PDA

View Full Version : 1η Σεπτεμβρίου Κίσσαμος



sp71
17/08/2009, 15:08
Παίδες τα φώτα σας.
Την 1 του ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ θα είμαι στον(στην) Κίσσαμο Χανίων.
Θα κάτσω 7 ημέρες (και 6 νύχτες) συν γυναιξί και τέκνοις (γυναίκα-κόρη)
Θα κατέβω αεροπορικώς. Που θα νοικιάσω κουτί (αυτοκίνητο) φθηνά?
Που θα κάνω το μπάνιο μου? Και το κυριότερο που θα τρώω σωστά και κρητικά?(υγιεινά)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις-συμβουλές.

dimdil
17/08/2009, 20:18
φιλε μου για αυτοκινητο δεν γνωριζω να βοηθησω
παραλια ομως στο μισαωρο απο κει εχεις τη φαλασαρνα την δυνατοτερη παραλια των χανιων--μια βολτα στο ελαφονησι νοτια απο σενα στη μιαμιση ωρα---απιθανο
τωρα καλο φαι εχει σε πολλα σημεια, για κοντα παντως ,στην παραλια μαλεμε, καλο φαι εχει στο <<κυμα>> και <<ταβερνα μαλεμε>> πιο μακρυα πηγενε πηγες αργυρουπολης προς ρεθυμνο απιθανες ταβερνες μεσα στα....ποταμια...απιθανο περβαλλον μην το χασεις

καλα να περασεις και...............προσοχη στους δρομους και στο οδηγημα τους εκει κατω.............καρμανιολες αδερφε μουυ:eyepop: :eyepop: :eyepop::

epp1640
17/08/2009, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
...............προσοχη στους δρομους και στο οδηγημα τους εκει κατω.............καρμανιολες αδερφε μουυ:eyepop: :eyepop: :eyepop::

Δώσε βάση.. :winka: :wave2:

makis206
17/08/2009, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Δώσε βάση.. :winka: :wave2:

Συμφωνώ αν και από Σεπτέμβρη φτιάχνουν κατά πολύ τα πράγματα, έχει ήδη φύγει ο πολύς ο κόσμος και όλα κυλάνε πιο ομαλά. Παρ'όλα αυτά πάντα προσοχή.

:beer:

epp1640
18/08/2009, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Συμφωνώ αν και από Σεπτέμβρη φτιάχνουν κατά πολύ τα πράγματα, έχει ήδη φύγει ο πολύς ο κόσμος και όλα κυλάνε πιο ομαλά. Παρ'όλα αυτά πάντα προσοχή.

:beer:

την περασμένη βδομάδα πετάχτηκα χανιά με το κουτί για μία μέρα.. :rolleyes: τι να λέμε.. θα έπρεπε να κλείσει το "Σε είδα" (βόδι) Ώρες ώρες απορώ πως γράφουν για ένα περιστατικό.. Απορώ.. Εγώ κάθε μέρα μπορώ να σκεφτώ πάνω από 20 στην μία ώρα που θα κυκλοφορήσω.. Όντως πάντως, η κατάσταση στα νησιά βελτιώνεται με την αποχώρηση των ξένων.. (όχι ότι φταίνε οι άνθρωποι για το ότι είμαστε μπανανία και δεν μπορούν να προσαρμοστούν..)

Εχετλαίος
19/08/2009, 16:56
pm :wave2:

sp71
21/08/2009, 09:21
Σας ευχαριστώ όλους και ιδιαίτερα το Στελί.

cityfly
21/08/2009, 11:18
για αυτοκίνητο μπορείς να νοικιάσεις από το αεροδρόμιο προτίμησε κάποια τοπική εταιρεία συνήθως η τιμή είναι στα 35 ευρώ τη μέρα αλλά για βδομάδα μπορείς να κάνεις παζάρια λογικά θα σου κάνουν άλλη τιμή. βολεύει να πάρεις από το αεροδρόμιο

pyromaniacs
21/08/2009, 11:44
Να πας οπωσδήποτε για φαι στην θέρισσο στον Αντάρτη είναι κανα μισάωρο από χανια οπότε λογικα από Κίσσαμο κανα 45λεπτο καταπληκτικο φαι και πολύ ωραιος τύπος αυτος που το έχει :beer:

Λεωνίδας
26/08/2009, 18:53
να πάτε και εδώ (http://www.gramvousa.com/Cruises.aspx?id=327&lang=el) αν αντέχετε τη θάλασσα (πάνω από 5 μποφώρ κουνάει πολύ!)

Σήφης
27/08/2009, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Συμφωνώ αν και από Σεπτέμβρη φτιάχνουν κατά πολύ τα πράγματα, έχει ήδη φύγει ο πολύς ο κόσμος και όλα κυλάνε πιο ομαλά. Παρ'όλα αυτά πάντα προσοχή.

:beer:

Τη μεγάλη ζημιά την κάνουν οι ντόπιοι ιδίως οι μεθυσμένοι γκαζοφονιάδες.

Λεωνίδας
28/08/2009, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σήφης
Τη μεγάλη ζημιά την κάνουν οι ντόπιοι ιδίως οι μεθυσμένοι γκαζοφονιάδες. εμένα μου φαίνεται ότι απλά δεν υπάρχει εθνική οδός στο νησί... από 'κει ξεκινάνε όλα
αλλά είμαστε εκτός θέματος λίγο ε :rolleyes:

Σήφης
28/08/2009, 09:25
Αξίζει να φας στον Ομαλό, δίπλα από το Ξυλόσκαλο, στην είσοδο του φαραγγιού της Σαμαριάς.
Όλα τα λεφτα και το φαϊ και το τοπίο!

Εχετλαίος
28/08/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σήφης
Αξίζει να φας στον Ομαλό, δίπλα από το Ξυλόσκαλο, στην είσοδο του φαραγγιού της Σαμαριάς.
Όλα τα λεφτα και το φαϊ και το τοπίο!

Κουμπάρε, όντε ξαναπάς ξάνοιξε και τση σκορπιούς που έχει στο μαγαζί το κοπέλι βαλμένους σε κάδρο δίπλα στο ταμείο. Κάτι το απίστευτο! Δε γκάτεχα ότι στη μαδάρα έχει σκορπιούς τύπου αμαζονίου!
:wave2: