PDA

View Full Version : Er-6f ΤΑΠΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ;



Bacterium
19/08/2009, 14:17
Καλησπερα σας,ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ισχυει οτι η kawasaki εβαλε ταπα στην εξατμιση ωστε να πληρει τις προδιαγραφες ρυπων Euro 3.
Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα πολυ να μου απαντησετε

byron
19/08/2009, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
Καλησπερα σας,ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ

Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ισχυει οτι η kawasaki εβαλε ταπα στην εξατμιση ωστε να πληρει τις προδιαγραφες ρυπων Euro 3.
Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα πολυ να μου απαντησετε

Οι ρύποι προέρχονται απ΄την καύση. Το αν έχει τάπα ΜΕΤΑ τον καταλύτη δεν έχει καμμία σημασία.

Bacterium
19/08/2009, 14:22
Τοτε ισως βρισκεται πριν την εξατμιση;

byron
19/08/2009, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
Τοτε ισως βρισκεται πριν την εξατμιση;

Aν θυμάμαι καλά το μοντέλο κυκλοφορεί πριν το 2007 που μπήκαν σε εφαρμογή τα euro3. Πιθανόν να έκαναν κάποια τροποποίηση στην εξάτμιση/πρόγραμμα για να περνάει τις νέες προδιαγραφές.

Τι σε απασχολεί? Οι ρύποι ή ο θόρυβος?

Bacterium
19/08/2009, 14:32
Πηρα την 2009,με απασχολει οτι εχει ελαττωθει ο θορυβος και η ιπποδυναμη και θελω να γνωριζω αν μπορει να βγει

byron
19/08/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
Πηρα την 2009,με απασχολει οτι εχει ελαττωθει ο θορυβος και η ιπποδυναμη και θελω να γνωριζω αν μπορει να βγει

Πως ξέρεις αν έχει μειωθεί η ιπποδύναμη? Είχες το προηγούμενο μοντέλο? :confused:

Σύμφωνα με τα specs που δίνει η kawa πάντως το 2009 έχει 1 ίππο περισσότερο απ΄αυτό του 2006

Bacterium
19/08/2009, 14:46
Απλα μου ειπαν οτι για να συμμορφωνεται στις προδιαγραφες εβαλαν ταπα και της εκοψαν 8 αλογα,και οι προηγουμενες τα ιδια ειχαν το ξερω
Τι να πω ισως ειναι ραδιο αρβυλα,ευχαριστω για τις απαντησεις

dond4le
19/08/2009, 14:46
Με 1 ιππο φανταζεσαι τι μπορει να κανει η μηχανη εεε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπως και να εχει δεν νομιζω να αλλαξει κατι με την εργοστασιακη εξαγωγη-εισαγωγη ή τουλαχιστων δεν θα ειναι αισθητη η διαφορα.

Με αφτερμαρκετ μπορει κατι να κανεις.

:beer: :beer: