ''πιστόλι'' στα χέρια μας!!

Να το δω και να μην το πιστέψω!!
Κάτσε να σου θυμίσω και κάτι...

http://www.youtube.com/watch?v=g01eY56T3Go

Νομίζω ότι ξαναψηφίσαμε από τότε,εε??

sakisvolos
18/08/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras


Νομίζω ότι ξαναψηφίσαμε από τότε,εε??



Πολλές φορές όχι μόνο μια!!!:mad: :mad: :mad: